R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 23:19
Ile marketów jeszcze powstanie?
Autor Wiadomość
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-22, 21:08   

Mateusz napisał/a:

Ma znaczenie i to duże.

Korwin Mikke sie myli w pewnych kwestiach. Kapital ma narodowość moim zdaniem. Firma będąca w rękach Polaka z reguły inwestuje w Polsce. Jak napisalem na przykładzie FIAT który pomimo wyższych kosztów uciekł do Włoch.


Kapitał nie ma narodowości. Popatrz na największe technologiczne koncerny. Wszyscy optymalizują działalność, zlecają pracę wg kapitału ludzkiego, logistyki i kosztów. To, że w Polsce nie ma gospodarki takiej jak w RFN, Ameryce, Francji zawdzięczamy naszym słowiańskim genom. Po prostu jesteśmy uwstecznieni ewolucyjnie i pomimo, że jest to twierdzenie politycznie niepoprawne, jest ono prawdziwe. Spójrz na listę: http://en.wikipedia.org/w...nies_by_revenue
Widzisz tam polską flagę? Nie ma i prędko nie będzie, nie zanosi się na to. Oni mają procesory, oprogramowanie, auta wysokiej jakości. A my? My mamy kiełbasę wódkę i bigos, a szczytem osiągnięć jest Fakro produkujące okna dachowe. Kapitał zaczyna się od ludzi oddolnie, oni go tworzą. Nie politycy. Większość firm technologicznych powstawała w garażu. Nie ma w tej chwili odgórnych przeszkód które powodowałyby blokadę przedsiębiorczości w naszym ukochanym kraju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-22, 21:22   

bAN,
Cytat:
Pat44 dla Ciebie Biedronka to "market z prawdziwego zdarzenia"?? hmmm :wink:
Oj tak, te sklepy otworzyły nam ciemnym oczy na wielki świat.
Jestem tylko tępym burakiem z małego grajdołu w środku Polski i chociaż trochę świata widziałem, to tylko z perspektywy robola w fabryce. Najelegantsze salony sprzedaży to dla mnie różne Lidle, Kauflandy, Albert Heiny i C1000. Moje dochody w Polsce kształtują się na poziomie minimum egzystencji (nie mylić z "socjalnym"), więc mój gust, smak i zmysł estetyczny, chcąc nie chcąc, kształtują takie właśnie sieci dla nędzarzy. Nie wiem kim ty jesteś i gdzie się zaopatrujesz, ale dla mnie "butiki" z Kaliskiej są stanowczo za drogie. Gucci i Armani to nie dla mnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-22, 21:32   

ale ja to wiem już od dawna.
Tam na to Twoje wcześniejsze pytanko chyba też większość zna odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-22, 22:10   

A ty to pewnie koneser i esteta. Bywalec najlepszych salonów w Europie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-22, 22:33   

Cóż za błyskotliwa riposta. jak zwykle rozpieprzasz temat swoimi głupimi uwagami.
nie wiem dlaczego nie lubisz ludzi którzy do czegoś doszli, albo przynajmniej próbują. pewnie żal Ci dupsko najzwyczajniej ściska. Ja takich ludzi nie musze lubić ale ich przynjemniej szanuje za swoją prace a nie nazywam" burakami". Ale to już temat na inną dyskusje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-22, 23:17   

Cytat:
nie wiem dlaczego nie lubisz ludzi którzy do czegoś doszli, albo przynajmniej próbują
To ja pisałem coś o ludziach, których nie lubię?To ci nowina! A ty do której kategorii należysz? Już jesteś bywalcem najlepszych galerii i salonów, czy dopiero "próbujesz"?
Cytat:
pewnie żal Ci dupsko najzwyczajniej ściska
"Ściska", bo do czegoś doszedłeś, czy też "ściska", bo "przynajmniej próbujesz"? A do czego "dochodzisz"? Do pogardy dla ludzi odwiedzających Biedronkę?
Cytat:
Ja takich ludzi nie musze lubić ale ich przynjemniej szanuje za swoją prace a nie nazywam" burakami"
Zrozumiałeś coś, z tego co napisałem? Brałeś coś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-23, 06:09   

chociaż raz rusz głową i sam sobie na jakieś pytanie odpowiedz a nie w kółko o wszystko pytasz. To naprawde nie boli. Przynajmniej mnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-23, 10:10   

Ja korzystam cały czas z Kauflanda :P
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-23, 11:07   

Dobra koniec "uprzejmości". Dalsze wpisy nie na temat zostaną usunięte, a ich autorzy "nagrodzeni".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW