R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Finansowanie MUKS Siatkarz Wieluń z budżetu miasta
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-01, 00:24   

wieluniak20 napisał/a:
Idąc waszym tropem : Miasto nie powinno dofinansowywać niczego.
A więc i Obozów dla młodzieży grających w WKS czy czegoś innego.
Na promocje sportu w całym kraju z budżetów miejskich idą miliardy złotych, a jeszcze więcej na nierentowne szkolnictwo które kuleje czy tez upadłą służbę zdrowia która jest przeżarta korupcją.

Miasto powinno finasować te dziedziny, które ma zapisane w ustawie jako zadania własne lub zlecone. Wszystko inne jest fanaberią. Nie jestem przeciwnikiem dokładania pewnej kwoty z budżetu miasta do drużyny Siatkarza, pod warunkiem że jest to robione z rozsądkiem i nie odbywa sie kosztem innych zadań gminy. Jeszcze lepiej jeśli ta kasa nie idzie wprost na druzyne (nawet nie wiem czy tak można) a inwestuje sie np w infrastrukture.
dawid, z halą były podejrzenia jakis wałków, ale było to dawno i mało kto pamieta szczegóły.
KubaWinter napisał/a:
Jeszcze parę lat temu w tym mieście NIC kompletnie nie było. Teraz mamy drużynę w PlusLidze, przyjeżdżają do nas Mistrzowie Europy, ale my musimy powiedzieć nie, bo to za moje pieniądze. Jak ON może mieć lepiej!

Troche przesadzasz mówiąc że do tej pory nie było nic a teraz mamy 3 mecze w miesiącu i jest to drastyczna odmiana poziomu zycia mieszkańców.
KubaWinter napisał/a:
Sylwek, piszesz o jakiś przekrętach, a sam ostatnio chciałeś sprzedać drożej bilet na mecz Siatkarza - jakby się uprzeć też mało to moralne.

Jakby nie patrzeć jest to wykroczenie :D
Kodeks wykroczeń: Art. 133. § 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2009-11-01, 09:58   

Miałem się już nie wdawać w jakiekolwiek dyskusje, ale na zarzut odpowiem.

Jeżeli ktoś dostaje bilet(VIP/zaproszenie) i chce się go pozbyć to ma do tego prawo czy nie? Jeżeli ktoś znalazł bilet i go sprzeda to też jest to wykroczenie?

Właśnie!
Cytat:
Kto nabywa w celu odsprzedaży z zyskiem


Cytat:
nabyć — nabywać
«otrzymać coś na własność, płacąc za to»

pwn.pl

Więc, jeżeli nie nabyłem, a dostałem bilet i chciałem się go pozbyć lub pomogłem komuś w tym nie popełniłem wykroczenia. Tyle w temacie, ale może mamy jakiegoś specjalistę na forum który to potrafi inaczej zinterpretować niż jakiś tam 17latek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 10:35   

Sylwek, wszystko zależy za jaką cenę go sprzedałeś. Była to cena nominalna biletu?
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-11-01, 15:13   

gregg napisał/a:
Sylwek, wszystko zależy za jaką cenę go sprzedałeś. Była to cena nominalna biletu?


Nawet gdy cena sprzedanego przez Sylwka biletu byla wyzsza od ceny ustalonej przez klub, to Sylwek nie popelnil zadnego wykroczenia podlegajacego pod ten artykul, gdyz za bilet nie zaplacil lecz go dostal za darmo.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 16:00   

hiszpan napisał/a:
gregg napisał/a:
Sylwek, wszystko zależy za jaką cenę go sprzedałeś. Była to cena nominalna biletu?


Nawet gdy cena sprzedanego przez Sylwka biletu byla wyzsza od ceny ustalonej przez klub, to Sylwek nie popelnil zadnego wykroczenia podlegajacego pod ten artykul, gdyz za bilet nie zaplacil lecz go dostal za darmo.

Tak mógłby się tłumaczyć każdy "konik" sprzedający bilety. Dla przykładu dogaduje się jeden koleś z drugim że jeden kupuje bilety daje temu drugiemu a ten drugi sprzedaje z zyskiem. Później: "No jak to ja nie popełniam przestępstwa ja te bilety dostałem".
To jest właśnie to na czym korzystają ludzie mający "dojścia" czyli znajomych w kręgach zbliżonych do działaczy itp. Bilety zawsze "dostają"

Przed większością imprez masowych (patrz np. koncerty Madonny, U2, Depeche Mode) jest pełno biletów na allegro. Np Aukcja bilet za 175 pln + 450pln koszty wysyłki 8) Takie aukcje są usuwane jako niezgodne z prawem.



Wracając do finansowania siatkarzy. Jestem jak najbardziej za... ale nie za taką kasę.
Powiedzcie ile kosztowała np organizacja Dni Wielunia? Ile takich imprez można urządzić za 400k pln??? Z takich imprez korzystałaby większośc mieszkańców.
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-01, 16:39   

Sylwek, jest jeszcze zapis: albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem.
Jak widać wystarczy sprzedać je z zyskiem - niekoniecznie trzeba je najpierw kupić. Co ciekawe - z literalnego brzmienia przepisu wynika, że samo nabycie biletów z zamiarem odsprzedaży z zyskiem jest wykroczeniem :D
Zresztą - cała dyskusja na ten temat jest czysto akademicka. Chyba nikt nie postawi zarzutów Sylwkowi bo sprzedał bilet 10 zł drożej niż kupił (czy tez niz wynosiła jego wartość).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
lerwison 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 25
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-01, 16:41   

gregg napisał/a:

Przed większością imprez masowych (patrz np. koncerty Madonny, U2, Depeche Mode) jest pełno biletów na allegro. Np Aukcja bilet za 175 pln + 450pln koszty wysyłki 8) Takie aukcje są usuwane jako niezgodne z prawem.

Słyszałem też o aukcjach z biletami na ME typu bilet 100zł (oryginalna cena) + szalik 2000zł, sprzedawane oczywiście tylko w zestawie. Takie rozwiązanie jest zgodne z prawem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-01, 16:57   

gregg napisał/a:
Powiedzcie ile kosztowała np organizacja Dni Wielunia? Ile takich imprez można urządzić za 400k pln??? Z takich imprez korzystałaby większośc mieszkańców.

Z tego co pamietam to na tegoroczne Dni Wielunia UM przeznaczył 150 tys zł. Ale nalezy tez uwzględnić zyski - wcale niemałe przy tej imprezie. Jak znajde gdzies dokładne wyliczenia to przedstawie.
lerwison napisał/a:
Słyszałem też o aukcjach z biletami na ME typu bilet 100zł (oryginalna cena) + szalik 2000zł, sprzedawane oczywiście tylko w zestawie. Takie rozwiązanie jest zgodne z prawem

Moim zdaniem jak najbardziej zgodne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2009-11-01, 19:04   

gregg napisał/a:
Sylwek, wszystko zależy za jaką cenę go sprzedałeś. Była to cena nominalna biletu?

Widzę, że wniknęła niejasność z mojego powodu.
Ja nie sprzedałem żadnego biletu. Jedynie ogłosiłem i podałem numer telefonu kontaktowego do osoby która posiadała taki bilet. Po drugie na bilecie z którego skorzystałem było napisane i co mnie wprawiło w zadziwienie po jednej stronie 20zł po drugiej 10zł. Więc ile on kosztuje?


gregg napisał/a:
Tak mógłby się tłumaczyć każdy "konik" sprzedający bilety. Dla przykładu dogaduje się jeden koleś z drugim że jeden kupuje bilety daje temu drugiemu a ten drugi sprzedaje z zyskiem. Później: "No jak to ja nie popełniam przestępstwa ja te bilety dostałem".
To jest właśnie to na czym korzystają ludzie mający "dojścia" czyli znajomych w kręgach zbliżonych do działaczy itp. Bilety zawsze "dostają"

Oczywiście, że tak można się wykręcić, ale śmieszne było by osądzanie mnie o próbę zarobienia 10zł( na sprzedaży jednego biletu) zwłaszcza gdy kupuję(no może nie zupełnie ja) w najbliższym czasie ziemię wartą kilkaset razy więcej.

Cytat:

Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne


Nie nabyłem żadnego biletu w celu odsprzedaży z zyskiem.
Nie odsprzedałem biletu z zyskiem który bym dostał itp.
Nie usiłowałem sprzedać ani nie namawiałem nikogo do tego, czy też nie byłem pełnomocnikiem.

Ogłosiłem jedynie, że ktoś ma bilet na sprzedaż i numer telefonu. Jeżeli to jest wykroczenie to zobowiązuję się wpłacić kwotę którą ktoś mógł zarobić dzięki mnie na konto fundacji Anny Dymnej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW