R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bakterie lubią jacuzzi
Autor Wiadomość
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-06, 09:56   Bakterie lubią jacuzzi

Źle utrzymane jacuzzi może być znakomitym środowiskiem dla potencjalnie niebezpiecznych bakterii.
Zespół naukowców z Texas A&M University przebadał 43 próbki wody z prywatnych i publicznie dostępnych jacuzzi. We wszystkich próbkach były nadzwyczajne ilości bakterii.

Bakterie kałowe znaleziono w 95 procentach próbek, grzyby - w 81 procent próbek, a potencjalnie niebezpieczne gronkowce w 34 procentach. O ile łyżeczka normalnej wody z amerykańskiego kranu zawiera normalnie nieco ponad 100 bakterii, to w odzie z jacuzzi mogą ich być ponad 2 miliony

Zdaniem kierującej badaniami dr Rity Moyes, szczególnie sprzyjają rozrostowi bakterii są rury jaccuzzi. Uwięziona w nich woda bywa przez długi czas nieruchoma, co daje świetne warunki do namnażania się mikrobów. Gdy wanna zostaje uruchomiona, trafia do niej woda z bakteriami. Mogą one wywoływać zakażenia układu moczowego, zapalenia płuc, choroby skóry, a nawet sepsę. Aerozol tworzący się podczas kąpieli może wprowadzać mikroby do płuc lub otwartych ran.

Zdaniem dr Moyes dokładne czyszczenie rur w jacuzzi jest najlepszym sposobem walki z bakteriami. Pomogłyby także lepsze projekty ich instalacji wodnej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-06, 11:52   

Tak naprawdę, to o wszystko trzeba dbać i czyścić w miarę regularnie, nie tylko o jacuzzi...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-03-06, 13:32   

J_a_r_o_ napisał/a:
to o wszystko trzeba dbać i czyścić w miarę regularnie,

Myślę podobnie..kiedyś spałam u mojej znajomej i jak to po jakiejś imprezie wróciłyśmy do domu..oczywiscie trzeba było sie wykąpać ale jak zobaczyłam jej wanne to odechciało mi sie kąpać...wygląda obrzydliwie a ,,zarazki" i bród było widać na kilometr...doszłam do wniosku że z grubsza obmyje sie w umywalce a dopoiero jak wróce do domku to sie pożądnie wykąpę...nie nawidze brudu..a fuj.. :?
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-06, 17:23   

tak takkk... ha ha ha a pamiętasz Jaro jak było u Staszka w Międzyzdrojach :lol: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-03-06, 18:19   

Pamiętam, pamiętam... :grin:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW