R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Z cienia historii.... Konspiracyjne Wojsko Polskie
Autor Wiadomość
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-08, 23:04   

alef napisał/a:
Na marginesie KWP akcja w okolicy na zachód od Wielunia (autor do dziś boi się ujawnić miejsca i szczegółów)
Kasjerka przywiozła kasę na wypłaty dla pracowników, wpada KWP i chce zrekwirować pieniądze, kasjerka zamyka się w kasie i odmawia wydania gotówki, KWP rozbija zamek (i kasjerkę) strzałami z pistoletu maszynowego.
Efekt!:
trup w kasie, kasa znika, nikt nie wie gdzie, naród (pracownicy) bez pensji!
Może to było w Ochędzynie?

W dzisiejszych czasach - terroryzm w najczystszym wydaniu.

Rozumiem, ze to wieści gminne skoro nie ma źródła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-09, 12:40   

Rozumiem, ze to wieści gminne skoro nie ma źródła.

To nie wieści gminne, źródło nie chce ujawnić miejsca (według mnie czegoś się boi), z moich ustaleń wynika, że takie zdarzenia miały miejsce w Kurowie i Białej, ja skłaniam się w stronę Kurowa. Nie chcę grzebać w tamtych czasach, bo jeszcze żyją ludzie, którym KWP zabierało kasę i inwentarz w imię jakichś celów (najczęściej był to zwykły rabunek). Te środki gdzieś się rozpłynęły - chociaż może nie do końca - bo poszkodowani wiedzą kto ich rabował i co za te pieniądze....
Reszta jest milczeniem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-09, 21:05   

alef napisał/a:
Rozumiem, ze to wieści gminne skoro nie ma źródła.

To nie wieści gminne, źródło nie chce ujawnić miejsca (według mnie czegoś się boi), z moich ustaleń wynika, że takie zdarzenia miały miejsce w Kurowie i Białej, ja skłaniam się w stronę Kurowa. Nie chcę grzebać w tamtych czasach, bo jeszcze żyją ludzie, którym KWP zabierało kasę i inwentarz w imię jakichś celów (najczęściej był to zwykły rabunek). Te środki gdzieś się rozpłynęły - chociaż może nie do końca - bo poszkodowani wiedzą kto ich rabował i co za te pieniądze....
Reszta jest milczeniem!

Czyli wieści gminne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-10, 00:05   

Gdzieś widziałem opis tego wydarzenia, chyba w jakimś opracowaniu Jasiaka. Celowo nie podaję miejscowości bo tak z pamięci mogę się mylić. Jutro sprawdzę i podam miejsce i źródło oraz ewentualne nazwiska jeśli w opracowaniu zostały podane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-10, 22:42   

alef napisał/a:
Gdzieś widziałem opis tego wydarzenia, chyba w jakimś opracowaniu Jasiaka. Celowo nie podaję miejscowości bo tak z pamięci mogę się mylić. Jutro sprawdzę i podam miejsce i źródło oraz ewentualne nazwiska jeśli w opracowaniu zostały podane.

Z całym szacunkiem dla K. Jasiaka, ale on jako źródło jest dla mnie taka samo wiarygodny jak Nienacki od samochodzika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 12:25   

Ja słyszałem o bohaterskiej akcji na stacji kolejowej w Czastarach, gdzie "wyklęci" wywlekli z pociągu pijanego rosyjskiego żołdaka wracającego z urlopu i zastrzeili, ale nie wiem, czy to wieść gminna, czy fakt.
W każdym bądź razie bieganie po lesie z karabinem kilka lat po wojnie, po ustaleniach i konferencjach (i czekanie na III wojnę?) uważam za - delikatnie mówiąc - nieroztropne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2010-10-26, 04:11   

Świstek napisał/a:
Ja słyszałem o bohaterskiej akcji na stacji kolejowej w Czastarach, gdzie "wyklęci" wywlekli z pociągu pijanego rosyjskiego żołdaka wracającego z urlopu i zastrzeili, ale nie wiem, czy to wieść gminna, czy fakt.

Nie jednego, a dziesięciu. W ogóle oddział Olszówki i Panka to bardziej bandyci niż partyzantka antykomunistyczna - rabowali miejscową ludność (stawiających opór rozstrzeliwali na miejscu), mordowali Żydów (w Bolesławcu) i Niemców (nawet kilkunastoletnie dzieci, a także kobiety i starców -> http://www.kepnosocjum.pl/photo.php?photo_id=21276 ).

Jeśli chodzi o szczegóły akcji w Czastarach to zapraszam do przeczytania opracowania Jerzego Bednarka z IPN-u: Stacja Czastary
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-26, 12:07   

Morgoth napisał/a:
Świstek napisał/a:
Ja słyszałem o bohaterskiej akcji na stacji kolejowej w Czastarach, gdzie "wyklęci" wywlekli z pociągu pijanego rosyjskiego żołdaka wracającego z urlopu i zastrzeili, ale nie wiem, czy to wieść gminna, czy fakt.

Nie jednego, a dziesięciu. W ogóle oddział Olszówki i Panka to bardziej bandyci niż partyzantka antykomunistyczna - rabowali miejscową ludność (stawiających opór rozstrzeliwali na miejscu), mordowali Żydów (w Bolesławcu) i Niemców (nawet kilkunastoletnie dzieci, a także kobiety i starców -> http://www.kepnosocjum.pl/photo.php?photo_id=21276 ).

Jeśli chodzi o szczegóły akcji w Czastarach to zapraszam do przeczytania opracowania Jerzego Bednarka z IPN-u: Stacja Czastary


Wiglus i tak napisze, że to wieści gminne, a źródla o kant d..y można rozbić. Gratulacje PiS-owskiego podejścia do faktów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wiglus 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 147
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-26, 15:51   

alef napisał/a:
Morgoth napisał/a:
Świstek napisał/a:
Ja słyszałem o bohaterskiej akcji na stacji kolejowej w Czastarach, gdzie "wyklęci" wywlekli z pociągu pijanego rosyjskiego żołdaka wracającego z urlopu i zastrzeili, ale nie wiem, czy to wieść gminna, czy fakt.

Nie jednego, a dziesięciu. W ogóle oddział Olszówki i Panka to bardziej bandyci niż partyzantka antykomunistyczna - rabowali miejscową ludność (stawiających opór rozstrzeliwali na miejscu), mordowali Żydów (w Bolesławcu) i Niemców (nawet kilkunastoletnie dzieci, a także kobiety i starców -> http://www.kepnosocjum.pl/photo.php?photo_id=21276 ).

Jeśli chodzi o szczegóły akcji w Czastarach to zapraszam do przeczytania opracowania Jerzego Bednarka z IPN-u: Stacja Czastary


Wiglus i tak napisze, że to wieści gminne, a źródła o kant d..y można rozbić. Gratulacje PiS-owskiego podejścia do faktów.

O Olszówce, Panku i Czastarach są dokumenty, są zeznania, więc wyluzuj i nie marudź (ja zaraz napiszę, że babcia mi mówiła, że Hitler miał tajną metę w Rudzie).
Jasiakowi prawie wszyscy zarzucają "niedomówienia z premedytacją", a pisanie o faktach z cyklu: babcia mi mówiła, bo ktoś jej powiedział jest śmieszne w odniesieniu do tak kontrowersyjnych tematów.
Nawet bezpośredni świadek części tych zdarzeń - Wroniec - nie podjął się jednoznacznych ocen części osób w swej książce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-04, 23:03   

"(...) Będzie nowe święto, ale bez wolnego. Za przyjęciem bez poprawek ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jednomyślnie opowiedzieli się senatorowie. Ustawa, przyjęta przez Sejm, została zaproponowana w ubiegłym roku przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom Powstania Antykomunistycznego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.1 marca stanie się świętem państwowym obchodzonym corocznie jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. (…)Inicjatywa ta odpowiada na formułowane przez wiele środowisk, nie tylko kombatanckich postulaty upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny podjęli walkę ze zniewoleniem komunistycznym, nie zgadzając się z decyzjami wielkich mocarstw podjętymi ponad głowami narodu polskiego. Przyjęcie tej ustawy jest ustawieniem swoistego drogowskazu, na którym można budować rzeczywistą identyfikację i tożsamość Polaków, w ramach ich patriotycznych punktów odniesienia. Jest ona spłaceniem długu wobec całego antykomunistycznego podziemia - mówił przewodniczący komisji senator Piotr Łukasz Andrzejewski. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta. (PAP)
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-10, 13:02   

maciejewski napisał/a:
"(...) Będzie nowe święto, ale bez wolnego. Za przyjęciem bez poprawek ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jednomyślnie opowiedzieli się senatorowie. Ustawa, przyjęta przez Sejm, została zaproponowana w ubiegłym roku przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom Powstania Antykomunistycznego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.1 marca stanie się świętem państwowym obchodzonym corocznie jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. (…)Inicjatywa ta odpowiada na formułowane przez wiele środowisk, nie tylko kombatanckich postulaty upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, którzy po zakończeniu II wojny podjęli walkę ze zniewoleniem komunistycznym, nie zgadzając się z decyzjami wielkich mocarstw podjętymi ponad głowami narodu polskiego. Przyjęcie tej ustawy jest ustawieniem swoistego drogowskazu, na którym można budować rzeczywistą identyfikację i tożsamość Polaków, w ramach ich patriotycznych punktów odniesienia. Jest ona spłaceniem długu wobec całego antykomunistycznego podziemia - mówił przewodniczący komisji senator Piotr Łukasz Andrzejewski. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta. (PAP)


Nareszcie ktoś zauważył polskich żołnierzy Wermachtu i WerWolfu, którzy czynnie walczyli z komunizmem - również na ziemiach polskich, w czasie wojny i po wojnie - nie zgadzając się z postanowieniami wielkich mocarstw, zawartych ponad głowami narodu polskiego!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KK24 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-13, 23:53   

Jakiś czas temu znalazłem w dokumentach dziadka informacje że dowodząc kompanią KBW złapał "...ostatniego dowódcę bandy reakcyjnego podziemia o pseudonimie Murat..."
Ciekawe jaka była prawda...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maciejewski 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 64
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 61
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-21, 23:38   

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Stowarzyszenie „Passionart” zapraszają do udziału w I ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym przez IPN – „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza”
http://www.ipn.gov.pl/por...ie_porusza.html
_________________
tutejszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW