R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo podatkowe - czyli o sposobach omijania przepisów ;-)
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-19, 23:32   Prawo podatkowe - czyli o sposobach omijania przepisów ;-)

jeszcze do końca marca tego roku jeśli dobrze pamiętam w Polsce w kawiarniach nie pijało się kawy czarnej. No może nie do końca nie pijało się - z pewnością nie sprzedawało się, bo w najlepszym wypadku nawet espresso było podawane z odrobinką mleka w mini mleczniczku dzięki czemu nasz napój zamiast być dobrem luksusowym (23% VAT) stawał się napojem mlecznym (8% VAT). Absurd jakich mało - tym bardziej jak patrzyło się na statystyki sprzedaży w kawiarniach ;-) Fiskus postanowił sprawę uregulować - kawa to kawa - czy z mlekiem czy bez trzeba dopłacić 23% na rzecz budowy lepszego państwa.

Ale ostatnio dopadł mnie kolejny wynalazek. Kupiłem sobię grę komputerową. Gra już niemłoda, pieniądze niewielkie... z tym większym zdziwieniem zauważyłem że płytka zapakowana jest w książeczkę drukowaną, w twardej okładce. Moje wątpliwości rozwiał paragon. Otóż okazało się że nie zakupiłem zwykłej gry. Kupiłem Gamebooka. A Gamebook jak każda inna książka jest obłożony tylko 5% daniną na rzecz budżetu, a nie tak jak rozrywka 23%.

Muszę przyznać że inwencja podatników jest spora ;-) Ciekawe czy dałoby się sprzedać Washerbooka (książka o historii pralek z pralką jako dodatek) albo CarBooka ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-11-21, 16:17   

Jeśli chodzi o kawę to chyba było tak, że jeśli w składzie napoju było więcej mleka niż kawy to był to napój mleczny. Więc podlegała pod to np latte ale juz cappucino niekoniecznie.
Jest cała masa takich absurdów - podobno swego czasu nie było w sprzedaży betoniarek ale bez problemu kupowano mieszalniki do pasz, bo niczym sie nie różniły ale jako maszyny rolnicze sprzedawane były na preferencyjnej stawce VAT.
Podobna kwestia jest z sokami owocowymi - chyba mało kto wie wg jakiego klucza jest stawka VAT na soki, bo chyba wszystko jest uzależnione od tego, z jakiego owocu jest sok i czy nie jest to przypadkiem nektar a nie sok...
Inny przykład to pieczywo cukiernicze - ciasto czy słodka bułka ma chyba inną stawkę w zależności od tego jak długi ma termin przydatności do spożycia.
Przykład z branży budowlanej - usługi budowlane dla budownictwa mieszkaniowego sa na stawce niższej niż sam materiał i np okna czy piec do domu jest na stawce podstawowej ale usługa wymiany stolarki albo montażu pieca jest na stawce niższej i firma może tu wliczyć materiał...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW