R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-10-17, 21:36
PRAKTYKI
Autor Wiadomość
onaaa 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 07 Cze 2009
Posty: 16
Skąd: okolice Wln
Wysłany: 2011-03-27, 17:29   PRAKTYKI

Witam :) Poszukuję praktyk w dziale księgowości najlepiej. Może ktoś z Was jest w stanie polecić jakieś dobre biuro księgowe czy jakieś miejsce, firmę w którym można by było się ewentualnie dopytywać. Pytam, bo chciałabym się w ogóle zorientować w tym temacie. Nie wiem czy w dobrym temacie umieściłam post, więc z góry jeśli coś nie tak przepraszam tutaj rządzących:D Pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rolf13 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-29, 20:27   

Ja też chętnie się dowiem nawet podejmę bezpłatne praktyki w dziale rachunkowości, u prywatnej księgowej itp. 667 330 837
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-29, 20:55   

Mnie by interesowały praktyki w Urzędzie Gminy, ze względu na kierunek i wybrany temat pracy licencjackiej. Do kogo mam się zwrócić żeby nie latać od drzwi do drzwi? :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stinger 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 37
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-29, 22:17   

Z tego co się orientuje po odbyciu praktyk, pracodawca musi taką osobę (po odbyciu praktyki) zatrudnić na min 3 lub 4 miesiące, dlatego nikt nie weźmie "obcej' osoby do księgowości na praktyki, taka nauka praktyczna kosztuje + zapoznanie się z tajemnicami służbowymi (np dochody, koszty obsługiwanych firm)
Sam szukałem praktyk w tym kierunku i ciężko bez znajomości lub pomocnej rodzinki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2011-03-29, 23:59   

Ciekawe kto Ci takich głupot naopowiadał... Praktyki masz od do i koniec.. To, że Cię zatrudnią to już ich wola.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-30, 07:41   

Stinger, chyba Ci się pomieszały praktyki ze stażem.. :wink:
A ciężko jest ze znalezieniem praktyk, ponieważ większość księgowych albo ma już swoich pracowników albo pracuje samemu i wie czego może oczekiwać od siebie lub innych. Zazwyczaj we wzmożonym okresie rozliczeniowym księgowi nie mają na tyle czasu, żeby jeszcze kogoś douczać, ponieważ sami mają wiele pracy i obowiązków, więc może to jest przyczyną tego, że ciężko jest znaleźć praktyki w tym zawodzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stinger 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 37
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-30, 12:53   

fakt pomyliło mi się ze stażem :D :D
a co do księgowości to podam przykład koleżanki ze studiów
podczas rozmowy o prace spytali się jak zaksięguje daną operacje księgową, niestety nie znała odpowiedzi i dowiedzenia,
Nikt nie chce wprowadzać w tajniki zawodu potencjalnych konkurentów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-30, 15:03   

Stinger napisał/a:
a co do księgowości to podam przykład koleżanki ze studiów
podczas rozmowy o prace spytali się jak zaksięguje daną operacje księgową, niestety nie znała odpowiedzi i dowiedzenia,


Po studiach i nie znać podstaw :roll: nie dziwie się, że jej nie zatrudnili. Osobiście nie studiowałam księgowości, ale miałam przedmiot rachunkowość i już po takich podstawach Twoja koleżanka powinna znać odpowiedz na takie pytanie.

Co do praktyk, na pewno nikt nie poszukuje praktykantów na forach. Poradziłabym wam szukającym kontakt z działami Kadr lub nawet bezpośrednio z Głównymi Księgowymi firm z Wielunia. Być może szansa mała, ale praktyka sama do Ciebie nie przyjdzie, na UP też raczej nie ma co liczyć.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stinger 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 37
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-30, 21:04   

Podstawy to zna tylko w szczegółowej księgowości już się pogubiła.
A co do praktyk to miałem kiedyś i było przynieś, podaj, pozamiataj :D nikt nad praktykantami się nie rozczula :) a na koniec jak nie było się upierdliwym to 5 i do widzenia :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW