R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Panoramicznie w Muzeum Ziemi Wieluńskiej
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-10-31, 20:31   Panoramicznie w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Muzeum Ziemi Wieluńskiej najwyraźniej idzie z duchem czasu, czy jak kto woli, rozwija się technicznie. Widać, że muzeum tym zarządzają ludzie młodzi, ludzie, którzy potrafią wykorzystać dobrodziejstwa elektroniki. A dzięki temu, my zwykli obywatele miasta, mamy możliwość nie wychodząc z domu poczuć się tak, jakbyśmy byli w muzealnych murach i oglądali ekspozycje ...... prawie na żywo ;) :D .

Mowa tutaj jest o zdjęciach panoramicznych.

Nie jest to jakaś wielka nowość w naszym mieście, bo w tej technice możemy oglądać już ulice miasta dzięki portalowi Gminy Wieluń. Nie mniej, Muzeum Ziemi Wieluńskiej należy się wielki plus za podchwycenie pomysłu, i za to, że mimo "ciężkich czasów" znalazło pieniądze na takie rozwiązanie :smile: .

Nie chcę wchodzić w kompetencję pracownikom muzeum ;) , i nie będę wstawiał tutaj wszystkich linków do tych zdjęć, po prostu trzeba wejść na stronę internetową MZW i odszukać odpowiednie zakładki. A na początek zaproponowano nam trzy; „Kult Matki Boskiej”, „Życie codzienne wsi wieluńskiej”, i „Tragedia Wielunia”

Ja zaproponuję Wam, jeśli mogę ;) , obejrzenie ekspozycji Kult Matki Boskiej , jest to autorska wystawa kustosza tegoż muzeum :) . A ma ona charakter ekspozycji, która ukazuje najważniejsze święta i uroczystości w cyklu dorocznym poświęcone Bożej Rodzicielce. Wystawa ukazuje wierzenia oraz zabiegi magiczne wynikające z wierzeń ludowych praktykowanych od pokoleń. Resztę znajdziecie na stronach MZW ;) .

Ciekawi mnie Wasza opinia, na taki sposób pokazywania muzealnych wystaw, mam nadzieję że włodarze muzeum dzięki Wam będą mieli punkt odniesienia, co do dalszych poczynań w tym kierunku ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-11-02, 09:54   

Cytat:
Ciekawi mnie Wasza opinia, na taki sposób pokazywania muzealnych wystaw, mam nadzieję że włodarze muzeum dzięki Wam będą mieli punkt odniesienia, co do dalszych poczynań w tym kierunku ;) .


:roll: Nie wiem czy to aż tak ciężko napisać jest kilka słów ( wystarczyły by dwa ;) ),; dobry pomysł :) , albo np.; szkoda zachodu :razz: , tym bardziej że tutaj zaglądacie :P :D .
Z pewnością ktoś by to wykorzystał i mógł spróbować dopasować się do potrzeb i wymogów dnia dzisiejszego ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-02, 16:24   

Opis wystawy na stronie muzeum niewielki. Zdjęcie jak zdjęcie - bardziej "bajer" niż coś wyjątkowego... a bez opisu to trudno właściwie cokolwiek zrozumieć. Żeby taka e-wystawa miała sens to musiałyby się pojawiać jakieś opisy po najechaniu na poszczególne fragmenty zdjęcia. Opisy rzeźb, obrazów, całych elementów, fragmentów wystawy...

Czyli kierunek może dobry, ale wykonanie już zdecydowanie nie....
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2009-11-03, 08:28   

ten sie nie myli kto nic nie robi...
na pewno jesli teraz nie jest doskonałe, to bedzie poprawiana na bieżąco...
proponuje poczekac, a jesli ktos ma jakies sugestie to zawsze sie można skontaktować z muzeum i je przedstawic - czy to osobiście, czy też wysyłając maila...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-11-03, 11:16   

ourson napisał/a:
Opis wystawy na stronie muzeum niewielki. Zdjęcie jak zdjęcie - bardziej "bajer" niż coś wyjątkowego... a bez opisu to trudno właściwie cokolwiek zrozumieć. Żeby taka e-wystawa miała sens to musiałyby się pojawiać jakieś opisy po najechaniu na poszczególne fragmenty zdjęcia. Opisy rzeźb, obrazów, całych elementów, fragmentów wystawy...

Czyli kierunek może dobry, ale wykonanie już zdecydowanie nie....

Pewnie masz rację ;) . Nie wiem tylko jak to wygląda od strony technicznej, czy takie zdjęcia panoramiczne można opisać, ale mniejsza o to.
Tak, to bez wątpienia „bajer”, ale gdyby wszystko można było zobaczyć i przeczytać, a przede wszystkim zrozumieć sens takiej wystawy na ekranie monitora, to spokojnie można by było zamknąć MZW na cztery spusty. To co widzimy na tymże ekranie, musimy potraktować jako swoistą zachętę do odwiedzenia muzeum na żywo. Szczerze powiem że nie spotkałem jeszcze podobnej instytucji, która za pośrednictwem Internetu ukazała by 100% całości swych wnętrz i opisów.
Nie mniej dobrze że jakiekolwiek słowo na ten temat padło, może faktycznie da się coś poprawić, zobaczymy, czas pokaże :P .
Dużo racji ma też ;
Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
ten sie nie myli kto nic nie robi...
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-11-03, 12:45   

Ale ja przecież napisałem że kierunek dobry :-)

Oczywiście nie oczekuję aby takie panoramiczne zdjęcie zastąpiło mi w 100% wystawę w Muzeum, ale jakiś bardziej szczegółowy opis by się przydał. Tym bardziej że e-wystawę można utrzymać na serwerze dłużej niż wystawę czasową w Muzeum, a więc dłużej byłaby dostępna...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW