R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
obiektywy m42
Autor Wiadomość
Tomal 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 105
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-23, 22:53   

Przerabiałem ten temat wczoraj, ale dzięki za zainteresowanie. Może ktoś ma coś takiego i się wypowie. Mam pytanie do Ciebie Gregg bo czytałem, że używasz adaptera z potwierdzeniem ostrości: to prawda że potwierdzenie AF działa tylko w zakresie przysłon f1.2-f8?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 00:53   

Z tego co ja się orientuje to przesłona nie ma tu znaczenia. Jeśli masz dandelion to czy będzie przesłona 8 czy 22 to i tak będziesz miał potwierdzenie.
Im dłużej używam obiektywów m42 tym bardziej odpychają mnie współczesne obiektywy.. Patent dobry dla tych którzy nie robią zdjęć sportowych, bo wtedy ten system się do tego nie nadaje. Chętnie kupię 85 tkę lub 135 tkę jeśli ma ktoś na zbyciu, chętnie też pierścienie pośrednie..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomal 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 105
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 08:14   

na jednej z aukcji gość który sprzedaje dandeliony pisał że konstrukcja Canona nie pozwala na to żeby potwierdzenie ostrości działało powyżej f8, dlatego pytam. Nie da się ukryć że patent z przejściem na m42 jest jak wino - tani i dobry hehehe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-24, 09:23   

To przy jakiej przysłonie będzie działało potwierdzanie ostrości jest tylko podyktowane zdolnościami pomiarowymi aparatu. Może na przykładzie: ciemna scena ustawiamy w obiektywie 5,6 moze się okazać że zdolności aparatu nie pozwolą na potwierdzenie ostrości, i drugi przykład nasłoneczniona plaża i przysłona 16 a zdolności aparatu pozwolą na pomiar. Także dużo zależy od aparatu i warunków w jakich focimy. Ja radzę sobie w ten sposób że mierzę ostrośc na małej przysłonie a później skręcam przysłonę.
Mam do sprzedania 135/2,8 Revuenona jak coś to pisz priva.
 
   
Tomal 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 105
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-24, 10:19   

Gregg Sparrow napisał/a:
To przy jakiej przysłonie będzie działało potwierdzanie ostrości jest tylko podyktowane zdolnościami pomiarowymi aparatu. Może na przykładzie: ciemna scena ustawiamy w obiektywie 5,6 moze się okazać że zdolności aparatu nie pozwolą na potwierdzenie ostrości, i drugi przykład nasłoneczniona plaża i przysłona 16 a zdolności aparatu pozwolą na pomiar. Także dużo zależy od aparatu i warunków w jakich focimy. Ja radzę sobie w ten sposób że mierzę ostrośc na małej przysłonie a później skręcam przysłonę.

Rozumiem, że zdolność pomiarowa aparatu nie zostanie obniżona poprzez zastosowanie dandeliona? Jeśli tak to aż mi lepiej ;)
_________________
www.geofach.pl
www.facebook.com/CoZTego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW