R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Zmiana nazwy pewnych ulic w naszym mieście
Autor Wiadomość
Pohybel 
Czytał o Wieluniu
Pohybel


Wiek: 53
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-07, 09:53   

Pojęcia nie miałem o tym, że szpital jest nazwany imieniem Patryna! Wobec tego dalszy spór jest bezprzedmiotowy. Stało się! Ale co ze Stanisławą Grabowską. Nieco bardziej "wnikliwe" poszukiwania również nic nie dały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-03-07, 11:48   

Pohybel, tak od dłuższego czasu analizuję to co piszesz, nie koniecznie tylko w tym temacie :? , i nie sposób nie zgodzić się z;
mnino napisał/a:
Głupio mi jest jak ktoś niegłupi głupka udaje ;]


Masz charakterystyczny sposób dzielenia się swoją wiedzą i własnym poglądem na całokształt otaczających nas spraw :roll: . Być może są czytelnicy, którzy to akceptują i podoba im się taka forma ;) , ja niestety nie jestem zwolennikiem tego typu przekazu :neutral: .
Pewnie o wiele łatwiej byłoby prowadzić z Tobą jakikolwiek dialog, gdybyś pozbył się; ironii, „udawanego kretynizmu”, itp.

Wracając do sprawy przydzielania patronów do różnego rodzaju; obiektów, ulic, parków itd.
Co proponujesz w zamian? Skoro nie ludzie, bo ci w zależności od potrzeby chwili, raz są odpowiednimi kandydatami, a raz w opinii i w oczach innych, nie zasługują na taki zaszczyt. To w takim razie, kto lub co? Zaproponuj jakiś konsensus, a wtedy może „pogadamy” na temat nazewnictwa w/w ;) .

PS. Pohybel, odnośnie tego charakterystycznego wyrażania się, nie jesteś odosobniony ( jeśli Cię to pocieszy :P ), mamy tutaj „wysyp” nowych użytkowników tego forum, którzy właśnie w podobny Tobie sposób, próbują zwrócić na siebie uwagę ;) :shock: .

To poscriptum nie podlega dalszej dyskusji z mojej strony :razz: , jest tylko drobną uwagą, nad którą nie mam zamiaru się rozwodzić :) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-07, 11:52   

A może po prostu zaczniemy nazywać ulice neutralnie, np Kwiatowa, Wiśniowa, Różana, Kaliska, Krótka itp (to są przykłady obecne już w Wieluniu, ale zawsze znajdą się jakies nowe)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-07, 13:00   

Ulicę Stanisława Poznerowicza by tak gdzieś w Wieluniu... Rozmarzyłem się ale jakby tak przemianować Ciepłowniczą. ZUGiL niedługo zniknie ale po Stasiu pozostanie basen, swiatła na skrzyżowaniach, ośrodek w Kamionie i asfalty na wielu ulicach. To taki nasz wieluński Stanisław Wielki wart chyba upamiętnienia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pohybel 
Czytał o Wieluniu
Pohybel


Wiek: 53
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-08, 12:17   

"A może po prostu zaczniemy nazywać ulice neutralnie, np Kwiatowa, Wiśniowa, Różana, Kaliska, Krótka itp (to są przykłady obecne już w Wieluniu, ale zawsze znajdą się jakies nowe)?" - Nic dodać, nic ująć! Śliska sprawa z tymi "bohaterami". A co do sposobu "wyrażania się", to masz rację. Należę do pokolenia niżu demograficznego, teraz "niereformowalnych,rozgoryczonych starych dziadów", którzy nawet siebie nie traktują z szacunkiem. Za dużo się tych autorytetów i bohaterów zmieniło za naszego życia. A powiedzenie "szanuj się" było sztandarowym dla różnych obiboków, leni i hochsztaplerów. A to, że nie jestem "odosobniony" również jest moją zasługą. Jednego "niereformowalnego" to kopniakami musiałem zapędzić do klawiatury! Facet po kilku semestrach dziennikarstwa bał się opublikować swoją opinię. Kilku innych również zauważyłem, pewnie zachęconych przykładem. Więc "Górą Nasi"!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mnino 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 164
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Osjaków
Wysłany: 2010-03-15, 17:47   

http://radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=6637 napisał/a:
Imieniem Jana Pawła Stalskiego, porucznika rezerwy i nauczyciela, który zginął w Katyniu będzie nazwana ulica Krótka w Lututowie.

Zmiana nazwy ulicy nastąpi podczas obchodów Dni Katyńskich i będzie połączona z oddaniem nowo wybudowanego pasażu łączącego lututowski rynek z jednymi z ważniejszych placówek w miasteczku: Ośrodkiem Zdrowia, Gimnazjum i Apteką.


o to właśnie chodzi.
_________________
strona internetowa Osjakowa i okolic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 14:55   

No to zaczynam się bać o "panów" w parku.
Na łamach lokalnej prasy czytałem kiedyś o dekomunizacji miasta, ktoś nawet wysunął absurdalny pomysł, by tego pomnika odkroić Rosjanina. Ciekawi mnie, czy ktoś zechce również „zdekomunizować” ulicę 18 Stycznia. Przecież dla niektórych jest to data rozpoczęcia kolejnej okupacji naszego miasta.
Uważam, że „pogromcy hitleryzmu” powinni pozostać na swoim miejscu. Jest to przecież upamiętnienie żołnierzy, którzy dzięki swojej odwadze i poświęceniu wyzwalali Polskę od faszystowskiego najeźdźcy. W wyzwalaniu tym, czy nam się to podoba czy nie, tracąc życie i zdrowie, brali także udział żołnierze Armii Czerwonej i im także należy się cześć i szacunek. Kilkuset z nich leży zresztą na wieluńskim cmentarzu w zbiorowej mogile.
Działania dekomunizatorów mogą prowadzić do tego, że za kilka lat nie będzie już w ogóle mowy o wyzwoleniu, ale o zajęciu i kolejnej okupacji naszych ziem. W ciągu tych czterdziestu pięciu lat bywało różnie, ale nie można porównywać Polski pod okupacją z Polską Ludową!!! Z pewnością wiedzą o tym np. byli więźniowie obozów, którzy dzięki radzieckiej ofensywie uniknęli eksterminacji (no chyba, że mamy w Polsce "enklawy", które zostały wyzwolone, te kilka km kwadratowych obozów, więzień, katowni).
(Na marginesie, dlaczego tak hucznie obchodzi się kolejne rocznice zakończonego sromotną klęską powstania warszawskiego, zapominając o wyzwoleniu stolicy w dniu 17 I ? Słyszę wokół narzekania, że świętujemy jedynie porażki, ale jakoś nikt nie podaje alternatyw, a za taką na pewno należy uważać ten styczniowy dzień).
Czerwonoarmistom, wg mnie oczywiście, należy się uznanie. Hołd przysługuje szczególnie tym anonimowym, młodym mężczyznom, którzy nie mieli wpływu na wielką politykę. To oni przelali tutaj krew i przegonili faszystów. Oswobodzili nasz kraj.
Pewnie, co do tego oswobodzenia opinie są różne, ale niech nikt nie mówi, że był to kraj okupowany czy traktowany jak jakieś terytorium kolonialne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW