R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2011-09-14, 23:29
'Wieczna Miłość'
Autor Wiadomość
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-01-07, 18:13   

Jak projekt Wiecznej Miłości jest widziany w kraju













_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2013-05-29, 12:05   

Cytat:
Pomnik "Wieczna Miłość" w Wieluniu. Kiedy powstanie?

W przeddzień rocznicy wybuchu II wojny ma zostać odsłonięty pomnik "Wieczna Miłość" w Wieluniu. Roboty jeszcze jednak nie ruszyły.


Nic więc dziwnego, że pojawiają się wątpliwości, czy uda się wykonać inwestycję w zaplanowanym czasie. Burmistrz Janusz Antczak tłumaczy, że taki termin narzuciła sobie fundacja Wojciecha Siudmaka, która odpowiada za realizację przedsięwzięcia. Gmina ma zabezpieczone w budżecie 100 tys. zł na zagospodarowanie terenu w parku im. Żwirki i Wigury oraz postawienie cokołu. Odlew pomnika sfinansują prywatni sponsorzy. Więcej na ten temat w środowym "Dzienniku Łódzkim".

Źródło


51a4690f2b5ea_o.jpg
Plik ściągnięto 125 raz(y) 296,48 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-29, 13:08   

Jaro, Tak patrzę na to zdjęcie i kiedy widzę zachwycone, uduchowione twarze tych ludzi, to nachodzi mnie refleksja... Jestem jednak chamem i burakiem bez żadnej wrażliwości estetycznej i jako taki powinienem być poddany natychmiastowej eutanazji. Ja widzę tylko dwa oderżnięte łby i nijak nie mogę doszukać się związku z miłością (Żadną! Nie tylko "wieczną"). Ten pomnik kojarzy mi się tylko z wynalazkiem pana Josepha Ignaca Guillotina i Rewolucją Francuską. A przecież lubiłem ilustracje pana Siudmaka. Dwadzieścia lat temu miałem nawet w pokoju kilka plakatów z fajnymi cycatymi babkami narysowanymi ręką Mistrza, więc chyba nie jestem uprzedzony. No cóż... Pewnie prymityw ze mnie i prostak. A może jest wśród forumowiczów ktoś, kto wyjaśniłby mi o co w tym wszystkim chodzi? Tłumaczenie p.Siudmaka nijak do mnie nie trafia, a dorabianie ideologii na siłę i powoływanie się na komiksy jest po prostu śmieszne. Lepiej postawiliby pomnik batmanowi- to przynajmniej mój prymitywny móżdżek mógłby jeszcze jakoś zrozumieć. A może jest ktoś, dla kogo dorabianie idei "walki o pokój" dwóm oderżniętym łbom i robienie "szumu" przez kilka lat również jest zupełnie niezrozumiałe? Jeśli tak, to śmiało niech się zadeklaruje. Przynajmniej będzie nas więcej- prymitywnych prostaków bez zrozumienia dla współczesnej "sztuki".
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
bob_mistrz, Stefan
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-29, 16:29   

Pat44 napisał/a:
Tłumaczenie p.Siudmaka nijak do mnie nie trafia
Pat44 napisał/a:
A może jest wśród forumowiczów ktoś, kto wyjaśniłby mi o co w tym wszystkim chodzi?

Zastanów się o co ci chodzi??? Kto ma ci wytłumaczyć "co autor miał na myśli" skoro wyjaśnienie od samego autora do ciebie nie trafia? Oczekujesz że wytłumaczy ci to postronny forumowicz?

Silisz się na sarkazm nie wiadomo po co. Zamiast "owijać wełnę w bawełnę", powiedz że ci się to nie podoba i już.
Jestem jednym z tych którym ta forma się podoba. PODOBA MI SIĘ... co nie znaczy, że musi się wszystkim podobać. Sztuka Siudmaka nie kończy się na "cycatych babkach"... i całe szczęście.
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-29, 17:23   

Gregg Sparrow, A o to mi, kurna chodzi, że wywalili kupę pieniędzy na coś tak obrzydliwego, podczas gdy w Wieluniu jest jedna publiczna toaleta- i to w dodatku po 25 eurocentów. Niby Europa, a sikać trzeba po krzakach. A poza tym nadużywasz słowa "sarkazm". To chyba ulubione słowo moderatorów (obok zwrotu:"czytaj ze zrozumieniem"). Pozwoliłem sobie tylko na trochę autoironii. A co do gustów, to pewnie masz rację jako stały bywalec El Prado, Luwru, Ermitażu i Museum of Modern Art (czy jakoś tak), ale niech mi ktoś nie mówi, że Siudmak nie gada głupio... A "cycate babki" wychodziły mu całkiem, całkiem...
Cytat:
i całe szczęście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-05-29, 17:37   

Pat44 napisał/a:
podczas gdy w Wieluniu jest jedna publiczna toaleta- i to w dodatku po 25 eurocentów. Niby Europa, a sikać trzeba po krzakach.

Nie rozumiem powiązania tematów, ale w Wieluniu chociaż jest płatna toaleta... To raczej od kultury zależy a nie od ceny...
_____
Pat44, oglądałeś filmiki na górze strony dot. pomnika? Mam wrażenie, że nie.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-29, 18:33   

Mrówek, Naprawdę nie widzisz związku między fundowaniem sobie współczesnego "dzieła sztuki" za kilkaset tysięcy złotych, a brakiem kilku porządnych toalet w mieście? Albo kładki nad Warszawską, gdzie ginie kilka osób rocznie?
Cytat:
Pat44, oglądałeś filmiki na górze strony dot. pomnika? Mam wrażenie, że nie.
Skąd ty chłopie czerpiesz te "wrażenia"? Przecież napisałem, że chyba za głupi jestem, bo gadanie o komiksowych orłach wzlatujących w kosmos za cholerę nie da się powiązać z oderżniętymi łbami, miłością i walką o pokój.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-06-21, 11:37   

Rozpoczęto prace przy pomniku. Ma on zostać odsłonięty 31 sierpnia.

pomnik.jpg
Plik ściągnięto 100 raz(y) 104,82 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-07-02, 13:17   

Autorem rzeźby jest pochodzący z tego miasta światowej sławy artysta Wojciech Siudmak. Inwestycja była przekładana już od kilku lat z powodu braku funduszy. Jak mówi doradca burmistrza Magdalena Kopańska, w końcu miasto zdecydowało się na realizację projektu w okrojonej formie.

- Projekt miał pochłonąć kilka milionów złotych, bo oprócz pomnika miały powstać również promenada oraz muzeum rzeźby w plenerze. Teraz powstanie sam pomnik, a wydamy na niego ok. pół miliona złotych.

Pomnik przedstawiał będzie dwie głowy przypominające planety połączone orbitami zbliżające się do pocałunku. Autor projektu Wojciech Siudmak podkreśla, że pokojowe przesłanie rzeźby ma szczególne znaczenie w mieście gdzie rozpoczęła się wojna.

Wojciech Siudmak (mp3)
Pomnik będzie kosztował pół miliona złotych. Jego oddanie przewidziano na dzień przed kolejną rozcznicą wybuchu II Wojny Światowej.
Info: Radio Łódź

page.jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 232,5 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-20, 21:42   

Cytat:
Pomnik "Wieczna Miłość" w Wieluniu nabiera kształtów

Prace związane z zagospodarowaniem terenu na potrzeby pomnika "Wieczna Miłość" w Wieluniu sukcesywnie posuwają się do przodu.


W północnej części parku im. Żwirki i Wigury widoczny jest już cokół, na którym stanie odlany z brązu monument według projektu Wojciecha Siudmaka. Robotnicy rozpoczęli układanie kostki brukowej wokół cokołu. To samo zrobią na promenadzie wiodącej do pomnika "Wieczna Miłość", która aktualnie jest wytyczana przy pomocy koparki.

Uroczyste odsłonięcie pomnika "Wiecznej Miłość" w Wieluniu zaplanowano w przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej. W ostatnich dyskusjach na ten temat przedsięwzięcia realizowanego przez Fundację Siudmak Arkana XXI pojawiały się sceptyczne głosy, że może się nie udać wyrobić z pracami w terminie. Obserwując postęp prac w parku im. Żwirki i Wigury, wydaje się jednak, że nie powinno być z tym problemu.

Przypomnijmy, że zanim przy ulicy Królewskiej pojawili się robotnicy, miejsce usadowienia pomnika "Wieczna Miłość" przeczesywali archeolodzy.

Źródło


51e90d781ca5c_o.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 587,69 KB

51e90d82b43e7_o.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 469,55 KB

51e90d52d6e63_o.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 622,02 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-07-21, 15:19   

Okazuje się, że w Wieluniu będzie tylko jakaś kopia pomnika, bo Pan Siudmak przeniósł się z projektem do...Kielc.

Cytat:
We wtorek Wojciech Siudmak, znany na świecie malarz fantasy zaprezentował projekt , który może zmienić miasto. Przedstawimy jego najważniejsze założenia.

Wojciech Siudmak, znany na świecie malarz fantasy, chce odmienić fragment Kielc i na przedłużeniu Alei Legionów w stronę stadionu, na obszarze ponad 3 hektarów stworzyć Światowy Projekt Pokojowy "Wieczna Miłość”. We wtorek zaprezentowano w Kielcach jego niezwykły plan.

O idei tego projektu artysta mówił niemal rok temu otwierając w Muzeum Narodowym w Kielcach swą wystawę. Jej znaczącym elementem był prototyp rzeźby "Wieczna miłość”, która miała stanąć w Wieluniu, rodzinnym mieście Siudmaka zniszczonym w pierwszych dniach wojny. Rzeźba miała udowodnić, że harmonia, piękno i miłość zwyciężają a ich siłę mają potwierdzać powielane w innych państwach rzeźby "Wiecznej miłości”. Duplikaty kolejnych dzieł mają trafiać do Polski.

Początkowo sercem projektu miał być Wieluń, ale jak uznał artysta miasto nie jest w stanie udźwignąć projektu tej wagi. Przypadek – także ostatnia wystawa w Kielcach sprawiły, że Wojciech Siudmak zainteresował się Kielcami. – Tu są ludzie bardzo otwarci, wizjonerzy, jak prezydent miasta – wyjaśnia. Ostatecznie w Wieluniu 31 sierpnia zostanie odsłonięty pomnik "Wiecznej miłości” jednak cały projekt zostanie przeniesiony do Kielc.

To potężne założenie ma być zlokalizowane u wylotu Alei Legionów w kierunku stadionu lekkoatletycznego, w miejscu od samego początku istnienia przeznaczonym na wypoczynek. W centralnym punkcie stanie rzeźba "Wiecznej miłości”, co najmniej wysokości 6 metrów, otaczać ją będzie amfiteatr zaś na posadzce wokół zostanie odwzorowane północne niebo. – Często nie widzimy nieba z powodu chmur a tutaj będziemy je mieć pod nogami – dodaje artysta.

Gwiezdne konstelacje będą wyraźnie widoczne, w nocy będą się świecić jak prawdziwe gwiazdy. Do amfiteatru będzie wiodła promenada z naniesionymi planetami. Będzie ona przecinała zbiorniki z wodą wytryskującą i spływającą po uniwersalnej spirali. Teren wokół ma być nasycony zielenią: trawą, na której będzie można leżeć, zachowane zostaną wszystkie drzewa, dosadzone nowe.

– To miejsce ma oddawać hołd tym wszystkim aspektom życia, które niszczy wojna, ma być połączeniem kosmosu z naturą, miejscem gdzie nie tylko będziemy się dobrze czuć, ale także intelektualnie się rozwijać – dodaje artysta.

W bocznych alejkach będą mogły stanąć pomniki nadsyłane z miast biorących udział w projekcie i wykonujących dla siebie rzeźby o podobnej tematyce.
Realizacja projektu zależy od pieniędzy. Miasto Kielce angażuje się w niego, ale wkładem będzie ziemia oraz pomoc w napisaniu projektu. – Pieniądze chcemy uzyskać z Ministerstwa Kultury – wyjaśnia Siudmak.
Projekt napisze biegły w tych sprawach Miłosz Pamuła z Kieleckiego Centrum Kultury, ministerstwo wkrótce powinno ogłosić program. z którego można będzie ubiegać się o pieniądze. Koszt budowy całości to około 1 milion 100 tysięcy euro.

Jednocześnie prezydent planuje przebudować Aleję Legionów. – Design w Kielcach to nie tylko działalność na Wzgórzu Zamkowym, powinien być zauważalny także w mieście – tłumaczy.
Dlatego zaprojektowanie Alei chce zaproponować kilku zespołom designerów a jurorem miałby być któryś z laureatów Nagrody Pritzkera – najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej corocznie architektom, którzy mieli znaczący wkład w rozwój środowiska człowieka. Ponieważ całe założenie najlepiej wygląda z góry, na Kadzielni powstałby taras widokowy pozwalający na ogarnięcie całości. – Wierzę w geniusz Siudmaka – podkreśla prezydent wyjaśniając chęć współpracy z tym artystą.

1 września w Kielcach ma odbyć się uroczyste wręczenie pierwszej Nagrody Pokoju "Wieczna Miłość” połączone z wyjątkowym koncertem w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Będzie on poświęcony muzyce wielkiego kompozytora Francis'a Lai, autora muzyki między innymi do filmu "Love Story”, który skomponował także specjalnie dla projektu Siudmaka symfonię "Wieczna Miłość”.


Infoi:echodnia.eu

www.echodnia.eu_8.jpeg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 31,72 KB

www.echodnia.eu_7.jpeg
Plik ściągnięto 81 raz(y) 35,31 KB

www.echodnia.eu_6.jpeg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 32,4 KB

www.echodnia.eu_5.jpeg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 36,03 KB

www.echodnia.eu_4.jpeg
Plik ściągnięto 77 raz(y) 51,51 KB

www.echodnia.eu_3.jpeg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 38 KB

www.echodnia.eu_2.jpeg
Plik ściągnięto 86 raz(y) 50,75 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-21, 23:58   

Panu Siudmakowi już się w głowie poprzewracało i uwierzył, że jego kiczowate prace z na siłę dorobioną filozofią są świadectwem jego "geniuszu". Już widzę jak Kielce z koszmarną stopą bezrobocia bulą milion euro na skwerek z dwoma oderżniętymi łbami pośrodku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
moona
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-22, 07:33   

Cytat:
Już widzę jak Kielce z koszmarną stopą bezrobocia bulą milion euro na skwerek z dwoma oderżniętymi łbami pośrodku.

Pat44 z tekstu wynika, że miasto Kielce za to bulić nie będzie.
Cytat:
Realizacja projektu zależy od pieniędzy. Miasto Kielce angażuje się w niego, ale wkładem będzie ziemia oraz pomoc w napisaniu projektu. – Pieniądze chcemy uzyskać z Ministerstwa Kultury – wyjaśnia Siudmak.
Ostatnio zmieniony przez moona 2013-07-22, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-22, 08:58   

Angażowanie publicznych pieniędzy w budowę jakichkolwiek pomników powinno być prawnie zakazane. Stawianie kolejnych obelisków ma chyba za zadanie jedynie zaspakajanie próżności decydentów. I żeby było jasne - dotyczy to moim zdaniem nie tylko Wiecznej Miłości, ale również np masowo stawianych pomników papieża.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-22, 17:54   

nie inaczej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW