R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 18:44   

Gustlik napisał/a:
red : skoro wysyłasz mnie i Ignacego na korepetycje to wyślij również swojego poplecznika na takowe. Powinieneś chyba traktować wszystkich jednakowo? - NIEREALNE

Naucz się czytac ze zrozumieniem:
red napisał/a:
Fakt - Paweł też błednie porównał wyniki wyborów na burmistrza z wynikami wyborów do rady powiatu. Błąd tkwi po obu stronach.

Chyba nic więcej nie muszę dodawać.

Ignacy napisał/a:
Tu prosiłbym o interwencje administratora w stosunku do "voxpopuli" juz niejednokrotnie obraża tu wiele osób a nikt na to nie reaguje.

Kogo i gdzie obraża - ja niz takiego nie zauwazyłem.

Ignacy, Gustlik (kolejny ewenement na tym forum który ujawnił się w ostatnich dniach i zajmuje się głównie lokalną polityką) , może podacie jakis konkretny zarzut jaki macie do Okrasy. Bo takie czepianie się do wyniku wyborów czy do wykształcenia (wcale nieżłe z tego co zdążyłem zauważyć, dzienne studia na Akademi Rolniczej we Wrocławiu, roczne podyplomowe studia na AE we Wrocławiu - Finanse i Bankowość; brak natomiast odniesienia do wykształcenia innych lokalnych polityków) jest po prostu ŻENUJĄCE...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-25, 21:37   

hiszpan miałem nie odpowiadać ale Krzysiek chodzi tylko że my jeseteśmy medium komercyjnym i tyle. Utrzmyujemy się nie z abonamentu i tyle, dlatego nie jestesmy w rozumieniu prawa medium publicznym:) pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 22:02   

fordo napisał/a:
nie jestesmy w rozumieniu prawa medium publicznym

Michał to jak to jest - medium publicznym określa się dane medium, na które powołują się inne media?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-26, 08:13   

ferbik dokładnie, media publiczne w polsce to tvp i jej klony tematyczne oraz radio publicznee, czyli regionalne oddziału i trójka, jedynka, dwójka i euro kiedyś bis. Tak jest w każdym kraju powołując się na media publiczne każdy dziennikarz ma na uwadze media opłacane z abonamentu lub z budżetu państwa, w Wlk Brytanii jest to BBC w Niemczech ZDF etc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 08:35   

Funkcje mediów lokalnych

* funkcja informacyjna - podstawowe zadanie mediów lokalnych, sprowadzające się do dostarczania odbiorcom informacji dotyczących życia lokalnej społeczności oraz prezentowania najważniejszych zjawisk i tendencji z zakresu miejscowej rzeczywistości społecznej, politycznej i gospodarczej

* funkcja opiniotwórcza – blisko powiązana z funkcją informacyjną, polega na kształtowaniu lokalnej opinii publicznej. Zadanie to w praktyce realizowana jest w trzech wymiarach: poprzez prezentowanie w mediach lokalnych rozmaitych opinii dotyczących miejscowej rzeczywistości społecznej, poprzez stymulowanie odbiorców do wypracowania własnego stanowiska odnośnie poszczególnych problemów oraz poprzez stworzenie im forum dla wyrażania swoich poglądów, przez co odbiorcy mediów stają się pełnoprawnymi uczestnikami dialogu publicznego.

* funkcja kontrolna – często towarzyszy wspomnianym powyżej zadaniom mediów lokalnych, przy czym można ją rozpatrywać w dwojakim zakresie. Rozumiana wąsko, oznacza monitorowanie działalności władzy samorządowej oraz innych instytucji publicznych. W ujęciu szerokim, obejmuje wszystkie działania zmierzające do wykrywania i nagłaśniania rozmaitych nieprawidłowości z zakresu lokalnego życia społecznego.

* funkcja socjalizacyjno-wychowawcza - jednym z jej elementów jest przekazywanie wartości, norm, poglądów i wzorców postępowania, które obowiązują w danej lokalnej społeczności i których przyswojenie jest niezbędne do pełnego uczestnictwa w jej życiu. Lokalne środki przekazu stanowią również instrument kontroli społecznej, ponieważ w swoim przekazie nagradzają za właściwe relacje jednostki ze środowiskiem oraz karzą za przyjmowanie postaw uznawanych za niewłaściwe. Ze względu na swoją zdolność do kształtowania i przekształcania świadomości odbiorców, media lokalne nie tylko utrwalają wartości, normy i wzory kulturowe akceptowane w danej społeczności, ale również dokonują ich twórczej weryfikacji poprzez inicjowanie procesów przemian społecznych, które w konsekwencji zmieniają standardy obowiązujące w danej społeczności.

* funkcja integrowania społeczności lokalnej - budowanie poczucia więzi członków lokalnej społeczności z ich „mała ojczyzną” oraz kształtowanie poczucia dumy z przynależności do niej. W praktyce zadanie to realizowane jest przez wspomniane już promowanie wspólnych dla danego środowiska wzorów, norm, ideałów i wartości. Media lokalne często podkreślają również odrębność i wyjątkowość charakteru danej społeczności, m. in. wspierając rozwój lokalnej kultury oraz kultywując miejscowe tradycje i zwyczaje. W obrębie tej funkcji mieści się także budowanie poczucia solidarności członków lokalnej społeczności wobec problemów tak miejscowych, jak i zewnętrznych (spoza obszaru lokalnego).

* funkcja promowania inicjatyw lokalnych - jej istotę stanowi motywowanie odbiorców mediów lokalnych nie tylko do zainteresowania się problemami miejscowej rzeczywistości społecznej i zajęcia wobec nich stanowiska, ale również do aktywnego włączenia się w ich rozwiązywanie. Media lokalne często nie ograniczają się wyłącznie do zachęcenia czytelników do działania, ale same występują z konkretnymi inicjatywami lokalnymi, dla których szukają poparcia wśród swoich odbiorców.

* funkcja rozrywkowa – dostarczanie czytelnikom szeroko pojmowanej rozrywki.

* funkcja reklamowo-ogłoszeniowa - zapewnianie możliwości zamieszczania komunikatów przez podmioty lokalnego życia publicznego, takie jak miejscowe przedsiębiorstwa, fundacje i organizacje czy lokalne władze.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Media_lokalne

Władza nad mediami jest łakomym kąskiem dla polityków. Na poziomie lokalnym także.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 08:58   

fordo Mam pytanie jaką opcję polityczną reprezentuje pani Prezes RZW jako radna powiatowa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 09:52   

Jan Kowalski napisał/a:
fordo Mam pytanie jaką opcję polityczną reprezentuje pani Prezes RZW jako radna powiatowa?

Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-26, 10:25   

ferbik ubiegłeś mnie, a co do funkcji mediów lokalnych to dodam tylko, że to co ma znajdować się w programie sankcjonuje koncesja, a gdy ją złamiemy po prostu przestaniemy nadawać. Dlatego nie obawiałbym się tego że prezes jest też radnym/ą, oczywiście krytycy i tak pomyślą swoje, i ja też będę robił swoje, czyli pracował nad tym aby nasze info były na przyzowitym poziomie. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-02-26, 13:03   

Michał, ok. W świetle prawa możecie być medium komercyjnym. Ale nie zapominajmy o jednej rzeczy. Jesteście w 100%-owym posiadaniu ZGZW, którego celem jest „lepsze zaspokajanie potrzeb publicznych gmin oraz interesów ich mieszkańców”. W skład ZGZW wchodzą gminy płacące składki członkowskie na rzecz tego związku. Dopóki one nie wystąpią ze stowarzyszenia, każdy mieszkaniec tych poszczególnych gmin, może się poczuwać do bycia niejako jego współwłaścicielem, tak ZGZW, jak i Radia ZW. Czyż nie? Więc, ciężko nazwać Radio ZW niezależnym medium komercyjnym, skoro „łapę” na jego działalności, trzymamy niejako, my wszyscy:)
Według mnie, ZGZW powinien zmienić prezesa „spółki prawa handlowego”:) RZW. Myślę, że łączenie przez Panią Kanicką funkcji prezesa RZW z obowiązkami radnego powiatowego, może doprowadzić do nadużywania przez nią władzy, a już na pewno, może wpłynąć na pluralizm oraz rzetelność relacji RZW, choćby z sesji Rady Powiatu.
Uważam, ze prezesem RZW powinna zostać osoba niezależna, nienależąca do żadnej partii oraz nie wchodząca w skład żadnej rady samorządu terytorialnego.
Pozdrawiam
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-26, 13:59   

Jeśli chodzi o Twój tok myślenia to, jak ja to rozumuję czytając Twego posta: przez cały czas nie jesteśmy bezstronni skoro rządzą nami wójtowie kilku gmin, i mowią nam uderzcie w tego, a tego pogłaszczcie, jeśli tak odbierałeś naszą dotychczasową działalność to będziesz ją podobnie odbierał teraz. Ja już napisalem robię swoje, i nic w mojej pracy nie zmienię. Dodam tylko że jako spółka handlowa utrzymujemy się z reklam, a reklamodawców nie bedzie gdy nie będzie sluchaczy, a słuchaczy nie bedzie gdy będziemy mowić tylko to co ktoś nam nakazuje, proste. Stacje komercyjne to co puszczają decyduje rynek, a nie prezes.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 14:58   

fordo ferbik dokładnie, media publiczne w polsce to tvp i jej klony tematyczne oraz radio publiczne, czyli regionalne oddziału i trójka, jedynka, dwójka.Mam pytanie jak należy rozumieć to,że medium publiczne TVP SA. jest spółką prawa handlowego, a RZW sp.z o.o.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 16:58   

Jan Kowalski napisał/a:
jak należy rozumieć to,że medium publiczne TVP SA. jest spółką prawa handlowego, a RZW sp.z o.o.

Przecież zarówno spółka akcyjna jak i spółka z o.o. jest spółką prawa handlowego więc nie rozumiem pytania (chociaż chyba nie było zadane do mnie :D ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 17:25   

red hiszpan chciał poddac pod dyskusje wypowiedz Prezesa Radia Ziemi Wielunskiej oraz nowo zaprzysiezonej radnej Powiatu Wielunskiego, Pani Bogny Kanickiej, cytując: "Kieruje spolka prawa handlowego, a nie mediami publicznymi, a to jest zasadnicza roznica". Jestem ciekaw czy pani prezes jest w radzie powiatu w opozycji czy koalicji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 18:31   

fordo.
Punktujesz u pani prezes czy nam wyjaśniasz?
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 18:52   

Odnośnie lokalnego radia, i całej hecy z panią prezes. Jeśli finanse na to radio nie są wysysane z kasy miasta, a co za tym idzie, nie wegetuje z naszych podatków, to cała ta dyskusja nie ma sensu. Nie ma zapisu, który by zakazywał wykonywania zawodu, pełniąc jednocześnie funkcję radnego. A jeśli nawet RZW jest tworem, kierowanym przez Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej, która to jest jedną z sił małej polityki w naszym mieście, to już tylko można mieć pretensje do …….., no nie wiem do kogo.
Zawsze np. Forum Samorządowe, może pokusić się o swoją rozgłośnię radiową.
Przepraszam, ale to takie „gorzkie żale” bez pokrycia, mówię tu o biadoleniu na temat funkcji zawodowej radnego-radnej.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW