R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bank PKO BP na Barycz
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-27, 22:08   

Odnowili bank, w przedsionku postawili dwa bankomaty.


Wpłatomatu nie postawili. Po co? Ehhhh :(
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-27, 22:14   

PKO BP chyba nie ma wpłatomatów wcale- przynajmniej ja nigdzie nie widziałem (oprócz chyba kiedyś bankomatu z funkcją depozytu - ale to inna trochę bajka)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-26, 15:19   

Po dzisiejszym dniu konsekwentnie rezygnuję z usług inteligo. Szkoda, bo ponad 10 lat korzystałem z usług tego banku, a tu okazało się, że złodziejskie praktyki są na porządku dziennym. Przy przelewie wewnętrznym z konta podrzędnego na konto główne, gdy zrobię więcej niż jeden przelew w miesiącu, to muszę zapłacić za usługę 8zł! Żart i okradanie klienta w biały dzień. Nie jest do tego wymagana obsługa przez człowieka, konto typowo internetowe, to pytam się: jakim prawem pobierana jest aż tak wysoka prowizja? Nie mam czasu - jak i pewnie większość, na czytanie aktualizacji tabeli opłat i prowizji, bo mogą je zmieniać co tydzień. Moim zdaniem jest to niezgodne z traktowaniem człowieka jak człowieka. Najlepsze jest jednak to, że dopiero po zatwierdzeniu operacji wyświetlił się komunikat: "od przelewu została naliczona prowizja w wysokości 8zł". Dlaczego przed wykonaniem operacji taka informacja nie została wyświetlona, że prowizja tyle wyniesie? Jawnie śmierdzi na kilometr. Adios złodziejos! :evil:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kezman 
Dojeżdża PKSem
Rittmeister VW MS



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 121
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-05-26, 16:29   

bo pewnie masz konto oszczędnościowe przy rachunku z którego jak sam zauważyłeś można wykonać bez opłat tylko jeden przelew w miesiącu i to nie tylko w Inteligo (Ja mam tak samo w dwóch innych bankach). Nie wiem skąd u Ciebie takie zdziwienie bo tak jest już o dawna :wink:
_________________
ZHDK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-26, 18:52   

No tak, mam konto oszczędnościowe przy ROR. Wychodzi na to, żeby nie ruszać kasy z oszczędności, bo bank nie będzie miał zarobku, jak zabierzesz mu swoją kasę, którą mógłby w tym czasie obracać.

Zbigie, czy tak jest w ING?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kezman 
Dojeżdża PKSem
Rittmeister VW MS



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 121
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-05-26, 19:24   

Miałem konto w ING jakiś czas temu i dokładnie nie pamiętam czy były jakieś prowizje z tego tytułu. Ale w sumie na ich stronie:

Cytat:
bezpłatne przelewy przez ING BankOnLine między Twoimi rachunkami w ING (dotyczy Klienta Indywidualnego)


Popatrz sobie tutaj:
Kod:
http://www.ingbank.pl/indywidualni/oszczednosci/konta-oszczednosciowe/porownanie-kont-oszczednosciowych
_________________
ZHDK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-26, 19:40   

Ok, dzięki :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-27, 08:10   

ING do pewnego czasu miało dokładnie tak samo - prowizja chyba była niższa trochę. Teraz z tego co wiem jest tak, że przelew złożony elektronicznie z OKO (oszczędnościowe) na rachunek w ING jest bezpłatny dowolną ilość razy w miesiącu. na inne rachunki albo składany inaczej niż w internecie tylko jeden - potem następne są płatne.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-14, 22:26   

Witaj ING! Żegnaj Inteligo. Pół dnia użytkowania, łącznie z wpłatomatem, obsługą serwisu przez komórkę i niebo a ziemia. Bez porównania. Nie będę już więcej żył sentymentami!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-14, 22:28   

Ferbik, i odszedłeś w momencie kiedy uruchomili wpłatomat ;-)

a inteligo nie miało serwisu dla komórek (pytam bo ipko jest)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-14, 22:33   

ourson napisał/a:
Ferbik, i odszedłeś w momencie kiedy uruchomili wpłatomat ;-)

Chyba w Olsztynie :DDDD

ourson napisał/a:

a inteligo nie miało serwisu dla komórek (pytam bo ipko jest)


Jest serwis. Ale ten serwis wymaga serwisu niestety. W ING przelew między swoimi rachunkami zrobiłem dzisiaj w parę minut chodząc po sklepie. W inteligo nie wiem, jakby to było, ale na pewno za drugi w miesiącu policzyliby mi 8 zł :evil:

Ps. Odezwij się na gg. Nie będę tu tematu śmiecił dwoma pytaniami :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-14, 22:38   

Ferbik, nie, co prawda nie wiem dlaczego akurat ten przy Sezamie jest z funkcją wpłatomatu - ale jest

Ferbik napisał/a:
Jest serwis. Ale ten serwis wymaga serwisu niestety. W ING przelew między swoimi rachunkami zrobiłem dzisiaj w parę minut chodząc po sklepie. W inteligo nie wiem, jakby to było, ale na pewno za drugi w miesiącu policzyliby mi 8 zł


no to ipko jest generalnie ogarnięte - przelew między rachunkami idzie też szybko...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2013-06-14, 22:49   

Akurat serwis mobilny Inteligo ma już jakiś czas... Co mnie niezmiernie wkurza, bo gdy chcę się w cywilizowany sposób zalogować na konto, potrzebuję włączyć w tablecie "wersję komputerową", bo hasła mobilnego nigdy nie dostałem, a tym bardziej nie chce mi się go szukać/generować ;-)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-23, 08:58   

Ferbik dawno tu nie zaglądałem stąd moja spóźniona reakcja :)
a więc:
1) przelewy internetowe pomiędzy kontem oszczędnościowym (OKO) a bieżącym (ROR) w ING są w dowolnej ilości w obie strony bezpłatne. Opłata jest jedynie wtedy, gdy wypłacasz z OKO w kasie - pierwsza wypłata w miesiącu za darmo, kolejna z opłatą 6 zł jeśli masz ROR i 10 jeśli nie masz ROR-u. Miesiąc liczony jest od 29 do 28. Podobnie z przelewami na rachunek własny w innym banku z OKO - jeśli nie masz u nas ROR lub masz ale chcesz bezpośrednio przesłać z OKO na rachunek własny w innym banku to pierwszy przelew za darmo, kolejne odpowiednio 10 zł lub 6 zł. Wcześniej faktycznie była taka opłata dla przelewów internetowych pomiędzy kontami własnymi w ING ale zostało to zmienione około dwa lata temu.
2) mam nadzieję, że dziewczyna zakładająca Ci rachunki zrobiła to w pokoju spotkań, zrobiła z Tobą aktywację dostępu do internetu, pokazała i objaśniła wszystkie urządzenia i poprosiła o polecenie, a Ty otrzymując ankietę oceniłeś na min. 9. :D Taki jest standard :grin:
3) wątpię ourson aby PKO BP miało wpłatomaty (może nie jestem w temacie), funkcja wpłatomatowa była już 10 lat temu ale bardzo archaiczna, bo pobierałeś kopertę z bankomatu, opisywałeś ją jak dowód wpłaty, wkładałeś do niej gotówkę i deponowałeś w bankomacie. Na następny dzień obsługa wyjmowała koperty, przeliczała komisyjnie i księgowała na twoim rachunku.

Jedno jest pewne, jeśli raz skorzystasz z wpłatomatu w którym pieniądze masz dostępne o każdej porze dnia i nocy, dokonujesz wpłaty kiedy chcesz i właściwie zawsze bez kolejki, nigdy nie będziesz chciał wrócić do pocenia się w kilometrowej kolejce :grin:

Oczywiście różne przedmioty ludzie deponują we wpłatomatach, a że są to urządzenia wrażliwe to może się zdarzyć, że będzie zacięty lub się zatnie. W galerii rzeczy znalezionych w wieluńskich wpłatomatach mam już: kilka paragonów z kasy fiskalnej, gumki recepturki, guziczek do koszyka z Lidla, zdjęcie dziecka, kulkę z łożyska, kilkanaście monet i znaczek pocztowy. Ale wiem od konwojentów i serwisanta, że znajdowali ciekawsze depozyty np. prawo jazdy albo zużytą prezerwatywę z zawartością :(
U mnie dużym problemem jest to, że klienci przyzwyczajeni do wpłatomatu po prawej stronie (gdzie banknoty wkłada się wzdłuż), gdy ten się zatnie wpłacają do duala (bankomat/wpłatomat) po lewej też wzdłuż (zamiast w poprzek) i w taki sposób go blokują.
A oczywiście niestety wszystkiemu jesteśmy winni my :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kezman 
Dojeżdża PKSem
Rittmeister VW MS



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 121
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-06-23, 14:46   

Cytat:
do połowy 2013 roku na terenie całego kraju do dyspozycji klientów będzie łącznie ponad 250 wpłatomatów.


sam widziałem już kilka wpłatomatów PKO więc chyba jednak są ;]
_________________
ZHDK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW