R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Jaro
2009-03-06, 08:02
Lodowisko w Wieluniu
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-01-14, 11:28   Lodowisko w Wieluniu

Niewykluczone, że w Wieluniu powstanie lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Ale jeszcze nie teraz - być może za rok. M.in. takie informacje przekażą rówieśnikom samorządowcy Młodzieżowej Rady Miejskiej. Odbyła się II sesja obecnej kadencji.

- 'Lodowiska jeszcze nie będzie, ale w marcu na pewno odbędzie się Turniej Chearleaderek' - powiedział nam Marek Walczak, jeden z młodych radnych.
Być może jednak to tematu będzie można wrócić za rok. Takie obietnice przekazał na spotkaniu z Młodzieżową Radą burmistrz Wielunia, Mieczysław Majcher.
Czy faktycznie będzie to możliwe dowiemy się już 10 lutego, gdy dorośli samorządowcy zdecydyją o kształcie Programu Rozwoju Bazy Sportowej w Gminie Wieluń. O tym, że taki dokument jest w opracowaniu dowiedzieliśmy się od zastępcy burmistrza. - 'Faktycznie myślimy o uruchomieniu w Wieluniu sztucznego lodowiska' - mówi Robert Kaja - 'Organizowanie lodowisk w sposób tradycyjny, wylewając wodę i licząc na mróz, coraz częściej mija się z celem. Nie zawsze pogoda jest odpowiednia'.
Sztuczny obiekt, który jest zmrażany przez system specjalnych wężownic umieszczonych w podłożu, może funkcjonować przy temperaturze powietrza nie przekraczającej 10 stopni Celsjusza powyżej zera. - 'W sprzyjających warunkach może więc działać od listopada do marca' - dodaje Kaja. W miesiącach wiosennych i letnich płyta lodowiska może być natomisat wykorzystana jako boisko sportowe.
Niestety takie rozwiązanie nie jest tanie. Lodowisko o wymiarach 25x40 metrów to koszt sięgający nawet pół miliona złotych (do tego należy doliczyć koszty utrzymania, konserwacji i uruchomienia wypożyczalni sprzętu). Teraz miasto na to zwyczajnie nie stać. Czy będzie je stać w przyszłości i czy będzie odpowiednie zainteresowanie tym tematem wśród wielunian pokaże czas.

Już teraz wiadomo natomiast, że jest zainteresowanie pokazami chearleaderek. W marcu odbędzie się w Wieluniu turniej z ich udziałem. Tym razem nie będą one zachęcać do gry zespołów sportowych, ale same staną się obiektem ocen jury.
Burmistrz Mieczysław Majcher zaproponował także Młodzieżowej Radzie Miejskiej by włączyła się w organizację obchodów 67 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Padła propozycja zaproszenia na uroczystości młodzieży z miast zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miast Pokoju.
Podczas II sesji młodzi rajcy Wielunia zapoznali się także z budżetem gminy i planami inwestycyjnymi w zakresie oświaty na 2006 rok.

Źródło: RZW


I oby powstało lodowisko, bez żadnych przeszkód.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-14, 18:52   

heh lodowsko to od jakiegos czasu mamy.... na kazdym chodniku :evil:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MiLeNa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-14, 19:04   

Basiaaa napisał/a:
heh lodowsko to od jakiegos czasu mamy.... na kazdym chodniku

no dokladnie..:)..ja już zaliczyłam niejedną glębę..ale cóż..

co do pomysły na lodowisko z "prawdziwego zdarzenia" jestem jednak za:>
niezla rozrzutność..
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-14, 19:07   

Nie wiem czy wiecie ale lodowisko już powstaje. Przynajmniej widziałem juz dwa dni temu jak straż lała wodę na boisku za szkołą na Krakowskim Przedmieściu :)
 
   
yoka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-14, 19:36   

Wątpie, że będą mieli tyle kasy, żeby zrobic takie lodowisko...
najwyżej zrobia takie lodowiska, jak to o którym mówił gregg ;)
Pozdro.
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-15, 19:48   

gregg, z tego co sie orientuje, to dyrekcja tamtej szkoly nie wyrazila zgody na to, zeby powstalo lodowisko na boisku, bo boisko nowe, a poza tym kto bedzie pilnowal ? to jest teren szkoly i jak sobie zrobisz kuku to szkola za to odpowiada.
sprawdz czy na pewno tam jest to lodowisko :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-15, 21:46   

Nie musiałem sprawdzać... widziałem... Raczej Ty sprawdź.
Pozatym to ciekawe kto wydałby klucze od bramy... strażackie wozy bojowe nie latają :)
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-01-16, 10:27   

co do lodowiska przy Krakowskim - faktem jest, ze miasto w porozumieniu z WOSiRem i dyrekcja szkoly chca zorganizowac slizgawke-lodowisko :) przez weekend mieli wode lac i nocne znaczne przymrozki mialy zrobic swoje - na okres ferii bedzie sie gdzie wyszalec... oby tylko pogoda wytrzymala, a z tego co wiem, przez ten tydzien w ciagu dnia (im blizej weekendu tym bardziej) temperatura ma wzrastac nawet do +2 stopni... hmmm... tak czy inaczej chca zrobic tam lodowisko... a to z prawdziwego zdarzenia - przydaloby sie, a jakze - problem tylko z tym skad wziac na to pieniadze, bo w koncu sa niemale, a nawet jesli sie znajda, to i tak jeszcze kilka czynnikow musialoby zadzialac, chocby faktyczne zainteresowanie (raczej wieksze niz przecietne, bo pozniej znow beda krzyki, ze pieniadze w bloto wyrzucone) - wspominam o zainteresowaniu dlatego, ze z doswiadczenia wiem, iz na poczatku wszyscy zawsze sa zainteresowani, a pozniej to juz tylko nieliczni chca cokolwiek robic lub czynnie uczestniczyc w czyms... no i liczyc sie trzeba z tym, ze jak zawsze znajda sie tacy, ktorzy podniosa glos - chodniki lepiej by zrobili niz lodowisko... no ale zawsze trudno wszystkim dogodzic...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 19:19   

Napiszę Wam jeszcze że jest całkiem przyzwoicie oświetlone, więc można będzie pojeździć wieczorkiem... jak ktoś jeździ mniejwięcej ... jak ja naprzykład :)
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-16, 19:32   

gregg napisał/a:
jak ktoś jeździ mniejwięcej ... jak ja naprzykład

hmm... ja ostatni raz łyzwy na nogach mialam z 10 lat temu :roll: ale mysle zebym sobie poradzila, tylko nie mam łyzew:/ szkoda, ze nie ma tam tez wypozyczalni :twisted:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 19:37   

Też tak myślałem... że jak jeździłem 15 lat temucałkiem nieźle to i teraz będzie ok...
To jednak nie jest takie proste :)
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-16, 19:40   

gregg napisał/a:
To jednak nie jest takie proste
ale to prawie jak rolki :D a na rolkach jezdzilam ostatnio latem :wink: hmm.. kto ma pozyczyc łyżwy :twisted:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 20:09   

EDIT: Już nieaktualne... zgasili światło :sad:
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-01-16, 20:16   

Szkoda... juz sie wbilem w moje lyzwy rozmiar 39... bylo ciezko a tu (słowo wymoderowano) :507:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2006-01-17, 11:35   

Bzdura - lodowisko w Wieluniu? Po co komu lodowisko. Poszleli. Chodniki lepiej by posypali solą. W zimie o lodowisku gadają a ludzie łamią się na chodnikach. Poza tym wystarczy wylać wode na boisko i już mogą się dzieci bawić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW