R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Lewe telefony komorkowe
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 21:37   Lewe telefony komorkowe

Dzisiaj w "Uwadze" na TVN byl reportaz o kobiecie, ktora kupila w komisie kradziony telefon. Spotkalo ja wiele nieprzyjemnosci i upokorzen. Dostala dolek, przeszukano jej mieszkanie, nie biorac pod uwage jej zdania zeby sprawdzono kwit od telefonu, kazano jej sie rozebrac praktycznie do naga - rewizja osobista. A kolesie z komisu umywaja rece - nie maja mozliwosci sprawdzenia stanu legalnosci telefonu. Co to za panstwo ja sie pytam? Dla mnie taki komis to paser jednym slowem, dlaczego skupuje telefony z niewiadomych zrodel, nie majac pewnosci czy telefon byl "szarpany"? Ludzie chca sie wzbogacic tanim kosztem, co dla mnie jest niezrozumiale. Moim zdaniem policja przekroczyla swoje uprawnienia, i zlekcewazyla prawa oskarzonej. Uwazam, ze komisy powinny miec zakaz skupowania telefonow nieznanego pochodzenia (inne instytucje w analogicznym do tego przypadku rowniez). A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 21:48   

jaaa wspołczuje babce! nie wiem jak to jest w komisach, ale chyba faktycznie nie zawsze mozna sprawdzic czy telefon nie jest kradziony...ale skoro nie mozna to powinni cos na to wymylsec, a policjaci tez zachowali sie jak swinie, co z tego ze są z policji, ale chyba troche nagieli swoje uprawnienia :?
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 22:19   

Takie rzeczy sprawdzac moze tylko policja. Z tym, ze jesli dzisiaj nie figuruje w ich bazie ten telefon a jutro bedzie to sytuacja bedzie identyczna jesli nie dostaniemy pisemnego pokwitowania na to, ze bylismy tak uczciwi i sprawdzilismy u siebie na komendzie.

PS. Coraz bardziej lubie to forum... tylu tu dyskutantow i takich ciekawych opinii mozna sie dowiedziec... szkoda, ze tylko na swoj temat a nie na ten konkretny, w ktorym jest prowadzona dyskusja...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-22, 11:14   

Pobno jest tak, że pracownicy takich komisów spisują dane sprzedających i karzą im podpisywać klauzulę dotyczącą tego, iż telefon nie pochodzi z kradzieży itp.

Jak najbardziej jestem za sprawdzaniem legalności skupownych telefonów przez takie czy inne komisy. Swoją drogą jak najbardziej powinny mieć właśnie zakaz skupowania telefonow nieznanego pochodzenia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Robo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-22, 21:21   

Według mnie to walka z wiatrakami przynajmniej na dzień dzisiejszy i kto chce to bez większych problemów zakupi kradziony aparat czy to nowy czy używany. Prawo jest tak skonstruowane, że naprawde ciężko złapać za ręke osobe, która bezpośrednio zajmuje się kradzieżami czy to osobę, która taki telefon później zakupi nawet poprzez pośrednika jakim jest komis. Aby wystrzegać się takich transakcji należy skupić się na kilku elementach. Pierwsza sprawa jest taka, że należy zwracać uwagę na rzeczy prozaiczne jak np. obecność pudełka, instrukcji, paragonu który dokumentuje, że został zakupiony u jakiegoś z operatorów czy oryginalnej ładowarki. Takie rzeczy świadczą już, że aparat nie został wyszarpany na ulicy. Na mnie osobiście nie robią wrażenia podejrzanie niskie ceny. Wystrzegam się takich "okazji". Uważam, że jeśli coś jest dobre to musi swoje kosztować i tyle. :!:

Pozdrawiam. :)
 
   
fanzie
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-13, 20:59   

sam wiem co kto sprzedaje w komisach...
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2006-01-13, 21:16   

Uważam - to jest moje zdanie - że w tak katolickim kraju jak Polska nie powinno być kradzieży. Jeżeli - jak podają - prawie 95% stanowią katolicy, to jak to możliwe, że te 5% tak rozrabia i nie można tego powstrzymać.
Chyba, że wśród tej lepszej części spoleczeństwa - katolików mam na myśli - istnieje duży odsetek grzszników. A to zadanie dla księży. Powinni nie odpuszczać grzechow lub zadawać większą pokutę. Powinni również udzielać gwarancji na swoje usługi.
A w końcu jak to nie zadziała, księży pociągnąć do odpowiedzialności. W końcu za to im płacimy - prawda?

Wiem, że wypisuję głupstwa, ale to taki zwariowany kraj. Zarabiamy za mało w stosunku do tego, co wydajemy na "życie" i oto skutki. Jak nie zarobisz, to dokradniesz.
Wina leży w kominach płacowych. Jedni mają za dużo, inni prawie nic. A żyć (pić) się chce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-13, 21:44   

Telefon zostawiony do naprawy w jednym z wieluńskich sklepów/komisów po krótkim czasie został zabrany przez właściciela (nie został naprawiony). Później okazało się, że to inny aparat i figuruje na liście skradzionych. Przypadkowa zamiana :?:
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW