R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Wybory do PE 2014

Na jakie ugrupowanie oddasz swój głos w najbliższych wyborach do PE?
Demokracja Bezpośrednia
0%
 0%  [ 0 ]
Europa Plus Twój Ruch
14%
 14%  [ 6 ]
Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
39%
 39%  [ 16 ]
Partia Zieloni
0%
 0%  [ 0 ]
Platforma Obywatelska
17%
 17%  [ 7 ]
Polska Razem Jarosława Gowina
0%
 0%  [ 0 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
2%
 2%  [ 1 ]
Prawo i Sprawiedliwość
9%
 9%  [ 4 ]
Ruch Narodowy
2%
 2%  [ 1 ]
Samoobrona
2%
 2%  [ 1 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
12%
 12%  [ 5 ]
Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 41
Wszystkich Głosów: 41

Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 13:03   

ceroz, wrzucasz bardzo dużo linków, a watpię żeby komuś chciało się to oglądać. Taka ilość jest nie do strawienia dla przeciętnego forumowicza. Więc może lepiej wrzucić 1-2 filmy, bo wtedy jest szansa, że ktoś to obejrzy (to tylko taka moja rada).

dislike, poglądy JKM na tematy społeczne są dość kontrowersyjne, ale trzeba przyznać, że nie idzie na kompromisy i podąża pod prąd. Za to szacun wielki. Inna kwestia, że media pokazuja głównie tą kontrowersyjna stronę JKM, a nie skupiają sie na poglądach gospodarczych. Przykładem może być niedawny wywiad u Moniki Olejnik, w którym 90% dyskusji dotyczyła stosunku do kobiet, a przecież nie o to chyba chodzi w europarlamencie.

Mateusz, też słuchałem ostatnio kilku czołowych działaczy Nowej Prawicy i wg mnie mówią dość rozsądnie (Dziambor, Wipler). JKM jest twarzą ugrupowania i z jednej strony jego kontrowersyjne wypowiedzi zniechęcają część wyborców, ale dla innych jego charyzma jest magnesem. Taki jego urok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 13:11   

Mateusz napisał/a:
Dislike

Dużą część wypowiedzi JKM jest wyrywana z kontekstu. Ma on poglądy antysystemowe wiec cale media go nie darzą sympatia.

Tez nie podobają mi sie wypowiedzi na kwestie społeczne jednak poza JKM sa inni duzo bardziej rozsadni ludzie w KNP np

Konrad Berkowicz którego miałem okazje poznać w Krakowie mlody bystry czlowiek, wypowiada sie dużo lepiej niz JKM

Wipler wypowiedzi ma rozsądne i tez nikogo nie obraża

Artur Dziambor

Grzegorz Sowa - wypowiedzial umowę ZUSowi

JKM jest prezesem partii ale pewnie za jakiś czas go zmienia. Bo swoimi wypowiedziami rzeczywiście zniechęca część rozsadnych osob o wolnorynkowych poglądach.


Moimi faworytami są Artur Dziambor, Dawid Lewicki i Jacek Wilk. Do Wiplera zaufania nie mam. Co do JKM to uważam, że jego co niektóre wypowiedzi zasłyszane po raz pierwszy mogą brzmieć skandalicznie, lecz są to tylko pozory. Jego intencje z pewnością nie są szkodliwe dla społeczeństwa, wręcz przeciwnie. Są jednak pewne drobne "kwiatki" jak to dislike ujął z którymi zgodzić się nie mogę, ale to własnie jego sposób wypowiedzi i radykalne poglądy sprawiły, że zainteresowałem się polityką, gdyby nie ten człowiek to dalej żyłbym w nieświadomości i głosował na mniejsze zło. To właśnie jego osobowość wybudziła całą rzeszę młodych ludzi z tego wszechobecnego marazmu. JKM nie kryje swoich poglądów i z pewnością nie sieje demagogii jak to czyni cała pseudoelita polityczna. Nie podoba mi się umniejszanie zasług Korwina bo de facto to on nadał takiego rozpędu KNP w ciągu ostatnich miesięcy. Gdyby nie jego charakterystyczne wypowiedzi to ta partia nie miałaby szans w zbliżających się wyborach, takie jest moje zdanie ;)

red napisał/a:
ceroz, wrzucasz bardzo dużo linków, a watpię żeby komuś chciało się to oglądać. Taka ilość jest nie do strawienia dla przeciętnego forumowicza. Więc może lepiej wrzucić 1-2 filmy, bo wtedy jest szansa, że ktoś to obejrzy (to tylko taka moja rada).


Wystarczy, że obejrzą 1-2, kolejne są tylko potwierdzeniem poprzednich w nieco innym świetle ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 14:11   

ceroz napisał/a:
To właśnie jego osobowość wybudziła całą rzeszę młodych ludzi z tego wszechobecnego marazmu. JKM nie kryje swoich poglądów i z pewnością nie sieje demagogii jak to czyni cała pseudoelita polityczna.


Ooo to będzie to. Młodzi ludzie lubią oglądać na youtube jak co chwilę Korwin masakruje niedouczonego i prymitywnego lewaka, tudzież przedstawia perspektywę polityków siedzących w więzieniach albo płacy powiększonej o ZUS i podatek dochodowy. Z pewnością nie jest to demagogia którą łykają gimnazjaliści albo dwuleworęczni mający trudności ze znalezieniem jakiegokolwiek zajęcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 14:55   

mcdek napisał/a:

Ooo to będzie to. Młodzi ludzie lubią oglądać na youtube jak co chwilę Korwin masakruje niedouczonego i prymitywnego lewaka, tudzież przedstawia perspektywę polityków siedzących w więzieniach albo płacy powiększonej o ZUS i podatek dochodowy. Z pewnością nie jest to demagogia którą łykają gimnazjaliści albo dwuleworęczni mający trudności ze znalezieniem jakiegokolwiek zajęcia.


Brzmisz jak to całe towarzystwo wykrzykujące jaki to Korwin jest zły, oczywiście po łebkach, ogólnikowo i bez konkretów ;)

Rozumiem, że sympatyzujesz z którąś z partii obecnie zasiadających w sejmie. Przyszłość oceni, a tymczasem proponuję powstrzymać się od obrażania zwolenników mniejszosciowych poglądów bo źle to o Was ( przeciwnikach KNP ) świadczy ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-05-22, 15:51   

Dla mnie głosowanie na przedstawiciela którejkolwiek z partii zasiadających w obecnym Rządzie nie ma sensu. Poza tymi partiami głosujcie na kogokolwiek, głosujcie na ludzi, głosujcie nie na pierwsze miejsca na listach (to tylko pionki z układami). I przede wszystkim, po co macie głosować na ludzi, którzy w Wieluniu się nawet nie pojawili? Głosujcie na tych, którzy są młodzi, mają wiedzę i energię i mówią o interesie Polski, a nie "wspólnoty".

_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 17:50   

W Wieluniu byl kandydat KNP Adam Woch oraz Maciej Migus z RN. Obydwojejedynki z list.

Red

Ogladales JKM z Monika Olejnik i Pawłem Kowalem? Jak dla mnie Kowal byl totalnie zenujacy. Przerywał non stop Januszowi i nie mial nic konkretnego do powiedzenia. Pomijam fakt ze Kowal współpracuje w służbach WSI i razem z gowinem sa Marionetką PO niczym Palikot w celu odebrania głosów SLD a teraz KNP. Dowodem na to jest pozew przeciwko JKMowi.

Oprócz tego PiSowskie media czyli gazeta polska i w sieci wyzywaja Janusza od ruskiego agenta. Bo według PiS kazdy kto mówi inaczej niz oni to agent.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 18:21   

ceroz napisał/a:
Brzmisz jak to całe towarzystwo wykrzykujące jaki to Korwin jest zły, oczywiście po łebkach, ogólnikowo i bez konkretów ;)


Aha. https://www.google.com/se...iw=1366&bih=653

115 000 masacres by Korwin.

Nie chcę żeby w Polsce była masakra. Coś oprócz tego proponujecie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 18:51   

https://www.youtube.com/watch?v=kBZmQiv1DaE

Ilu "ćwierćinteligentów" ;)

Tego w telewizji nie pokażą...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 19:42   

ceroz napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=kBZmQiv1DaE

Ilu "ćwierćinteligentów" ;)

Tego w telewizji nie pokażą...


Kuce Korwina :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 20:54   

https://www.youtube.com/watch?v=CB3pgot8hHU
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-22, 21:10   

hajen to znaczy konkretnie na kogo?? nazwiska wklep nie tyle żeby o nich dyskutować tylko żeby zobaczyc czy takowi w ogóle są :wink:



https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/s600x600/10299945_690109277716778_4479036884576364657_n.jpg

prawda to ?/ szczególnie o ten czwarty punkcik mi sie rozchodzi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 00:35   

bAN, nie znam konkretnych kandydatów z list w Wieluniu, bo głosuję w Warszawie. Ale uważam, że głosowanie na kogokolwiek z ugrupowań znajdujących się obecnie w Rządzie nie ma sensu. Trochę mi zajęło, żeby do tego dojrzeć.

Był taki filmik, który oczywiście usunięto z youtube - była to ostatnia debata przed wyborami, prowadził tow. Kraśko i Korwin zadał pytanie do posła PiS:

- Powiedział Pan. że chce Pan zreformować NATO. Jak chce Pan to zrobić? - Korwin
- Ja... Eee... - poseł Kowal
- Nie musisz odpowiadać - dało się cicho słyszeć doradzanie kolegi obok, Pana Siwca z SLD
- Ja jednak powiem to, co chciałem powiedzieć... - Kowal

Jak widać, koleżeńskie stosunki i rady, solidarność partii znajdujących się w rządzie PRZECIW partiom pozarządowym jest niepokojąca.

I utrzymuje moje zdanie, że głosowanie na kogokolwiek spoza rządu będzie lepsze niż głosowanie na kandydatów wystawionych z list PO-PIS-SLD-TR-PSL.

Ja skłaniam się na głos dla KNP lub RN.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-23, 01:13   

no ok rozumiem.
No to może ktoś innym wklei kandydatów z regionu co sie przysłużyli do rozwoju naszego miasta i polepszenia bytu mieszkańców.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-23, 09:24   

bAN, A po czorta wybierać :
Cytat:
kandydatów z regionu co sie przysłużyli do rozwoju naszego miasta i polepszenia bytu mieszkańców
Co oni mieliby tam robić? Zabiegać o fontannę dla Wielunia? Na początek powinno się tam wysłać kogoś kto wie, jaka jest różnica między Radą Unii Europejskiej, Radą Europejską a Radą Europy. A najlepiej zostawić tych, którzy już tam są i jakoś się orientują. Nie ważne skąd są. Społecznicy, altruiści, idealiści jeśli nie wezmą się do nauki, będą tylko mięsem do głosowania dla przywódców frakcji, do których będą należeć.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mafik
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-05-23, 15:01   

PKW: "like" na Facebooku złamaniem ciszy wyborczej

"Za­laj­ko­wa­nie" na Fa­ce­bo­oku pro­fi­lu jed­ne­go z kan­dy­da­tów do PE pod­czas ciszy wy­bor­czej bę­dzie jej zła­ma­niem – po­in­for­mo­wał szef Pań­stwo­wej Ko­mi­sji Wy­bor­czej. Po­dob­nie trak­to­wa­ne bę­dzie np. udo­stęp­nie­nie jego zdję­cia. Za zła­ma­nie ciszy wy­bor­czej grożą wy­so­kie kary.

Jak pod­kre­ślał szef PKW Ste­fan Ja­wor­ski, cisza wy­bor­cza obo­wią­zu­je także w in­ter­ne­cie. A to ozna­cza, że po­lu­bie­nie pro­fi­lu jed­ne­go z kan­dy­da­tów do PE na por­ta­lu spo­łecz­no­ścio­wym pod­czas ciszy wy­bor­czej bę­dzie agi­ta­cją wy­bor­czą.

Cisza wy­bor­cza za­czy­na się w pią­tek o pół­no­cy, a koń­czy w nie­dzie­lę o 21. W trak­cie ciszy wy­bor­czej nie wolno wy­wie­szać pla­ka­tów, roz­da­wać ulo­tek, or­ga­ni­zo­wać spo­tkań zwią­za­nych z wy­bo­ra­mi, na­ma­wiać do gło­so­wa­nia na kon­kret­nych kan­dy­da­tów i na listy. Naj­wyż­sza grzyw­na - od 500 tys. zł do 1 mln zł - grozi za pu­bli­ka­cję son­da­ży.

W nie­dziel­nych wy­bo­rach do Par­la­men­tu Eu­ro­pej­skie­go wy­star­tu­je 1 277 kan­dy­da­tów . Prawo do gło­so­wa­nia ma 30 746 468 osób; za­gło­su­je­my w 27 664 ob­wo­dach wy­bor­czych.

W wy­bo­rach wy­star­tu­je osta­tecz­nie o dwie osoby mniej niż po­cząt­ko­wo po­da­wa­ła PKW. Dwóch kan­dy­da­tów - jeden z Eu­ro­py Plus Twój Ruch, drugi z Ruchu Na­ro­do­we­go w okrę­gu pod­kar­pac­kim - zre­zy­gno­wa­ło z udzia­łu w wy­bo­rach. Po­nie­waż jed­nak zro­bi­li to po tym, jak karty zo­sta­ły już wy­dru­ko­wa­ne, ich na­zwi­ska będą na li­stach. O tym, że zre­zy­gno­wa­li, in­for­mo­wać bę­dzie od­po­wied­nie ob­wiesz­cze­nie w lo­ka­lach wy­bor­czych. Cza­plic­ki za­zna­czył, że gdyby wy­bor­ca oddał głos na jed­ne­go z tych kan­dy­da­tów, jego głos bę­dzie nie­waż­ny.

W całym kraju będą 27 664 ob­wo­dy gło­so­wa­nia w kraju, w tym 9 722 przy­sto­so­wa­nych do po­trzeb osób nie­peł­no­spraw­nych (w 2009 r. było ich 6 228).

Utwo­rzo­no 1 581 ob­wo­dów od­ręb­nych: w szpi­ta­lach, za­kła­dach kar­nych, aresz­tach śled­czych, za­kła­dach po­mo­cy spo­łecz­nej.

Ob­wo­dów za gra­ni­cą bę­dzie 174 - MSZ zre­zy­gno­wa­ło z lo­ka­lu wy­bor­cze­go w Mali, gdzie w dniu gło­so­wa­nia nie bę­dzie już pol­skich żoł­nie­rzy, oraz w Taj­lan­dii z uwagi na wpro­wa­dze­nie tam stanu wo­jen­ne­go. "Mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych uznał, że rodzi to duże nie­bez­pie­czeń­stwo za­rów­no dla na­szych wy­bor­ców, jak i oczy­wi­ście dla ko­mi­sji wy­bor­czej" - po­wie­dział se­kre­tarz PKW.

Pięć ob­wo­dów gło­so­wa­nia utwo­rzo­no na pol­skich stat­kach mor­skich: trzy na plat­for­mach wiert­ni­czych, a dwa na stat­kach.

Za gra­ni­cą o do­pi­sa­nie do spisu wy­bor­ców zgło­si­ły się 34 152 osoby. Gło­so­wa­nie od­bę­dzie się w 88 kra­jach.
(JM)
Info: onet.pl
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW