R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
poprawianie błędów ortograficznych w postach
Autor Wiadomość
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 00:16   poprawianie błędów ortograficznych w postach

Na żadnym forum nie spotkałam sie oprócz tego oczywiscie by poprawiano błędy ort w wypowiedziach użytkowników.
Jak w szkole !?
ja takowych nie robie wiec dziwi mnie fakt ze pod miom postem jest adnotacja ze poprawiona błąd ortograficzny,
ale zmierzam do tego że jesli wypowiedz jest zgodna z regulaminem nie ma w niej obrazliwych tresci to administrator nie ma prawa w nia ingerowac,a co jesli ktos celowo zrobi błąd bo ma w tym jakis ukryty przekaz ?
a jesli ktos ma problemy z ortografia to administrator odbiera nam szanse wiekszego obrazu ,zarysu tej postaci.
Naprawde z tym poprawianiem błedów ort to kompletna pomyłka
_________________
elahela1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 02:42   Re: poprawianie błędów ortograficznych w postach

elahela1 napisał/a:

ja takowych nie robie

:lol: :lol: :lol:
Przepraszam za offtop, no ale nie mogłem się powstrzymać. W całym powyższym poście kilka błędów ortograficznych jest. Że nie wspomnę o bardzo ciekawym podejściu do interpunkcji. Aż się prosi o wstawienie w tym miejscu jakiejś mądrości o kotle i garnku czy też o drzazdze i belce w oku :twisted:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2011-03-21, 07:14   

elahela1: http://wielun.biz/viewtopic.php?t=6205
A oprócz tego polecam moją stopkę.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 10:22   

Ja od czasów tej ankiety naprawdę bardzo rzadko poprawiam komuś błędy we wpisach. Skoro dla autora postu "żeby" to to samo co "rzeby" to nie mam zamiaru go poprawiać i to jeszcze w taki sposób, żeby sam autor nie wiedział gdzie popełnił błąd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 18:29   

ankieta była robiona dobre kilka lat temu , pżymajmniej niech około 200 osub sie wypowie a nie 56 ció w tym 25 moderatoruw i dajcie ją gdzies na wierzchu lub na wierzku a nie gdzies gdzie żadko kto zaglonda... :lol:
_________________
elahela1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 19:38   

elahela1 napisał/a:
Na żadnym forum nie spotkałam sie oprócz tego oczywiscie by poprawiano błędy ort w wypowiedziach użytkowników.


Zacytuję w tym miejscu regulamin forum:

Cytat:
"Robiąc nagminnie błędy, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która czyta Twoje posty..."


Także jeśli ktoś popełni jeden błąd to chyba nie będzie dla niego karą, jeśli Moderator go poprawi, jak myślisz?
Natomiast, jeśli taka osoba będzie popełniać nagminnie błędy, wtedy będziemy reagować na to z całą stanowczością.


elahela1 napisał/a:
ankieta była robiona dobre kilka lat temu



Chyba nie nie wyobrażasz sobie, że co rok będziemy pytać forumowiczów w formie ankiet o to co sądzą o robieniu błędów i jak należało by na nie reagować?

elahela1 napisał/a:
pżymajmniej niech około 200 osub sie wypowie a nie 56 ció w tym 25 moderatoruw i dajcie ją gdzies na wierzchu lub na wierzku a nie gdzies gdzie żadko kto zaglonda... :lol:


Bez komentarza...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 20:43   

elahela1, przecież każdy mógł się wypowiedzieć.
A może zamiast narzekać na poprawianie błędów po prostu ich nie robić? Nie byłoby łatwiej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 20:48   

"Robiąc nagminnie błędy, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która czyta Twoje posty..."

no wlasnie ale poprawianie ich przez moderatorów nie jest zgodne z regulaminem forum .Czy tam dalej jest napisane że jesli robisz błędy to moderator ma prawo do ich poprawiania bo nie widze zeby cos takiego było napisane .
_________________
elahela1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 20:58   

po prostu nie chodzi tu o same błedy ale o to że moderator nie ma prawa ingerowania w mój post który JA napisałam ,pod warunkiem że nie ma w nich niecenzuralnych słów i nikogo nie obrażam.
Wypowiem moje zdanie ,jak widze ze pod moim postem widnieje zielony napis pt,,poprawiono jeden błąd ortograficzny ,,to mnie szlag trafia i odczuwam ze za bardzo chcecie kontrolowac to forum jako moderatorzy wchodzac komus nawet w jego posty i poprawiac mu błedy ortograficzne.
forum to jest forum wiec pozostawcie je forumowiczom bez AŻ tak nadmiernej kontroli b o naprawde az sie odechciewa pisania majac swiadomosc ze zaraz ktos ci wytknie ile popełniłes błedów ortograficznych.
Kto w ogóle na to wpadł to chyba kierował sie tylko wyłacznie swoimi osobistymi pobudkami a nie swoboda forumowiczów .To jak ja to widze i czuje



Poprawiono 2 błędy ort, 1 błąd językowy.
_________________
elahela1
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-03-22, 02:16, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 21:01   

elahela1 napisał/a:
poprawianie ich przez moderatorów nie jest zgodne z regulaminem forum


Chyba słabo się zaznajomiłaś z ankietą jak i samym tematem dotyczącym tej ankiety...

Pytanie do ankiety brzmiało:

Cytat:
Czy Administratorzy i Moderatorzy powinni poprawiać błędy ortograficzne?


Wynik ankiety 48% - 27 osób, które oddały na tę opcję swój głos:

Odpowiedź:

Cytat:
Tak, ale w taki sposób aby poprawione błędy nie były widoczne.


Czy widzisz gdzieś zatem, aby poprawiane błędy były widoczne (na czerwono, bądź zielono), czy tylko widzisz w konkretnym poście wpis Moderatora o treści, że został poprawiony np. jeden błąd ortograficzny - słucham?

elahela1 napisał/a:
Kto wogóle na to wpadł to chyba kierował sie tylko wyłacznie swoimi osobistymi pobudkami a nie swoboda forumowiczów


Decyzja poprawiania błędów na tym forum była obopólna, poddana wcześniej ankiecie, także jest to demokratyczna decyzja ludzi uczestniczących w życiu tego forum.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 21:10   

Ja choć nie uczestniczyłem w ankiecie, całkowicie popieram poprawianie błędów. To mobilizuje mnie do poprawnego pisania i czasami sprawdzania poprawności w słownikach. Robienia błędów należy się wstydzić a nie walczyć z osobami, które zwracają nam na to uwagę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 21:12   

no włanie nie były widoczne ,a ten zielony napis że w moim poscie poprawiono 1 błąd ortograficzny to co to nie jest widoczne ?
a gdy zrobie ich dziesiec to bedzie napisane zielonym kolorkiem ze w miom poscie poprawiono 10 błędów ortograficznych.
dla kazdego jest widoczne ile w moim poscie było błedów ortograficznych.niewidoczne to tak zebym ani ja ani inni tego nie widzieli czyż nie to mieli na mysli głosujący za tym by było to niewidoczne ?
_________________
elahela1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
elahela1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączyła: 06 Lut 2011
Posty: 60
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 21:17   

Demokratyczne a co z osobami które robią mase błledów ortograficznych ale maja dużo do powiedzenia w tematach na forum ale to juz ich dyskwalifikuje .wiem ze może to kogos razic ale nie wolno tak ingerowac,a co z tymi 5 cioma procentami które głosowały na nie ,mysleliscie o tym? tak wiec forum jest dla wiekszosci czy dla wszystkich?
_________________
elahela1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-21, 21:17   

Archdevil napisał/a:
A oprócz tego polecam moją stopkę.

elahela1, przeczytaj teraz swój post powyżej. Od razu wali po oczach twoje "poprostu", nie mówiąc już o "szlaku", czy braku ogonków w "ą", "ę", czy kresek w "ó", "ś", "ć" itd. Zauważ, że staramy się poprawiać tylko te najbardziej rażące błędy. Gdybym miał poprawić wszystkie twoje błędy to musiałbym poświęcic na to duuużo czasu (oczywiście jak dla mnie za dużo). Nie chodzi o "czepianie się". Jesteśmy forum polskojęzycznym i szanujmy język polski. Każdemu może się zdarzyć, a takie pisanie jak prezentujesz to zwykła olewka... czy ktoś to przeczyta czy nie, to wszystko jedno.
Kiedyś dobrą nauką ortografii było czytanie książek. Człowiek czytając uczył się. Z czego ma się uczyć dzisiaj??? Z postów pisanych z takimi błędami, że aż włos się jeży???
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-03-21, 21:23   

elahela1 napisał/a:
a co z osobami które robią mase błledów ortograficznych ale maja dużo do powiedzenia w tematach na forum


ta osoba już nie jest na naszym forum...

szkoda, że nie byłaś parę miesięcy temu w tym czasie co "ta" osoba - wiadomo o kim mowa :D
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2011-03-21, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW