R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2013-03-25, 14:07
Adwokaci w Wieluniu - opinie
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-15, 22:31   

Pat44 napisał/a:
Ostatnio przy pomocy internetu udało mi się napisać kilka pism "urzędowych" i dzięki temu zaoszczędziłem kilkaset złotych- bo tyle kosztowałoby mnie to, gdybym skorzystał z usług jednego z naszych wieluńskich, pożal się Boże, orłów Temidy.
Zamiast iść do lekarza też leczysz się u dra Google'a?
Mateusz napisał/a:
i wiem(dzięki konsultacji z inną osobą z jego branży co powinien był zrobić a czego nie zrobił)
Nikt nie jest nieomylny - kolega z branży też mógł się minąć z prawdą.
Nevermind napisał/a:
Jak dla mnie to nikt tutaj nikogo nie obraza tylko wyraza opinie nt jakosci uslug.
W przypadku wątku z Cinema Wilk też nikt nikogo nie obraził tylko wyraził swoją opinię, a wiemy jak się skończyło.
Administrator napisał/a:
Przecież w sądzie nikt nie sprawdza czy to co jest napisane w pozwie ma jakikolwiek związek z rzeczywistością. To chora instytucja. Zanim zaczną analizować cokolwiek to miną jakieś 3-4 rozprawy i lekko pół roku .
Fakt - sądowi łatwiej jest namawiać strony do ugody aniżeli merytorycznie zając się sprawą. Zwłaszcza niejednoznaczną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-15, 22:34   

Red uzupełniłem swój wcześniejszy post o cytaty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-16, 01:50   

red, Masz rację! Przejrzałem- dzięki dr Google! Teraz dziedzina wiedzy zwana" prawo przestała być dostępna dla grona "wtajemniczonych" "prawników". Średnio inteligentna małpa jak np. ja może samodzielnie sporządzić sobie wymagane "pismo" i osiągnąć co sobie zamierzyła. Jestem naprawdę szczęśliwy! Żal mi trochę Mateusza, bo adwokaci i sędziowie w takim "Obrzydłówku" jak nasz, to jedna sitwa i chyba nie wygra, jeśli ten wieluński "de Wiroin" zechce go zniszczyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-16, 01:57   

Pat44 napisał/a:
Teraz dziedzina wiedzy zwana" prawo przestała być dostępna dla grona "wtajemniczonych" "prawników". Średnio inteligentna małpa jak np. ja może samodzielnie sporządzić sobie wymagane "pismo" i osiągnąć co sobie zamierzyła.
Wszystko to do czasu, póki temat nie staje się na tyle zawiły, że działając samodzielnie można sobie czasami więcej zaszkodzić niż pomóc. To trochę jak z przeziebieniem - przy lekkim leczymy się samo Fervexem itp, a jak jest gorzej, to idziemy do lekarza.
Pat44 napisał/a:
de Wiroin
de Virion.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-16, 11:10   

red,Nazwa tej kancelarii brzmi jakoś tak: "de Virion Turczynowicz-Kieryłło i Partnerzy- Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych". Sugeruje kilkupokoleniową dynastię i mnie- posiadacza bardziej chamsko brzmiącego nazwiska po prostu peszy. A w naszym grajdołku mamy wersje mini z nazwiskami kończącymi się na "ski, ska, owicz " lub po prostu dwuczłonowymi - takie powiatowe, quasi wersje "de Wiroin". Jak "Rolex" i "Relex". Takim prawnikom od pokoleń nie wolno zarzucać braku rzetelności i wiedzy, ponieważ to uszczupla ich możliwości łupienia nas- prostaczków i będą do końca walczyć o zachowanie swojego "dobrego imienia". A co do leczenia grypy, to biegniemy do lekarza po L 4, a nie żeby się wyleczyć. Przecież wiadomo, że oni się na niczym nie znają. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-27, 10:10   

Cytat:
Krytyka w sieci. Sąd: Zawód zaufania publicznego nie może żądać milczenia
W sieci można krytykować zawody zaufania publicznego - uznał SN
Adwokat, lekarz czy makler nie mogą bronić swojego dobrego imienia naruszonego w sieci. Ochrona nie przysługuje - takie jest sedno najnowszego wyroku Sądu Najwyższego - pisze "Rzeczpospolita".

Wyrok Sądu Najwyższego to pokłosie sprawy, jaką Włodzimierz K, adwokat z Legnicy, wytoczył właścicielowi portalu www.znanyprawnik.eu. Domagał się skasowania pomawiającej go opinii.
Sprawa Antykomor.pl: sąd umorzył zarzut znieważenia prezydenta
Sąd Apelacyjny w...
czytaj dalej »

Jednak sądy trzech instancji oddaliły jego pozew.

Na co z kolei wskazał Sąd Najwyższy?

- Powód ma rację, że ta opinia narusza jego godność i poczucie wartości. Naraża go też na utratę zaufania potrzebnego w jego zawodzie - tłumaczyła sędzia Mirosława Wysocka.

Zaraz jednak dodała: - Ale jeżeli ktoś wykonuje zawód zaufania publicznego, nie może żądać milczenia. Musi się zgodzić na poddanie swej aktywności jawnej krytyce. Istotne jest, że ocena zamieszczona jest na forum internetowym, bo właściwości takiej debaty uzasadniają większe przyzwolenie na ostrzejsze, często skrótowe i przejaskrawione opinie.

To orzeczenie jest kontrowersyjne. Nawet Katarzyna Szymielewicz, prezes fundacji Panoptykon walczącej z inwigilacją społeczeństwa, ma wątpliwości.
Autor: mac\mtom\k / Źródło: Rzeczpospolita
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-27, 15:40   

Ferbik, podeślij to Mateuszowi, a nie nam ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-27, 16:02   

Ja już mu to rano wysłałem.

Całość wygląda tak:
Cytat:

Krytyka w sieci bez granic


HK, Marek Domagalski

Adwokat, lekarz czy makler nie mogą bronić swojego dobrego imienia naruszonego w sieci.

Ochrona nie przysługuje – to sedno najnowszego wyroku Sądu Najwyższego (sygn. IV CSK 270/12) w sprawie, jaką Włodzimierz K., adwokat z Legnicy, wytoczył właścicielowi portalu www.znanyprawnik.eu. Domagał się skasowania pomawiającej go opinii. Sąd nie tylko odmówił jej usunięcia, ale nawet przeprosin.

Wpis umieścił użytkownik o nicku „kika". Napisał: „Odradzam tego adwokata. Kompletnie nie zna się na tym, co robi. Niepoukładany i niekompetentny". Prawnik zwrócił się do właściciela portalu Łukasza Kozikowskiego o udostępnienie danych „kika" i usunięcie wpisu. Ten odmówił. Tłumaczy w rozmowie z „Rz", że może to zrobić tylko w skrajnym wypadku, np. gdyby wpis zawierał wulgaryzmy.

To szerszy problem: o usunięcie danych z portalu znanylekarz.pl walczy np. dr Witold Pokojski z Warszawy. Zawiadomił właściciela portalu, że nie zgadza się na gromadzenie i wykorzystywanie swoich danych. Ten odmówił, uzasadniając, że lekarz to zawód zaufania publicznego.

W sprawie legnickiego adwokata sądy trzech instancji oddaliły jego pozew. Na co wskazał Sąd Najwyższy? – Powód ma rację, że ta opinia narusza jego godność i poczucie wartości. Naraża go też na utratę zaufania potrzebnego w jego zawodzie – tłumaczy sędzia Mirosława Wysocka. Zaraz jednak dodaje: jeżeli ktoś wykonuje zawód zaufania publicznego, nie może żądać milczenia. Musi się zgodzić na poddanie swej aktywności jawnej krytyce. Istotne jest, że ocena zamieszczona jest na forum internetowym, bo właściwości takiej debaty uzasadniają większe przyzwolenie na ostrzejsze, często skrótowe i przejaskrawione opinie.

To orzeczenie jest kontrowersyjne. Nawet Katarzyna Szymielewicz, prezes fundacji Panoptykon walczącej z inwigilacją społeczeństwa, ma wątpliwości. Mówi, że właściciel serwisu powinien zareagować na wiarygodną wiadomość o naruszeniu dóbr osobistych osoby, której dotyczy wpis.

Zdecydowanie bardziej krytycznie do decyzji sądu odnosi się Jerzy Naumann, adwokat zajmujący się sprawami prasowymi: – Trzeba rozróżnić prawo do krytyki od anonimowego szkalowania i nieuczciwej konkurencji. Sąd roztoczył parasol wolności obywatelskich nie przed deszczem krytyki, lecz kamieniami rzucanymi zza węgła przez kogoś w kominiarce – podsumowuje.
Przeczytaj więcej o: dobra osobiste, internet, krytyka w sieci, SN
Rzeczpospolita

http://prawo.rp.pl/artyku...Internecie.html


Zauważcie, że sprawa została wytoczona przeciwko właścicielowi portalu w związku z nieusunięciem wpisów a nie przeciwko samemu autorowi wpisów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-27, 16:46   

red napisał/a:
Zauważcie, że sprawa została wytoczona przeciwko właścicielowi portalu w związku z nieusunięciem wpisów a nie przeciwko samemu autorowi wpisów.


tak wiem, czytałem - tym niemniej orzeczenie ciekawe. I kontrowersyjne dość jednak.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-27, 17:06   

Dopóki z kk nie zniknie art. 212 to o wolności słowa możemy zapomnieć. Taki wyrok niczego nie zmienia, bo kto z nas ma czas, pieniądze i ochotę procesować się w "trzech instancjach" z jakimś adwokatem?

Mam nadzieję, że teraz spojrzycie na nasze decyzje trochę bardziej łaskawie :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW