R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Krytyka Krk
Autor Wiadomość
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-08-11, 17:01   

Już to kiedyś pisałem.

Nie my za to ich będziemy sądzić.
Pisałem również ,do tanga trzeba dwojga.

Nie usprawiedliwiam ich ,ale porzekadło mówi
Łatwiej dostrzec belkę w oku bliźniego niż igłę we własnym.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-08-12, 09:41   

ilin napisał/a:
Już to kiedyś pisałem.
Nie my za to ich będziemy sądzić.
Pisałem również ,do tanga trzeba dwojga.

No to sobie poczytaj kto tu sądzi i rządzi.
"Głupi policjant" z Ustrzyk Dolnych
Ta wiadomość nie jest "niusem", ale przytaczam ją w związku z tym, co mówi dzisiaj
Arcybiskup Michalik - "najprzewielebniejszy" czy "cham"?
o pojednaniu dwóch narodów:
Cytat:
Metropolita zaznaczył, że w przesłaniu znajdą się słowa zachęty do tego, żeby oba narody wzajemnie prosiły siebie o przebaczenie. - Sama deklaracja z wysoka nie będzie skuteczna, jeśli ludzie nie połkną bakcyla piękna, który tkwi w pojednaniu i jedności, a nie w zasadzie "ząb za ząb, oko za oko" - podkreślił.

Cały tekst pod poniższym linkiem.
Abp Michalik: Kościoły katolicki i prawosławny mówią jednym głosem
ilin napisał/a:
Nie usprawiedliwiam ich ,ale porzekadło mówi
Łatwiej dostrzec belkę w oku bliźniego niż igłę we własnym.

Przypadkowo dobrze ICH oceniłeś z małym sprostowaniem, bo to, co nazywasz "porzekadłem", jest wersetem z Biblii i brzmi zupełnie inaczej. – ''Widzi źdźbło w cudzym oku, a w swoim belki nie dostrzega''.
Taki jest cały Kościół katolicki. Zakłamany, obłudny, fałszywy i pazerny i tacy są ludzie, co do Niego należą bez względu na zajmowaną pozycję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-08-12, 12:09   

cogito napisał/a:
Taki jest cały Kościół katolicki. Zakłamany, obłudny, fałszywy i pazerny i tacy są ludzie, co do Niego należą bez względu na zajmowaną pozycję.

Jestem ochrzczony, więc oczywistym jest, że jako katolik również należę do wspólnoty Kościoła Katolickiego. A Ty lekką ręką mówisz mi (widzieliśmy się tylko raz, krótko, absolutnie mnie nie znasz) że jestem; zakłamany, obłudny, fałszywy i pazerny. Powiedz mi zatem, co ja mam myśleć o ludziach Twojego pokroju? Mógłbym pewnie użyć podobnego języka do twojego i też rzucić paroma epitetami pod Waszym adresem, ale ... . Poznaj inne oblicze (bo umrzesz w złym przeświadczeniu) wspólnoty Kościoła Katolickiego ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-08-12, 16:33   

Miko, odpowiem krótko: odkąd nastąpił podział na duchownych i świeckich, ci ostatni nie zajmują żadnej znaczącej pozycji, więc w czym problem?
Przeczytaj, co o nich mówi Jezus:
Cytat:
"obłudnicy", "plemię przewrotne i wiarołomne", "plemię żmijowe", "węże", "głupi i ślepi", "ślepi przewodnicy ślepych", "groby niewidoczne", "groby pobielane pełne kości trupich i wszelkiego plugastwa", "pomijający sprawiedliwość, miłosierdzie, wiarę i miłość Bożą", "ze względu na waszą tradycję przestępujący, znoszący przykazania Boże", "przecedzający komara, a połykający wielbłąda", "mówiący, a sami nie czyniący", "spełniający wszystkie swe uczynki po to, aby się ludziom pokazać", "wkładający na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami nie dotykający ich jednym palcem", "biorący klucze poznania, sami nie wchodzący i nie pozwalający wejść innym, zamykający królestwo niebieskie przed ludźmi", "czyniący nowo pozyskanego współwyznawcę dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami", "pełni obłudy, nieprawości, zdzierstwa, niepowściągliwości, niegodziwości", "synowie morderców proroków", "zabójcy proroków, mędrców i uczonych" (por. Mt 15, 1-20; 16.4; 23, 1-36 i Łk 11, 37-53; tę listę można by jeszcze wydłużać).

Źródło
Rozumiem Twoją reakcję, ale nie zmienisz prawdy i faktów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-08-12, 17:16   

Cytat:
24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale.

25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.

26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku.

27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».


Jednych z owych wichrów jest nagonka na wierzących.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-08-13, 11:10   

cogito napisał/a:
Rozumiem Twoją reakcję, ale nie zmienisz prawdy i faktów.

Co do Ciebie, to bez wątpienia masz rację :shock:

Już to gdzieś kiedyś zaznaczałem. Możesz w ten sposób się wypowiadać (obrażać między innymi np. mnie) bo czujesz się bezkarny. Odwaga Twoja i tobie podobnych idzie w pięty, w momencie gdybyś miał poużywać sobie na Islamie. A jest to też religia, która ma swoich radykalnych wyznawców jak np. Talibowie, którym można też bardzo wiele zarzucić co do polityki tego wyznania. Dlaczego nie szydzisz z Ich przywódców religijnych?

Nie chcę się z Tobą "kopać", bo nawet nie mam na to ochoty. Wszystkie roszczenia, które są do załatwienia na drodze państwo - kościół, powinny zostać na takiej właśnie drodze rozstrzygnięte. A jeśli jest czasami inaczej, to miej pretensje również do państwowych urzędników (niekoniecznie wszyscy z nich to katolicy).
Co do spraw samej wiary, to bądź łaskaw pozostawić to samym zainteresowanym, o ile oczywiście poziom twojej kultury ci na to pozwoli. Chociaż z tym jak widzę jest raczej problem.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-08-13, 19:19   

miko 005 napisał/a:
Odwaga Twoja i tobie podobnych idzie w pięty, w momencie gdybyś miał poużywać sobie na Islamie. A jest to też religia, która ma swoich radykalnych wyznawców jak np. Talibowie, którym można też bardzo wiele zarzucić co do polityki tego wyznania.

O, widzisz , Miko, jednak zauważyłeś, że religia połączona z polityką prowadzi do wypaczeń, a nawet zbrodni. Który to bóg chciałby, aby ludzie się zabijali. A jednak to robią w imię swojego boga. Zastanawiałeś się dlaczego?
Nie jestem pierwszym, który krytykuje Krk za wypaczenia, jakich dopuszcza się duchowieństwo. W naszej literaturze Mikołaj Rej, Jan Kochanowski, a nawet biskup warmińskie Ignacy Krasicki opisywali zwyczaje i przywary duchowieństwa. Czy coś się od tamtych czasów zmieniło? Nie sądzę, bo jest jeszcze gorzej. Przecież nie ja wymyślam afery pedofilskie i inne.
miko 005 napisał/a:
Wszystkie roszczenia, które są do załatwienia na drodze państwo - kościół, powinny zostać na takiej właśnie drodze rozstrzygnięte. A jeśli jest czasami inaczej, to miej pretensje również do państwowych urzędników (niekoniecznie wszyscy z nich to katolicy).

Chcesz powiedzieć, że ci wszyscy urzędnicy, którzy z bonifikatą 99% sprzedają majątek narodowy księżom i biskupom, to muzułmanie ? A może antyklerykałowie i robią tak na złość katolikom?
miko 005 napisał/a:
Co do spraw samej wiary, to bądź łaskaw pozostawić to samym zainteresowanym, o ile oczywiście poziom twojej kultury ci na to pozwoli. Chociaż z tym jak widzę jest raczej problem.

Nie mieszam profanum z sacrum, więc nie wmawiaj mi tego, czego nie czynię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW