R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Brudy koło śmietników
Autor Wiadomość
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-19, 11:02   Brudy koło śmietników

Śmietnik na osiedlu Stodolniana dzisiaj rano wyglądał tak:



Śmieci leżą już od poniedziałku, kontener był w tym czasie opróżniany. W komunalnej powiedzieli, że dozorca jest na urlopie i dlatego jest brudno. To skoro dozorca jest na urlopie to ja do śmietnika mam chodzić omijając obierki po ziemniakach i skorupki od jajek, które ciągną się niemal pod sam blok? Rozumiem gdyby brudno było przez dzień czy dwa, ale tydzień?
Nasz kontener jest zamykany na kłódki, które wiszą przyczepione łańcuchami i których w użyciu nie widziałem jeszcze ani razu. Chociaż może to i dobrze bo wygodne to to nie jest.



Wiem że był temat o zamykanych śmietnikach gdzie też już chyba wrzucałem zdjęcie, ale nie mogę go znaleźć. Można scalić.

[ Dodano: 2010-03-19, 14:34 ]
edit: po półtorej godziny po telefonie do komunalnej pod śmietnikiem czysto. Jak się ich pogoni to jednak mogą. Szkoda, że tylko wtedy...
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-19, 18:02   

yabos ja jeszcze dodam, że po części winni są lokatorzy z jednego z mieszkań z osiedla, ponieważ pozastawiali starymi oknami kontener tak, że ciężko było dojść do włazu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zaangażowany 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-19, 23:44   

Jak będziesz tak wydzwaniał po chłopaków z "komunalnej" z byle pierdołą, to spodziewaj się wkrótce podwyżki cen za wywóz śmieci. Tyle tymi "telefonami" wskórasz! Każdy dodatkowy litr paliwa i roboczogodzina pójdzie w koszty i na koniec kwartału ciebie i innych "telefonistów" się podliczy. I tak płacicie tylko za 120 litrów, a wyrzucacie co wam w łapy wpadnie- łącznie z meblami i AGD. Esteci- psia mać!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 10:06   

Przepraszam, że chcę żeby ktoś wypełniał swoje obowiązki i że nie chcę przedzierać się przez stertę śmieci żeby dostać się do kontenera.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 10:07   

yabos, odczuwam tu nutkę sarkazmu ze strony Zaangażowanego :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zaangażowany 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 22:17   

Pilnowanie osiedlowych śmietników nie należy do obowiązków osób zatrudnionych w Przedsiębiorstwie Komunalnym. Chłopaki mają tylko opróżniać kontenery zgodnie z grafikiem. O porządek ma dbać: administracja, dozorcy i ...kto jeszcze!? Może policja, straż miejska albo....Nie wiem kto ma być odpowiedzialny za to, aby mieszkańcy nie wyrzucali więcej niż przewidziane 120 litrów od lokalu. Wszelkie dodatkowe czynności zostaną wykonane, jednakże koszty poniesie administracja lub zostaną zaksięgowane w Zakładzie Oczyszczania. Rezultat będzie podobny- wzrosną ceny wywozu i w rezultacie opłaty za wywóz. Kosztami zostaną obciążeni solidarnie mieszkańcy bloków, oraz właściciele prywatnych posesji, którzy jednak nie zmieszczą do swojego "zakontraktowanego" pojemnika więcej niż przewiduje umowa. Natomiast mieszkańcy bloków znów będą wyrzucać bez opamiętania. Dlatego proponuję aby każdy lokal (mieszkanie) miał własny pojemnik zamykany na kłódeczkę. Każdy remoncik zgłaszany był do administracji, co wiązało się będzie z podstawieniem dodatkowego kontenera na koszt lokatora. Trzeba będzie wygospodarować pewnie kilka hektarów terenu na dodatkowe śmietniki, ale innego sposobu na pasożytnicze zachowania części mieszkańców nie ma, chyba że akceptujemy dalszy wzrost opłat za wywóz nieczystości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW