R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Strzelectwo sportowe - karabinki pneumatyczne
Autor Wiadomość
przemas_81 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-06, 12:50   Strzelectwo sportowe - karabinki pneumatyczne

Szukam osób, które interesują się strzelectwem sportowym ( karabinki pneumatyczne - łamane, dolny naciąg, PCA lub CO2 ). Być może znajdzie się kliku chętnych do zorganizowania strzelania grupowego, na początku czysto rekreacyjnie a w przypadku większego zainteresowania może jakieś mini zawody ? :) Sprzęt oczywiście swój, lokalizacja do uzgodnienia.

Chętni niech wpisują się w tym temacie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pavlo09 
Słyszał o Wieluniu
pavlo09


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Biała
Wysłany: 2010-07-27, 09:14   

Witam kolege
Strzelectwem sportowo-rekreacyjnym interesuję się od kilku lat i myślę że mógłbym przyjechac na takie spotkanie
karabinek posiadam wraz z optyką.
Chciałbym się zapytać jaki sprzęcik posiadasz tzn. nazwa karabinka + nazwa lunetki
jezeli oczywiście chcesz podać oraz czy posiadasz figurki strzeleckie do FT tak zwane killzone
Pytam dlatego że na takich spotkaniach można porównać , zobaczyć przetestować
karabinki oraz optykę bo wiadomo każdy ma raczej co innego .
Pozdrawiam Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
przemas_81 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-28, 17:02   

Obecnie posiadam Crosmana 1077 + dedykowany do niego zestaw Airsource + lupka Hunter 3-9x40, figurek niestety nie posiadam, ale zawsze można coś takiego wykonać we własnym zakresie :) Póki aura sprzyja można wykorzystać okazję i zorganizować jakieś strzelanie weekendowe. Być może znajdzie się jeszcze ktoś chętny :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pavlo09 
Słyszał o Wieluniu
pavlo09


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Biała
Wysłany: 2010-07-28, 19:28   

No właśnie może jeszcze się ktoś zgłosi do wspólnego strzelania
To teraz może ja zaprezentuje mój sprzęcik
karabinek to Bsa supersport 4.5 mm
luneta to Leapers 3-9x40 AO R/G MilDot

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2010-07-29, 09:56   

fajny :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pan_Muchomor 
Słyszał o Wieluniu
na minus


Wiek: 34
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 20
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice
Wysłany: 2010-08-02, 15:20   

Witam.

Od 3 lat strzelam dla rozrywki i to nieczęsto. Posiadam wiatrówkę z dolnym naciągiem. Na początku strzelałem bez optyki, później zakupiłem lunetę i ta pozostała zamontowana do dziś. Moją strzelnicę ograniczają zabudowania na podwórku, więc manewruję na dystansie 15m. Tarcze z allegro po 10gr sztuka, a pod tarczę płyta z mebli. Co prawda po kilkudziesięciu strzałach płyta nie wytrzymuje i trzeba uważać, żeby nie zacząć obstrzeliwać cegieł. Ciekawiej jednak zmierzyć się na większych dystansach, co mi się już kilkukrotnie zdarzyło. Plener i płynący z tego zajęcia relaks. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie takiego spotkania, chętnie się na nie wybiorę, ale zupełnie nie wiem, gdzie można by je zorganizować. Na pewno szczere pole nie jest dobrym pomysłem. Nie wiem jak wygląda kwestia prawna strzelania w lesie. Polany, niewielkie nasypy - takie miejsca znam. Gwarantują brak lub minimalne ruchy powietrza i zatrzymują lecący śrut. Jednakże w moim odczuciu jest to nielegalne. Pozostają tylko prywatne działki?

To mój sprzęt:

Slavia 634 + Bushnell Trophy 3-9x40

http://www.fotosik.pl/pok...7139e8985a.html

Pozdrawiam
Wojtek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
przemas_81 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-03, 21:58   

Pan_Muchomor napisał/a:
Dobrym pomysłem jest zorganizowanie takiego spotkania, chętnie się na nie wybiorę, ale zupełnie nie wiem, gdzie można by je zorganizować. Na pewno szczere pole nie jest dobrym pomysłem. Nie wiem jak wygląda kwestia prawna strzelania w lesie. Polany, niewielkie nasypy - takie miejsca znam. Gwarantują brak lub minimalne ruchy powietrza i zatrzymują lecący śrut. Jednakże w moim odczuciu jest to nielegalne. Pozostają tylko prywatne działki?


Z tego co mi wiadomo od strony prawnej to wiatrówka o mocy poniżej 17 J nie jest traktowana jako broń, więc teoretycznie można strzelać wszędzie. Las raczej bym odradzał z tego względu, iż zawsze ktoś może posądzić o kłusownictwo, itp. Sądzę, że jakieś mało uczęszczane miejsce - może to być pole, polana lub coś podobnego - spokojnie nada się do tych celów. Ważne, aby strzelanie odbywało się w bezpiecznych warunkach, z zachowaniem szczególnej ostrożności i bez narażania innych osób. Strzelanie na strzelnicach obowiązuje wyłącznie wtedy, kiedy jesteś w posiadaniu wiatrówki FAC ( energia kinetyczna powyżej 17J ).


A tak na marginesie skoro wszyscy pokazują co mają :) to nie będę gorszy :)


Crosman 1077 4.5 mm + AIRSOURCE 88 g + Hunter 3-9 x 40 Mildot




Uploaded with ImageShack.us
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
adamja 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 16
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-05, 08:59   

Witam. Dołączam się do tematu, jak widzę grono posiadaczy karabinków pneumatycznych się poszerza więc chętnie się podpinam do tematu.

Karabinek: AirMaster 300 4,5mm (drewno) + luneta Bushnell 3-9x56 Mil-Dot

W niedługim czasie zamieszczę fotki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pan_Muchomor 
Słyszał o Wieluniu
na minus


Wiek: 34
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 20
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice
Wysłany: 2010-08-05, 15:02   

Witam!

Przemas_81: Twoją wiedzę odnośnie kwestii prawnych takiego strzelania "w polu" potwierdziła lektura forum bron.iweb.pl, którą w szczególności polecam osobom chcącym zakupić wiatrówkę.

Wiedza ta zmobilizowała mnie do zastanowienia się nad konkretnym miejscem, które przede wszystkim oferowałoby jak najwyższy czynnik bezpieczeństwa, ale i możliwość strzelania z różnych dystansów. Długie minuty myślowego błądzenia po lokalizacjach, gdzie diabeł mówi dobranoc przerwało chwilowe oświecenie. Jeden z placów zabaw z czasów dziecięcych. Jest to tzw. Korzenica, której lokalizacja, jadąc od strony Wielunia na Sieradz, znajduje się na końcu Czarnożył. Wyjeżdając, tuż przed lasem mamy krzyżówkę - w prawo przez Działy i Niemierzyn na Skrzynno; w lewo na Emanuelinę. Skręcamy w lewo, ujeżdżamy 50m i naprzeciwko pierwszego domostwa mamy malutki zajazd po prawej stronie, taki na 3 samochody. Prostopadle do asfaltu, na wysokości tego zajazdu idzie ścieżka w głąb lasu, którą to po 100m spaceru docieramy na miejsce, które wygląda tak:










Na ostatnim zdjęciu znajduje się gałąź zaznaczona czerwonym kółkiem i blisko mnie - czerwona taśma miernicza. Jest to dystans 40m. Można go wydłużyć o kilka metrów, lub dowolnie skracać.

Tu mapka z zaznaczonym miejscem:






Pozwolę sobie zaproponować termin spotkania na 15.08.2010r. Jest to niedziela. Godzina 15:00.



Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pavlo09 
Słyszał o Wieluniu
pavlo09


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Biała
Wysłany: 2010-08-05, 21:31   

Uważam że miejsce jest fajne a zarazem bezpieczne ponieważ ta skarpa co widać na fotkach
jest wysoka. Termin 15 sierpnia też jest jak dla mnie odpowiedni niech inni tez sie może wypowiedzą czy im pasuje.
Proponuje niech każdy weźmie ze sobą rzeczy które posiada
np. tarcze ,stojaki, puszki po ...... kazdy wie o co chodzi :) , itp.
Ja dodatkowo natomiast mogę wziasc
tasme mierniczą stalową 50m.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
przemas_81 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-05, 21:55   

Miejscówka jak najbardziej ok, 15 sierpnia pasuje idealnie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-06, 08:31   

Strzelnica znajduje się w Skomlinie, można strzelać nawet z ostrej amunicji. Ponadto strzelnica myśliwska pod Złoczewem (jadąc od Wielunia przed Złoczewem w prawo) - przepiękna strzelnica a zarazem dużo zwierząt do oglądania. Chętnie bym postrzelał z broni sportowej, ale takiej nie posiadam. Rok temu wygrałem Powiatowe Zawody w Strzelectwie Sportowym Służb Mundurowych (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna) to może dałbym radę z Wami rywalizować :D
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pavlo09 
Słyszał o Wieluniu
pavlo09


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Biała
Wysłany: 2010-08-06, 19:36   

Byłem kiedyś na strzelnicy w Skomlinie żeby zobaczyć jak to miejsce wygląda
ale nie wiem na 100% czy wolno sobie tam tak pojechać i dowolnie postrzelać-chyba raczej nie wolno.
Z tej strzelnicy korzystają tylko osoby z kółka strzeleckiego i strzelają z kbks
a czy mają też pneumatyki to tego nie wiem.
http://www.skomlin.pl/lok.htm -są tu też zdjęcia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-07, 21:34   

Strzelane jest nawet i z ostrej amunicji więc można, ale nie samemu. Trzeba mieć zgodę zarządcy. W chwili obecnej nie wiem kto jest głównym gospodarzem.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pan_Muchomor 
Słyszał o Wieluniu
na minus


Wiek: 34
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 20
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice
Wysłany: 2010-08-14, 16:21   

Witam!

W ostatnim poście zaproponowałem miejsce i termin spotkania - Niedziela, godz. 15 na Korzenicy. Uważam za nadal aktualne i jeśli znajdzie się ktoś, kto chciałby postrzelać, to proszę dzwonić.

tel. 796 592 161
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW