R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2008-01-03, 13:28
Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli.
Autor Wiadomość
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-09-19, 10:25   

ourson napisał/a:
Wiesz, to nadal byłaby bardzo głupia zabawa w której dyrektor szkoły nie powinien brać udziału.


Zgadzam się.

Tylko tu problemem jest to ze ów dyrektor był księdzem.(wg tej relacji)

To jest motorem napędowym tego wątku.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 10:37   

Bo od księdza chyba powinniśmy więcej wymagać, nie? Chociażby tego żeby nie kłamał w oświadczeniu dla mediów. Chciałbyś żeby Twoje dzieci zlizywały bitą śmietanę z kolan starszego faceta? Nawet dobrze się przy tym bawiąc. Bo każdą "zabawę" można ubrać w taką otoczkę, że dziecku będzie się podobało.
To kocenie nie było jakieś straszne (przynajmniej z tego co widać na zdjęciach), ale takimi sprawami powinni się zajmować starsi uczniowie a nie nauczyciele. Afera może i trochę za bardzo rozdmuchana, ale niech chociaż nie kłamią.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-09-19, 10:42   

Tak masz rację.
Ksiądz nie powinien tak postępować.

Znając zas moje dzieci pewnie wiedział bym o takiej sytuacji dużo dużo wcześniej.

Gdyby zaś faktycznie takie coś miało miejsce ów osobnik dostał by w "morde" i po sprawie.
Nie latał bym z tym po internecie.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 10:42   

ilin, szczerze powiedziawszy nie robi mi to różnicy. Mógłby być ateistą a i tak uważałbym że powinien zostać zwolniony z funkcji dyrektora, ba zastanawiałbym się nawet nad tym czy nie dalej... na pewno nie chciałbym żeby osoba która akceptuje takie zabawy uczyła moje dziecko...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 10:47   

ilin napisał/a:

Gdyby zaś faktycznie takie coś miało miejsce ów osobnik dostał by w "morde" i po sprawie.
Nie latał bym z tym po internecie.

A jak morda by się zagoiła to robił by to samo. A dzięki temu, że mówi o nim cała Polska to następnym razem zastanowi się zanim zrobi coś tak głupiego.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-09-19, 11:04   

ourson napisał/a:
ilin, szczerze powiedziawszy nie robi mi to różnicy. Mógłby być ateistą a i tak uważałbym że powinien zostać zwolniony z funkcji dyrektora, ba zastanawiałbym się nawet nad tym czy nie dalej... na pewno nie chciałbym żeby osoba która akceptuje takie zabawy uczyła moje dziecko..



I tak i nie.
Po raz trzeci w tym watku powtarzam. Nie znamy kontekstu sprawy
To mogła być przypadkowa sytuacja ,którą ktoś nagrał.
Na kogo wypadnie na tego bęc.
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2012-09-19, 11:09   

ilin napisał/a:
Po raz trzeci w tym watku powtarzam. Nie znamy kontekstu sprawy

Rozumiem że - w zależności od kontekstu - pozwoliłbyś swoim dzieciom na takie zabawy?
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 11:14   

ilin napisał/a:

Po raz trzeci w tym watku powtarzam. Nie znamy kontekstu sprawy
To mogła być przypadkowa sytuacja ,którą ktoś nagrał.
Na kogo wypadnie na tego bęc.

A ja po raz któryś zapytam: jaki niby by miał być kontekst tej sytuacji żeby nie było w niej nic złego? Z tym, że mogła to być przypadkowa sytuacja to mnie już całkowicie rozwaliłeś :grin: Tak, siedział sobie ksiądz, jak każdy normalny człowiek, z kolanami wysmarowanymi bitą śmietaną i się parę dzieci potknęło i przypadkowo wpadło ustami w tą śmietanę a ktoś to przypadkowo nagrał i zdjęcia porobił.
Wcześniej zarzucałeś, że gdyby to nie był ksiądz to by nie było afery. A gdyby to nie był ksiądz to bronił byś go tak jak teraz to robisz?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-19, 15:13   

Pamiętam szkolenie kotów w technikum... w jednym brałem udział jako kot a w innym jako ten niedobry szkolący. ŻADEN nauczyciel nie brał w tym udziału.
Gdyby ten ksiądz chociaż trochę pomyślał to posadziłby na tym fotelu innego ucznia ze starszej klasy, wtedy możnaby powiedzieć że robią sobie jaja. Wyszło jak wyszło.
 
   
ilin 
Ma stragan na targu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 641
Skąd: XXXXXXXXXXXXXXX
Wysłany: 2012-09-19, 16:02   

Morgoth napisał/a:
Rozumiem że - w zależności od kontekstu - pozwoliłbyś swoim dzieciom na takie zabawy?


Tak.

Jeśli była by to ogólna zabawa na kogo wypadnie to nie miał bym nic przeciwko.
Choc miewam opinię surowego rodzica.
O szczegóły dzieci moje pytajcie :)
_________________
"Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości" - J.Palikot
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 16:04   

Gregg Sparrow napisał/a:
Pamiętam szkolenie kotów w technikum... w jednym brałem udział jako kot a w innym jako ten niedobry szkolący. ŻADEN nauczyciel nie brał w tym udziału.
Gdyby ten ksiądz chociaż trochę pomyślał to posadziłby na tym fotelu innego ucznia ze starszej klasy, wtedy możnaby powiedzieć że robią sobie jaja. Wyszło jak wyszło.


dokładnie tak - szkolenie "kotów" to rytuał uczniowski/studencki a nie na linii uczeń - nauczyciel. Ba, nawet nauczyciel dla zasady nie powinien nic o tym wiedzieć, bo to takie niewychowawcze jest raczej :twisted:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-09-19, 17:23   

Z przekąsem bym rzekł, że dobrze się stało jak się stało. Bo przecież w końcu zamiast kremu na kolanach, mógł go mieć na chubku czuja :twisted: I to by dopiero była afera :P
Generalnie ta impreza w takim wykonaniu nie była w dobrym stylu. Właśnie dlatego, że to w gimnazjum salezjańskim, że to osoba zarówno duchowna jak i będąca dyrektorem tegoż gimnazjum. I w końcu właśnie dlatego, że sam temat "złego dotyku" w świecie kleru działa na społeczeństwo jak muleta na byki.
Bezsensowne dawanie powodów do rozdrapywania i tak już głębokich ran w tej kwestii.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-09-19, 19:14   

Mnie to nie dziwi i nie bulwersuje. Po to "piorą mózgi" dzieciom od przedszkola, aby później pokornie spełniały każde życzenie księdza i nie ważne jak taka zabawa się nazywa. "Kociarstwo" zawsze kojarzyło mi się z subkulturą. To i tak dobrze, bo po "sąsiedzku" fani innej religii potrafią wystrzelić się do nieba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-05, 13:45   

onet napisał/a:
Hello Kitty symbolem szatana? Tak twierdzi ksiądz z Gdańska

Różowa kotka Hello Kitty od kilku lat jest bardzo popularna wśród dzieci. Jest bohaterką filmów animowanych, a także zdobi dziecięcą odzież. Jednak – jak czytamy na łamach serwisu gazeta.pl – dla pewnego księdza z Gdańska postać ta jest symbolem okultyzmu i czarnej magii.

Ksiądz proboszcz Andrzej Bemowski z parafii pod wezwaniem Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku przygotował dla wiernych specjalną kartę informacyjną, zawierającą ostrzeżenia na temat Hello Kitty oraz innych fikcyjnych i rzeczywistych postaci kultury masowej.

Oto jej fragment: "Nazwa jest następująca: Hell – o – Kitty. Jak widać kotek nie ma ust! Dlaczego? Dlatego, że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść. (…) Kto kupuje przedmioty z wizerunkiem tego kociaka (…), oddaje malucha w ręce demonów!".

Ksiądz zaatakował także gwiazdę muzyki pop Lady Gagę. "Sama Lady Gaga (…) kłania się demonom na swych teledyskach i koncertach, cytuje zaklęcia, narażając na niebezpieczeństwo słuchaczy, poddając ich diabelskiej manipulacji i hipnozie, poprzez znaki, słowa i zaklęcia, rytualne formuły, ruch ciała i symbolikę okultystyczną!" – czytamy w jego karcie informacyjnej.

Oberwało się także Pokemonom, Barbie, Harry'emu Poterowi, Batmanowi i konikowi Pony.

Duchowny w rozmowie z dziennikarzem "Gazety Wyborczej" podtrzymał swoje twierdzenia. Według niego liczne źródła wskazują na to, że Hello Kitty jest symbolem satanizmu. – Nawet jeśli w tej postaci jest namiastka symbolu, nikły procent, to warto o tym powiedzieć, nie chować głowy w piasek – stwierdził.

Jak zaznaczył, wszystkie informacje na temat zagrożeń znalazł w internecie. – Wpisałem w wyszukiwarkę Google frazę "Hello Kitty", a następnie zebrałem informacje. Spisałem je w jednym miejscu, wydrukowałem w wielu kopiach i zaproponowałem wiernym, by po mszy świętej zabrali je do domu. (…) Nikogo do zabrania kartki nie zmuszałem, a zrobiłem to z troski i miłości do bliźniego, żeby ten nie otwierał się na okultyzm, nawet pod tak niepozorną formą – powiedział proboszcz parafii Świętej Teresy.

Rozmowę z dziennikarzem dziennika zakończył stwierdzeniem, że "następnym razem" będzie "bardziej krytyczny wobec takiej tematyki". – Być może teraz nie było to z mojej strony do końca przemyślane – zaznaczył ks. Bemowski.

(gazeta.pl, TR;KK)


Niech ktoś mi powie że on ma równo pod sufitem :lol: :lol: :lol:
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-05, 19:23   

nie ma sie co za bardzo śmiać bo tacy ludzie przekazują Tobie czy Twoim kuplom cenne rzeczy a wy sluchacie z otwartymi gębami...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW