R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
WASZE OPINIE na temat rozpoczecia II wojny swiatowej
Autor Wiadomość
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 01:19   

Dla mnie trochę przykre jest w ogóle zaistnienie takiej dyskusji na temat tego, czy atak na Wieluń był terrorystyczny, czy też nie... Rozumiem, że jest to konieczne, a historia ma to do siebie, iż żeby dojść do prawdy trzeba analizować oraz konfrontować ze sobą różne poglądy, źródła. Jednak czasami mam wrażenie, że do tej dziedziny podchodzi się zbyt naukowo, bez uwzględnienia ludzkiej, czyli najważniejszej strony wydarzenia.

Ja nawet nie zamierzam dochodzić do tego, czy nazistów można zaliczyć do grupy terrorystycznej. Dla mnie ludzie ci czasami wydają się być jeszcze gorsi... W sumie wydaje mi się, że stosowane przez nich okrucieństwo mogło stać się nawet wzorem dla dzisiejszych terrorystów. Jednak ze względu na ofiary 1 września 1939, mieszkańców Wielunia nie spodziewających się zagrożenia, cywilów, którym z dnia na dzień przyszło oddać życie, chciałabym w możliwy sposób zawsze uszanować ich niezawinioną śmierć.
W domach tych ludzi, w ich miejscach pracy, na znanych im ulicach rozpoczęła się masowa zbrodnia, gdzie podstawowy system wartości został okrutnie naruszony. To tragedia wielu istnień. Wyobrażając sobie widok tamtych wydarzeń, czasami może braknąć słów. Dlatego też, ja nie popieram spierania się w tym temacie… Jakoś po prostu czuję, że tak być nie powinno. Nie chodzi mi tutaj nawet o wątek na forum i dyskusję między użytkownikami, ale o całość. Myślę, że zrozumiałe jest, co mam na myśli.

Oczywiście każdy ma prawo głosu, a zdania są poróżnione, jak to w życiu bywa. Moją wypowiedź można także różnie odebrać. Nikogo nie obrażam, nikomu nic nie narzucam, nikomu nie każę zmieniać poglądów. Po prostu pokazuję własny punkt widzenia...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2009-06-01, 18:04   

Temat wałkowany jest tutaj. Pzdr

Forum Historia Wielunia o 1 września 1939
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-01, 18:39   

Moja opinia na temat rozpoczecia II wojny swiatowej?



Prezydent przyjedzie i tak do Wielunia ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW