R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ataki wieluńskiej mordowni (szpitala)
Autor Wiadomość
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-03-12, 20:29   

jozefina22 napisał/a:
Wieluniak20 i rafalekjan - w tym temacie powtarzacie tylko zasłyszane ploty i na tej podstawie i na podstawie waszej totalnej niewiedzy

Proponuje czytać posty. Czy rozumiesz co to znaczy znać tą rodzinę? Widywać się z nią codziennie? Mieszkać koło nich? I to nie są ploty, tylko fakty! Radzę się zastanowić nad sobą, bo jesteś arogancka, a nawet wręcz chamska. Nie pozwolę, aby ktoś powiedział o mnie lub ludzi z mojego otoczenia złego słowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-12, 20:43   

Panie i Panowie, proszę o trochę więcej szacunku dla siebie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-03-13, 00:10   

rafalekjan napisał/a:
Proponuje czytać posty. Czy rozumiesz co to znaczy znać tą rodzinę? Widywać się z nią codziennie? Mieszkać koło nich? I to nie są ploty, tylko fakty! Radzę się zastanowić nad sobą, bo jesteś arogancka, a nawet wręcz chamska. Nie pozwolę, aby ktoś powiedział o mnie lub ludzi z mojego otoczenia złego słowa.

Przepraszam , ale podtrzymuję swoje zdanie. To, że znasz tę rodzinę, widujesz ją codziennie i mieszkasz "koło" nich do niczego ciebie nie upoważnia. Wiedza twoja o całości wydarzeń jest żadna, zasłyszana od osób drugich i subiektywna. Jeszcze bardziej dotyczy to wieluniaczka. Zaś wiedzę medyczna masz na poziomie zerowym i to mi wystarcza. Nie krochmal mi tu więc o "chamstwie". Chamski to jest napewno tytuł tego wątku i to nie ulega wątpliwosci , żadnej wątpliwości. Zaś skoro piszesz o "czytaniu postów", to też ci to doradzam. Nie miej więc klapek na oczach i zobacz, że wyraźnie piszę o możliwej winie chirurgów, tylko, że Ty ani ja, o tym tu nie rozstrzygniemy. By to ocenić, trzeba mieć wszystkie dane i potrzebną do tego wiedzę. Masz ją ? G....masz a nie wiedzę. Wiesz jaki jest mechanizm śmierci w przebiegu tej choroby, którą miał ten młody człowiek ? Wiesz co się dzieje w "człowieku" w przebiegu ostrego martwiczego zapalenia trzustki ? Wiesz jaka jest śmiertelność w tej chorobie ? Wiesz o tym, co to ten "aparat" co to kabelka zabrakło ? Nie pomyślałeś , choć chwilę, dlaczego zdecydowano się od razu na sekcję prokuratorską ? By coś ukryć ? Jesteś pewny na 100% co robił ten zmarły kilka dni przed śmiercią ? Byłeś z nim cały czas ? Wiesz co to się z nim działo na tej " Syberii" ? Do głowy ci nie dociera, że ta "Syberia" to mogło być dla niego ostatnie ostrzeżenie ? Wiesz w jakim stanie trafił do szpitala ? Piszesz, że nie wykonano "żadnych badań". Żadnych ? Myślisz, że prokurator nie wie, czy je wykonano lub nie ? Widziałeś jego dokumentację szpitalną ? Jak sądzisz, gdyby nie wykonano, to w wypowiedzi dla RZW prokurator byłby taki "oszczędny" w słowach ?
Nie mam wiedzy medycznej, zebrałam dane z dostępnych mi źródeł i współczując rodzinie ( tragedia jest niewątpliwa) nie mam odwagi ( na ten moment ) potępiać kogokolwiek. Ty zaś..... ferujesz wyroki bez żadnych oporów a wiedzy w temacie nie masz żadnej. Nie pleć mi więc tu o chamstwie. Chamski to jest cały wątek, to wiem na 100 %. Taki poziom targowiska......z tragedią w tle. Bez odbioru.
p.s. administratorze, szacunek to obowiązuje wszystkich i wobec wszystkich.
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-13, 01:11   

jozefina22 napisał/a:
Nie pomyślałeś , choć chwilę, dlaczego zdecydowano się od razu na sekcję prokuratorską ?

Dokładnie tego samego zażądał ordynator. Czyli nie uważali, że popełnili błąd. Ja nie wnikam, najlepiej spojrzeć na ten temat bez emocji, czyli na sucho za i przeciw. To, że wieluński szpital jest jaki jest, każdy o tym wie. Nie popadajmy również w skrajności, bo leczą tam dobrzy lekarze również.
jozefina22 jednak prośba do Ciebie mała: stonuj trochę krytykę zdania innych. Będzie zdrowiej dla każdego, bo na NFZ nie ma co liczyć jeśli chodzi o zdrowie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-03-13, 08:34   

jozefina22, tak jak Ferbik napisał. Już nie chodzi o to jakie ja mam zdanie w tym temacie tylko o to, w jaki sposób się do mnie i do innych odnosisz. Sądzisz, że pozjadałaś wszystkie rozumy i przeczytałaś temat może z 2 razy i w ten sposób wszystko wiesz... Proponuje zgłosić się do CIA tam może dla ciebie miejsce będą mieć (z mopem).
Nienawidzę ludzi twojego pokroju, jesteś żenująca i nie masz zdania. Twoje wypowiedzi są tak giętkie, że sama nie wiesz czy jesteś za czy przeciw. Ja natomiast wiem. I nie pieprz mi tu głupot o moim zdaniu, bo to MOJE zdanie, a nie twoje.

ps. pisanie twoje, cie - celowo...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-13, 08:44   

odbiegacie od tematu.
A mogłem się nie wypowiadać i takiego tematu nie zakładać, bo użytkownicy gotowi są się pożreć na surowo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-13, 10:43   

Koniec OT, każde następne posty nie na temat będą usuwane, a użytkownicy nie stosujący się do netykiety będą 'nagradzani' ostrzeżeniami.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-13, 11:33   

Temat zamykam do momentu pojawienia się kolejnych oficjalnych informacji. Szkoda że nikt z Was nie zrozumiał mojej prośby...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-19, 08:29   

Myślę że co niektórzy już ochłonęli. Zapraszam do rzeczowej dyskusji.

Oto zapis rozmów z SB

wieluniak20: Wieluński szpital odesłał z kwitkiem 2 starsze osoby chorujace z prostej przyczyny : nie zrobimy państwu badań z powodu braku pieniędzy (100% potwierdzona informacja z bezposrednich relacłi z rodzinami nieszczęśników)

[Pon 15:43] Administrator: podaj źródlo

[Pon 15:51] Administrator: Napisz po ludzku bo ja nic z tego nie rozumiem. Mieli skierowanie na badanie?

[Pon 15:55] Administrator: Albo skierowaniew do szpitala?

[Pon 15:57] Administrator: O jakie badanie chodzi?

[Pon 16:11] wieluniak20: żródło : córki owych starszych kobiet

[Pon 16:14] wieluniak20: poprostu : szpital odmówił 2 starszym kobietom (ponad 50 i okolice 75 roku zycia) przyjęcia do szpitala z takie przyczyny że same maja sobie zrobić wszystkie badania na swój koszt, nawet bez spierowania mozna iśc do rejestracji do szpitala

[Pon 16:22] Administrator: Mylisz się. Do szpital możesz trafić tylko ze skierowaniem lub poprzez decyzję lekarza pogotowia/Ostrego Dyżuru

[Pon 16:23] wieluniak20: bez tzw : skierowania tez przyjmuja w rejestracji przynajmniej tak bylo rok temu, a corki tych chorych kobiet wydzwaniaja po wszystkich odzialach NFZ i do rzecznika praw pacjentow (jak dla mnie taka sytuacja jest nie normalna)

[Pon 16:25] Administrator: Bez skierowania moga Cię przyjąć pod warunkiem że za wszsytko sam zapłącisz

[Pon 16:26] Administrator: Taka procedura jest od wielu lat....

[Pon 16:27] wieluniak20: ja odnoszę wrażenie że szpital chce oszczędzać na starszych osobach , a zasłanianie się świstkiem biurokracji (tzw. skierowanie do szpitala) to mija się z powołaniem padmistratorze

[Pon 16:34] wieluniak20: Już przez taką biurokrację i nieudolnych ludzi wiele osób przekręcilo się w szpitalach. Gdyby mnie tak potraktowano to zdemolował bym najprawdopodobniej izbę przyjęć (traktowanie przyszłych pacjętów jak smieci którzy mają cierpieć bez jakiej kolwiek pomocy medycznej mija się z twierdzeniem : takie są procedury) Administratorze uzyj wyobraźni

[Pon 19:29] yabos: to Ty użyj wyobraźni. wyobraź sobie, że każdy może iść do szpitala po tym jak się zarejestruje, bez żadnego skierowania. i wyobraź sobie te tłumy ludzi, którzy pchają się na badania pod którymi często kryje się urlop bo pracować się nie chce. jeśli panie były chore to lekarz bez problemu takie skierowanie powinien wystawić.

[Pon 19:29] red: masz po to procedurę żeby jej przestrzegać. a że tobie sie wydaje inaczej to juz twój problem

[Pon 20:06] BETHI_997: łam tydzień temu w poradni w Szpitalu, bo miałam małe problemy hormonalne. Jak się okazało trafiłam do gabinetu p. Górskiej. mówię jhej cio się dzieje, a ona mi wypisuje zaświadczenie do lekarza pierwszego kontaktu, że mają podejmować leczenie jak przy ciąży i każe mi przyjść za 2 tyg. z wynikami badań z ciąży sprzed dwóch lat!!! Przecież to jest nienormalne, że p.doktor pisze mi zaświadczenie, że jestem w ciąży i bez żadnego skierowania na podstawowe badanie krwi i moczu . Dajcie spokój!!!

[Pon 20:12] BETHI_997: Jak można komuś wmówić, że jest w ciąży!!!!!!!!! Po prostu taa poradnia jedt po to, żeby tylko ludziom sprawdzać czy mają podbite książeczki....... Bo tak nawet nie zarejestrują. Co się z tymi ludźmi dzieje to jest jedna wielka porażka pt: "Służhab zdrowia" Tqakie jest mioje zdanie. Proszę, wypowiedzcie się co o tym myślicie...

[Pon 20:12] rafalekjan: hah... a może jesteś?:>

[Pon 20:18] BETHI_997: chyba z kosmitami:-D. reafalekjaj, nieżartuj sobie:))

[Pon 20:37] red: Kiepskie funkconowanie służby zdrowia to jedno, a domaganie się tego, co nie przysługuje pacjentowi to drugie.

[Pon 21:52] maniekl: wieluniak nieudolni to są ludzie którzy przekrecają się bo nie potrafią się dostosować do przyjetych i akceptowanych przez większość zasad

[Pon 22:32] rafalekjan: moglibyście już ten żenujący temat zakończyć..

[Wto 8:46] Administrator: Bethi ciąża to nie choroba więć o jakim ty "leczeniu jak przy ciąży" piszesz?

[Wto 8:59] wieluniak20: inaczej byście mówili jeśli odmówiono by przyjęcia waszym dzieciom do szpitala.

[Wto 9:12] rafalekjan: W gimnazjum dostałem w oko piłką golfową. Uderzenie było na tyle silne, co się później okazało, że miałem odklejoną rogówkę. Kiedy pojechałem do szpitala na pogotowiu przepisali mi VISINE na zmęczone oczy. Dopiero wizyta u prywatnego lekarza coś dała. [Ot, tak mi się przypomniało]

[Wto 9:20] Administrator: A czego się spodziewałeś? Czy w Wieluńskim szpitalu jest oddział okulistyczny? Myślisz że na pogotowiu jest komplet lekarzy ze wszystkich specjalności?

[Wto 9:28] wieluniak20: Administratorze nie mam nic do ciebie ale to co teraz pleciesz mija się z powołaniem, nawet kompletni gamoń na pogotowiu powinien wiedzieć że mogło z okiem stać się coś gorszego i mogła zajść potrzeba na wypisanie chociaż skierowania na badania. Też byś tak mówił gdyby takie nieszczęście spotkało twojego syna ??? (nie zyczę wam źle ani nikomu innemu). Wychodzę z założenia że żeby pozbyć się znieczulicy w szpitalach najpierw trzeba by pozbyć się jej wśród społeczności.

[Wto 9:35] rafalekjan: Sory, bo nie dopowiedziałem. Przyjmowała mnie wtedy na oddziale dr Błach. I również mi powiedziała, że nie ma okulisty na oddziale. A wiecie kim jest dr Błach? Jaką ma specjalizację? Ja po prywatnych wizytach u niej też już wiedziałem...

[Wto 10:06] BETHI_997: Wredność ludzka nie zna granic!! Mi dr Górska napisała zaświadczenie, że mają podejmować jakiekolwiek lecznie w mojej przychodni, biorąc pod uwagę fakt, że jestem w ciąży <<mino, że nie jestem>> Byłam u niej kiedyś i zrobiła mi wykLad,że nie powinnam jeść masła, bo szkodzi dziecku. A na ostatniej wizycie próbuje mi wmówić, że to nie możliwe, że mi coś dolega, jak od ponad siedmiu lat biorę leki hormonalne. I komu tu wierzyć??? Czasami werto poświęcić te kilkadziesiąt zł i iść prywatnie :-P :-P

[Wto 10:06] red: niestety wieluńscy lekarze mają często problemy jak przyjmują w szpitalu. w czasie wizyt prywatnych jest już z nimi lepiej :-) RJ - ty burżuju. w szkole grałeś w golfa? :-)

[Wto 10:43] glizda: a mnie jest źle ;(

[Wto 10:50] rafalekjan: nie w golfa tylko piłeczką golfową ;P

[Wto 11:20] yabos: red, to że ktoś dostał kijem baseballowym to nie znaczy że grał w baseball. nawet jest to bardzo mało prawdopodobne;]

[Wto 12:16] glizda: :DDD

[Wto 13:48] red: żartu nie podchwyciliście... RJ będzie zeznawał przed komisja hazardową bo dostał w głowe piłeczką golfową :-)

[Wto 13:48] red: nawet mi sie rymło ;-)

[Wto 14:27] Administrator: Wieluniak co Ty chcesz aby np ginekolog z racji tego że jest na dyżurze przeprowadził badania i zabieg okulistyczny? Miałem kiedyś podobdną sytuację w Łodzi, i wtedy lekarz dyżurny podał mi adres szpitaal gdzie dyżurował okulista. Tyle że Wieluń to nie Łódź gdzie jest wiele szpitali. Po co skierwoanie? W takim przypadku trzeba się udać do najbliższego okulisty a jeśli nie ma go w szpitalu to trzeba poszukać w innym miejscu.

[Wto 14:28] Administrator: Do takiego badania jest potrzebny nie tylko okulista ale i sprzęt, krople itd....

[Wto 14:29] Administrator: Oczywiście w tym szoitalu do którego mnie wysłano był oddział okulistyczny....

[Wto 16:24] mixas: Fajny ShoutBox - Dzisiejszą rozmowę sponsoruję literka Z jak ZOZ

[Wto 16:25] mixas: później ZUS- Zakład Utylizacji Staruszków

[Wto 16:27] mixas: Jak za takie pieniądze jakie płacimy w składkach można by spodziewać się czegoś więcej. Osobiście wydaje mi się że w naszym rejonie to leży diagnostyka bo jak byłem w szpitalu to większość na nerwobóle choruje.

[Wto 16:35] Administrator: Publiczna służba zdrowia nigdy nie będzie funkcjonować prawidłowo. Ilość pieniędzy nie ma żadnego znaczenia. Ten twór przemieli każdą ilość...

[Wto 16:51] mixas: Jasne najlepsza była by prywatyzajca, która de facto już prawie nieformalnie nastąpiła, ale my niestey płacimy jeszcze składki na wymaginowaną publiczną służbę zdrowia. Niestety bez pieniędzy nie ma szans na leczenie skąplikowanych chorób czy urazów.

[Wto 16:53] mixas: a teoretycznie po to opłacamy ubezpieczenie zdrowotne. Niestety trudno o jakiś złoty środek w tej sprawie.

[Wto 17:04] yabos: ja to tak tylko zaproponuję przeniesienie dyskusji która dość mocno się rozwinęła do odpowiedniego tematu na forum albo założenie nowego jeśli taki nie istnieje a nie zaśmiecania miejsca gdzie ktoś może się pożalić że jeszcze nie śpi, ciężko mu w pracy albo że jest pierwszy na forum;]

[Wto 17:29] wieluniak20: Należało by zlikwidować Centarle i odziały które zarządzaja naszym szmalem, wystarczy aby pieniadze z ubezpieczenia zdrowotnego trafiały bezposrednio do szpitali bez pseudo pośredników a szpitale przekształcić tak aby były jednocześnie państwowe i były zarządzane logicznie.

[Wto 18:34] mixas: bez komentarza
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW