R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kradzieże na osiedlach
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-02, 20:15   Kradzieże na osiedlach

Wczoraj w godzinach wieczornych w jednej z piwnic os. Wyszyńskiego doszło do kradzieży przewodów oświetlenia oraz kabli telefonicznych. Dzięki jakiemuś idiocie, który obłowił się w ch. trzema metrami kabla telefonicznego i podobnej ilości metrażem kabla miedzianego elektrycznego spółdzielnia i telekomunikacja ma co robić. Niestety pośrednio winni są głupkowaci lokatorzy, którzy domofon traktują jak zło konieczne. Policja niestety w takich sytuacjach jest bezradna, bo pewnie jest to niska szkodliwość społeczna i wątpię, żeby taka TP składała sprawę, liczę po cichu jednak, że ludzie sami zaczną wymierzać sprawiedliwość takim złodziejom, a ci, którym nie chce się zamykać drzwi do klatek schodowych niech se k.wa łapy przytrzasną tak, żeby im paznokcie poschodziły :evil: :evil: :evil:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-02, 21:22   

:D


U mnie na osiedlu co rok mają miejsce kradzieże rowerów komunijnych (z reguły maj/czerwiec) Sytuacja ma miejsce od ok. 10 lat a mimo to ludzie trzymają w piwnicach rowery.


Podejrzewam, że za to odpowiedzialnych jest kilka osób co znają ludzi. Ludzie czasem wyjeżdżają na wakacje a w piwnicach leżą rowery, lodówki, namioty itd.

Wieść o urlopie szybko się roznosi po osiedlu i nawet najgrubsza kłódka nie daje rady.

U mnie w klatce w przeciągu ostatnich kilku lat miały miejsce 3 kradzieże w piwnicach. Teraz nam zamykanie zrobili to może będzie mniej. ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-03-03, 10:55   

Ferbik, to raczej wandalizm, a niżeli "dochód".
A myślałem, że tylko u mnie w piwnicy dzieją się dziwne rzeczy :P Bo np., w naszym bloku ktoś (być może nawet lokator), notorycznie sra w piwnicy. Robi to z zimną krwią, bo nawet wie, że trzeba się po czymś takim podetrzeć (rozrzucony papier) :twisted: Rozmawiając raz z sąsiadem na temat powyższy, stwierdził że w dużej mierze jest to wina nas samych, gdyż otwieramy każdemu kto zadzwoni w domofon. Mówiąc każdemu, miał na myśli roznosicieli ulotek i chyba tym podobnych. On, sąsiad podobno ma umówiony sygnał z rodziną i tylko na takowy reagują.
Zatem co robić? Wpuszczać "ulotkarzy" czy nie, a może faktycznie obcym nie otwierać, cały czas mam na myśli ludzi, którzy jakby na to nie spojrzeć, pracują. Co wy robicie w takich przypadkach?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-03-03, 11:28   

Jeżeli chodzi o ulotki to obok domofonów powinny być skrzynki na ulotki i wtedy nie mielibyśmy problemów z ulotkarzami. Coś zbliżonego do tego z załącznika. Jeżeli potrzebujemy to bierzemy ulotkę a jeżeli nie to zbieracze makulatury mogą sobie zabrać i mamy spokój.

kosz2-4m.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 54,67 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-04, 10:48   

A ile by to roboty roznoszącym oszczędziło :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-03-07, 11:40   

Trochę odbiegnę od tematu.

Dlaczego w Wieluniu nie ma skrzynek wbudowanych w mur tak aby można było wrzucać do nich korespondencję i oczywiście ulotki nie wchodząc do klatki. Jak bardzo ułatwiło by to wszystkim życie i ograniczało wpuszczanie ulotkarzy czy listonoszy, bądź też tylko tych co się za nich podają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-03-07, 12:07   

Ja osobiscie jestem za koszami przed wejsciem : d a co do ulotkarzy jestem osoba siedzaca w domu i z reguly panowie sie juz nauczyli ze dzwonia do mnie. Takze wiekszosc stalych osob po prostu kojarze z glosu, ogolnie jesli ktos mowi ze ma ulotki to otwieram bo jednak kazdy probuje jakos zarobic, a to z reguly sa i tak marne pieniadze, wiem bo sama roznosilam. Nie mozna źle oceniac wszystkich tylko dlatego, że ktoś żeruje na pracujacych ludziach.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW