R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam pracy poza Wieluniem
Autor Wiadomość
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2014-01-08, 17:01   

a na ile miechów to zesłanie cie czeka? 6? pół roku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-08, 23:08   

Mam jeszcze kilka miejsc. Stawka 6 euro ale dla młodych tylko.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2014-01-09, 07:58   

a dla 22+ nie ma pracy w ogóle czy za 4 euro na h???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-09, 11:33   

Za 4 euro pracują 15-17 letnia młodzież w Holandii.

Dla 22+ praca jest w Holandii ale ja sie tym nie zajmuje . Płacą roznie, ale często musisz mieć mieszkanie swoje a wiadomo ze bez kaucji kilka tys euro albo dobrych kontaktów nic nie wynajmiesz. Przez biura to koszta tez sa różne i niekiedy osoby zrywające tulipany za 5 euro na godzine zarobia na czysto tyle samo co przez biuro gdzie masz rzekomo 8 euro.

Ucz sie języka niderlandzkiego jak jeden z czlonkow mojej rodziny to bedziesz zarabiać 10 euro w wieku 21lat. Kwestia języka naprawdę dużo daje. I do tego jakieś umiejętności zawodowe to będzie jeszcze wiecej. ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2014-01-09, 12:50   

Cytat:
to bedziesz zarabiać 10 euro w wieku 21lat.
Licznika sobie nie cofnę... Czy ty się nie nazywasz czasami PAL...? widziałam ten tekst o 10 euro i nauce na profilu znajomego znajomej, i fotki z Holandii z miejsca zamieszkania ;p

jeśli nie ma chętnych do 21 r. ż. to chyba lepiej wziąć starszą kobietkę niż nikogo nie? Nie chciałbyś? przecież jak nie mają chętnych, to wezmą starsza osobę, za którą będą musieli płacić te podatki. i/lub wtedy ew. pensję obniżą.
W JAKI SPOSOB UCZY SIE NIDERLANDZKIEGO TEN TWOJ SPOKREWNIONY MLODZIENIEC??????????
["ucz się ang. ucz się niem. ucz się hiszpanskiego, ucz się norweskiego dunskiego szwedzkiego... i jeszcze niderlandzki. A po wielu latach wysoko ocenianej nauki ang. czy niem.i tak nic nie umiem i sie nie dogadam, a co dopiero jakieś skandynawsko-niderlandzkie atrakcje. Zainwestuję tysiące złotych, godzin, stresu, nerwów i nic. nawet się nie zwróci. i jeszcze licznik sobie cofnij o dekadę. to co, tam nie ma młodych rąk do pracy, mówiących w narodowym jezyku?! a do czego ta znajomośc łamanego języka sie przydaje, że warto tyle w nią inwestować?]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-01-09, 15:19   

Mateusz napisał/a:
Ucz sie języka niderlandzkiego jak jeden z czlonkow mojej rodziny to bedziesz zarabiać 10 euro w wieku 21lat.


Ambitnie...
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-09, 15:35   

hajen
Znajomość języka daje spore możliwości i dużo większe zaufanie budujesz wśród mieszkańców kraju w ktorym pracujesz.

Mam koleżankę która 2 lata temu wyjechała do Niemiec do Hamburga. W Łodzi nie mogła znaleźć pracy. Tam po 2 latach nauczyła sie języka i jest kierowniczką na dużej firmie produkcyjnej. Majac jakieś 22 lata zarabiała ok 2500 euro i kilkadziesiąt Polaków pod sobą(często dużo starszych od siebie) ktorym wydaje polecenia/ tłumaczy co maja robić bo nie znają niemieckiego. Jest po jakimś liceum. ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-01-09, 15:42   

Mateusz, czy nie uważasz, że poświęcając dużo czasu ucząc się trudnego języka to 10 euro za godzinę to śmiech na sali?
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2014-01-09, 16:57   

a tymczasem tysiące anglistów i germanistów szuka bezskutecznie pracy w szkole lub dojeżdża harując na pół etatu za grosze... Niepojęte dla mnie.

W Niemczech bardzo cenią umiejętność gadania po niemiecku, bardzo dobrą, z super wymową. Jednak jak się pracuje to cięzko się dogadać ze starszymi ludźmi, bo mówią niewyraźną gwarą lub trudnymi słowy. Czasem zabawne było jak kolezanka mówiła całymi poprawnymi ksiązkowymi zdaniami i jej nie rozumieli, ale doceniali starania xD
2500 euro ładnie dla nas wygląda, ale w Niemczech jest bardzo drogo, drogie jedzenie i to wychodzi jak u nas 3000zł :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-09, 17:38   

hajen napisał/a:
Mateusz, czy nie uważasz, że poświęcając dużo czasu ucząc się trudnego języka to 10 euro za godzinę to śmiech na sali?


Tak z tym ze on sie dopiero uczy tego jezyka. Jeszcze go nie opanował. A po 2gie pracę wykonywał w firmie w małym miasteczku. Uczy sie niderlandzkiego zeby być tłumaczem przysięgłym a gdzies w wakacje trzeba podlapac praktyki wiec na ten wiek jest całkiem dobrze.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-09, 17:57   

Urodzinka

2500euro jak na młoda osobę to dobra kasa. Tak zgadzam sie ze koszt życia w dużym mieście jest inny niz w miasteczku - wynajem mieszkania.

W Niemczech masz tańsze niekiedy jedzenie niz w Polsce. Chyba ze masz na myśli jedzenie w restauracjach. ;)
Wiadomo ze fryzjer nie kosztuje 15zl tylko 15-20euro męski. Każda usługa jest droższa.
W Holandii miałem wizytę u mechanika bo hamulec ręczny sam sie zalaczal. Normalny mechanik zaproponował 25euro za roboczo godzine(pracował u niego nawet pewien ,ślonzok) Wycenili to na 300 euro(cos z tarczami TrEba było zrobic albo wymienic i linke sprawdzić)
Mechanik obok z logiem Bosha ponoć brał 30-40e za roboczogodzine.
Polski mechanik spod Wielunia zrobił to za 200zl z nowymi tarczami.

Także życie za granicą mając auto wynajmując dom to sa koszta. Podatek drogowy też kosztuje. ;)

Oczywiście jak masz znajomych Polaków to zawsze masz dostęp do tańszego fryzjera czy mechanika. Mam na myśli osoby które prowadzą działalność.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-09, 20:21   

Urodzinka napisał/a:
a tymczasem tysiące anglistów i germanistów szuka bezskutecznie pracy w szkole lub dojeżdża harując na pół etatu za grosze... Niepojęte dla mnie.




harując za grosze powiadasz. hmmm ja to troszke inaczej widze.
haruje to człek na produkcji w koronie. to jest harówa za grosze.

tak z czystej ciekawości. Ile Ty masz lat jeśli można wiedzieć??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2014-01-10, 00:41   

się kobiet o wiek nie pyta! Rozumiem, że widzisz to inaczej. Masz prawo widzieć to inaczej. Pisząc 'haruje' myślałam o wymowie tego słowa i konsekwencji wzięcia go za zbyt przesadzone. Tak, wiem. Ale jak za kilkaset zł dojeżdżając miesiącami fiacikiem w śniegi po pas przez 5 lat popracujesz z nieokiełznaną watahą energetycznych i hałaśliwych bachorów i dyplomatycznie spowiadasz się ich rodzicom z cudowności ich idealnych pociech, to zobaczymy kto będzie zmęczony xD Jednak praca z ludźmi i to w tak wielkim stopniu intensywności i liczebności, jest uciążliwa.
Nie przejmuj się mną za bardzo ;p , bo może po prostu ja tylko jestem silnie introwertyczna i praca zawierająca znaczący czynnik ludzki, natężony, jest dla mnie mordęgą? Może...
To że masz inne zdanie nie znaczy od razu, że ja jestem młoda i głupia. :?
PS Tak, słyszałam o pracy w Koronie bardzo negatywne opinie, ale wiele kobiet tam jednak pracuje co roku i nie wolno mówić o koronie per 'obóz pracy', nie wolno, bo to pomówienie o sąd się opiera. I ten zakład się rozwija, w Hameryce się rozbudowują...

Możesz się ze mną nie zgadzać, ale ja jestem wręcz przekonana o słuszności stwierdzenia, ze lepiej być tłumaczem w niem. fabryce za kilka razy taką stawkę niż belfrem w pl szkole...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-01-10, 06:39   

A w której to szkole zarabia sie kilkaset złotych?? napisz jeśli to żadna tajemnica bo aż mnie zaciekawiło :)
Nigdzie nie napisałem żeś głupia. zadałem tylko niewinne pytanie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
NPort 
Słyszał o Wieluniu
NPort


Dołączyła: 30 Cze 2016
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-09, 14:37   

Firma N Port poszukuje doświadczonego pracownika do pracy w Belgii przy drobnych naprawach.

Zakres obowiązków:
- piaskowanie, malowanie,
- drobne spawanie,
- prace związane z budownictwem,
- prace przydomowe,
- prace wykończeniowe

Wymagania:
- umiejętność wykonywania podstawowych prac spawalniczych,
- komunikatywna znajomość języka angielskiego,
- własne auto na dojazdy do i z pracy

Oferujemy:
- umowę o pracę na atrakcyjnych warunkach,
- zwrot kosztów dojazdu
- zakwaterowanie.

Chętnych zapraszamy do wysyłania cv na adres: praca@energiaport.pl
_________________
N Port sp. z o.o.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW