R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Koperta na parkingu osiedlowym
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-17, 12:06   Koperta na parkingu osiedlowym

Czy ktoś może wie co oznacza nieoznakowana koperta na osiedlowym parkingu? Mam takie dwie u siebie na osiedlu i nie wiem czy można tam parkować czy nie. Nie ma przy nich żadnego znaczka że dla niepełnosprawnych czy też żadnego numeru rejestracyjnego.
Przerabialiście może już ten temat?
Jedyne co znalazłem to takie info (nawet nie sprawdziłem czy aktualne):
Cytat:
Znak P20 "koperta" stosuje sie w celu oznaczenia stanowiska postojowego przeznaczonego do wyłącznego użytkowania przez niektórych uczestników ruchu...


Jeśli uznacie że to nie jest dział na takie pytanie to przesuńcie do innego działu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-17, 13:21   

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym znak ten oznacza miejsce do parkowania niektórych pojazdów oddziału adm.Postój innych pojazdów jest zabroniony.Uważam,że w tym przypadku Zarządca drogi zabrania postoju pojazdom np przy wejściu na chodnik,dojazd do budynku itp. Zbigniew Dąbrowny
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-17, 17:00   

Cytat:
Znak P20 "koperta" stosuje sie w celu oznaczenia stanowiska postojowego przeznaczonego do wyłącznego użytkowania przez niektórych uczestników ruchu...

:D No i trzeba uruchomić wyobraźnię interpretacyjną co do tego opisu ;)
Ja znalazłem chyba prostszy;
Cytat:
Znak P-20 "koperta" wyznacza stanowisko postojowe zastrzeżone dla określonego rodzaju pojazdów.

Co prawda trzeba sobie jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy właśnie w pojeździe, który kwalifikuje się do postoju na kopercie ;) A poważnie już.
red napisał/a:
Mam takie dwie (koperty, przyp. miko 005) u siebie na osiedlu i nie wiem czy można tam parkować czy nie.

Z całą pewnością nie :!: :!: :!:




Poprawiono 1 błąd ort.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-07-17, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-17, 21:08   

red napisał/a:
Nie ma przy nich żadnego znaczka że dla niepełnosprawnych czy też żadnego numeru rejestracyjnego.

W pobliżu mojego bloku również w dwóch miejscach również są koperty. Z tą różnicą, że przy nich stoi znak mówiący że jest to miejsce dla niepełnosprawnych i jest jeszcze tabliczka z numerem rejestracyjnym.
Mimo braku znaków pionowych przypuszczam, że jest to właśnie miejsce dla niepełnosprawnych.
Tak czy inaczej nie ryzykowałbym tam parkowania :wink:

Poprawiono 1 błąd ort.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2010-07-17, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 00:04   

miko 005, skoro twierdzisz że nie wolno tam parkowac to nasuwają mi się dwa pytania:
Kto może tam parkować jesli nie ma obok żadnych oznaczeń? A może nikt?
Dlaczego na obu kopertach dzień w dzień parkują auta? I o ile w jednym przypadku jest to jedno i to samo auto, o tyle na drugiej kopercie prawie codziennie parkuje ktoś inny.
Dlatego pytam czy bezkarnie moge sobie parkowac w tych miejscach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 09:57   

red napisał/a:
Kto może tam parkować jesli nie ma obok żadnych oznaczeń?

No właśnie ten ... określony pojazd ;) , o którym mowa przy okazji znaku P20 A to że nie ma tam żadnego uzasadnienia na odpowiedniej tabliczce, czy nawet nr. rejestracyjnego uprawnionego samochodu, to nie świadczy o tym że każdy może tam zaparkować. red, Ty wiesz że nie masz żadnych uprawnień do parkowania tam, więc każdy postój Twojego auta w tym miejscu, to potencjalny mandat :wink: Być może jest tak, że ktoś indywidualnie ma takie zezwolenie (z jakiś tam przyczyn) i nie ma potrzeby, albo możliwości wypisywania tego na tabliczce, wystarczy że będzie się mógł w razie czego takowym zezwoleniem wylegitymować, być może ale głowy nie dam.
red napisał/a:
I o ile w jednym przypadku jest to jedno i to samo auto, o tyle na drugiej kopercie prawie codziennie parkuje ktoś inny.
Dlatego pytam czy bezkarnie moge sobie parkowac w tych miejscach.

Pewnie bezkarnie parkować nie możesz, ani Ty, ani ci którzy to robią. Po prostu wszystko do czasu, ktoś "życzliwy" zadzwoni kiedyś po odpowiedni patrol, i będzie mandacik ;)

Nie wiem kto odpowiada za oznakowanie osiedlowych parkingów i uliczek, może byłoby dobrze zaczerpnąć odpowiedniej informacji u źródła, o co chodzi z tymi kopertami i dla kogo one są przewidziane. Bo o ile ta pierwsza ma swoje uzasadnienie jak piszesz, tak ta druga może być już nieaktualnym znakiem, jej "właściciel" może już tam nie mieszka :? A miejsce jest zablokowane bezzasadnie i tylko służy do nabijania kasy miejskiej :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 10:37   

Szanowni Koledzy:Za prawidłowe oznakowanie odpowiada właściciel drogi.Jeżeli jest to droga wewnątrzosiedlowa-odpowiada WSM.Jeżeli droga miejska -ZDM.Mam pytanie:czy przypadkiem te koperty nie są obok śmietników.Jeżeli nie, napisz gdzie konkretnie są umieszczone.Zbigniew Dąbrowny
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 11:09   

miko 005, chyba jeśli jest to miejsce zarezerwowane dla kogoś to wypadałoby napisać dla kogo. Ja rozumiem ze są np miejsca dla inwalidów, ale żaden z parkujących pojazdów nie należy do inwalidy. W sumie to nic się konkretnego nie dowiedziałem - wychodzi na to, że komuś tam wolno parkować ale nie wiadomo komu i na jakich zasadach...
DąbrownyZbyszek, konkretnie to jedna koperta jest na parkingu za nieczynnym kioskiem RUCHu. Wygląda na to, że swego czasu było to miejsce dostaw do kiosku, ale od kiedy nie jest on czynny to nie ma już potrzeby żeby miejsce było wolne. Druga jest przy na końcu parkingu, w miejscu gdzie parking łączy się z chodnikiem. Jest to niedaleko śmietnika, ale moim zdaniem nie na tyle blisko, żeby stojące tam auto przeszkadzało w odbiorze śmieci.
A w ogóle to wszystko ma miejsce na Osiedlu Kopernika, między blokami nr 4 i 5. Chyba będę musiał napisać do SM z pytaniem co z tymi miejscami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 11:17   

red napisał/a:
W sumie to nic się konkretnego nie dowiedziałem - wychodzi na to, że komuś tam wolno parkować ale nie wiadomo komu i na jakich zasadach...

:twisted: red, nie ja te koperty malowałem ;) więc trudno mi cokolwiek o nich powiedzieć, oprócz jednego; Ty tam parkować nie możesz :twisted: taki przepis ;) . Niczego mądrzejszego już nie wymyślę, przepraszam :D . Ale faktycznie, nie zawadzi popytać o nie zarządców WSM. Jak dowiesz się czegoś konkretnego, to daj znać, tak dla czystego zaspokojenia ludzkiej ciekawości, OK :?:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DąbrownyZbyszek 
Przejeżdżał przez Wieluń
Śp. zm. 2011-10-03


Pomógł: 1 raz
Wiek: 80
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 70
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 11:46   

Kolego mico 005:uważam że Administracja Osiedla Kopernika w krótkim czasie ten problem wyjaśni na Forum.Zbigniew Dąbrowny
_________________
Śp.
Zm. 2011-10-03
Żył lat 67
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 19:58   

Jeżeli ktoś z mieszkańców sobie takowy namalował, nawet inwalida, to jest on nielegalny. Żeby osoba niepełnosprawna mogła takowy posiadać to po pierwsze SM musi wyrazić zgodę na malowidła oraz przy takiej kopercie musi być znak pionowy oznaczający miejsce dla inwalidy i nr rej. pojazdu. Jeżeli twój sąsiad sobie zrobił samowolkę, to jak staniesz na takim miejscu to policjanci nie ukarzą Cie mandatem bo to nie jest miejsce wyznaczone zgodnie z prawem. U mnie na osiedlu też takie jest, sąsiad ma, ale nie ma tabliczki. Policjanci wezwani przez niego jak ktoś zaparkował na jego miejscu nie ukarali osoby, a pouczyli zgłaszającego że ma wszystko załatwić, aby było zgodne z przepisami :D To tyle.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 23:16   

Te koperty wyglądają fachowo więc chyba żaden z mieszkańców ich nie malował. Ale mogę się mylić.
Zna ktoś adres mailowy WSM żebym mógł skierować zapytanie pocztą elektroniczną?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
sauce 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 297
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-19, 12:33   

Inwalidzi chyba mają kopertę z wózkiem inwalidzkim narysowana. Taka zwykła znaczy chyba to że ktoś wykupił sobie to miejsce jako miejsce dla swojego auta, prawdopodobnie od spółdzielni no ma np takie prawa ze jak ktos mu tam zaparkuje to dzwoni po straz i kolesia na hol i do widzenia. Czesto jest tak ze np na kopercie jest jeszcze numer rejestracji danego delikwenta :)
_________________
miłego dnia Mrówek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-19, 22:34   

sauce napisał/a:
Taka zwykła znaczy chyba to że ktoś wykupił sobie to miejsce jako miejsce dla swojego auta, prawdopodobnie od spółdzielni no ma np takie prawa ze jak ktos mu tam zaparkuje to dzwoni po straz i kolesia na hol i do widzenia. Czesto jest tak ze np na kopercie jest jeszcze numer rejestracji danego delikwenta :)

Właśnie powinien być jakiś numer podany. A skoro go nie ma to takie miejsce jest zarezerwowane dla niewiadomokogo.
Ale spoko - już sobie doszedłem mniej więcej jak to jest z tymi miejscami. I nie było potrzeby interwencji w WSM.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
sauce 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 297
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-19, 23:21   

ciekawe ile chca za taka koperte..? Zdarza się że jak wyjade autem do pracy to pozniej nie ma gdzie stanac i wszedzie pozastawiane, a tak to by byla koperta i MOJE - WYNOCHA ;d
_________________
miłego dnia Mrówek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW