R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rewolucja śmieciowa
Autor Wiadomość
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-16, 11:48   

bob_mistrz, Ale w Skomlinie płacą po 3 zł od osoby, a nie po 7... Samorząd tak uchwalił. Ile razy wzrosną dochody zakładów oczyszczania? Dlaczego nie mogę płacić od ilości produkowanych śmieci? Jeśli chodzi o mieszkańców własnych domków, to to jak najbardziej wykonalne. Na co pójdą te pieniądze? Może na tzw. zieleń miejską- czyli wycinanie drzew, żeby mniej liści było do sprzątnięcia? Może na etaty dla małżonek członków Rady Miasta w Przedsiębiorstwie Komunalnym (jak wygra przetarg)? Ile obowiązków i ciężarów fiskalnych nałoży na mnie jeszcze tzw. ustawodawca? A może podarują mi odśnieżanie i dbałość o czystość chodnika przed moją posesją?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-05-16, 12:04   

Pat44, Skomlin uchwalił 3zł i 6zł, bo tam mieszkańcy płacili 20zł/rok dlatego, że mieli swoje wysypisko. Patrząc na przetargi realne stawki to ok. 7zł/os od segregowanych i gminy będą musiały albo podnosić stawki (opłaty lokalne, więc raz w roku można) albo będą dokładać z własnych budżetów, nie realizując np. niektórych inwestycji (bo z nich akurat najłatwiej zrezygnować).
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-16, 15:00   

Pat44 napisał/a:
A może podarują mi odśnieżanie i dbałość o czystość chodnika przed moją posesją?



UCHWAŁA NR XXIV/292/12 RADY MIEJSKIEJ W WIELUNIU
z dnia 27 listopada 2012 r.
w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieluń

REGULAMIN UTRZYMANIA CZYSTOŚCI I PORZĄDKU NA TERENIE GMINY WIELUŃ

Rozdział 1

Wymagania w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości


§ 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku na terenie nieruchomości po-przez:
1) prowadzenie selektywnego zbierania odpadów komunalnych i przekazywanie ich przedsiębiorcy odbierają-cemu, zgodnie z dostarczonym przez ww. przedsiębiorcę harmonogramem bądź do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych;
2) uprzątanie i zbieranie odpadów z powierzchni nieruchomości i wnętrza budynków;
3) udostępnienie pojemników ze zgromadzonymi odpadami komunalnymi, na czas odbierania tych odpadów, w szczególności poprzez ich wystawienie poza teren nieruchomości, w miejsce umożliwiające swobodny do nich dojazd;
4) uprzątanie śniegu błota, lodu oraz innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służących do użytku publicznego, w sposób niezakłócający ruchu pieszych i pojazdów. Zanieczyszczenia należy ułożyć na skraju chodnika tak, aby mogły je sprzątnąć służby utrzymujące w stanie czystości jezdnię, z zachowaniem możliwości odpływu wody do kanalizacji w sposób nie zagrażający istniejącej zieleni;
5) usuwanie śliskości spowodowanej lodem i śniegiem niemożliwym do usunięcia i zalegającym wzdłuż chodników położonych na nieruchomości służących do użytku publicznego, poprzez posypanie piaskiem lub innym stosownym środkiem chemicznym nie zagrażającym terenom zielonym oraz drzewom;


.....



Porządek obrad XXX sesji Rady Miejskiej w Wieluniu z dnia 27.05.2013 r.



Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 27 maja 2013 r. (poniedziałek) o godz. 900 w sali nr 101 Urzędu Miejskiego w Wieluniu, pl. Kazimierza Wielkiego 2 (budynek w parku) odbędzie się XXX sesja Rady Miejskiej w Wieluniu.
1. Otwarcie XXX sesji Rady Miejskiej w Wieluniu.
....

16. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o. z siedzibą w Wieluniu zadania własnego Gminy Wieluń z zakresu zagospodarowania odpadów komunalnych oraz wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Wieluń umowy wykonawczej niezbędnej do realizacji w/w zadania.
....

Info: http://www.bip.um.wielun...._003_349170.pdf
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-16, 18:34   

bob_mistrz,[quote] Patrząc na przetargi realne stawki to ok. 7zł/os od segregowanych i gminy będą musiały albo podnosić stawki (opłaty lokalne, więc raz w roku można) albo będą dokładać z własnych budżetów, nie realizując np. niektórych inwestycji (bo z nich akurat najłatwiej zrezygnować).[/quote/ Skąd wytrzasnąłeś te dane? Z sufitu? Czy tak po prostu ci się wydaje? Do tej pory Przedsiębiorstwo Komunalne świetnie prosperowało finansowo, i jeszcze inwestowało, a teraz musi dostać 7 zł od osoby. A składowisko w Rudzie z linią do sortowania śmieci to niby czyje jest? Sołtysa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-05-16, 23:46   

Pat44, potrafisz czytać ze zrozumieniem??? Przecież piszę jak byk, że patrząc na przetargi, tak? Gmina robi przetarg na odbiór i zagospodarowanie śmieci, prowadzi obsługę i pobiera opłaty, zakupuje programy komputerowe i najważniejsze - płaci za śmieci, przede wszystkim również za te, za które nie zapłacą mieszkańcy... Reasumując te wszystkie składniki, wychodzi 7zł. Lwią część stanowi wynagrodzenie firmy. Gdybyś czytał dokładnie wcześniejsze posty, wiedziałbyś, że dla mnie ta stawka również jest nienormalna i pozbawiona racjonalności.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 00:48   

bob_mistrz, No jakoś nie potrafię "czytać ze zrozumieniem"! Może jakiś upośledzony jestem. Skoro do tej pory Przedsiębiorstwo Komunalne (powtarzam to chyba trzeci raz!) zarabiało na siebie i inwestowało, to skąd do k... nędzy wzięli te 7 zł od osoby. I to w dodatku za posortowane śmieci.[quote Reasumując te wszystkie składniki, wychodzi 7zł][/quote]. I coś ty tam "zreasumował"? To kolejny "skok na kasę". To takiej kreatywnej księgowości zawdzięczamy kosmiczne ceny za prąd, węgiel, wodę i teraz śmieci.
Cytat:
Przecież piszę jak byk, że patrząc na przetargi, tak?
. I na jakie ty przetargi patrzysz, skoro u nas jeszcze żaden się nie odbył? Skąd tyle zrozumienia dla, po prostu złodziei, bo trudno ich inaczej nazwać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-05-17, 07:47   

Cała ta rewolucja śmieciowa do śmietnika się nadaje.
Zero czytelności, jakiegokolwiek uzasadnienia do ceny.
Przykładowo, ci którzy dostaną pojemnik na kompost i ci którzy będą go wykorzystywali we własnym ogródku (czyli nikt go nie będzie zabierał) mają taką sama stawkę.
Następnie, ci którzy swoje posortowane śmieci, będą zanosili do ustawionych gdzieś tam pojemników, będą płacili tyle samo, co ci którzy te pojemniki będą mieli u siebie.
Kompletnie bez sensu.

I teraz podsumowując:

- kupuję worki za własne pieniądze( pewnie nie raz, bo są słabe jeśli chodzi o kanciaste popękane np. plastiki)
- sortuję śmieci
-----------------------------
PŁACĘ WIĘCEJ


A kiedyś :

- miałam jeden pojemnik
- nie sortowałam
------------------------------
PŁACIŁAM MNIEJ

Gdzie tu logika?

Ciekawa jestem, ile taki worek będzie kosztował, bo np. nad morzem gdzie mieszkałam 8 zł !

Wiec to nie będzie tylko koszt od osoby, ale również koszt zakupu worków, co daje w moim przykładzie 35 + (3x8) = 59 zł !
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2013-05-17, 07:57   

edzia i odziu napisał/a:
Gdzie tu logika?


Logika mówi jedno - ekologia kosztuje.

Najprościej i najtaniej jest wywalić śmieci do lasu i cześć.
Kiedy jednak chcemy aby wokół był ład, porządek, aby udawało się odzyskiwać
surowce wtórne do ponownego przetworzenia, aby wpoić sobie i młodszym, nastepnym
pokoleniom że warto zwracać uwagę na to ile produkujemy śmieci i co się z nimi później dzieje
to niestety TO KOSZTUJE (nie ma nic za darmo nawet żeby dostać w pysk trzeba sobie najpierw zasłużyć).

Każdy jest ekologiem i żyje w zgodzie z naturą dopóki nie musi ponosić tego kosztów.

Jeśli trzeba płacić to okazuje się że ekologia jest beeee.

Gratuluję niektórym poglądów i postaw życiowych.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Ferbik, miko 005
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-05-17, 08:08   

Przeglądam internet i w każdym mieście w Polsce jest ten sam problem.
Owszem, ekologia kosztuje i kosztowała, wiec dlaczego teraz jest o tyle droższa, biorąc pod uwagę fakt, ze odwale robotę za kogoś, kto do tej pory to robił?

Dlaczego nie chcą iść sposobem, jaki był dotąd, czyli od pojemnika ???

Najbardziej sprawiedliwe, bo z góry było wiadomo, że np. ja podpisywałam umowę na odbiór odpadów 2 razy w miesiącu, pojemnika 120 l, nic prostszego.

Jaka będzie częstotliwość odbioru tych odpadów? Nic nie wiadomo...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 10:27   

Rybak,
Cytat:
Gratuluję niektórym poglądów i postaw życiowych.
Ale ty chłopie śmieszny jesteś.Walisz takie cytaty jak na akademii pierwszomajowej za komuny. Gdzie blokersi,których nikt nie sprawdzi, będą cokolwiek segregować? Dalej będą gruz z remontów wpieprzać do śmietnika! Komu cokolwiek chcesz "wpajać"? "Łysym", którzy w nocy wystają pod klatkami schodowymi?
Cytat:
Kiedy jednak chcemy aby wokół był ład, porządek...
Bardzo poetyczne słowa. Trzeba się było do policji albo ZOMO przyjąć i robić ład i porządek. Już widzę tych rolników, jak segregują bajzel z podwórka i karnie pakują do worków. Potem dzwonią i umawiają się na "odbiór" i karnie stoją jak pan inspektor przegląda im zawartość worków. Co ty z kosmosu przyleciałeś? Posortuj złodziejom śmieci. Oddaj surowce wtórne, a oni ci cenę za usługę podniosą 600% i jeszcze przy odbiorze będą wybrzydzać i trudności robić. Jeśli tak się postępuje z obywatelami, to nie ma innego wyjścia jak zaniżyć liczbę mieszkańców, ładować wszystko palne w piec, a resztę wypieprzać jak leci do śmietników ulicznych. Zwykły, niezasobny obywatel będzie się "żyłował", żeby jakoś dopiąć comiesięczne rachunki, a prezes firmy sprzątającej będzie limuzyny zmieniał, dzięki dojeniu takich jak my.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Nazhir
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-05-17, 10:30   

Niestety obawiam się, że będzie tak jak pisze Pat44. Efekt końcowy będzie odwrotny do zamierzonego. Koniec końców "hajs się będzie zgadzać", ale śmieci do wywozu będzie dużo mniej, bo właśnie wylądują w piecu albo w lesie. I tak oto firmy utylizujące śmieci będą miały 4x więcej kasy, 4x mniej śmieci i 10x mniej roboty.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 10:47   

Pat44, nie wiem czy to ważne ale bijesz pianę :twisted: Któryś post z kolei piszesz praktycznie to samo, będziesz podrzucał, spalał i oszukiwał ile się da, bo naród cię skrzywdził. No OK., będziesz i kwita, ale czy warto o tym pisać w iluś tam postach?
Kto wie może właśnie te kwoty i to całe zamieszanie ze śmieciami jest wypadkową wcześniejszych; podrzucań, spalań itp. Bo żeby zaoszczędzić 8zł. na kuble, jechało się w las i wydawało się, że przechytrzyliśmy państwo. A teraz okazuje się, że państwo znalazło "bat" na takie wybryki.
Nie wiem skąd u ciebie takie przekonanie, że teraz to dopiero ludzie będą wywozić śmieci gdzie popadnie, przecież tak czy owak zapłacą te 7zł. od głowy, więc po co narażać się jeszcze na ewentualne konsekwencje w razie wpadki. A jeśli nawet będą tacy, którzy pójdą za twoim przykładem, to mam nadzieję, że z tych pieniędzy co i tak zapłacisz, powstaną ekipy do usuwania bajzlu po "ekologach". A kto wie może nawet będą częściej wyłapywać takich "ekologów" ;)
W każdym razie, jeszcze nie nic się nie zaczęło a już większość doskonale wie że będzie beee, prorocy jacyś czy inni wizjonerzy :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 11:01   

U nas się nie da normalnie, trzeba zdecydowanie i za mordę.
Np. 10 zł od każdego zameldowanego łebka miesięcznie i koniec dyskusji :mrgreen:

Dla mnie niezrozumiała jest ta segregacja. Załóżmy że kupię telewizor i co mam zrobić z kartonem? Pociąć na takie kawałki by zmieścił się do worka na śmieci? A co jeśli kupię sobie do domu meble z Ikei do kilku pokoi? Przecież na te kartony 10 worków nie wystarczy. Co z potłuczoną szklanką czy butelką - do worka przecież nie wrzucę. Kupno pojemników? Ok, ale przy 5 różnych robi się duża kwota, już widzę jak ludzie wydają 500zł za pojemniki. Nawet gdyby była na to kasa to tych pojemników po prostu zabraknie, bo nikt nie przewidział zapotrzebowania na poziomie kilku milionów w ciągu 2 miesięcy.

Co będzie ze śmieciami np po remoncie czy budowie (kartony, kawałki płytek, opakowania po farbach, klejach, ścinki styropianu itd itd) Teraz zamawiałem kilka kontenerów i płaciłem za ich wywóz. Od lipca podstawią mi te kontenery gratis?

---------------------------------------
Aktualizacja:
Właśnie oddałem deklarację i podpytałem o kilka spraw, niestety nie wszystko wiadomo bo przetarg się jeszcze nie zakończył :mrgreen:

U mnie stawka 5zł od osoby za segregowane i 10zł za nieposegregowane. Selekcja do 5 worków foliowych. Śmieci posegregowane odbierane bez limitu, śmieci nieposegregowane do 50L od osoby, powyżej dopłata nie wiadomo jeszcze jaka. Ogólnie cyrk, masa ludzi o niczym nie wie i nie złożyła deklaracji. Dziwie mnie, że na kampanie antyalkoholowe, antynikotynowe, antykorupcyjne są środki by wykupić przekaz w środkach masowego przekazu, w sprawie śmieci totalna cisza. Pozostaje tylko poczta pantoflowa i fora dyskusyjne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 12:46   

miko 005, Zgadza się! Powtarzam się, bo ludzie odpowiadają jakby nie doczytywali postów do końca, albo ignorowali część wypowiedzi. Ale
Cytat:
i to całe zamieszanie ze śmieciami jest wypadkową wcześniejszych; podrzucań, spalań itp. Bo żeby zaoszczędzić 8zł. na kuble, jechało się w las i wydawało się, że przechytrzyliśmy państwo. A teraz okazuje się, że państwo znalazło "bat" na takie wybryki.
takie rozumowanie to zwykła naiwność. Te praktyki i tak były "ścigane", a kodeks karny chyba się nie zmieni i nie będą za to teraz rozstrzeliwać. Państwo może również znaleźć bat również i na posiadaczy samochodów myjących je w jeziorach i ogródkach i opodatkować solidarnie wszystkich za zanieczyszczanie wód gruntowych. I daruj sobie pisanie, że: ...Ja nigdy, ja zawsze w myjni i pod nadzorem.." bo to bzdura, w którą nikt nie uwierzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 14:35   

Kiedyś wujowi do lasu ktoś podrzucił śmieci. I tak się "cudownie" dla tego podrzucacza stało, że w śmieciach znalazły się papiery z adresem amanta :) Gościa nie zamknęli na dożywocie ani na 25 lat ale pewnie nigdy już tak nie zrobi :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW