R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Odnowienie sakramentu chrztu
Autor Wiadomość
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-04-10, 22:48   Odnowienie sakramentu chrztu

Dzisiaj słyszałem w naszej regionalnej rozgłośni o pomyśle na "drugą komunię"- odnowienie sakramentu chrztu, dla 6-klasistów. Moje dziecko chodzi na lekcje religii bo innej alternatywy nie ma. Zamierzałem zakończyć chrystianizację swojego potomka po "pierwszej komunii" ale widzę, że kościół znalazł sposób na takich jak ja :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-11, 06:59   

Pisali o tym wczoraj w onecie:
http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Szykuje się kolejne po pierwszej komuni "strzyżenie owieczek". :D
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 09:25   

Syn Mariana napisał/a:
Zamierzałem zakończyć chrystianizację swojego potomka po "pierwszej komunii" ale widzę, że kościół znalazł sposób na takich jak ja :D

W takim razie po co w ogóle zaczynałeś?

Co do tej "Drugiej komunii", kościół musi się poważnie nad tym zastanowić. Aby nie był to kolejny strzał w stopę, bo czasy niestety są takie, że lud nie lubi być nakłaniany do niczego i to nie tylko w kwestii wyznania ;)
Z drugiej strony, jeśli nie przerobią tego (kler) w kolejny sposób zarobku, a laikat w następny powód do rodzinnego zjazdu i wydatków, to pewnie nie będzie problemu pójść do kościoła, jak np. w każdą niedzielę i odnowić owe przyrzeczenia.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 15:39   

Ale takie "coś" nie będzie służyć umocnieniu wiary! Spowoduje odwrotny efekt. Z każdym wymysłem kościoła jest coraz gorzej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-04-11, 21:13   

yampress napisał/a:
Ale takie "coś" nie będzie służyć umocnieniu wiary! Spowoduje odwrotny efekt. Z każdym wymysłem kościoła jest coraz gorzej.

Kiedyś była sprzedaż odpustów, teraz odnawianie sakramentów. Z tego wniosek, że Kościół idzie z duchem czasu i wymyśla coraz to nowe produkty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 21:19   

Jezu! Dobrze, że na razie nie trzeba robić drugiego dziecka na potrzeby udowodnienia, że pierwsze się zrobiło! No ale mam nadzieję, że drugie ostatnie namaszczenie będzie powtórzone 5 lat po pierwszym ostatnim namaszczeniu. Byleby się wierny krna nie przeterminował tylko!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2012-04-11, 21:37   

miko 005 napisał/a:
Syn Mariana napisał/a:
Zamierzałem zakończyć chrystianizację swojego potomka po "pierwszej komunii" ale widzę, że kościół znalazł sposób na takich jak ja :D

W takim razie po co w ogóle zaczynałeś?

Nie interesuj się- każdy ma swój pomysł na życie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
K_O_Z_A 
Przejeżdżał przez Wieluń



Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 63
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 21:39   

Proponuję jeszcze jedno odnowienie w wieku 40 lat. Oczywiście karteczki obowiązkowe :wink: , a jak nie to info do rodziców :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2012-04-11, 22:43   

miko 005 napisał/a:
Aby nie był to kolejny strzał w stopę,

Racja, powinni celować bezpośrednio w łeb!
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-04-12, 09:10   

"Klawiszowa rewolucja" :D A jak przyjdzie odpowiedni czas, to i tak "rewolucjoniści" poślą swoje pociechy i oczywiście sami z nimi pójdą do kościołów w celu odnowienia sakramentów. Dlaczego?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-04-13, 14:40   

Pytanie zasadnicze: jak można odnowić coś, czego nie zrobiło się po raz pierwszy?
Przecież chrzest po katolicku robią dziecku rodzice i chrzestni, a nie sam niemowlak w beciku.
Problem w tym, że prawdziwi katolicy nigdy Biblii nie czytają, a nawet gdy zdobędą się na ten intelektualny wysiłek, to mają trudności w rozumieniu słowa pisanego.
Tam jak byk napisane :"uwierz i daj się ochrzcić". Nie przypadkowo w tej kolejności.
Kościół katolicki zmienił nie tylko tę kolejność, ale od początku swojego istnienia opiera się na kłamstwie, przemocy i zbrodni.

Czy dzisiaj, po wiekach, przeciętny parafianin zastanawia się skąd się to wszystko (obrzędy, święta, dogmat,sakramenty i inne) wzięło? NIE! Bo na tym właśnie polega wiara, aby wierzyć, a nie myśleć. Już od pierwszych chwil życia dziecka w rodzinie katolickiej wyłącza się dziecku rozum, chrzcząc istotę nieświadomą faktu, że będąc jeszcze w beciku, staje się członkiem Kościoła.

Może czasami warto zastanowić się, sięgnąć do historii i dowiedzieć się, na jakim fundamencie powstał Kościół rzymskokatolicki. Oto dwa sfałszowane dokumenty, które dały Kościołowi władzę absolutną i zniewoliły umysły milionów ludzi.
Donacja Konstantyna
Dyktat papieski i dekretały Pseudo-Izydora.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-04-14, 09:52   

cogito, nam nie odpowiadaj ;) Pewnie sam jesteś ochrzczony, pewnie na papierku dalej jesteś katolikiem. Zapewne, mimo że mogłeś nie przeszkodziłeś w sakramencie chrztu, ludziom z Twojego najbliższego otoczenia.
Dlaczego tak wnioskuję? Bo każdy normalny człowiek, nieważne w co wierzący, ateista, miałby to gdzieś co robią ci ... katolicy. Parę lat na tym świecie żyję i wiem, że ludzie mają tendencję do anonimowego srania we własne gniazdo.

Można zmienić lekarza, który źle leczy. Można zmienić przyjaciół, którzy zawiedli nasze zaufanie. Apostazja, to też nie boli ;) wszyscy zawiedzeni mogą i nawet powinni z tego skorzystać. A jeśli jest inaczej, to pewnie należałoby to uszanować, nieprawdaż?

PS. Czy w ogóle jest ktoś, kto rozumie w 100% problematykę własnego istnienia i to co go otacza? Zapewniam, to nie ja ;) Ale nie bez kozery mówi się o tym, że wiara góry przenosi.
cogito, przeszkadza Ci to że wierzę, że inni wierzą, nawet nie do końca rozumiejąc?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-04-14, 18:04   

miko 005 napisał/a:
Dlaczego tak wnioskuję? Bo każdy normalny człowiek, nieważne w co wierzący, ateista, miałby to gdzieś co robią ci ... katolicy. Parę lat na tym świecie żyję i wiem, że ludzie mają tendencję do anonimowego srania we własne gniazdo.

Każdy normalny człowiek posługuje się rozumem. Każdego normalnego człowieka nie obchodzi co robi bliźni, w co wierzy itp, ale pod warunkiem, że bliźni robi to tylko i wyłącznie na swój rachunek i nie zawłaszcza przestrzeni publicznej dla swojej ideologii religijnej.
Nie powinienem robić wycieczek ad persona, ale w tym przypadku chyba Moderator mi wybaczy.
Tak się składa, że pod względem wieku, drogi Miko, mógłbyś być moim synem. Znam więc życie trochę lepiej niż Ty tym bardzie, że również trochę świata zwiedziłem. Dzięki temu mam znajomych różnych narodowości i wyznań. Pozwoliło mi to na bezpośrednie poznanie nie tylko ich kultury i zwyczajów, ale i religii. Ponadto przez pewien czas pracowałem z byłym księdzem, co z kolei pozwoliło mi na poznać Krk "od środka".
Natomiast bezpośrednią inspiracją do zainteresowania się działalnością Krk było proste pytanie, jakie kiedyś/dawno zadałem sam sobie. Brzmiało ono niewinnie:
Dlaczego Kościół nazywa się rzymskokatolicki? Dalej pytania nasuwały się same. Każde z nich zaczynało się od słowa "dlaczego".
Istotą człowieka rozumnego (Homo sapiens) jest posługiwanie się własnym rozumem. Z chwilą, gdy przestaje samodzielne myśleć, staje się istotą bezwolną, pozbawioną nawet instynktu samozachowawczego. Dlaczego tak się dzieje, wyjaśniam poniżej.

Twierdzisz, że jesteś osobą wierzącą. OK, ale komu i w co wierzysz? Bogu, w to, co przekazał w Biblii, czy księdzu, w to, co przekazał Ci na lekcji religii lub powiedział z ambony?
Jeżeli Bogu, to dlaczego nie wykonujesz Jego poleceń zgodnie z Biblią?
Jeżeli księdzu, to dlaczego wierzysz w każde jego słowo, nie sprawdzając, czy jest zgodne ze Słowem Bożym?
Jeżeli masz tak wielkie zaufanie do człowieka, który jest tak samo niedoskonały i grzeszny jak Ty, to gdzie Twój rozum, który nakazuje Ci oceniać rzeczywistość?
A rzeczywistość jest taka, że nie Ty wybrałeś swoją religię, ani nie zrobili tego Twoi rodzice. To wynika z faktu, że Twoi przodkowie, Twoi rodzice i Ty urodziliście się i mieszkacie pod tą, a nie inną szerokością geograficzną, gdzie dominuje religia katolicka.
A więc tylko przypadek spowodował, że dzisiaj nie jesteś wyznawcą islamu i być może jednym z terrorystów islamskich. Nie mieszkasz też w buszu, gdzie nie tylko nie dotarła cywilizacja, ale również żadna ze znanych powszechnie religii.
Natomiast nie jest przypadkiem, że od dziecka byłeś wychowywany przez kolejne autorytety w duchu religii katolickiej. Jak tylko wyrosłeś z betów miałeś "gotowca" na całe swoje życie, więc specjalnie nie musiałeś/nie musisz myśleć, ani też wybierać, bo to zrobili za Ciebie inni.
Każda religia posługuje się takimi samymi metodami i tak samo oddziałuje na swoich wyznawców. Pomiędzy katolikiem a muzułmaninem, jeżeli chodzi o obronę swojej religii, nie ma żadnej różnicy. Jedynie różne są środki. Dlatego nie dziwi mnie, że każdego, kto wypowiada się krytycznie o Kościele, spotyka nagonka.
Tak było, jest i będzie jeszcze jakiś czas, aż ludzie nie przejrzą na oczy.
Czasy, gdy heretyków palono na stosach już minęły, a coraz to nowe afery z udziałem duchownych przyśpieszą proces, że ludzie będą odchodzić z Kościoła.
Można udawać, że się nie dostrzega wielu patologii, ale nie zmieni to PRAWDY o Kościele.

Drogi Miko, ja nie sram we własne gniazdo, bo dawno je opuściłem. Jako człowiek samodzielnie myślący potrafię odróżnić dobro od zła. Wybrałem, dobro, bo utożsamianie się z instytucją, która uczyniła najwięcej zła w dziejach ludzkości, jest uwłaczające ludzkiej godności.
W poprzednim poście podałem fundament Kościoła. Teraz podaję jak wyglądała Jego działalność.
Cytat:
Wprowadzono go na miejsce stracenia. Pastwiono się naprzód na języku i ustach, którymi "srogo skrzywdził Boga".
Potem spalono rękę, to narzędzie najszkaradniejszego płodu, dalej papiery bluźniercze; na koniec on sam "potwór tego wieku, Bogobójca i Prawołomca - Legirupa, impudens, impurus, inverecundissimus[2] - został ścięty i pożarty błagalnymi płomieniami, jeżeli tylko można przebłagać nimi Boga" - zastrzegł biskup[3].

Kto wydał taki wyrok? Oczywiście Krk. Za co? Za prawdę o Krk.
Cytat:
III – Religia została ustanowiona przez ludzi bez religii, aby ich czczono, chociaż Boga nie ma. Pobożność została wprowadzona przez bezbożnych. Lęk przed Bogiem jest rozpowszechniany przez nie lękających się, w tym celu, żeby się ich lękano. Wiara zwana boską jest wymysłem ludzkim. Doktryna, bądź to logiczna bądź filozoficzna, która się pyszni tym, że uczy prawdy o Bogu, jest fałszywa, a przeciwnie, ta, którą potępiono jako fałszywą, jest najprawdziwsza.

IV – Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie; tego samego uciemiężenia broni jednak lud, w taki sposób, że gdyby mędrcy chcieli prawdą wyzwolić lud z tego uciemiężenia, zostaliby zdławieni przez sam lud.

Źródło.
Oczywiście z tym, co napisałem, można się nie zgodzić, ale to nie zmieni wymowy faktów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-04-14, 18:47   

cogito kto Co zawłaszcza przestrzeń publiczną ?

katolicy ? chyba sobie kpisz.


Jakoś nigdy nie zacytujesz nic o prześladowaniu chrześcijan.

http://konflikty.wp.pl/ka...ml?ticaid=1e45b
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-04-15, 09:27   

ilin napisał/a:
cogito kto Co zawłaszcza przestrzeń publiczną ?

katolicy ? chyba sobie kpisz.

Poczytaj więc:
Cytat:
Przestrzeń publiczna - wszelkie miejsca dostępne powszechnie i nieodpłatnie, fizyczna przestrzeń w której może znaleźć się każda jednostka społeczna. Zgodnie z definicja prawną (ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) przestrzeń publiczna to obszar o szczególnym znaczeniu dla zaspokajania potrzeb mieszkańców, poprawy jakości ich życia i sprzyjający nawiązywaniu kontaktów społecznych ze względu na jego położenie oraz cechy funkcjonalno - przestrzenne.
Przykładami przestrzeni publicznych są drogi i ulice, place miejskie czy różne stale dostępne budowle i budynki stanowiące własność publiczną. Przestrzeniami publicznymi są też zwykle różne formy krajobrazu przyrodniczego stanowiące własność państwową lub gminną.

Źródło.
Jeżeli wszędzie widzę krzyże, w urzędach państwowych, przedszkolach, szkołach, szpitalach, na szczytach gór i w przydrożnych rowach oraz innym miejscach nie należących do Kościoła, to według Ciebie nie jest to zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez jedną religię ?
A stawianie na placach figur Jezusa lub innych świętych ?
Podobnie z kropieniem święconą wodą wszystkiego co się tylko da poza terenem należącym do Kościoła ?
Ponadto w Polsce żadna uroczystość państwowa nie może obyć się bez udziału hierarchy kościelnego, a przecież jest konstytucyjny rozdział Kościoła od państwa.
Mam dalej wyliczać przykłady zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez katolików?

Co do prześladowań chrześcijan, to może uściślijmy fakty. Jak zapewne znasz historię, to nie kto inny jak chrześcijanie, a dokładnie katolicy (rozróżniam te dwa pojęcia) nawracali narody na wiarę katolicką ogniem i mieczem. Zmiana religii nie była zatem dobrowolnym i świadomym wyborem. Ginęły nie tysiące, ale miliony ludzi. O późniejszym pogromie heretyków, czyli tych, co sprzeciwiali się doktrynie Krk już nie wspomnę, jak również o sposobach ich eksterminacji. Dzisiaj nikogo to nie szokuje, nikt za tym nie płacze, nikt nie domaga się ukarania sprawców lub zadośćuczynienia od ich spadkobierców. A przecież ciągłość władzy (nawet papieży) obowiązuje.
Również państwa azjatyckie miały swoje religie wcześniej, nim zawitali tam katoliccy misjonarze. Być może, gdyby pozostali przy wierze przodków, dzisiaj nie byłoby tej tragedii.
W tym kontekście może warto zapytać, po co są misje i nawracanie na katolicyzm. Wcześniej, w jednym ze swoich postów, podałem na jakiej podstawie Krk rości sobie prawo do władzy absolutnej nad całym światem.
Mnie nie dziwi, że ścieranie się dwóch ideologii przynosi ofiary. Przecież przywódcy tych państw swoim obywatelom jawią się jak bogowie, więc po co im jeszcze jeden bóg?
Przy okazji wato zwrócić uwagę na fakt, że w XXI wieku na świecie wybuchają walki na tle religijnym. Świadczy to, jak wielki wpływ na człowieka ma religia, a dokładnie jej duchowi przywódcy. W każdej z tych walk nie chodzi przecież o dobro człowieka, ani obronę Boga, ale o władzę absolutną dla sprytnych manipulatorów.

Wracając do tematu odnawiania sakramentu chrztu, jest to nic innego, jak kolejny wymysł duchownych, aby ludzie poddali się ich dyktatowi. Przy okazji wpadnie trochę grosza do kieszeni księdza i biskupa. Jak wcześniej napisałem: nowy produkt na sprzedaż.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW