R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-06-16, 21:12
otwarcie szlaku wodnego na Warcie
Autor Wiadomość
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2009-06-14, 16:32   otwarcie szlaku wodnego na Warcie



W dniach 24 - 27 czerwca zostanie uroczyście otwarty szlak kajakowy na rzece Warcie. Ten produkt turystycznych został przygotowany z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Lokalnej Grupy Działania "Kraina Wielkiego Łuku Warty" z siedzibą w Osjakowie, a także w ramach projektu "Szlak Bursztynowy". W tym celu wydano przewodnik kajakowy, wykonano tablice informacyjne - znaki szlaków wodnych wraz ze znakami ostrzegającymi przed przeszkodami. W opracowaniu są projekty stanic wodnych w gminach: Działoszyn, Pątnów, Wierzchlas, Osjaków i Konopnica.

źródło: Informator Gminny / osjakow.info
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2009-06-27, 19:58   

Spłynąłem kajakiem 27 czerwca z Działoszyna do Załęcza Wlk. Na tym odcinku Warty, nazwanym szumnie "produktem turystycznym" czy "szlakiem kajakowym" uroczyście otwieranym przez tak znaczne instytucje i organizacje, rzeczywiście pojawiły się zmiany - znaki wodowania dla kajakarzy: w Lisowicach przy moście, połamany przy sklepie i kolejny przy moście W Bobrownikach, następny w pobliżu Góry Św. Genowefy. Innych informacyjnych (jak np. znak szlaku z kilometrażem, znak z odległością między polami biwakowymi, planów sytuacyjnych), brak tablic informacyjnych o atrakcjach w pobliżu (choćby źródłach, o Żabim Stawie czy rezerwacie Węże), brak znaków ostrzegawczych - odcinek pomiędzy Lisowicami a Bobrownikami nie zawsze bywa łagodną, spokojną wodą). Przy postawionych z taką pompą znaków śmieci- opony, butelki, torebki foliowe, jednym słowem zwyczajnie.
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 20:19   

W dzisiejszym ŁWD był materiał o szlaku kajakowym. materiał dostępny pod linkiem : http://ww6.tvp.pl/video/2009/06/28/208115/film.asf (zapisz element docelowy jako)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 22:33   

Telewizyjny materiał w ŁWD może podobać się telewidzom, pewnie i w prasie poczytamy...
Warta mówić nie potrafi, jest przecież tylko rzeką. Płynie dalej swoim korytem i nie przejmuje się bełkotem.
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2009-06-29, 23:35   

dużych zmian oczekujesz w krótki czasie. Może dbanie o czystość, ustawianie znaków, to nie są to wymagające sporych nakładów czynności, ale na wszystko przyjdzie czas. W tej chwili stowarzyszone gminy starają się o pieniądze na stanice wodne, poprawę infrastruktury, (sam Działoszyn planuje budowę sporego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego, a w ramach niego ma powstać między innymi hotel i basen).

Wszystkie te inwestycje potrzebują sporych (milionowych) nakładów. Najlepiej jak pieniądze na nie zdobędzie się z zewnątrz i to w jak największej kwocie. I tak sobie myślę, że unijne dotacje chętniej są przyznawane dla zapuszczonych, zaniedbanych miejsc z jednoczesnym dużym potencjałem rozwoju niż dla tych lepiej sobie radzących i w lepszym stanie.
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-30, 23:00   

"...dużych zmian oczekujesz w krótki czasie...."
mnino, dla mnie ustawienie pojemnika na śmieci czy oznakowanie szlaku zgodnie ze standardami nie jest niczym nadzwyczajnym. Ciekaw jestem, czy aby marszałek województwa ma wiedzę, jakiemu wydarzeniu patronował? Raczej wątpię, bo pewnie by bardzo się zawstydził. (jak w bajce "król jest nagi").

Ale bardzo intryguje mnie twoja myśl: "...I tak sobie myślę, że unijne dotacje chętniej są przyznawane dla zapuszczonych, zaniedbanych miejsc z jednoczesnym dużym potencjałem rozwoju niż dla tych lepiej sobie radzących i w lepszym stanie...", gdybyś zechciał jeszcze rozwinąć...

Dobrze, że w końcu wieje optymizmem :"...ale na wszystko przyjdzie czas...". To znajoma mowa, jeszcze z czasów szczęśliwości.
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2009-07-01, 00:37   

maciejewski napisał/a:
Ale bardzo intryguje mnie twoja myśl: "...I tak sobie myślę, że unijne dotacje chętniej są przyznawane dla zapuszczonych, zaniedbanych miejsc z jednoczesnym dużym potencjałem rozwoju niż dla tych lepiej sobie radzących i w lepszym stanie...", gdybyś zechciał jeszcze rozwinąć...
z tego co się orientuję największe pieniądze z unijnej kasy dostają te regiony, które są najbardziej zapuszczone i które najbardziej potrzebują finansowej pomocy. Czasem lepiej poczekać z inwestycjami, żeby dostać więcej funduszy z zewnątrz (tworząc, zbierając w tym czasie dokumentację, składając wnioski i czekając cierpliwie na ich rozpatrzenie) niż zacząć wcześniej i samemu za wszystko płacić.

Akurat kosze na czekanie się nie kwalifikują, ale tych nie ma zbyt wiele w samym Osjakowie (nie wiem jak w innych miejscowościach "Krainy WŁW"), więc tym bardziej w pobliżu rzeki bym ich nie oczekiwał. Może dlatego, że ten kosz wraz z całą zawartością mógłby się szybko znaleźć w samej rzece i efekt byłby zupełnie odwrotny od zamierzonego? Sumując wszystko - tablice, znaki, mapy, kosze, to mogłaby z tego wyjść niezła sumka (kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy złotych), więc może i na to pozyskać pieniążki z zewnątrz?

Nie wiem czy starałeś się kiedyś o jakieś pieniądze ze środków UE na dofinansowanie swojej własnej inwestycji, ale jeśli tak, to powinieneś wiedzieć, że na wszystko przychodzi czas, ale na pieniądze na końcu :) zazwyczaj najpierw dokumenty, kosztorysy, wnioski, naniesienie poprawek (które zdarzają się często), zastosowanie się do zaleceń, potem wykonanie inwestycji we własnym zakresie i dopiero na sam koniec ewentualny zwrot pieniędzy po również ewentualnej kontroli.
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-01, 23:27   

Dziękuję mnino za szczere, profesjonalne wyjaśnienia. Uważam, że warto by takie podejście szeroko rozpowszechnić *.
Z mojej strony zakończę tę dyskusję, bo idzie to w kierunku, który w głowie mi się nie mieści.
:sad:
* - ku przestrodze
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2009-07-01, 23:47   

profesjonalne to one na pewno nie są, ale pewnie zbyt przyziemne co dla niektórych :)
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW