R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakłady montujące instalacje LPG w Wieluniu i okolicach
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-18, 22:27   

Kolego Ambra - przecież kolega nie pojedzie z najzwyklejszą Vectrą zakładać gaz na Śląsk :D

A jeśli chodziło Ci o Alpinę to na tym zdjęciu jest silnik właśnie z założona już instalacją :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2011-04-19, 06:28   

Założyłem w Wieluniu najtańszą KME Diego z wtryskiwaczami raila - 1 ohm (żółte) do silnika Hondy ze zmiennymi fazami rozrządu (Vtec-e) i jak na razie, tj. po ponad 50 tyś km, jest ok. Wymieniłem jedynie zestawy naprawcze wtryskiwaczy. Są to proste wtryskiwacze tłoczkowe i ulegają dość szybkiemu zużyciu. Ponoć wolniejsze 3 ohm wytrzymują do pierwszej regeneracji ok. 80 tyś km. Koszt 56 zł. na regenerację wtryskiwaczy i kilkudziesięciu złotych na filtry które również można samodzielnie wymienić to jak na 50 tyś. km niewiele moim zdaniem. Nie chciało bym mi się jeździć zwykłym autem po Polsce i szukać gazownika. W Wieluniu robią to nie najgorzej w przypadku popularnych modeli aut. Są auta z silnikami trudnymi do zagazowania i wtedy owszem trzeba poszukać speców ale takie silniki to już dla zamożnych :D


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-04-19, 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 09:03   

Administrator napisał/a:
Kolego Ambra - przecież kolega nie pojedzie z najzwyklejszą Vectrą zakładać gaz na Śląsk :D

A jeśli chodziło Ci o Alpinę to na tym zdjęciu jest silnik właśnie z założona już instalacją :D


Tak z ciekawości spytam. Wiesz jak wygląda instalacja LPG w nowoczesnych silnikach benzynowych?

Przeciwnicy lpg straszą, że jest tam dużo "elektroniki" i niekiedy po założeniu instalacji lpg auto ciągle szarpie, silnik nie pracuje poprawnie. W najgorszym przypadku instalację trzeba wyrzucić.

Cały czas pozytywne opinie czytam, a przecież aż tak kolorowo nie jest prawda?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ambra 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 32
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-19, 19:42   

Administrator napisał/a:
Kolego Ambra - przecież kolega nie pojedzie z najzwyklejszą Vectrą zakładać gaz na Śląsk :D

A jeśli chodziło Ci o Alpinę to na tym zdjęciu jest silnik właśnie z założona już instalacją :D



Czy pojedzie, czy też nie, to problem tego, kto chce zakładać LPG.
Zakład w Łodzi ( proponowany w jednym z w/w postów) o ile dobrze pamiętam zakładał instalację przez 2 dni, cena porównywalna, odległość niewiele większa, a opinie na forach wskazują na Zbrosławice.
:lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2011-12-28, 13:05   

Polecicie kogoś do zalożenia gazu z parownikiem do Golfa Tsy?
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 13:19   

miciek napisał/a:
na nietuszynie zakłada


Zuzewicz Paweł
Nietuszyna 12
98-311 Ostrówek

Tel.: 438415742

Polecam! Warsztat ten funkcjonuje już dość długo i jest sprawdzony przez wielu klientów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dusiu 
Przyjeżdża na zakupy
512 576 555



Pomógł: 6 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 300
Piwa: 21/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-03, 15:22   

Podjedź na Fabryczną zaraz za hurtownią DM, Pan Giemza. Zakładają od ponad 10 lat, więc doświadczenie muszą mieć.
_________________
SpaCar - serwis samochodowy.
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wymiana oleju, obsługa klimatyzacji, naprawa układu hamulcowego, wulkanizacja - wymiana opon.
Staw 72c, tel. +48 512 576 555
www.spacar.eu
serwis@spacar.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2012-01-03, 18:35   

karcia napisał/a:
miciek napisał/a:
na nietuszynie zakłada


Zuzewicz Paweł
Nietuszyna 12
98-311 Ostrówek

Tel.: 438415742

Polecam! Warsztat ten funkcjonuje już dość długo i jest sprawdzony przez wielu klientów.


Też tam gaz zakładaliśmy i wszystko działa bez zarzutu - polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-01-03, 21:32   

Mateusz napisał/a:
Tak z ciekawości spytam. Wiesz jak wygląda instalacja LPG w nowoczesnych silnikach benzynowych?


mam kolege co ma lpg w audi A8 4,2 i jakoś nie ma problemów , oczywiście nie jest to instalacja za 2 tys , tylko droższa
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2012-01-03, 23:32   

MAR-COM napisał/a:
mam kolege co ma lpg w audi A8 4,2 i jakoś nie ma problemów , oczywiście nie jest to instalacja za 2 tys , tylko droższa

Jeśli to "stare" A8 to zagazowanie tego 4,2 to pikuś :wink:

Naprawdę nowoczesne silniki benzynowe moją bezpośredni wtrysk (jak w dieslu)
(np. grupa VW i motory TSI ) "Gazują" już i takie konstrukcję, ale raczej nie w Wieluniu, ani okolicach.
W takich silnikach wtryskiwacze benzyny znajdują się w komorach spalania, a nie w kolektorze dolotowym i to powoduje że przy pracy na gazie IV generacji co któryś tam cykl musi zostać podana benzyna, aby je schłodzić.
Zużycie gaz/benzyna ok. 80%/20%
Są już też instalacje VI generacji - wtrysk gazu w fazie ciekłej (nie lotnej) przez wtryskiwacze benzynowe! Tylko rozpowszechnienie takich rozwiązań to na razie przyszłość....
Nie wiem jak będzie wyglądał rynek LPG za 10lat, skoro już teraz każdy producent, od Fiata po BMW, w pogoni za normami emisji spalin, mniejszym spalaniem i większą mocą z mniejszej pojemność utrudnia życie użytkownikom, którzy chcą oszczędzać i jeździć na gazie.
"Gaziarze" niby nie pozostają w tyle..... pozostaje tylko kwestia ceny super nowoczesnych instalacji , niezawodność i trwałość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kosmix80 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 57
Skąd: Black Veins
Wysłany: 2012-01-05, 07:58   

Ja mogę polecić Grzegorza Walęckiego: Wieluń , ul. Kopernika... przy aptece, na przeciwko "Miry", kiedyś miał warsztat na ul. Głowackiego. Kontakt: 501 508 100
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jerzy2212 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 22
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-06, 09:29   

A może zakładał ktoś sekwencje u Ciborskiego w Wiktorowie? Wdzięczny byłbym za opinie na ten temat
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-06, 21:03   

Zagazowanie TSI to nie jest żaden problem. Czołowi producenci mają zestawy do tych silników od dawna (PRINS, BRC). W Łasku jest świetny warsztat który bez problemów sobie poradzi, a do tego zamontuje instalację estetycznie http://www.gomar.mobi/ .

Ja gazowałem u nich swój motor, a samochodów z takim serduchem jest tylko kilkaset na świecie.


Gdyby ktoś miał wątpliwości to zdjęcie przedstawia komorę po montażu :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-01-20, 17:40   

Do kogo lepiej w Wiktorowie Ciborski czy Gabas?
Jakieś doświadczenia?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2012-01-21, 14:49   

Administrator napisał/a:
Zagazowanie TSI to nie jest żaden problem. Czołowi producenci mają zestawy do tych silników od dawna (PRINS, BRC). W Łasku jest świetny warsztat który bez problemów sobie poradzi, a do tego zamontuje instalację estetycznie http://www.gomar.mobi/ .

Ja gazowałem u nich swój motor, a samochodów z takim serduchem jest tylko kilkaset na świecie.

A mówią, że gaz jest do kuchenek, a nie do Beemek :D
Alpina zacna, ale co ma piernik do wiatraka.
Jeśli gazowanie TSI to żaden problem, to podjedź do pierwszego z brzegu gazownika w Wieluniu ;) Choć nie twierdzę, że w Łasku tego nie robią, w ogóle nie znam tego warsztatu.
Wg dziennikarzy "Auto Świat" TSI+LPG=ekonomiczna pomyłka
Testowali oni Seata Altea na dystansie 800km w różnych warunkach.
Jeżdżąc tylko na benzynie spalali jej średnio 8l/100km
Na gazie też 8llitrów LPG/100km, ale do tego aż 3,7litra benzyny!!!
Co ma się nijak do zapewnień producenta.
Jeśli tak rzeczywiście jest, to z takim silnikiem jazda na gazie jest nieopłacalna, a doliczając koszt założenia instalacji i dodatkowego serwisu, nawet droższa niż na benzynie :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW