R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Szkoły w Wieluniu
Autor Wiadomość
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-07-08, 15:43   

Najbardziej inteligentni są nieśmiali. Więc nie dziwi mnie to, że od razu dziewczyna nie poszła tego wyjaśnić.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-08, 15:49   

Oczywiście śmiałam się w poprzednim poście, bo rozwala mnie to, że nie wyjaśni sprawy osobiście, tylko od razu na forum wrzuca...
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kasiaa 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: praszka
Wysłany: 2012-07-16, 14:36   

Chodziło mi o ten sam profil (dokładniej biol-chem) tylko, że dwie klasy. Ja mam z 30km do Wielunia i dlatego nie byłam wyjaśnić tej sprawy osobiście, ponieważ dostałam się do innej szkoły i tam musiałam zawieźć świadectwo. Nie miałam czasu na zastanawianie się i robienie afery z tego. Próbowałam wyjaśnij tę sytuację telefonicznie, ale to nic nie dało.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-07-17, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
malgosia.k 
Przyjeżdża na zakupy
MONTESSOREK



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 267
Piwa: 2/20
Skąd: Pątnów
Wysłany: 2012-07-16, 15:11   

Nie wiem, jak jest teraz, ale moje dzieci (czwórka) ukończyły Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Nadodrzańskiej (najmłodsza 5 lat temu). Mam bardzo dobre zdanie o tej szkole, reprezentuje bardzo wysoki poziom nauczania. Nauczyciele różni jak to ludzie, lepsi i gorsi. Obyło się bez dodatkowych korepetycji. Zostali w szkole tak przygotowani, że bez problemu dostali się na wymarzone studia dzienne. No oczywiście miały na to wpływ również własne zdolności.

Za rok moi bliźniacy ukończą gimnazjum i już teraz wybrali to liceum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tanto
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2013-01-23, 19:21   

Krótka opowieść o mojej byłej szkole
W roku Anno Domini 2012 stałem się absolwentem(jak to dumnie brzmi) szkoły imienia Jana Długosza w Wln szkoła ta nosi dumną cyfrę 2 ( nie bez powodu) ale do rzeczy.
DZIAŁ 1 –WYGLĄD PLACÓKWKI
Szkoła ta powstała w roku 1900 ileś tam więc nie ma co od niej wymagać cudów architektury, wiadomo drzwi ,okna. Plac który znajduje się przed szkołą jest dumą miasta , bujne kwiatostany, roślinność egzotyczna (mianowicie podczas prac porządkowych uczniowie zasadzili żyto i buraki ) parking dla uczniów na który bez karty parkingowej nie wjedziemy i dziury wielkości wielkiego kanionu ALE przecież jak to się mówi ze WAŻNE JEST WNĘTRZE A NIE TO CO WIDNIEJE NA WIDOKU ………………….. no i tutaj szkoła strzela sobie kolejnego samobója.
Klasy to tradycyjne cele z oknami po lewej stronie i tablica na froncie w, łazienki to u nas dolina wiecznej mgły, dym papierosowy można kroić nożem. Wracając do klas to na szczytowym 2 piętrze zawsze panowały temperatury w których dłuższe przebywanie groziło hipotermią.




DZIAŁ I – INFORMATYKA- główny cel naszej edukacji

Więc byłem na profilu TECHNIK INFORMATYK (HUE HUE ze się tak zaśmieje w niebogłosy) już w 1 klasie moje wyobrażenie o tej szkole było duże a nauczyciele na lekcjach organizacyjnych tylko je podsycali słowami „BĘDZIEMY BUDOWAĆ PC-ty OD PODSTAW; PROGRAMOWANIE TO NASZA DEWIZA”
Ucieszony JA chodziłem z wypiekami na twarzy z jednej lekcji na kolejną z oczekiwaniem na lekcję szeroko pojętej INFORMATKYKI i stało się DZWONEK………….. każdy niczym pantera goniąca swoją ofaire pędzi do upatrzonego stanowiska., (oczywiście jest kilka przedmiotów informatycznych w tej szkole ale nie będę pisał o danym przedmiocie otwarcie tylko w sposób wojowników kraju kwitnącej wiśni tak by nikt nie mógł powiedzieć ze obrażam jego przedmiot ) Nauczyciel zamaszystym ruchem otwiera dziennik i jego słowa „ROBA SE CO CHCETA…… i tak przez 4 lata”
Nasza szkoła posiada także sprzęt Appla i o dziwo……jest on taki ze szkoda gadać ,jedziemy dalej z MAKAMI, lekcje były prowadzone przez panią magister która pokazywała nam jak wygląda MYSZ czy KLAWIATUAR komputerowa bo przecież 99% naszej klasy żyło pod kamieniem,
nie odbiegając od tematu …. Lekcje wyglądały tak ze znajomość i obsługę internetu opanowaliśmy do takiej perfekcji że nawet jak nie było internetu to my go mieliśmy TAKIE Z NAS ŚPECE……dość zartów…….moża było spotkać lekcje wartościowe ale to naprawdę sporadycznie , w tajemnicy przyznam iż jedynymi lekcjami z których coś wyniosłem było PROGR..znaczy ten to taki przedmiot fajny.
Pozostałe przedmioty informatyczne wymagały od nas niesamowitych zdolności typu OKO – RĘKA (dla nieświadomych chodzi mi o Cs’a) czasami zdarzył się nalot innego nauczyciela i wtedy całą klasa zwinnym ruchem przechodziła w WIKIPEDIE i czytaliśmy o pierdołach.
Niech was nie zdziwi tez fakt ze jeśli wasza pociecha zdecyduje O LITOŚCI się na tą szkołę to 1 zeszyt przez jeden rok mu/jej wystarczy w 150%
Przez 4 bożę lata nie nauczyliśmy się nic (no chyba ze ktoś jest tak uparty i w domu się sam uczy ALE NIE MA SIĘ CO OSZUKIWAĆ – ta szkoła zabija wszelkie ambicje)


Jedziemy dalej .
DZIAŁ 2 – POZOSTAŁE PRZEDMIOTY
Jeśli mieć pecha to traficie na ELITE nauczycieli (niemiecki/angielski/polski/matma) polecam nosić se sobą pismo święte to może was to uratować o niechybnej śmierci już w 1 klasie.
Więc zdarzają się nauczyciele terminatorzy którzy nie imają się nawet wirusa HIV czy Raka i przez 4 lata nie opuszczą waszej ukochanej lekcji ani razi  (no chyba ze mają pogrzeb bliskiej im osoby więc wtedy ich nie będzie…..ale i tak sobie tak to załatwia ze na waszej lekcji się pojawią)
Legenda głosi że pewna pani przybiegła biegiem z pogrzebu—ale to tak dla rozluźnienia atmosfery.
Sprawa ma się troszkę inaczej co do wuefistów ponieważ tam nie ma przelewek rozgrzewka czasami może doprowadzić człowieka do oparzeń od grzejników lub skrzywien kręgosłupa podczas siedzenia i powdziwania dziewczyn z innych klas. Oczywiście są też nauczyciele którzy mają dusze/sumienie i inne cechy istoty ludzkiej ale można by ich liczyć na palcach ręki.
Dział 3 - zaplecze sportowe
No i tutaj nasza szkoła świeci przykładem. Boisko do piłki nożnej/siatkówki czy kosza to jedna z wielu atrakcji Całkiem dobrze spisuje się też siłownia . Posiadamy ładne szatnie Dobra koniec zachwalania bo aż mi się łezka w oku kręci (HLIP HLIP)

Dział 4 DYREKCJA/sprawy papierkowe
No więc o dyrekcji nie mogę powiedzieć złego słowa(bo mi grożono :D ) , a tak serio to osoba sprawująca władze w tej szkole zamykała swych podopiecznych w szkole tłumacząc się O IRONIO tym ze to dla naszego bezpieczeństwa ( już nawet nie chce myśleć o tym gdy by pożar wybuchł to zanim by ktoś podbiegł z kluczem to okna by zostały zdemolowane ALE BEZPIECZEŃSTWO PRZEDEWSZYSKIM).aha i sprawa ta trafiła do radia RZW
Żeby coś (wycieczka) załatwić a nie jesteś w samorządzie lub nie robisz czegoś dla szkoły to ZAPOMMNIJ. Moja klasa była raz na wycieczce ( i był to pogrzeb ojca kolegi w 1 klasie – wiem ze to okrutne ale rzeczywistość jest taka a nie inna)
Jak nie masz „chodów” to siedzisz i podziwiasz mury szkoły.
Już nie wspomnę o tym ze od mandatów za parkowanie na zieleni się też nie obyło.
Jednak gdy przychodziły apele to nasza szkoła z prawicą na swym sercu dumnie słuchała Mazurka , a dyrcio wychwalał szkołę pod niebiosa bez wspominania o jakiejkolwiek wpadce.

PODSUMOWANIE
Jako były uczeń moja opinia jest o zabarwieniu ironicznym nie należy jej traktować w 100% poważnie.
P.S: wypowiedziałem się na temat informatyka gdyż z zakresu Technik – mechanik lub innych zaszczytnych tytułów mam znikomą wiedzę a nie chce kłamać




Dostajesz ostrzeżenie za niestosowanie się do zasad regulaminu forum § 2, pkt 13, który brzmi:
"Zabrania się edycji swoich postów zmieniając ich treść w taki sposób, żeby post stracił sens na korzyść właściciela posta. Za usuwanie swoich treści w postach lub rażącą ich zmianę grozi usunięcie z forum. Administracja forum ma pełne prawo do przywracania usuniętych lub zmodyfikowanych treści postów."

Przestrzegam na przyszłość przed podobnymi praktykami, pod groźbą usunięcia konta z forum.

Jaro
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2013-02-07, 11:49, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WreX 
Czytał o Wieluniu
rycerz ciemnogrodu


Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 42
Postawił 1 piw(a)
Skąd: wln
Wysłany: 2013-01-23, 20:21   

Muszę przyznać, że sporo racji jest w wypowiedzi powyżej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ana145 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 21 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-06-21, 16:04   

Mam pytanie odnośnie liceum Janusza Korczaka w Wieluniu.Jakie są progi punktowe?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-06-21, 19:06   

A to jest tajna informacja? W sensie szkoła nie podaje takich danych?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wild_strawberry 
Słyszał o Wieluniu
Radioactive.



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław/Wieluń
Wysłany: 2013-06-24, 01:15   

Kończyłam biol-chem na Odrze. Stopień zadowolenia jest zależny od tego na jakich nauczycieli się trafi. Ale wyboru nie żałuję, szkoła strasznie mi się podobała. Aczkolwiek przynajmniej za mojej rekrutacji trzeba było tam mieć dość sporo ptk ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ramka 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 15
Postawił 2 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-04-22, 13:14   

A jak jest z klasami hist-pol na Odrze i Piłsudskiego ? Mają wysoki poziom, czy przyjmują tych słabszych ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-02-13, 21:21   

Chcę Was zapytać o gimnazja wieluńskie, ponieważ córka nie może sie zdecydować. Proszę o opinie uczniów, rodziców i nauczycieli. Po podstawówce (nr 2) mam dość już szkoły która ucznia nie docenia a z rodzicem nie ma właściwego kontaktu. Co polecacie?
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2015-02-13, 22:58   

Osobiście polecam katolika. Nie jestem wierząca, więc moja opinia nie jest tym ukierunkowana. Po prostu jest to najlepsze gimnazjum w Wieluniu. Mniej dzieciaków, spokój, dyscyplina i przede wszystkim rewelacyjny kontakt z rodzicami. I telefoniczny (w razie nieobecności) i w razie jakichkolwiek problemów.Po każdej wywiadówce jest możliwość spotkania się i porozmawiania z każdym nauczycielem na osobności. Dzieci jeśli mają problem z jakimś przedmiotem, mają dodatkowe lekcje w małym gronie, dzięki czemu nauczyciel jest w stanie poświęcić im czas i dokładnie wytłumaczyć. Dyrekcji bardzo zależy na utrzymaniu wysokiego poziomu, więc nie pozwolą na niskie oceny, zrobią wszystko żeby dziecku pomóc.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW