R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 17:38   

hubert18 Dzięki za odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 18:37   

hubert18 napisał/a:

Fakt jest niezaprzeczalny; Okrasa nie darzy PSL-u nadmierną sympatią i nie jest mu z nimi po drodze.

Hubercie, czy znasz kogoś z "ludowców", kto ma tzw. klasę, dobre wykształcenie, niepodwójną moralność, nie jest tępym klocem,itp.? Ja takiego nie znam. Powiem więcej. Popatrz na naszego rodzimego "ludowca" posła ...Jest doskonałym przykładem powyższej uogólnionej definicji...Dlatego nie dziw się , że Pawłowi do nich daleko. Każdy szuka podobnych do siebie. Czyż nie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2009-02-24, 19:52   

red napisał/a:
Gustlik, Ignacy, proponuję jakies korepetycje z matematyki. Nie można porównywać liczby głosów zdobytych w dwóch róznych wyborach!!


Pablo napisał/a:
Gustlik napisał/a:
Chyba Okrasa ( 201) coraz bardziej się pogrąża, Wyrzucenie Antczaka ( 1411) oraz Owczarka ( 777), teraz Miśkiewicz ( 391 ) spowoduje, że w następnych wyborach będzie sprawował rolę przystawki

Okrasa w ostatnich wyborach uzyskał 3950głosów.


Myślę że Pan Okrasa to dopiero powinien się matematyki nauczyć skoro przyrównuje wyniki wyborów na burmistrza do wyników do rady powiatu czy też do rady gminy. Bardziej adekwatne jest porównanie jego wyników z wyborów na radnego do gminy do wyborów radnych do powiatu niż przyrównanie kosmicznych wyników z wyborów na burmistrza. Czyż nie tak?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-24, 20:17   

voxpopuli wiem że odbiegam od tematu, ale muszę się odezwać choć zbiorę baty od administratora. osobiście znam szefa Związku Młodzieży Wiejskiej pochodzącego z Wydrzyna Michała Modrzejewskiego, uważam go za faceta z klasą, który nie zapomina o korzeniach, w Kielcach na targach kazał czekać TVP ponieważ wybrał jako pierwszych do nagrania RZW, niby nic ale pokazuje ze sodówa do głowy nie uderzyła człowiekowi. W czasie studiów mieszkaliśmy rok w tym samym akademiku i nie usłyszałem o nim złego slowa, więc nie generalizujmy że w danej partii nie ma ludzi z klasa, bo co do posłów mam zastrzeżenia i to ogromne. ale tu akurat część z nas bywa na publicznych imprezach i wie kto jest burakiem a kto szarą myszką, generalnie z posłów obiektywnie rzecz biorąc z naszego okręgu musze stwierdzić że jeśli chodzi o ogładę to ministrowi Grabarczykowi nie dorasta nikt do pięt!!!! Za większość osobiście się wstydzę, a na wielu imprezach przemilczam wiesniactwo naszej regionalnej władzy, i tu niestety to fakt słoma z butów wystaje a robi się panem, smutne ale prawdziwe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 20:43   

fordo napisał/a:
voxpopuli (...)więc nie generalizujmy że w danej partii nie ma ludzi z klasa, ...

Fordo, ja nie generalizuję. Napisałem, że j a osobiście nie znam nikogo z PSL z klasą, a tych, których znam -są do niczego. Taka jest ich większość.Miło, że znasz wśród nich takich "do rzeczy". Ale ta zasada dotyczy ogółu populacji, więcej w niej "burakowatych", niż porządnych ludzi, lecz to temat na inną dyskusję. Pozdrawiam Cię! :)


Panowie, nie odbiegajmy zbyt daleko od tematu... :-)
red

PS - nie od dziś mówi się o PSL że jest jak chorągiewka na wietrze.
Ostatnio zmieniony przez red 2009-02-24, 20:49, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-24, 20:48   

oks voxpopuli ale szczerze powiem buractwo w naszym narodzie obrodziło w każdej partii i tyle, znam ludzi z PO. PiS, PSL, etc i w każdej z tych partii są osoby, które naprawdę jak ulał pasują do skeczu kabaretu Morlanego Niepokoju i świetnego zdania: "dali go to siedzi..." taka nasza rzeczywistość
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 20:53   

Ignacy napisał/a:
Myślę że Pan Okrasa to dopiero powinien się matematyki nauczyć skoro przyrównuje wyniki wyborów na burmistrza do wyników do rady powiatu czy też do rady gminy. Bardziej adekwatne jest porównanie jego wyników z wyborów na radnego do gminy do wyborów radnych do powiatu niż przyrównanie kosmicznych wyników z wyborów na burmistrza. Czyż nie tak?

Fakt - Paweł też błednie porównał wyniki wyborów na burmistrza z wynikami wyborów do rady powiatu. Błąd tkwi po obu stronach. Tak czy inaczej moim zdaniem ilość zdobytych głosów nie ma większego znaczenia. Wykluczenia panów Radowskiego, Owczarka i Antczaka było naturalna konsekwencją ich zachowania. Szczerze mówiąc gdyby mieli j... (wiadomo co) to sami powinni zrezygnować z członkostwa w FS.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
judym 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 37
Postawił 1 piw(a)
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 23:01   

To jaka koalicja rządzi teraz w powiecie, mniejszościowa? I ciekawe gdzie ulokują się renegaci z Forum, przecież nie wstąpią do PSL-u, bo nie będą sobie robić nawzajem konkurencji z obecnymi radnymi PSL-u w okręgach, z których zostali wybrani - może stworzą typową polityczną "przystawkę" - możliwości są różne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-25, 07:31   

witam,
vox napisał - "większość z nas cie popiera ?" hmm nie przypominam sobie, żeby był robiony jakiś sondaż? bo chyba nie oceniasz tej "większości" poprzez kilka osób które w koło w powtarzający się sposób piszą peany na cześć Okrasy ? czy może skoro ty go popierasz to już większość :D

red : skoro wysyłasz mnie i Ignacego na korepetycje to wyślij również swojego poplecznika na takowe. Powinieneś chyba traktować wszystkich jednakowo? - NIEREALNE

Okrasa mówi, że inni nic nie robią, hmm mi bardziej od bonów kojarzy się :
1. Akcja kalendarz
2. Bal starosty
i kasa z tego co mnie pamięć nie myli trafia do dzieci z komornik i gromadzic .
Z tymi bonami to bym nie przesadzał bo nie daje pan i pana ugrupowanie w sumie nic od siebie . . .

Był tu poruszony jeden wątek a mianowicie, że Okrasie z ludowcami nie jest na rękę.
Hmm w powiecie jest na rękę, a w gminie nie? Okrasa przyrównał FS do PO, mi on bardziej pasuje do PIS. Wydaje mi się że ludowcy byli dla niego niebezpieczni, ponieważ nie mógłby z nich zrobić leśnych dziadków tylko mu przytakujących . . . jak uczynił z . . . ( wszyscy wiedzą )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 08:39   

Gustlik napisał/a:
witam,
vox napisał - "większość z nas cie popiera ?" hmm nie przypominam sobie, żeby był robiony jakiś sondaż? bo chyba nie oceniasz tej "większości" poprzez kilka osób które w koło w powtarzający się sposób piszą peany na cześć Okrasy ? czy może skoro ty go popierasz to już większość

Gustliku już Ci odpowiadam :) ! Jestem/jesteśmy tu wyrazicielem/-ami pewnej większości nie tylko wieluńskiej, którzy przyglądają się od dawna z uwagą działaniom Pawła, ponieważ te różnią się in plus od obecnych "ojców miasta" i innej maści "wybrańców"- na korzyść wielunian. Paweł, to młody( więc wszystko przed nim, młody, więc nie ubrudzony tzw. układami czy brudami politycznymi), przygotowany doskonale merytorycznie ( w przeciwieństwie do obecnego burmistrza, który nie ma tej koniecznej wiedzy, co Paweł (myślę tu chociażby o odpowiednich studiach,wiedzy samorządowej, prawnej, etc., niestety, burmistrz nie potrafi nawet "sklecić" porządnego pisma/listu urzędowego zgodnego ze sztuką takowych, to już wstyd, bo do tego nie trzeba być literatem!) , bezkompromisowy w sprawach moralnych, tzw. układowych, "głosiciel" i działacz w imię pewnych prawd ludowych w zakresie dobra i zła, czyli tego, co oczywiste dla wszystkich tzw. porządnych ludzi.
Nie robimy z niego tzw. bohatera pozytywnego, bo już nim jest!
A co do sondażu, no cóż...Będą nim dla Ciebie i innych wątpiących- najbliższe wybory...
Pozdrawiam! :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2009-02-25, 09:44   

Tu prosiłbym o interwencje administratora w stosunku do "voxpopuli" juz niejednokrotnie obraża tu wiele osób a nikt na to nie reaguje.

Wracając do tematu nie jestem zwolennikiem Pana Okrasy i jest tu nas pare osób więc proszę "voxpopuli" wypowiadaj się we własnym imieniu a nie innych każdy ma swój rozum i jest na tyle dorosły by nie potrzebować żadnego „adwokata” by go reprezentował.
Odnośnie „wspaniałego” wykształcenia pana Okrasy to o szkole średnie nie raczył nic wspomnieć na swoim blogu a o studiach na Akademii Rolniczej we Wrocławiu (może oddział w Lututowie tej uczelni), też się za dużo nie wypowiedział o kierunku jaki kończył uczęszczając do tej uczelni. Tylko studia podyplomowe związane z finansami ale też nie wiadomo nam jak długo trwało kształcenie w tym zakresie (rok, 2 lata) wielka nie wiadoma. Czy praca w banku i pare szkoleń od razu z nas robi wybitnego specjalistę od finansów szczerze wątpię? Więc ogólnie podsumowując wykształcenie pan Okrasy to raczej nie powala nas na kolana.
Na jakiej podstawie ocenia Pan umiejętności pisarskie obecnego Burmistrza nie wiem a na jakiej podstawie stwierdza Pan wyższość tych umiejętności u Pana Okrasy (chyba nie na podstawie Blogu) w tekstach Pana Okrasy jest wiele cytatów zaczerpniętych od innych osób bądź z Biblii czyli własnej twórczości za dużo tam nie ma.

Dużo wazeliniarstwa w Pana wypowiedziach w stosunku do Pana Okrasy ale jak to mówią reklama dźwignią handlu.

Pozdrawiam
Ignacy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 10:00   

Ignacy napisał/a:
Tu prosiłbym o interwencje administratora w stosunku do "voxpopuli" juz niejednokrotnie obraża tu wiele osób a nikt na to nie reaguje.

Proszę o wysłanie mi PW z cytatami voxpopulivoxdei, w których jest obrażanie osób w tym temacie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-25, 10:00   

O tym samym miałem napisać ale Ignacy mnie uprzedził.
Rzekł bym tylko tyle : uczony nam się trafił . Szkoła rolnicza + kursy, zdecydowanie nie wykorzystano jego umiejętności. . .
Ignacy nie ma możliwości żeby uczestnik forum dostał ostrzeżenie za obrażanie przeciwników Okrasy. Jeżeli pisaliby tak na Okrasę to i owszem, zrobiłoby się na czerwono od ostrzeżeń, w przeciwnym razie nie ma szans . . .

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 11:34   

A ja mam pytanie jakie uczelnie ukończyli Panowie Majcher, Kaja, Stępień, Antczak ?
Tak się składa, że w poprzednim semestrze miałem zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym z prof. Markiem Łyszczakiem, który pamięta Okrasę ze studiów podyplomowych. Wiem, że do dzisiaj pojawia się na uczelni i utrzymuje kontakty z wieloma profesorami. Jaka jest jego wiedza tego nie wiem, ale fakt, że pracował w dwóch bankach i prowadzi firmę leasingową, swoja wymowę posiada.
A gdzie pracowali Panowie Majcher, Kaja, Stępień, czy Antczak ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-02-25, 13:38   

Chcialbym poddac pod dyskusje wypowiedz Prezesa Radia Ziemi Wielunskiej oraz nowo zaprzysiezonej radnej Powiatu Wielunskiego, Pani Bogny Kanickiej, cytuje: "Kieruje spolka prawa handlowego, a nie mediami publicznymi, a to jest zasadnicza roznica".
Skoro dla Pani Kanickiej RZW nie jest medium publicznym, to jak mozna wytlumaczy fakt, ze radio, ktoremu prezesuje ta Pani, znajduje sie w 100% posiadaniu Zwiazku Gmin Ziemi Wielunskiej, ktorego to skoleji zadaniem jest: "zaspokajanie potrzeb publicznych gmin oraz interesow ich mieszkancow". ZGZW powstal w 1992 roku z woli przedstawicieli gmin rejonu wielunskiego. "Do ZGZW naleza gminy: Pątnów, Czarnożyły, Skomlin, Mokrsko, Biała. Pierwotnie należały do niego także Wieluń, Wierzchlas i Siemkowice (powiat pajęczański), jednak opuściły go w chwili, gdy uznały, że taka współpraca jest bezcelowa, a łożenie pieniędzy na funkcjonowanie związku nie ma już sensu" - cytat z Dziennika Lodzkiego, rok 2005.

Czy Wy rowniez uwazacie, podobnie jak Pani Kanicka, ze Radio Ziemi Wielunskiej nie jest medium publicznym :?: Moim zdaniem, Pani Kanicka pozwolila sobie zakpic z wszystkich mieszkancow Powiatu Wielunskiego. Czyzby zabraklo jej godnosci juz na poczatku sprawowania wladzy :?:


Z innej beczki, aczkolwiek pobliskiej.
Przegladajac swoje archiwalne artykuly mowiace o RZW, natrafilem na jeden interesujacy (zamieszczam go w zalaczniku). Jest w nim wypowiedz Pana Edwarda Kiedosa, ktory zapytany przez dziennikarza "Naszego Tygodnika" o powod zwolnienia poprzedniej Pani prezes RZW Pani Lebkowskiej, mowi miedzy innymi o niewypelnieniu przez niej polecenia o wprowadzeniu na antene audycji (bezplatnych - jak mowil Ranoszek) z udzialem samorzadowcow, np. wojtow, czy przewodniczacych rad gmin.
Z dzisiejszego punktu widzenia, Pan Kiedos osmieszyl sie tymi slowami. Na antenie RZW, jak regionalnych politykierow slychac nie bylo wczesniej, tak nie slychac ich dzisiaj.
Czyzby Pan Majcher mial racje, mowiac wtedy o "propagandowej tubie" w RZW :?:


Z jeszcze innej beczki.
http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=4191
www.radiozw.com.pl
W pliku dzwiekowym slyszymy, jak Pan Jozef Kowal argumentuje swoja rezygnacje z funkcji zastepcy przewodniczacego Rady Powiatu. Mowi miedzy innymi, ze "nie napracowal sie za bardzo" oraz, ze "nie ma potrzeby dwoch wiceprzewodniczacych, gdy zrezygnuje napewno to zmniejszy koszty obciazenie starostwa". Tutaj uklon w jego strone. Tylko za szczerosc.
I teraz mam pytanie. Czy dobrze zrozumialem, na miejscu Pana Kowala, bedzie zasiadal obecnie Pan Kieler :?: Czyli rownowaga w zarzadzie powiatu zostanie zachowana. Jednak, czy piastowanie stanowiska czlonka zarzadu powiatu, rowna sie w tym przypadku zostaniem jego wiceprzewodniczacym :?: Czy w zwiazku z tym zmieni sie wysokosc diety Pana Kielera :?:

rzwapolityka.jpg
Nasz Tygodnik, 12.08.2005
Plik ściągnięto 92 raz(y) 247,34 KB

kanicka.jpg
Dziennik Lodzki, 25.02.2009
Plik ściągnięto 114 raz(y) 107,15 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW