R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy napój pepsi z dodatkiem organów z ludzkich płodów...
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-30, 11:40   

Gregg Sparrow, czy wspominłem już że wole pepsi ;) Jak mam wybierać pomiędzy CC a P to wybiore to na P. Wszystkie złe i przyjemne rzeczy zaczynają się na p . Pepsi/pożywienie/paliwo/pieprz......e/palenie/picie pepsi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-03-30, 19:17   

yampress, spodziewałeś się takiego newsa w tvn-ie ?? . Najbardziej boli słowo katolicka w żródle .

Ja mam luz nie piję gazowanego wcale , polecam wodę niegazowaną .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-30, 20:21   

Trzeba zacząć od tego, że żaden z Szanownych Dyskutantów nie ma pojęcia, czym jest linia komórkowa. Podobnie zresztą jak i autor tego artykułu. Niemniej miło, że zabraliście głos w tej sprawie ;)

Linia komórkowa to unieśmiertelniony klon komórek, rozhodowywanych przez wiele lat w laboratoriach na całym świecie. W jednym laboratorium z bardzo niewielkiej liczby komórek wyprowadza się nieśmiertelną linię, która jest w stanie dzielić się bez ograniczeń (w przeciwieństwie do prawidłowych komórek [ludzkiego] organizmu). Taka linia jest dokładnie feno- i genotypowana, opisywana, bankowana w banku linii komórkowych, skąd każde laboratorium na świecie może sobie ją wziąć i hodować na własną rękę. Tym samym z niewielkiego skrawka tkanki jednorazowo otrzymujemy linię komórek, które żyją wiele lat różnych miejscach świata i są modelem dla różnych eksperymentów. Tak, kiedy już podnieśliście larum, powinniście sobie uświadomić, że ów "upadek zachodniej cywilizacji" to medycyna i leki, z których każdy z Was korzystał, korzysta lub będzie korzystał. W pierwszych etapach badań nie testuje się ich przecież na ochotnikach, a na liniach komórkowych!!!
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-31, 10:34   

maaciej76 napisał/a:
yampress, spodziewałeś się takiego newsa w tvn-ie ?? . Najbardziej boli słowo katolicka w żródle .


odnośnie tvn = (TUSK VISION NEWS) pragne wspomnieć że pO mam w głębokim poważaniu czyli tam gdzie plecy tracą szlachetną nazwe. Sam z dziada pradziada jestem wyznania katolickiego aaaleee zdarza mi się często nie chodzić do kościoła w związku ze swoimi przekonaniami co do tej instytucji i pewnych innych rzeczy o których nie będe się rozpisywał.
Biore to raczej z technicznego i naukowego punktu widzenia. :o
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
xozzyx 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 13
Skąd: K50
Wysłany: 2012-04-01, 13:12   

Mateusz napisał/a:
Obrazek

http://today.msnbc.msn.co...s/#.TufDjlbNnGZ


Można jeszcze zrobić krem przeciwzmarszczkowy z takich płodów.

ja słyszałem, że też do budowy autostrad się poaborcyjnych płodów używa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-02, 10:57   

Cytat:
ja słyszałem, że też do budowy autostrad się poaborcyjnych płodów używa

a świstak chodzi i odwija te złotka....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
veer 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 85
Piwa: 10/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-07, 14:37   

Przypuszczam, że to informacja podana celowo przez konkurencję, która użyje każdego sposobu żeby pogrążyć rywala. Wiadomość o takim wykorzystaniu embrionów jest podobnie wiarygodna jak rozpowszechniona przed wojną przez chrześcijan informacja o wytwarzaniu przez Żydów macy z ciał mordowanych dzieci innych wyznań. Doprowadziło to do prześladowań Żydów. Kto przy zdrowych zmysłach wierzy w podobne wiadomości? Trochę zdrowego rozsądku, a podobne tematy nie będą bulwersować opinii. Co ciekawe informacja o tym słodzeniu coli (skrót tematu) nie pojawiła się w nagłówkach wiadomości (pomimo wysokiej, jakby się mogło wydawać, rangi tematu), ale w określonych publikacjach i była rozpowszechniana tylko w konkretnych kręgach.
_________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów, pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-07, 15:49   

KubaWinter napisał/a:
Trzeba zacząć od tego, że żaden z Szanownych Dyskutantów nie ma pojęcia, czym jest linia komórkowa. Podobnie zresztą jak i autor tego artykułu. Niemniej miło, że zabraliście głos w tej sprawie ;)

Linia komórkowa to unieśmiertelniony klon komórek, rozhodowywanych przez wiele lat w laboratoriach na całym świecie. W jednym laboratorium z bardzo niewielkiej liczby komórek wyprowadza się nieśmiertelną linię, która jest w stanie dzielić się bez ograniczeń (w przeciwieństwie do prawidłowych komórek [ludzkiego] organizmu). Taka linia jest dokładnie feno- i genotypowana, opisywana, bankowana w banku linii komórkowych, skąd każde laboratorium na świecie może sobie ją wziąć i hodować na własną rękę. Tym samym z niewielkiego skrawka tkanki jednorazowo otrzymujemy linię komórek, które żyją wiele lat różnych miejscach świata i są modelem dla różnych eksperymentów. Tak, kiedy już podnieśliście larum, powinniście sobie uświadomić, że ów "upadek zachodniej cywilizacji" to medycyna i leki, z których każdy z Was korzystał, korzysta lub będzie korzystał. W pierwszych etapach badań nie testuje się ich przecież na ochotnikach, a na liniach komórkowych!!!


Teraz pytanie czy można linie komórkowe wykorzystywać do tworzenia leków czy do napojów gazowanych.

Kwestia etyki. Byłeś ministrantem, więc myślę że ta kwestia nie pozostaje dla Ciebie obojętna.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-07, 21:21   

Czasem się zastanawiam, czy są jeszcze na tym forum osoby, które prowadzą jakiekolwiek poszukiwania w celu zgłębienia tematu, który zakładają na forum. Cała ta dyskusja o końcu etyki i ludzkich płodach w Pepsi wzięła się od artykułu, który zawiera masę błędów, nieścisłości i został napisany przez osobę, która nie potrafiłaby podać definicji komórki ani wymienić jej najprostszych organelli.

HEK293 cell line została stworzona w latach... '70 ubiegłego wieku - przez około 40 lat nikomu to nie przeszkadzało. Warto dodać, że ten płód nie został specjalnie do tego celu poddany aborcji. Dalej, to nie PepsiCo Inc. używało tej linii, a biotechnologiczna firma Senomyx, założona przez Stryera (można się na świecie uczyć biochemii bez jego podręcznika?). Firma ta produkuje różne substancje smakowe, a w zasadzie ulepszacze smaku, jak słodziki, aromaty i tym podobne m.in. dla PepsiCo, Nestle, Ajinomoto, Kraft Foods, Cadbury Adams. Po zsekwencjonowaniu ludzkiego genomu Senomyx odszukał w sekwecji DNA regiony odpowiedzialne za receptory smakowe, zostały one sklonowane, a ich ekspresja zachodzi w komórkach ludzkiej linii HEK293. Co oznacza, że białko, będące konkretnym receptorem smaku jest produkowane w tych komórkach, a następnie z nich izolowane. Następnie jest testowane razem z substancją smakową - w skrócie związanie cząsteczki przez receptor będzie oznaczało transdukcję sygnału i uczucie smaku. Lepsze parametry wiązania, lepszy smak. Nic co powstało w HEKach nie trafia do napoju, kaszki, sera czy czekolady. Stosowanie linii komórkowych do produkcji białek, sprawdzania wydajności terapii czy namnażania wirusów jest normlaną procedurą. Żaden komitet bioetyczny nie kwestionował nigdy ich wykorzystania. Bo, wyobraź sobie, że w nauce jest wiele komitetów bioetycznych o bardzo dużej władzy, które składają się z naukowców, etyków i filozofów.

Na przyszłość warto zerknąć gdziekolwiek, wpisać parę fraz w wyszukiwarkę i korzystać ze sprawdzonych źródeł wiedzy, żeby nie siać zamętu z artykułem z marnego portaliku.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW