R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2010-10-01, 09:53
Romuald Czystaw nie żyje
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-30, 22:20   Romuald Czystaw nie żyje

Romuald Czystaw nie żyje
Piosenkarz rockowy, były wokalista zespołu "Budka Suflera" Romuald Czystaw nie żyje. Miał 60 lat. Był pierwszym wykonawcą przebojów tego zespołu - "Za ostatni grosz" i "Nie wierz nigdy kobiecie".

Informację o śmierci piosenkarza potwierdził w czwartek perkusista, autor tekstów i menadżer "Budki Suflera" Tomasz Zeliszewski.

Czystaw był wokalistą "Budki Suflera" w latach 1978-82. Brał udział w nagraniu trzech płyt tego zespołu - "Na brzegu światła" (1978), "Ona przyszła prosto z chmur" (1980), "Za ostatni grosz" (1982). Na ostatnim z tych albumów umieszczono utwór "Nie taki znów wolny", do którego Czystaw skomponował muzykę. Był pierwszym wykonawcą takich przebojów jak "Za ostatni grosz", "Nie wierz nigdy kobiecie", "Rock'n'roll na dobry początek".

"On był postacią charyzmatyczną, niezwykłą, najprawdziwszym artystą estradowym. Był tak wiarygodny w tym, co robił, że nie sposób było go nie lubić. Miał dar nawiązywania kontaktu z publicznością. Po trzech pierwszych minutach, niezależnie czy było to kilkadziesiąt, czy kilkaset osób, stawał się ich przyjacielem" - wspomina Zeliszewski.

Czystaw odszedł z zespołu z powodu problemów z głosem. Zastąpił go Felicjan Andrzejczak. Po rozstaniu z "Budką" Czystaw wyjechał do Egiptu.

Po wielu latach - w 1999 r. - wziął udział w trasie koncertowej z okazji 25-lecia "Budki Suflera". W tym samym roku nagrał wspólnie z innymi wokalistami tego zespołu, Krzysztofem Cugowskim i Felicjanem Andrzejczakiem, utwór "Piąty bieg".
Czystaw wiele lat spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie koncertował w luksusowych hotelach z zespołem Romek's Band. Kilka lat temu wrócił do Polski. Gościnnie wielokrotnie występował z "Budką" w koncertach jubileuszowych zespołu.


Za onet.pl

romuald_czystaw.jpg
Romuald Czystaw
Plik ściągnięto 13953 raz(y) 24,65 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-10-01, 21:03   

Cóż jego okres współpracy Z Budką najbardziej mi odpowiadał.

Nieśmiertelne "Memu miastu na do widzenia" "Nie wierz nigdy kobiecie" "Rock and roll na dobry początek" "Dwa żywioły" (ten tytuł mógł być inny)

Szkoda.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-01, 23:54   

ilin napisał/a:
Nieśmiertelne "Memu miastu na do widzenia"
- jesteś pewny, że to Czystaw śpiewał :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-10-02, 10:32   

Ja mam to na płycie w wykonaniu Czystawa.

Nie wykluczam że śpiewał to również Cugowski.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-02, 13:34   

ilin, to Ty masz rację :roll: Zasugerowałem się późniejszymi koncertami. Ale przy okazji odświeżyłem sobie płytę "Za ostatni grosz"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2010-10-02, 15:40   

Tak wyglądał w swoich najlepszych latach.
Jeden z mniej znanych jego utworów (przynajmniej mi )

Nie ma końca tej podróży
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW