R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rynki walutowe FOREX - dlaczego tak mało ludzi o nich wie?
Autor Wiadomość
Skuti 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-02-10, 16:17   Rynki walutowe FOREX - dlaczego tak mało ludzi o nich wie?

Ostatnie półtora roku interesuje sie giełdami walutowymi Forex. Tak naprawde na poważnie dopiero zaczynam przygode z giełdą. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu bardzo mało jest osób które cokolwiek o tym słyszały. Co fakt to fakt - ja też sie dowiedziałem przez przypadek - z aukcji Allegro (program Inwestor walutowy).

Drugą stroną medalu jest to, że jeśli już ktoś o giełdzie słyszał to nie jest tym zainteresowany nawet w małym stopniu. Każdy powtarza tylko "to nie dla mnie..." W ostatnim czasie przeczytałem koło 2 tys. stron różnych książek o tematyce forexu i stwierdzam że nie wygląda to tak strasznie :)

Czy giełda walutowa to naprawde taki ciężki kawałek chleba? Na kontach demo zarabiałem całkiem niezłe pieniądze i jestem na etapie końcowym założenia prawdziwego konta.

Jak ktoś potrafi odpowiedzieć gdzie znajduje sie haczyk to bardzo bym prosił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-10, 18:40   

Skuti napisał/a:
Na kontach demo zarabiałem całkiem niezłe pieniądze i jestem na etapie końcowym założenia prawdziwego konta.




A może coś więcej na ten temat napiszesz, to całkiem ciekawe może być :?:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Skuti 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-02-10, 19:39   

:) nie widze problemu :)

W internecie jest wiele platform brokerskich, które udostępniają możliwość handlu walutami. Jest to coś w stylu kantoru. Też obracamy walutami tylko że nie do końca tak jak w przypadku kantorów. Wygląda to tak : kupujemy jakąś walute i czekamy aż cena podskoczy (albo spadnie) i zyskujemy albo tracimy. Ciężko w paru zdaniach cokolwiek napisać. Większość takich platform jest po angielsku (niestety), ale są też polskie platformy brokerskie lub zagraniczne ale udostępniające oprogramowanie w języku polskim. Aby zacząć działać na takim rynku musimy przejść procedure rejestracji :( niestety ja miałem z tym mały problem ze względu na brak znajomości angielskiego. No i oczywiście nie ma nic za darmo. Każda platforma wymaga depozytu wstępnego. Na pocieszenie napisze że są to kwody już od (tylko!!!) 200 dolarów. Ta kasa nam jednak nie przepada, to są nasze pieniądze którymi obracamy. W Polsce znalazłem jedną platforme która ma super oprogramowanie ale niestety depozyt na koncie mini to jak dla mnie aż 5000zł. Chociaż w przyszłości na pewno sie na nią przeniose.

Co jest wymagane do rejestracji?
-paszport
-dowód osobisty
-posiadanie konta bankowego (potrzebny będzie kod SWIFT)
-wykazanie "jakiegoś" źródła dochodu (ja podobno mam plantacje truskawek :) )
-troche kasy na depozyt (+opłaty za przelew bankowy w wysokości około 130zł)
-troche cierpliwości

Co platformy z tego mają że z nich korzystamy?
A dokładnie to samo co kantory tyle że spread (różnica między ceną sprzedaży i zkupu) jest o wiele mniejszy.

Jak zacząć?
Jeśli do tej pory nikogo nie zniechęciłem to z chęcią pomoge w zamian za późniejszą wymiane doświadczeń. To w końcu bardzo cenne.

Jak to wszystko wygląda?
ano tak: wciągu dwóch godzin mając na koncie demo 2000$ (i jeszcze wówczas praktycznie zerowe doświadczenie) zarobiłem 2500 dolców po czym dostałem w plecy pół kawałka. Następnego dnia (mając już 4000$) zarobiłem 1500$...

Przejdźmy do realiów :)
Taka sytuacja miała naprawde miejsce. Po co miał bym kit wciskać? Jednak potem jak już ochłonąłem założyłem sobie konto na innej platformie gdzie można było sobie ustalić początkowy depozyt. Ustaliłem go tak jak zamierzam zacząć czyli na 200 dolarów ... no i niestety tu sie troche pomyliłem. Przy mniejszej kwocie sprawy sie mają zupełnie inaczej. Wynika to ze skoków cen i mniejszych możliwości jakie mamy posiadając 10 razy mniejszą kwote. Nie było jednak tak źle. Dziennie poświęcając dorywczo godzine można było zarobić 40-50 dolarów albo stracić wszystko. Po to są konta demo żeby sie na nich nauczyć nic nie tracąc nie? Teraz siedze w książkach :( przez co każdy będzie musiał przejść żeby cokolwiek osiągnąć.

Moje zdanie.
Możliwości tych giełd są nieograniczone. To ile sie zarobi albo straci zależy tylko od nas i od wielkości depozytu.

Jak macie pytania to piszcie.

A ja czekam na kogoś kto już posmakował tej dziedziny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-02-10, 21:06   

No dobra a możesz podać jakieś konkretne adresy tych platform gdzie można założyć konta demo?? Bo muszę przyznać zaciekawiłeś mnie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skuti 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-02-10, 21:35   

Zagraniczne:

www.forex.com - ?
www.fxcm.com - minimum 300$
www.cms-forex.com - minimum 200$
www.ac-markets.com - minimum 2000$
www.gcitrading.com - ?

Polskie:

www.easy-forex.pl - podobno chcą tylko 25$ depozytu
www.4ex.cz/pl - ?
www.efixpolska.com - ?
www.x-trade.biz - minimum 5000zł ale polecam bo są ok
www.sfxm.com.pl - minimum 300$ (zmienili pod koniec stycznia 2006 właściciela więc mogą być niepewni) i jest to platforma bankowa więc mają niskie spread-y (bardzo ważne!! szczególnie na początku) i to jest plus dla nas bo więcej możemy zarobić

Osobiście polecam tą pierwszą zagraniczną platforme - www.forex.com - ja tam zaczynałem

ja chyba zmienie temat :) a właściwie dodam nowy :)

[ Dodano: 2006-04-05, 12:16 ]
Mr.Raven jak tam postępy na forexie? Zerknąłeś chociaż na te stronki?

Ja siedze już na realnej kasie no i raz na wozie raz pod wozem. W życiu to tak chyba zawsze bywa... ale ogólnie jest wesoło :)

[ Dodano: 2006-11-19, 15:13 ]
nom znowu dzięki adminowi jestem z wami :)

Kruk jak tam postępy na Forexie? założyłeś choć demo na którejś z platform?

u mnie sie wiele zmieniło, pierwsze 200 dolców utopiłem ale to można powiedzieć że nie moja wina, szło mi super do pewnego dość przykrego wydarzenia ode mnie nie zależnego i to był niestety koniec :(

teraz dalej zdobywam wiedze i doświadczenie i troszke pracuje co nie pozwala mi na poświęcenie sie forexowi :(

od stycznia znowu zaczynam gre w realu i z chęcią nawiąże z kimś współprace i pomoge jeśli jest ktoś początkujący

piszcie

pozdro
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW