R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak wrażenia po Sylwestrze?? / Czym leczyć kaca??
Autor Wiadomość
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-01-01, 12:35   Jak wrażenia po Sylwestrze?? / Czym leczyć kaca??

Widzę, że wszyscy się wczoraj "dobrze" :wink: bawili i smacznie jeszcze śpią. Naturalnie to, że ja już nie śpię nie oznacza, że bawiłem sie źle. Wręcz przeciwnie 8) . Najpierw mała impreza u znajomych, później przenieśliśmy się na plac gdzi było nawet miło, Pan Burmistrz sie postarał. Reasumując Sylwestra zaliczam do udanych :D

No i czym tego kaca leczyć bo pić mi się ciągle chce okrutnie. Narazie raczę się mineralką niegazowaną.

Pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-01, 13:09   

Ja również bawiłam sie super, jest popołudnie, a ja nadal widze podwójnie, w dodatku pic mi się chce okrutnie, ciekawe dlaczego......??? :twisted: Mam nadzieje,
że wszyscy bawiliście się dobrze. Życzę wszystkim najlepszego w Nowym Roku [jeśli ktoś jest nadal mocno pijany przypominam, że rok mamy już 2006]. :lol: Pozdrawiam
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-01, 13:38   

eeeeeee ja tylko tyle moge powiedziec :lol: nowy rok sie dobrze zaczał nawet nie mam takiego kaca :twisted: sylwester w TR byl przefantastyczny, dawno sie tak nie ubawialam...
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-01, 13:41   

A Nie ma to jak spędzić sylwestra w łożku... :D Przynajmniej jakiś z tego pożytek - wyspałam się :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-01, 13:53   

nieważne gdzie, nieważne jak, najważniejsze, że wszyscy są zadowoleni :wink:
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-01-01, 15:18   

Porady zebrane z listy dyskusyjnej pl.rec.kuchnia


SPRAWDZONE METODY LECZENIA NAJZWYKLEJSZEGO KACA alkoholowego

1.
Odpowiedzi typu "najlepiej do niego nie dopuszczać" nie wchodzą w grę.
Ja Ci odpowiem tak... (choć to trochę na przyszłość będzie ;)) W trakcie tzw. spożycia łyknij 2 tabletki zwykłego węgla, które możesz sobie kupić w aptece. Rano śladu kaca, a po dużym spożyciu będzie on zdecydowanie mniejszy...
Przetestowane zarówno na mojej skromnej osobie jak i na parunastu znajomych.
Działa ;))

2.
Przed położeniem się spać wypić dużo wody mineralnej bez gazu, ewentualnie zjeść wit. C jak masz pod ręką.
Rano: sok pomidorowy w dużej ilości, chłodny, z solą (ważne) i ewentualnie pieprzem. Plus woda w dużej ilości. Kawy zdecydowanie nie radzę, pogarsza tylko sytuacje... Można wersje hard-core: surowe żółtko, trochę pieprzu plus sos worcestershire, ok. łyżeczki. To się wstrząsa i wypija jednym haustem, i chyba to się nazywa ostryga po polsku... dość obrzydliwe w konsystencji. Jak boli główka - Alka-Seltzer rozpuszczony. Polopiryny i aspiryny w ostateczności, bo w połączeniu z resztkami alkoholu w żołądku znacznie zwiększają prawdopodobieństwo wrzodów (a jak już je masz, to tym bardziej) I przez cały dzień dużo pić (nie alkoholu).

3.
Wg przepisu z książki "Ułani, ułani.." Cydzika przyrządza się to wlewając do wysokiej szklanicy szklankę tłustej kwaśnej śmietany, dwa surowe żółtka, duży kieliszek oliwy nicejskiej i sok z dwu cytryn. Wypija się to jednym haustem zagryzając ziarenkami kawy dla zabicia zapachu wódki.

4.
Część objawów kaca to spowodowana zatruciem awitaminoza, w związku z czym przed snem należy zapodać sobie końską dawkę witaminek (pełen zestaw C, B, P i co tam wpadnie w rękę). Rano dobrze jest powtórzyć witaminki, a ponieważ dochodzą nieprzyjemne objawy związane z nadwrażliwością (zmysły zostały poprzedniego dnia przytłumione przez alkohol, wiec organizm zwiększył czułość receptorów, a teraz odzyskał sprawność, a regulacja odwrotna jeszcze nie zaszła) należy przyjmując "delikatnego klinika" (dzięki temu osiągniemy ponowne łagodne przytłumienie receptorów i damy organizmowi nieco czasu na przywykniecie do nowej sytuacji). W tej roli najlepsze jest piwko (nie za wiele alkoholu, dużo witamin - w tym wit. C używana jako przeciwutleniacz, łatwo wchłaniany płyn) lub słaby drink na soku pomarańczowym albo porzeczkowym. Przy okazji zniwelujemy w ten sposób trzecie źródło kaca, czyli odwodnienie organizmu.


Ku pamięci :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-01-01, 16:37   

Przemierzałem jakoś koło 4 miasto, a tu pustki wszędzie :) Jak w mieście-widmie.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-01-01, 16:48   

Zabawa była przednia ;-) Szczególna niespodzianke mialam gdy okazało się, że niektórzy forumowicze są moimi sąsiadami ;-) :mrgreen: a kaca nie ma, bo po czym :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
magda
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-01, 21:25   

sylwester sylwestrem, ale czy te fajerwerki naprawde musza byc az do 4 nad ranem.....prosto z balkonu sasiada?!?!?!
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-01, 22:05   

A ja bawilem sie w amfi... powiem jedno: zarcie super, ale nie do przejedzenia... a glodny bylem na poczatku, nie ma co! Czasami przy muzyce nie wiadomo bylo jak tanczyc (moze dlatego, ze nie umiem tanczyc ;)) , ale generalnie DJ sie spisal :) Naprawde bylo OK, jesli chodzi o klimat, zarcie i poidlo... obsluga za szybka, a to oczywiscie na plus wielki. Duze uklony w strone J_a_r_o_, bo naprawde sie staral jak nikt. Chleb ze smalcem, ogorek, jajko z kawiorem, bimberek to tylko nieliczne z wielu smakolykow jakie mialem okazje skosztowac :) Powiem krotko: kelnerka doniosla nastepne danie i nie miala gdzie go postawic, a my nie nadazalismy jesc :) Nie mialem aparatu, bo bym wam pokazal, jak suto byly stoly zastawione - a szkoda. Bardzo polecam sylwka w Amfiteatrze! :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-01, 22:25   

a sylwester w tr tez niczego sobie :lol:

zabawa przednia, no a jakie towarzystwo... :D

pozdr dla dominiki, basi i sylwi :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-02, 10:28   

Ferbik napisał/a:
Duze uklony w strone J_a_r_o_, bo naprawde sie staral jak nikt.




Dzięki Ferbik, cieszę się że Wam się podobało, bo to było warunkiem pierwszorzędnym, aby ludzie byli zadowoleni ze wszystkiego, no może z większej części :D
Skoro piszesz, że było OK, to cel wydaje mi się, że został osiągnięty :wink:

A ja ze swojej strony zapraszam już za rok :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-07, 17:46   

daff napisał/a:
zabawa przednia, no a jakie towarzystwo...

pozdr dla dominiki, basi i sylwi

ajjjjj dziekuje dziekuje i do zo na nastepnej imprezie(ale oczywiscie przed przyszlym sylwestrem) :wink:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-01-07, 19:38   

Dziekuje za pozdrowienia, i zasyłam pozdrowienia zwrotne ;-) co prawda z małym opóźnieniem, ale zawsze ;-)

najlepszy był moment odkrycia ze Daff to moja sasiadka :oops: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW