R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2011-09-14, 22:29
'Wieczna Miłość'
Autor Wiadomość
bary 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 62
Piwa: 1/5
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-08-30, 09:54   

Nigdy się do tego pomnika nie przekonam, a naprawdę próbowałem :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
anek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 35
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 54
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-08-30, 13:36   

Wydaje mi się, że lepiej byłoby, gdyby pomnik tą "główną stroną" został skierowany w stronę ulicy. Tak czy siak na pewno przykuwa uwagę. Czy potrzebny czy nie...ciężko stwierdzić :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-08-30, 14:25   

Może się czepiam, ale zasad bezpieczeństwa przy ustawianiu pomnika to ni w ząb nie widać. Pomiędzy wiszącym na pasach odlewem latają jacyś ludzie wystrojeni w garnitury, wolna amerykanka:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Barca 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 363
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wie(życzka)luń
Wysłany: 2013-08-31, 00:24   

Przed paroma minutami przejeżdżałem a w zasadzie omijałem bo droga od Pl.Legionów zamknięta do Ratusza. Efekt podświetlenia robi wrażenie. Sam pomnik narazie taki "dziki".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kataniarz 
Ma stragan na targu



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 646
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 01:33   

Za takie badziewie dać tyle kasy....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 08:33   

Ten pomnik wcale nie kojarzy mi się z wieczną miłością. Już bardziej z wojną jakichś bogów czy coś w tym stylu. :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
veer 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 85
Piwa: 10/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 16:07   

Mrówek napisał/a:
Uroczystość poprowadzi Piotr Szwedes, a nie jak wcześniej zapowiadano Małgorzata Kożuchowska


Pani Kożuchowska w piątek była zajęta promowaniem nowego odcinka serialu "rodzinka.pl". Zapewne przewidywane zmęczenie prasowym wieczornym pokazem nowego odcinka spowodowało, że p. Kożuchowska odwołała udział w wieluńskich uroczystościach. W sumie oficjalny powód odwołania przyjazdu do Wielunia: "względy rodzinne" w jakiś sposób koresponduje z tytułem promowanego serialu "rodzinka.pl" ;-)
_________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów, pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 16:20   

 

Uroczystość odsłonięcia pomnika Wieczna Miłość
park Żwirki i Wigury, 31 sierpnia 2013
Zdjęcia autorstwa Ewy Misiak.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Mrówek
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2013-09-01, 22:14   

.
Pomnik odsłonięty
Jednym się podoba innym nie
A ja tak z nudów przeglądam ten temat ;

Stefan napisał/a:

Dla mnie ten pomnik równie dobrze może w ogóle nie powstac i z tego powodu płakał nie będę.


Ryszard Kmita napisał/a:

... Natomiast jeśli chodzi o pomnik "Wieczna Miłość", to wydaję się, że staje się on dla nas wszystkich tylko wirtualnym zjawiskiem ...


Mama napisał/a:

...Przynajmniej wiemy dlaczego artysta uparł się zniszczyć starówkę wieluńską...


miko 005 napisał/a:

... Wieluń nie chce pańskiej „Wiecznej miłości”, Wieluń nie chce takiego wielunianina, który pod płaszczykiem troski o to miasto, chce z tego samego miasta wyciągnąć jak najwięcej dla siebie. Po prostu Wieluń, jak większość miejsc na świecie nie tolerują takich ludzi jak pan.



Ferbik napisał/a:

... Ten pomnik to będzie chyba z platyny, bo jest droższa od złota i wagowo by się zgadzało...


Stefan napisał/a:

...Zaczyna to być już nieco żałosne, tzn te żale do wszystkich że świat (nawet ten nasz mały i prowincjonalny) nie kręci się wokół jednego, póki co w 100% wirtualnego projektu....


Nevermind napisał/a:

NIE dla Pomnika i tyle w tym temacie.


Pat44 napisał/a:

...... A o to mi, kurna chodzi, że wywalili kupę pieniędzy na coś tak obrzydliwego, podczas gdy w Wieluniu jest jedna publiczna toaleta...


bAN napisał/a:

...chce mieć chłop impreze z pompą w Kielcach niech sie tam bawi ...


Małe wyjaśnienie - nie chcę się nikomu narażać
To tylko kilka wybranych na chybił trafił opinii
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2013-09-02, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-01, 22:48   

musi Ci sie naprawde nudzić :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-09-02, 10:26   

Wojciech Kilar został laureatem Nagrody Pokoju "Wieczna miłość". Kapituła wyróżniałago go za promowanie w świecie "wartości sprzyjających pokojowemu współistnieniu, a w szczególności współpracy, wzajemnego szacunku i harmonii"
Więcej informacji później
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 11:21   

Mrówek napisał/a:
Wojciech Kilar został laureatem Nagrody Pokoju "Wieczna miłość". Kapituła wyróżniałago go za promowanie w świecie "wartości sprzyjających pokojowemu współistnieniu, a w szczególności współpracy, wzajemnego szacunku i harmonii"


Wszystko super ładnie brzmi, a konkretnie za co go wyróżniono? Poza tym przed chwilą przeczytałam że nagroda została wręczona w Kielcach. WTF? Z jakiej racji w Kielcach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 20:40   

Byłem wczoraj obejrzeć pomnik "Wieczna Miłość" i wg mnie:
1) jest to kolejne miejsce po fontannie na Placu Legionów (za którą chcieli co niektórzy zlinczować Burmistrza Adamskiego) przy którym mieszkańcy i przyjezdni będą sobie robili najczęściej pamiątkowe zdjęcia z Wielunia,
2) osobiście upiekł bym dwie pieczenie na jednym ogniu i postawił ten pomnik w parku na miejscu fontanny z którą nie wiemy co zrobić, miejsce równie dobre, bo na przeciwko zbombardowanego 1 września 1939r. szpitala i w sąsiedztwwie ruchliwej ulicy czyli w miejscu gdzie pomnik rzucał by się w oczy przejezdnym,
3) nie podoba mi się wykończenie wkoło - jak dla mnie skromna kostka betonowa, porównując do otoczenia pomnika Papieża, z którym nie było przez 10 lat szumu tylko szybkie i konkretne działanie to naprawdę skromniutko, przecież przy tych kosztach 50 m kw. granitu to nie jakaś kolosalna kwota,
4) zastanawia mnie czy górna głowa ma jakieś odwodnienie, oglądałem dokładnie czy może są jakieś dziurki w nosie ale nie ma, może jest jakaś rynna przez te talerze ale i tak nos jest niżej niż reszta głowy, więc choćby tam może woda zalegać. Nie mniejszy problem może być z zalegającym śniegiem, a to już może grozić katastrofą budowlaną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-02, 21:04   

ad. 3) Wiele osób ma podobne odczucia
ad. 4) Jest odwodnienie od środka - z tego co wiem od końcowego wykonawcy pomnika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-09-02, 21:50   

zbigie napisał/a:
Nie mniejszy problem może być z zalegającym śniegiem, a to już może grozić katastrofą budowlaną.

Rzeźba nie jest na wylot pusta, na górze ma "daszek" siatkę, przez którą rzeźba może fajnie wyglądać zimą :D


Wojciech Kilar laureatem Nagrody Pokoju "Wieczna Miłość"

Polski kompozytor, Wojciech Kilar otrzymał w niedzielę wieczorem w Kielcach statuetkę Nagrody Pokoju "Wieczna Miłość". Wyróżnienie, którego inicjatorem jest znany artysta plastyk Wojciech Siudmak, wręczono po raz pierwszy.

Jak tłumaczył Siudmak, data wręczenia nagrody w rocznicę wybuchu II wojny światowej nie jest przypadkowa. Dzień wcześniej w rodzinnym Wieluniu (Łódzkie) odsłonięto jego rzeźbę "Wieczna Miłość" przedstawiającą zbliżone do siebie twarze kobiety i mężczyzny, które mają przypominać dwie planety, zawieszone w przestrzeni Kosmosu.

Rzeźba stanęła na skwerze przed wieluńskim ratuszem, blisko miejsca, które jako pierwsze zostało zbombardowane przez Niemców 1 września 1939 roku. Jak mówi jej autor, jest ona "świadectwem tego, że potrafimy przekształcić tragedię w gest pokoju dla świata", a jej przesłaniem jest "pokojowe współistnienie".

Statuetka wręczona Wojciechowi Kilarowi jest miniaturą rzeźby odsłoniętej w Wieluniu. Kompozytor został nagrodzony za "promowanie w świecie wartości sprzyjających pokojowemu współistnieniu a w szczególności współpracy, wzajemnego szacunku i harmonii".

W skład kapituły przyznającej "Nagrodę Pokoju" oprócz inicjatora Wojciecha Siudmaka wchodzą także francuski kompozytor muzyki filmowej Francis Lai oraz amerykański noblista z dziedziny fizyki prof. Frank Wilczek. Kilar jest pierwszym laureatem Nagrody Pokoju "Wieczna Miłość", która ma być przyznawana co roku.

Wojciech Kilar urodził się w 1932 roku we Lwowie. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów. Szczególne uznanie zdobył komponując muzykę do wielu filmów m.in. Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Krzysztofa Kieślowskiego czy Romana Polańskiego. W 2012 roku został odznaczony Orderem Orła Białego "w uznaniu znamienitych zasług dla kultury polskiej, za wybitne osiągnięcia w pracy twórczej".

Pomysłodawca "Nagrody Pokoju", Wojciech Siudmak urodził się w Wieluniu w 1942 roku. Od ponad 40 lat współpracuje z wielkimi agencjami wydawniczymi science fiction i galeriami sztuki we Francji, RFN, Wielkiej Brytanii, USA i Japonii. Uprawia malarstwo, grafikę, rzeźbę, tworzy ilustracje książkowe i plakaty.

Info: http://wiadomosci.onet.pl...na-milosc/hgz1b
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW