R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 15:07   

Najbardziej rozbawił mnie głos Radowskiego, który mówi o szantażu politycznym. Chłopie. Głosujesz na sesji za odwołaniem członków Forum, a potem dziwisz się, że wyleciałeś. Już nie jesteś śmieszny - jesteś żałosny.
Jeżeli Panowie Antczak i Owczarek są takimi gwiazdami to zamiast ubolewać powinni stworzyć swoje ugrupowanie. Ciekawe ilu chętnych pójdzie za nimi ?
Dla mnie działania Okrasy są logiczne. Skoro w Starostwie jest koalicja PSL-Forum i działacze PSL-u głosują za odwołaniem ludzi Forum w Gminie to albo członkowie Forum występują z koalicji w Powiecie albo zawiązują nową koalicje (z PO, PiS-em) bez PSL-u.
Jeżeli radni Forum w powiecie uważają, że nic się nie stało i dalej trwają w koalicji z PSL-em to konsekwencje muszą ponieść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-23, 21:11   

Postepowanie Pawła Okrasy jest naturalną koleją rzeczy po zachowaniu się panów Radowskiego, Antczaka i Owczarka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2009-02-23, 21:22   

Ja mam pytanie, to kto tam jeszcze został w Forum Samorządowym? Bo ja zawsze kojarzyłem to Forum właśnie z tymi osobami, których już nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-24, 08:48   

Chyba Okrasa ( 201) coraz bardziej się pogrąża, Wyrzucenie Antczaka ( 1411) oraz Owczarka ( 777), teraz Miśkiewicz ( 391 ) spowoduje, że w następnych wyborach będzie sprawował rolę przystawki. Nie od dziś wiadomo, że w wyborach samorządowych ludzie nie głosują na partię lecz na ludzi. Widać teraz, że sprawować władzę też trzeba umieć. Jeżeli dostanie się ona w niepowołane ręce może wyrządzić wiele szkody. Chwała tylko, że Okrasa nie sprawuje władzy nad nami, zarówno jako burmistrz jak i przewodniczący rady. Bo teraz to może sobie tylko powojować na zebraniu FS choć i tak w coraz mniej licznym gronie :)

Pytanie kto będzie następny do wyrzucenia ? :)
* liczby w nawiasach odpowiadają liczbie głosów zdobytych w wyborach ( wyrzucone osoby stanowią 1/3 wszystkich głosów )
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 09:38   

Witam serdecznie !
Jaka dyskusja rozgorzała na temat FOrum Samorządowego.
Gustlik napisał/a:
Chyba Okrasa ( 201) coraz bardziej się pogrąża, Wyrzucenie Antczaka ( 1411) oraz Owczarka ( 777), teraz Miśkiewicz ( 391 ) spowoduje, że w następnych wyborach będzie sprawował rolę przystawki

Okrasa w ostatnich wyborach uzyskał 3950głosów.

Proszę sie nie przejmować losem Forum Samorządowego.
Przypomnę tylko jeden fakt. Platformę Obywatelską na początku tworzyli Olechowski, Płażyński oraz Tusk. Po odejściu Olechowskiego i Płażyńskiego wielu wieszczyło koniec PO. Nic takiego się nie stało, a było wręcz przeciwnie, gdyż PO się wzmocniła. Ostatnim który odszedł z PO był Rokita, którego gwiazda lśniła w Krakowie. I co ? I nic ! Gowin zebrał głosów więcej niż Jan Maria Władysław etc. , a Platforma wygrała wybory parlamentarne.
Forum Samorządowe liczy prawie 70-ciu członków i spokojnie sobie poradzi.
Gustlik napisał/a:
od dziś wiadomo, że w wyborach samorządowych ludzie nie głosują na partię lecz na ludzi.

Być może. Ciekawy jestem zatem, czy Pan Janusz Antczak startując z listy Samoobrony, SLD lub PSL-u uzyskałby 1411 głosów ? Moim zdaniem jest to niemożliwe.
Wszystkie nasze decyzje podlegają jednej ocenie. Jest to ocena wyborcza. I poczekajmy na nią. Pogłoski o śmierci Forum Samorządowego są przedwczesne. Jest wręcz odwrotnie, gdyż po ostatniej akcji Bon dla Wieluniaka chęć przystąpienia do Forum wyraziło wielu nowych ludzi (głównie małych przedsiębiorców, którzy widzą, że ta inicjatywa w sposób konkretny wspiera ich przedsięwzięcia. Obecnie - w dobie kryzysu - słyszymy apele aby kupować produkty naszych rodzimych producentów. My to robimy od 9-ciu lat. Proszę pokazać inne lokalne ugrupowanie które zrealizowało coś podobnego ?...)

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-24, 10:40   

to mnie pan rozbawił ;) 3950 ;p
w II turze wyborów gdzie do wyboru był pan i Majcher...Wielu głosujących po prostu wolało wybrać mniejsze zło... Ten wynik nie jest w żaden sposób reprezentatywny.
Z tym Bonem dla wieluniaka niech pan nie przesadza . . . bo widzę że jest to pana sztandarowa reklama . . . Wydrukowaliście kilkaset kolorowych karteczek za które oczywiście przedsiębiorstwa zapłaciły i rozdały pracownikom . . . Pochwała należy się tym co te boby wykupili bo pan lub ktokolwiek z FS chyba do tego interesu nie dołożyli nieprawdaż?

Najbardziej bolesny jest fakt ze rozpoczął pan już kampanie 20 m-cy przed następnymi wyborami . . . Ż E N A D A
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 11:03   

Gustlik napisał/a:
w II turze wyborów gdzie do wyboru był pan i Majcher...Wielu głosujących po prostu wolało wybrać mniejsze zło... Ten wynik nie jest w żaden sposób reprezentatywny.
P
I tura: Paweł Okrasa - 3534 głosów, Robert Duda (przypominam Przewodniczący Rady Miejskiej) - 498głosów... MOże nie jest to reprezentatywne, ale są to konkretne głosy. Takie są fakty Gustliku.
Gustlik napisał/a:
Najbardziej bolesny jest fakt ze rozpoczął pan już kampanie 20 m-cy przed następnymi wyborami

Chciałbym nieskromnie zauważyć, że ta kampania (jak piszesz) trwa już 9lat !!!
Proszę podaj mi inne ugrupowanie, które zrobiło choć namiastkę czegoś podobnego ?...
Gustlik napisał/a:
Pochwała należy się tym co te boby wykupili bo pan lub ktokolwiek z FS chyba do tego interesu nie dołożyli nieprawdaż?

Pełna zgoda. Pochwała należy się tym którzy te bony kupili i zrealizowali. I wiesz co. Te "kolorowe karteczki" mają dla tych przedsiębiorców wartość, bo je przyjmują i ufają, że Forum Samorządowe zapłaci ! ! Zaufanie tych 80-ciu sklepów to jest NAJWIĘKSZY kapitał Forum Samorządowego !

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2009-02-24, 11:19   

Panie Pawle to ilość głosów, którą Pan podał to ilość zdobyta w wyborach na Burmistrza jako kandydat na Radnego zdobył Pan ich znacznie mniej a dokładnie 201. Pana 201 głosów w swoim okręgu w porównaniu do ilości głosów Antczaka ( 1411), Owczarka ( 777), Miśkiewicz ( 391 ) mówiąc krótko są mizerne. Faktycznie następne wybory zweryfikują i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Po drugie daje pan przykłady z tak zwanej „Wielkiej polityki” porównując PO do Forum Samorządowego hm ciekawe porównanie. Czas pokaże nie ma, co wróżyć z fusów.

Link do strony z wynikami: http://wybory2006.pkw.gov...10e3205ef2804ec

Pozdrawiam Ignacy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 11:22   

....................Człowiek ten ......... wszystko wie, wszystko widzi, za wszystkich myśli, wszystko potrafi zrobić, jest nieomylny w swym postępowaniu.............................

http://www.google.com/gwt...hrusz_roger.htm
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-24, 11:35   

a ja bym powiedział prosto lecz dosadnie : weź się chłopie do roboty ! ! ! przestań się zajmować agitacją wyborczą bo na to będziesz miał jeszcze czas ! ! ! ta kadencja będzie jeszcze trwała 20 m-cy więc zajmij się pracą na rzecz naszej gminy, a jak czujesz się wypalony to po prostu zejdź ze sceny . . . Bo już mnie twój płacz znudził . . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 15:03   

Widzę Pawle, że masz nowych "fanów" :D Nie przejmuj się nimi! To dla zachowania "równowagi psychicznej" :) wobec większości, która Cię popiera i Twoje działania na rzecz Wielunia, gminy. Mimo młodego wieku masz -potrzebne tu swoiste obycie, kulturę i wiedzę merytoryczną, której brakuje Twoim byłym, wymienionym tu- chwilowym- konkurentom. Zresztą żadni z nich "konkurenci"-ich czas się już skończył!
Podkreślam-większość z nas Cię popiera i wspiera.
Rób swoje -jak zawsze mówiłeś- i nie przejmuj się garstką malkontentów!
Pozdrowienia dla Wielunia! i opozycjonistów Pawła!(chwilowych) :D
Ostatnio zmieniony przez voxpopulivoxdei 2009-02-24, 18:43, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 16:18   

Gustlik, Ignacy, proponuję jakies korepetycje z matematyki. Nie można porównywać liczby głosów zdobytych w dwóch róznych wyborach!! Przecież w przypadku wyborów do rady powiatu mamy zupełnie inną ilość potencjalnych wyborców niż w przypadku wyborów do rady miasta!! Należałoby tu raczej porównac procentowy udział zdobytych głosów w stosunku do oddanych. I na tym tle Okrasa (4,75%) nie wypada żle - lepiej niż Krystyna Miśkiewicz (4,53%), niewiele gorzej niż Owczarek (6,39%). Jedynie Antczak wyraźnie odbiega ze swoim wynikiem od reszty (15,58%). Ale to jest kwestia wtórna kto miał jakie poparcie. Faktem jest, że skoro PSL głosuje wbrew FS w gminie to koalicja w powiecie też nie może trwać. Ale pewnie panowie Antczak i Owczarek byli zbyt mocno przyspawani do swoich stołów i woleli zrezygnować z członkostwa w Forum niż ze swoich ciepłych posadek. Kolejne wybory zweryfikują czy był to ruch w dobrym kierunku czy nie. Gwoli ścislości panie Gustlik - radnej Miskiewicz jak czytamy w artykule nikt z FS nie wyrzucił. Zrezygnowała sama.

Gustlik napisał/a:
Z tym Bonem dla wieluniaka niech pan nie przesadza . . . bo widzę że jest to pana sztandarowa reklama . . . Wydrukowaliście kilkaset kolorowych karteczek za które oczywiście przedsiębiorstwa zapłaciły i rozdały pracownikom . . . Pochwała należy się tym co te boby wykupili bo pan lub ktokolwiek z FS chyba do tego interesu nie dołożyli nieprawdaż?

Jak dla ciebie 5 mln zł w kasach wieluńskich przedsiębiorców to jest "kilkaset kolorowych karteczek" to jedyne co mogę zrobić to nazwać cię kompletnym ignorantem.

Gustlik napisał/a:
Najbardziej bolesny jest fakt ze rozpoczął pan już kampanie 20 m-cy przed następnymi wyborami . . . Ż E N A D A
Gustlik napisał/a:
a ja bym powiedział prosto lecz dosadnie : weź się chłopie do roboty ! ! ! przestań się zajmować agitacją wyborczą bo na to będziesz miał jeszcze czas ! ! ! ta kadencja będzie jeszcze trwała 20 m-cy więc zajmij się pracą na rzecz naszej gminy, a jak czujesz się wypalony to po prostu zejdź ze sceny . . . Bo już mnie twój płacz znudził . . .

Jak Okrasa pisał na blogu o nieprawidłowościach dwa lata po wyborach to mu sie zarzuca że "dlaczego dopiero teraz, miał na to dwa lata". Jak pisze dalej o akcji "Bon dla wieluniaka" to ktoś mówi, że zaczyna juz kampanie. Jak widać dla antagonistów żaden termin nie jest dobry. Chodzi tylko o to żeby sobie ponarzekać. A właśnie - nie zauważyłem żeby Paweł Okrasa "płakał".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 17:00   

hubert18 mam pytanie w powiecie była utworzona koalicja PSL-Forum a dlaczego od początku kadencji rady gminy Okrasa nie utworzył koalicji w gminie z udziałem PSL, do kogo teraz ma pretensje? Przecież skumał się od samego początku z PIS i PO. O co tu chodzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-02-24, 17:15   

Bo PSL nie lubi być w opozycji.Opozycja to brak kasy i stanowisk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 17:23   

Jan Kowalski napisał/a:
Przecież skumał się od samego początku z PIS i PO. O co tu chodzi?

Dlaczego Okrasa nie utworzył koalicji z PSL-em to nie wiem, ale może w powiecie miała być koalicja Forum-PO-PiS-SLD-Adamski, bez PSL-u ? Pamiętam jak zaraz po wyborach mówiło sie o Antczaku jako Staroście. On sam zresztą też o tym mówił. Coś się musiało stać, że Antczak wycofał się z tego pomysłu ?...
Fakt jest niezaprzeczalny; Okrasa nie darzy PSL-u nadmierną sympatią i nie jest mu z nimi po drodze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW