R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pobieraczek pobierający kase
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-02-05, 20:55   Pobieraczek pobierający kase

Ktoś z Was dostał zaproszenie do zapłaty od pobieraczka.pl ? Teoretycznie 10 dni jest za darmo a w praktyce od dnia rejestracji jest się zmuszonym do zapłaty daniny. Najlepsze jest to, że znajomy po zarejestrowaniu już nie wchodził na tą stronkę i nic nie ściągnął bo się nie dało i dostał list taki jak poniżej. Co proponujecie w tym temacie ?

Cytat:
Szanowny Panie XXX,

Dnia 27.12.2010 z komputera o adresie IP XX zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - XX@XX.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl...ygiq9Ud96bq%2FG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl



Cytat:
zawarłeś umowę, ale nie zacząłeś ściągać plików – jeżeli przed zawarciem umowy przedsiębiorca poinformował cię o prawie do odstąpienia od niej, możesz to zrobić bez podawania powodu w ciągu 10 dni od momentu jej zawarcia. Powinieneś wysłać przedsiębiorcy oświadczenie na piśmie, w którym informujesz o odstąpieniu od umowy. Najlepiej zrobić to listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Nie trzeba przy tym podawać powodu. Pamiętajmy, że przedsiębiorca nie ma prawa pobierać od nas opłat za odstąpienie od umowy

http://www.uokik.gov.pl/a...hp?news_id=1970
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Alicja 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Praszka
Wysłany: 2011-02-05, 22:02   

Mój mąż też dał się nabrać... Nie on jeden zresztą. Zdaje się, że na TVN24 o tym było.
Mąż na razie odpisał maila, że nie ma zamiaru płacić i na razie cisza.
A właśnie najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że nic nie mógł z tego pobieraczka pobrać :lol:
Coś mi się obiło o uszy o pozwie zbiorowym, ale może mi się pokręciło z jakąś inną sprawą :)
_________________
Jedną z korzyści bycia bałaganiarzem jest to, że nieustannie dokonujemy fascynujących odkryć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Janicka 
Słyszał o Wieluniu
Janicka


Wiek: 95
Dołączyła: 31 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: spod Wielunia
Wysłany: 2011-02-05, 22:17   

Znam przypadki, kiedy klient w ogóle nie korzystał z ich usług, a mu przysłali:)))))) niektórzy boją się i płacą, ale to żenada... poczytałam kiedyś na pewnym forum, dziwne dla mnie jest to, że "SP bla bla bla..... dnia 10. września (bodajże) skorzystał pan z..." i tu następuje straszenie.... w przypadku moich znajomych była to zawsze ta sama data;( nie są więc dla mnie wiarygodni, pomijając fakt, że pobrać mogło dziecko, a od dziecka nie można żądać opłat; musieli by się zabezpieczyć danymi typu PESEL itd. nie wiem ale tak myślę:) zmienić pocztę:) i już:) :D
_________________
dojeżdża rowerem:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-06, 10:51   

§ 4. Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną

<< Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres bok@pobieraczek.pl. >>

Ja zrezygnowałem w ten sposób. Po dwóch dniach otrzymałem odpowiedź. Zostałem usunięty z bazy, wraz z podziękowaniem.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mik 
Przejeżdżał przez Wieluń
mik


Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 18 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-07, 09:06   

Mrówek napisał/a:
Co proponujecie w tym temacie ?

Uważam, że warto udać się z tym problemem do Powiatowego Rzecznika Konsumentów przyjmującego interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieluniu, pokój 121. Rzecznik przyjmuje w poniedziałki i środy w godz. 7.30 - 15.00.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-07, 23:00   

Czytać umowy :!: Always :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-02-07, 23:45   

Jeżeli piszę "Tak, chcę bezpłatnie testować!" ; "10 dni pobierania bez opłat" to raczej się liczy na te 10 dni a nie, że od razu jest naliczana kasa od tego dnia.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karol55 
Słyszał o Wieluniu
siwy


Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 9
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-09, 18:44   

Mrówek, Mrówek, Na temat POBIERACZEK jest specjalne forum-tam dopiero jest. Ja miałem to samo .straszenie,sądy -teraz spokój.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-02-09, 19:40   

a co zrobiłeś, że masz już spokój?
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2011-02-09, 22:06   

http://prawont.blogspot.c...eraczek_29.html



http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karol55 
Słyszał o Wieluniu
siwy


Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 9
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-10, 21:42   

Mrówek, A nic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-02-10, 21:45   

"Oszust nie będzie szedł do sądu, że go ktoś oszukał..."
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kriss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 92
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-29, 18:26   

Ta wiadomość rozwiewa wszelkie wątpliwości:

"Trzy lata temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na spółkę Eller Service, właściciela serwisu Pobieraczek.pl, karę w wysokości 239 tys. zł, ponieważ uznał, że wprowadziła ona użytkowników portalu w błąd. Internauci - kuszeni wyświetlanymi na stronach serwisu hasłami „10 dni pobierania za darmo”, „Tak, chcę testować przez 10 dni” - zakładali na nim konta, wierząc, że przez 10 dni mogą bezpłatnie ściągać pliki umieszczone na serwerach portalu. Tymczasem wraz z chwilą zarejestrowania się, użytkownicy de facto zawierali z firmą odpłatną umowę. Wynikające z niej należności były naliczane już od pierwszego dnia obowiązywania kontraktu.

Portal Wirtualnemedia.pl przypomniał, że spółka Eller Service odwołała się od decyzji UOKiK do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (XVII Wydziału Sądu Okręgowego w Warszawie), który jednak utrzymał ją w mocy. Właściciel serwisu Pobieraczek.pl zaskarżył ten wyrok do sądu apelacyjnego, ale i ten przyznał rację UOKiK. Jego orzeczenie jest prawomocne.

W dalszym ciągu trwają dwa inne postępowania dotyczące aktywności portalu Pobieraczek.pl. Wciąż rozpatrywane jest odwołanie, jakie spółka Eller Service złożyła w związku z nałożeniem na nią przez UOKiK kolejnej kary, tym razem w wysokości 215 tys. zł. W tym przypadku spółka została ukarana za to, że w wiadomościach mailowych groziła swoim klientom, chcąc zmusić ich do uiszczenia opłaty za korzystanie z serwisu. Pobieraczek.pl został także pozwany przez osoby, które uważają, że zostały przez niego oszukane. Od 1 stycznia 2013 r. strona nie przyjmuje nowych użytkowników, możliwość rejestracji na niej została zablokowana."

Źródło: Wirtualnemedia.pl
_________________
www.krzysztofpietrzak.com.pl
https://www.facebook.com/wideofilmowaniewielun
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW