R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ogrzewanie - Rozdzielniki ciepła w naszych domach. Ściema ?
Autor Wiadomość
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-21, 14:23   

Mały_Żuczek napisał/a:


Tak przy okazji . Dobrze byłoby mieć możliwość ogrzewania przez cały rok. Po to w końcu mamy termozawory na grzejnikach i podzielniki kosztów ogrzewania. Jest mi zimno w lipcu - odkręcam i płacę.

Oj też bym tak chciała. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-05-21, 23:04   

Tak jak napisał Mały_Żuczek odkręcam i płacę a nie, że jest nie używany kaloryfer w kuchni a płaci się podobnie jak w małych pokojach gdzie jest odkręcane...
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-04, 09:00   

Mieszkańcy Wielunia narzekają na ogrzewanie

Radni miejscy nie dopuścili komisji rewizyjnej do skontrolowania przetargu na kupno opału w Energetyce Cieplnej. Tymczasem, zdaniem radnego Pawła Okrasy, kontrola jest konieczna.

- Bo mieszkańcy i właściciele zakładów skarżą się na niską temperaturę w sieci cieplnej, dlatego moim zdaniem komisja rewizyjna powinna skontrolować przetarg - wyjaśnia radny Okrasa.

Innego zdania była szefowa komisji rewizyjnej.

- Uważam, że nie powinniśmy się tym zajmować - oznajmiła krótko Janina Zapłotna.

Radny Sławomir Kaftan zastanawiał się zaś czy przeprowadzenie takiej kontroli jest możliwe, a jeśli tak, to czy może ją wykonać komisja rewizyjna, czy burmistrz poprzez swoich pracowników.

Piotr Radowski, przewodniczący Rady Miejskiej sugerował, aby poprosić
Energetykę o przygotowanie takiej informacji. Zostałaby przedstawiona na następnej sesji.

Także radca prawny magistratu uznał, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, rada gminy może kontrolować wyłącznie jednostki organizacyjne, a takową Energetyka Cieplna nie jest.

Opozycja zastanawia się jednak, dlaczego radni nie chcą kontroli. Miasto ma w firmie 37,7 proc. udziałów.

- Mamy przecież udziały w EC, a problem dotyczy mieszkańców, więc mamy prawo przeprowadzić kontrolę. Uważam, że komisja rewizyjna jest do tego najwłaściwszym organem - upierał się radny Zbigniew Kucharczyk. - Podobnie było w przypadku kontroli PKS, który też nie jest naszą jednostką organizacyjną, a pomimo to komisja budżetowa mogła dokonać tam kontroli.

- Z tego co słyszałem, prezes energetyki już zajął się sprawą temperatury. Jako burmistrz uważam, że można zapisać ten punkt w pracach komisji - uważa burmistrz Wielunia Janusz Antczak.

Radni dociekali jednak, by dokładnie określić nad czym mają głosować. Ostatecznie ustalono, że komisja rewizyjna zajęłaby się kontrolą przetargu na zakup opału przez EC i jego realizacją.

- Potrzeba do tego specyfikacji przetargu. Szukałem informacji o specyfikacji przetargu na zakup opału na stronie internetowej Energetyki, ale nie znalazłem żadnej. Kontrola komisji moim zdaniem jest potrzebna po to, żeby sprawdzić, czy przetarg był właściwie przeprowadzony - podkreśla radny Paweł Okrasa.

Ostatecznie 7 radnych głosowało za tym, by to komisja rewizyjna przeprowadziła kontrolę w EC, 11 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.

Prezes EC twierdzi, że do nich żadne skargi mieszkańców nie dotarły: - Jeśli chodzi o przetarg, to został przeprowadzony tak, jak należy. Mamy na to potwierdzenie w pełnej dokumentacji - zapewnia Zdzisław Bednarski.

źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-01-05, 19:09   

Cytat:
Prezes EC twierdzi, że do nich żadne skargi mieszkańców nie dotarły

Też szczerze wątpię w to, że ktoś z mieszkańców np. bloku mieszkalnego dzwonił z pretensjami do prezesa EC, że kaloryfer zimny (oprócz typowych awarii w sieci ;) ).
Jestem ciekaw, ilu ludzi (mówię tutaj o odbiorcach indywidualnych) odkręca zawór kaloryfera na maxa ;) Wiem, chętnych pewnie było by pełno, gorzej z późniejszymi rachunkami :)
Dzisiaj np. rozkręcony do oporu kaloryfer daje tyle ciepła, że nie da się dłużej utrzymać na nim dłoni, jak dosłownie kilka sekund. Czy to oznacza że jest dostatecznie ciepły? :P .

A tak na marginesie, kto miałby zapłacić za taką kontrolę? Ale ja jestem naiwny :D pewnie że ja, Ty, my wszyscy jako podatnicy.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-01-24, 17:47   

Płacą i płaczą; mieszkańcy osiedla za Cukrownią narzekają na koszty ogrzania mieszkań

Mieszkańcy osiedla za wieluńską Cukrownią od kilku lat mają ten sam problem; płacą horrendalne pieniądze za ogrzanie mieszkań. Rozmawiała z nimi Katarzyna Jaśko:
- Z roku na rok są coraz większe niedopłaty. Grzejniki mamy praktycznie cały czas zakręcone, bo nie stać nas na opłaty(...)Poprzedni sezon grzewczy w moim przypadku wyniósł ponad 4 tysiące zł, z niedopłatą ponad tysiąc, dla mieszkania 48 metrów kwadratowych. Problem polega na tym, że płacimy, ale ciepła nie mamy. Po prostu jest zimno. Dzieci chorują, jest straszna wilgoć(...)Ja do ogrzewania dopłacam tysiąc zł. W przedpokoju mam zakręcone, tak samo w kuchni. W pokoju ustawiam na „czwórkę”, bo na „trójce” nie grzeją(...)Rozliczenie roczne jest tak niewiadome, że przeciętny Kowalski nie jest w stanie doczytać się. To jest tak zagmatwane – z łazienki jesteśmy inaczej rozliczani, bo nie ma pomierników ciepła; z kaloryferów, gdzie są pomierniki, też inaczej. Trudno naprawdę powiedzieć, ile ciepła wychodzi z kotłowni.

Problem pojawił się, gdy przestała działać Cukrownia. Osiedle zostało podłączone do nowej kotłowni. Mieszkańcy wielokrotnie składali reklamacje do Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieluniu. Ci, którzy zrobili to w styczniu, dostali odpowiedź, że "reklamacja została rozpatrzona negatywnie", a "koszty ciepła przypadające na budynek przekazane do rozliczenia firmie Minol są prawidłowo rozliczone". W załączniku otrzymali pismo od firmy Minol, która wyjaśnia, że rozliczenie wykonano prawidłowo. Tyle, że mieszkańcy nie spłacili jeszcze niedopłat za poprzedni sezon grzewczy, a muszą być przygotowani na kolejne.

Info: Radio ZW
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW