R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieuczciwe praktyki u mojego pracodawcy - Wieluń i okolica
Autor Wiadomość
Smyk 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 23
Skąd: skądinąd
Wysłany: 2007-05-05, 16:21   

LATAKIA - i ja coś dorzucę: OMIJAĆ Z DALEKA
http://wielun.biz/viewtop...der=asc&start=0
_______________
sprawdzam czujność Administracji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
klechtamy 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2007-11-07, 22:19   Jak w tytule.

[quote]GWARANTOWANA ANONIMOWOŚĆ!
W TYM TEMACIE MOZESZ PISAĆ NIE BEDĄĆ ZALOGOWANYM
Cytat:


Znalazłem chętnego do opisania swojej przygody z pewnym pracodawcą.Być może osoby zainteresowane pracą w tej firmie znajdą pewne wskazówki co do tematu, tym bardziej,że firma jest w Wieluniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-12-09, 07:13   

Nieuczciwe praktyki u mojego pracodawcy...
Praca na maszynach niezgodnych z przepisami BHP (czyt. uszkodzone lub bez serwisu ... lub jak kto woli igranie z życiem)
Praca w niedzielę :( (pseudo czterobrygadowy system zmianowy) - ktoś sobie wymyślił grafik w/g którego pracuje i nie ważne, że na umowie nie było o tym wspomniane. Jeśli nie zgodzę się na pracę w/g grafika to oznacza jednocześnie rezygnację, a na to nie mogę sobie na razie pozwolić.
Niejednokrotne zastraszanie/szantażowanie ... idzie się do tego przyzwyczaić i odpowiednio to traktować.
Firmy nie wymienię, napiszę tylko że to jedna z większych (nie koniecznie najlepszych)
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mała33 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 47
Dołączyła: 16 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2009-06-27, 19:24   

biegam wyłącznie po tematach ale ja moge dorzucić Koronę... plusy zakład ma, żeby nie było. plusem najważniejszym są wypłaty na czas. zarobki może mizerne ale to ogólny standard w większych zakładach. niemniej jednak o pięniądze nigdy nie trzeba sie prosić. co do zaodwolenia z pracy, to jest jak wszędzie, raz gorzej raz lepiej.
jak ktoś zraził się tym zakładem, to nie wróci ale są i tacy, co wracają, bo bez pięniędzy kiepsko. minusem firmy jest fakt, że co trochę są zwolnienia, zeby po kilku miesiącach zatrudniać ludzi na nowo. to wykańcza psychicznie. zakład w tej chwili przyjmuje na nowo chętnych. jednak z naciskiem na mężczyzn. zakład stawia obecnie na pracowników, którzy już niegdyś pracowali. ci mają pierwszeństwo aby zacząć pracę ponownie.
jak znajdę coś lepszego, co może być trudne w naszym regionie, to opuszczę ten zakład. choć jak dotąd za drobne pomyłki strasza wywaleniem, więc człowiek żyje w ciąglym stresie i to za niestety niskie pieniądze :( :/
na teraz jednak się pracuje bo rachunki trzeba mieć z czego opłacać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
katelyn 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-08, 12:22   

jeszcze nie tak dawno pracowałam na stażu na umowie miałam pracę w godz rannych czyli na tzw 1 zmianę przez 5 dni w tyg!! a pracowałam non stop z wyłączeniem weekendów w których miałam zjazdy w szkole co mojemu pracodawcy się za bardzo nie podobało... więc poszłam z tym do PUP i napisałam w oświadczeniu jak było naprawdę i niestety sprawa chyba będzie przegrana dlatego , że pracodawca u którego pracowałam nie przyznaję się do tego ( z resztą to było oczywiste) więc co teraz?
najlepiej siedzieć spokojnie i nie dociekać się własnych praw...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-12-08, 13:57   

katelyn napisał/a:
jeszcze nie tak dawno pracowałam na stażu na umowie miałam pracę w godz rannych czyli na tzw 1 zmianę przez 5 dni w tyg!! a pracowałam non stop z wyłączeniem weekendów w których miałam zjazdy w szkole co mojemu pracodawcy się za bardzo nie podobało... więc poszłam z tym do PUP


Ale w czym konkretnie zawinił pracodawca?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
katelyn 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-08, 17:09   

majk-el napisał/a:


Ale w czym konkretnie zawinił pracodawca?



no jak to w czym? musiałam pracować powyżej normy... a miałam płacone tylko i wyłacznie z PUP stypendium, ja sądzę ,że skoro ja mam na umowie napisane 5 dni w tyg to pracuję 5 a nie 7 ;>
więc tak jest na stażu? bo ja rozumiem umowa o pracę jest czymś zupełnie innym od stażu z PUP...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-12-08, 19:40   

katelyn napisał/a:
więc tak jest na stażu? bo ja rozumiem umowa o pracę jest czymś zupełnie innym od stażu z PUP...


Staż a umowa o pracę to zupełnie coś innego. Tak samo staż z UP może się różnić od stażu zorganizowanym bezpośrednio w danym miejscu pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
katelyn 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-08, 22:03   

Dominika napisał/a:


Staż a umowa o pracę to zupełnie coś innego. Tak samo staż z UP może się różnić od stażu zorganizowanym bezpośrednio w danym miejscu pracy.



no też właśnie o tym pisałam,że to zupełnie co innego... a ja się czułam tak jakbym miała umowę o pracę a nie staż z UP.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-12-09, 09:50   

katelyn napisał/a:
no jak to w czym? musiałam pracować powyżej normy... a miałam płacone tylko i wyłacznie z PUP stypendium, ja sądzę ,że skoro ja mam na umowie napisane 5 dni w tyg to pracuję 5 a nie 7 ;>
więc tak jest na stażu? bo ja rozumiem umowa o pracę jest czymś zupełnie innym od stażu z PUP...


To idź do sądu pracy jeżeli masz przypuszczenia, iż pracodawca naruszył Twoje prawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Justyna 
Słyszał o Wieluniu
Justyna


Wiek: 33
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2010-04-27, 21:16   

Nowy wątek CMG miałam tam praktyki.To był koszmar nie dość że "Pracownicy " wyżywają sie na uczniach i poklepują uczennice po tyłku to jeszcze Pracodawca odtrąc wypłate za L4 i twierdzi że on musimi jeszcze dołożyć do ubezpieczenia :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2010-04-28, 07:46   

Justyna napisał/a:
Nowy wątek CMG miałam tam praktyki.To był koszmar nie dość że "Pracownicy " wyżywają sie na uczniach i poklepują uczennice po tyłku to jeszcze Pracodawca odtrąc wypłate za L4 i twierdzi że on musimi jeszcze dołożyć do ubezpieczenia :evil:


Jeżeli potrafisz udowodnić te zarzuty to zgłoś sprawę do sądu pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sin12 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-12, 16:45   

A co powiecie o "Tartaku Witkowskich"? Szczególnie interesuje mnie sytuacja pracowników przysłanych z Agencji Workprofit, którzy zarabiają 30% mniej niż inni pracownicy tartaku i których "mami się" możliwością uzyskania normalnej umowy o pracę, a następnie zwalnia i przyjmuje następnych. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-05-12, 20:47   

Co w tym niezgodne z prawem tudziez etyką?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-12, 20:58   

Sin12 napisał/a:
Szczególnie interesuje mnie sytuacja pracowników przysłanych z Agencji Workprofit, którzy zarabiają 30% mniej niż inni pracownicy tartaku

Powinieneś - zanim zadasz takie pytanie - dowiedzieć się, na jakich zasadach funkcjonują takie agencje pracy, jakie są prowizje, w jaki sposób pobierane (stale, jednorazowo) itp.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW