R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2013-02-01, 16:57
"Stop wiatrakom na ziemi wieluńskiej"

Czy jesteś za wykorzystywaniem energii wiatrowej w Powiecie Wieluńskim ?
TAK
76%
 76%  [ 52 ]
NIE
20%
 20%  [ 14 ]
Nie jestem pewny/a
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-26, 20:10   

alef, kto przeczyta taką kobyłę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tier 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 4
Skąd: Chorzów / Mostki
Wysłany: 2013-03-26, 21:20   

Tia... wiatraki są tak samo niebazpieczne jak np. telefonia komórkowa czy internet.
KOlejny rozdział w wiekopomnym dziele o historii głupoty w Polsce.
:wiatrak:
_________________
http://forum.chorzow.slask.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-03-26, 21:34   

red napisał/a:
alef, kto przeczyta taką kobyłę?

Emeryt :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2013-03-27, 02:17   

.
Ferbik napisał/a:
red napisał/a:
alef, kto przeczyta taką kobyłę?

Emeryt :D


Dobre :D
Jestem w wieku przedemerytalnym i - faktycznie przebrnąłem przez ten tekst


A teraz kilka uwag :

Powalająca, wprost druzgocąca jest wielkość populacji objęta badaniami


alef napisał/a:

W miejscowości Lincoln pracownicy Uniwersytetu Wisconsin przeprowadzili w 2001 roku ankietę wśród mieszkańców mieszkających w pobliżu instalacji złożonej z instalacji
22 turbin


alef napisał/a:

W 2005 roku przeprowadzono sondaż wśród 200 osób mieszkających w odległości do 1,2 km od francuskiej farmy wiatrowej St. Crepin - mowa tu o zaledwie 6-turbinowej instalacji


alef napisał/a:

brytyjska lekarka, ustaliła w 2003 roku, że na 14 pacjentów mieszkających w pobliżu instalacji złożonej z 16 turbin wiatrowych, 13-stu zgłosiło nasilenie bólów głowy


Opracowanie byłoby super - gdyby nie fakt, że jest stare i mało aktualne, choć niektóre zdania bardzo mi się podobają :

alef napisał/a:

Pomiary decybeli hałasu określonego jako A nie obejmują hałasu o niskiej częstotliwości ponieważ określenie A jest przeznaczone do symulacji wzorca reakcji ludzkiego ucha na określoną częstotliwość i eliminuje hałas o niskiej częstotliwości


alef napisał/a:

Turbiny wiatrowe naruszają zgodność systemu równowagi poprzez zaburzenie wrażeń wzrokowych poruszającymi się skrzydłami wiatraka oraz cieniami, które rzuca



alef napisał/a:

Hałas wpływa niekorzystnie na dzieci w szkole z powodu niemożności jego kontrolowania i to decyduje o jego negatywnym oddziaływaniu.


alef napisał/a:

Wyłączenie się z atmosfery hałasu pociąga za sobą wzrost poziomu hormonów stresu


alef napisał/a:

Zamiast więc pojedynczego pomiaru głośności, hałas powinien być opisywany przy pomocy pomiaru liniowego poziomu decybeli w 1/3 zapisu oktawy w obrębie spektrum częstotliwości dźwięku

Jako człowiek .... "starej daty" w pisaniu lubię i cenię ładne, długie zdania ale te z cytowanego tekstu normalnie mnie powalają :oops: ;
alef napisał/a:

Zakładane poziomy hałasu odgłosów dochodzących ze wsi są zbyt wysokie, szczególnie w nocy, a więc w porze o decydującym znaczeniu dla rozchodzenia się hałasu; natężenie dźwięku spada wraz ze wzrostem odległości przy czym spadek ten ma charakter złożony zależnie od: częstotliwości dźwięku (dźwięk o niskiej częstotliwości jest słyszalny na większych odległościach od źródła, oraz jego osłabianie przy przechodzeniu przez przeszkody jest słabsze), stabilności powietrza atmosferycznego (hałas generowany przez turbinę niesie się na większą odległość w stabilnej atmosferze jak to ma miejsce nocą), oraz obecności w otoczeniu powierzchni odbijających dźwięk (zwiększone rozchodzenie się fal nad otwartymi zbiornikami wodnymi lub zamarzniętymi jeziorami, lub zjawisko odwrócenia temperatury, w którym powstaje warstwa powietrza odbijająca dźwięk).


albo takie

alef napisał/a:

Już teraz obserwuje się ogromny popyt na wybudowanie takiej turbiny, gdyż jej twórca może zarobić dużo pieniędzy, podczas gdy większy sens, z punktu widzenia nienaruszania równowagi ekologicznej środowiska związanego z rozwojem tej dziedziny ludzkiej działalności, może mieć czekanie nawet kilka lat na moment gdy sprzęt mogący rozwiązać problem powstawania hałasu nocnego będzie dostępny;pomiar hałasu wytwarzanego przez turbinę wiatrową na farmie w Fenner, mający na celu zbadanie jej pod kątem wytwarzania hałasu o niskiej częstotliwości, został przeprowadzony w ciągu dnia i trwał niewiele ponad 17 minut chociaż van den Berg wyraźnie zwraca uwagę, że aby wyeliminować zakłócenia pomiaru spowodowane wiatrem wiejącym na mikrofon (co może zagmatwać sprawę czy mamy do czynienia z hałasem o niskiej częstotliwości) lepiej jest przeprowadzać taki pomiar w nocy, w warunkach stabilności atmosferycznej (niewielki wiatr lub w ogóle przy gruncie, natomiast znaczny na wysokości piasty turbiny);nie określono akustycznej sieci określeń zastosowanej w próbce hałasu mierzonego na farmie wiatrowej w Fenner (lub wogóle jej brak);


Opracowanie jest do d..... - nie będę się wyrażał





.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
videostudio66 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2013-06-06, 11:06   

Dla zainteresowanych tematem skan ulotki jaką przed zbliżającym się referendum można było znaleźć przed drzwiami domów w gminie Mokrsko.

w1.JPG
Plik ściągnięto 71 raz(y) 180,09 KB

_________________
znajdziesz mnie tu
www.foto-video-mokrsko.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
videostudio66 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2013-06-06, 11:10   

i druga strona z informacją o spotkaniach na tematy wiatrkowe

w2.JPG
Plik ściągnięto 74 raz(y) 189,68 KB

_________________
znajdziesz mnie tu
www.foto-video-mokrsko.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-14, 16:50   

Polecam zwolennikom wiatraków mapkę poniżej i niech sami odpowiedzą, czy chcieliby mieszkać wśród takiej gęstwiny? Mnie wiatraki nie przeszkadzają, ale oczywiście wszystko z umiarem. Wszystkie 100 i ponad 100m.

mapa_wiatraki.jpg
Plik ściągnięto 129 raz(y) 464,8 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2013-06-14, 21:50   

Mam wrażenie, że mapki zostały zniknięte ze strony gminy mokrsko lub jestem zbyt durny by odszukać odnośniki. Ale google pamięta linki a pliki są na serwerze:
http://www.mokrsko.pl/asp.../scalonypdf.pdf

mapa hałasu: http://www.mokrsko.pl/asp...wiatrowe/2a.pdf
odległości: http://www.mokrsko.pl/asp...wiatrowe/2c.pdf
strefy wykluczeń: http://www.mokrsko.pl/asp...wiatrowe/2d.pdf
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
videostudio66 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2013-06-17, 12:12   

80% głosujących we wczorajszym referendum mieszkańców gminy Mokrsko powiedziało "nie" dla wiatraków.
Głosowała prawie połowa uprawnionych co jest całkiem przyzwoitą frekwencją wobec wymaganych 30%.
http://wielun.naszemiasto...ciwko,id,t.html
_________________
znajdziesz mnie tu
www.foto-video-mokrsko.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pain 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 47
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2013-06-17, 18:45   

Z własnego doświadczenia wiem, a mam średniej wielkości wiatrak usytuowany od domu w odległości niecałych 300 m, w wietrzne dni i jak wieje akurat w twoją posesję wiatr, masz coś jak by włączony odkurzacz na dworze. Non stop słychać przecinające wiatr śmigła, niezbyt miłe doznania jak ktoś chce sobie wypoczywać na wsi.
Dlatego tych wszystkich zwolenników tego źródła energii przekonuje, że jak tak pro eko są niech zamieszkają w takiej odległości do całej farmy wiatrowej, gwarantuje że za długo nie będą się cieszyć słoneczkiem na dworze. Wójtowi mojemu tak powiedziałem to on się wykręcił, że nie mówimy o nim a o mojej okolicy, jak będą chcieli dostawić kilka to walka na pewno będzie.
Bo u nas jest tak dziki kraj, że nie ma regulacji odnośnie usytuowania wiatraków do zabudowy mieszkaniowej, mogą ci postawić i 100 metrów za domem i jak nie będziesz się sprzeciwiał to tak zrobią. Powinniśmy brać przykład z państw gdzie ten sposób pozyskiwania energii jest już bardzo długo rozwijany i często minimalna odległość zabudowy mieszkaniowej od farmy wiatrowej jest to 2000 metrów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW