R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bank PKO BP na Barycz
Autor Wiadomość
Banita 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 83
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-26, 05:22   

zbigie, tylko , że nawet tak nowoczesny bank musi wziąć pod uwagę to, że w każdej chwili zdaży się sytuacji która zmusi przeciętnego Kowalskiego nie mającego konta w Wszym banku zmusi do szybkiej wpłaty tak aby odbiorca miał pieniądzę na koncie "od razu". Mnie takie coś spotkało i niestety nie wspominam dobrze tej wizyty.
Tyle ode mnie,
Aha kolejek nie cierpię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-26, 08:10   

ourson napisał/a:
W wypowiedzi dyrektora oddziału banku brzmi cokolwiek dziwnie.

Nie zapominaj, że zbigie nie jest tu zarejestrowany jako dyrektor oddziału, tylko jako zbigie i udziela się luźno, a nie na zasadzie chata na stronie banku :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-26, 08:18   

Ferbik, nie chce mi się szukać wątku ale zbigie dość oficjalnie występował na forum jako przedstawiciel banku, zresztą komentarze w tym wątku też na to wskazują.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-26, 09:27   

Banita napisał/a:
opłata za wpłacenie komuś kasy na jego konto kosztowało mnie tyle, że glowa boli.



Dokładnie taką samą sytuację miałem w tym roku. Chcąc dokonać wpłaty dość znacznej sumy pieniędzy na konto osoby, która posiada konto w ING, pani doradca wyliczyła mi sumę, która mówiąc krótko powaliła mnie na kolana...
Zatem nie pozostało mi nic innego jak podziękować za taką usługę i udać się do PKO BP na Barycz, wpłacić pieniądze na swoje konto i dokonać przelewu za 0 zł.
Z tego co kojarzę to MultiBank również stosuje takę samą praktykę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Banita 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 83
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-26, 10:02   

Cytat:
Zatem nie pozostało mi nic innego jak podziękować za taką usługę i udać się do PKO BP na Barycz, wpłacić pieniądze na swoje konto i dokonać przelewu za 0 zł

zrobiłbym dokładnie to samo ale akurat w tym dniu było to zupełnie nie możliwe a pieniądze musiały zostać zaksięgowane na koncie danego dnia i to jak najszybciej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-26, 11:07   

Szykujcie się PKOBP niedługo szykuje podwyżki opłat :shock:
od lipca bodajże
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-28, 20:26   

zbigie czy możesz mi wytłumaczyć, jakim cudem zrobił mi się debet -30 parę zł, kiedy jeszcze wczoraj miałem parę złotych na koncie i nie wykonywałem żadnych operacji? Czy to norma, że nie pokazuje mi aktualnego stanu konta, bo robiłem jakieś zakupy kartą parę dni wstecz i wisi w środkach zablokowanych a nie pokazuje aktualnego salda? :shock: Pod tym względem w Inteligo miałem jasność: płaciłem i od razu miałem stan konta poprawny, a tu... szok. Możesz mi wyjaśnić takie praktykowanie? Bo nie rozumiem jednego: skoro na koncie głównym nie mam środków, to nie powinienem chyba operować pieniędzmi, których nie mam, mylę się? Nie wnioskowałem o żaden debet.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-28, 20:55   

Płaciłeś zbliżeniowo?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-28, 21:06   

Płaciłem. Mamy 21 wiek, więc transakcje są wrzucane w blokady, co dalej: automatycznie ściągane ze środków konta głównego. I co teraz?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-28, 21:10   

Ferbik, Transakcje zblizeniowe chyba nie są wrzucane z automatu w blokadę... teoretycznie możesz więc zrobić debet.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-28, 21:18   

No to niestety jest to totalną bzdurą... płacenie chociażby serwisem płatności24 daje nam możliwość przelania pieniędzy w przeciągu paru sekund, a zbliżeniowo nie? :x
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-28, 21:23   

Macie pół racji. Transakcje zbliżeniowe mogą być autoryzowane z bankiem (online, jak klasyczne), albo nie (offline). W drugim przypadku, terminal nie zna twojego stanu konta i informacja o transakcji dociera do banku z kilkudniowym opóźnieniem. Taka technologia - i to nie zależy od banku, w każdym będzie to samo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-28, 21:37   

Ferbik niestety kwoty zapłacone zbliżeniowo nie są autoryzowane a przez to nie są blokowane (nie widzisz ich w blokadach na rachunku), transakcja opiera się tylko i wyłącznie o limit dzienny na transakcje zbliżeniowe "zaszyty" w karcie, dlatego są tak szybkie. Kwota ściągana jest z konta po dwóch, trzech dniach roboczych, co oznacza, że możesz zrobić debet na niewielką kwotę. Też mnie to denerwuje i mam nadzieję, że jest to kwestia krótkiego czasu, że to skorygują.
Co do wcześniejszych postów:
1) na tym forum występuję prywatnie a nie służbowo ale chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości, jak np. te powyżej, jako kolega i forumowicz,
2) Ourson sorry jeśli Cię obraziłem, nie miałem zamiaru obrażać Ciebie ani żadnego innego klienta, chciałem tylko podkreślić, że skoro 99% klientów moich oddziałów korzysta z bankomatów (w koncie Direct i Komfort za darmo wszystkich banków), a po pierwszym roku 70% a obecnie 95% klientów korzysta z wpłatomatów to jest to normą i ten kto mimo dostępu do tych bezpłatnych, czynnych 24 na dobę urządzeń wybiera korzystanie z kasy nie może mieć pretensji, że jest pobierana opłata za pracę kasjerki i że może się zdarzyć kolejka, bo to jest jego wybór,
3) zbadałem dzisiaj dokładnie urządzenie PKO BP w SEZAM-ie i na 100% nie ma tam wpłatomatu, tylko sam bankomat,
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ferbik
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-28, 23:01   

zbigie napisał/a:
1) na tym forum występuję prywatnie a nie służbowo ale chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości, jak np. te powyżej, jako kolega i forumowicz,


Ok. Choć Twój pierwszy post i wiele innych w temacie o ING mógłby sugerować coś innego. Ale to tylko moja interpretacja dotycząca wątków bankowych.

Co do punktu 2. już miałem napisać że nie ma sprawy, ale w punkcie 3. zmieniłeś zdanie :lol:

24.06 napisałem w sprawie wpłatomatu przy SEZAMie:

Cytat:
Ferbik, to może jakiś tydzień funkcjonuje. Ale korzystałem więc jestem pewien że jest.


Zamieściłbym potwierdzenie wpłaty, ale ponieważ w opisie jest tylko mało zrozumiały ciąg znaków to nie ma to specjalnego sensu. Nie wiem jaką metodą sprawdzałeś ten wpłatomat... ja po prostu wpłaciłem pieniądze i na telefonie sprawdziłem saldo po tej operacji. Być może miałem po prostu dużo szczęścia i bankomat wyjątkowo postanowił zrobić mi uprzejmość i przyjął moją wpłatę. Takie rzeczy mogą się pewnie przydarzyć takim nienormalnym klientom jak ja którzy nie za bardzo radzą sobie w obecnej rzeczywistości...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-29, 05:38   

ourson napisał/a:
Takie rzeczy mogą się pewnie przydarzyć takim nienormalnym klientom jak ja którzy nie za bardzo radzą sobie w obecnej rzeczywistości...


Ourson nie bądź złośliwy :)
Pójdę jeszcze raz obejrzeć to urządzenie, nie mam już konta w PKO BP, więc wkładając kartę z ING nie wyświetli mi możliwości wpłaty ale ani typ urządzenia, ani brak jakiegokolwiek oznakowania nie wskazywały, że tam jest wpłatomat, jest to Wincor Nixdorf taki jak był kiedyś w oddziale na Barycz z funkcją depozytową na koperty. Ale skoro wpłacałeś to musi tak być. Tylko dlaczego PKO mając problem z kolejkami tym się nigdzie nie chwali łącznie z opisem/oklejeniem urządzenia stosownymi informacjami? Ja na ich miejscu zrobiłbym propagandę tego faktu na cały powiat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW