R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Wybory do PE 2014

Na jakie ugrupowanie oddasz swój głos w najbliższych wyborach do PE?
Demokracja Bezpośrednia
0%
 0%  [ 0 ]
Europa Plus Twój Ruch
14%
 14%  [ 6 ]
Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
39%
 39%  [ 16 ]
Partia Zieloni
0%
 0%  [ 0 ]
Platforma Obywatelska
17%
 17%  [ 7 ]
Polska Razem Jarosława Gowina
0%
 0%  [ 0 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
2%
 2%  [ 1 ]
Prawo i Sprawiedliwość
9%
 9%  [ 4 ]
Ruch Narodowy
2%
 2%  [ 1 ]
Samoobrona
2%
 2%  [ 1 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
12%
 12%  [ 5 ]
Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 41
Wszystkich Głosów: 41

Autor Wiadomość
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 14:07   

Za granicą NP uzyskała 15.01%

http://www.msz.gov.pl/pl/...orach_zagranica
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 16:12   

ceroz napisał/a:
Gdyby o wynikach decydowały głosy osób w wieku poniżej 26 roku życia to wówczas Nowa Prawica byłaby numerem jeden w tych wyborach.
Nie chcę być złośliwy, ale równie dobrze można powiedzieć, że gdyby decydowały głosy łysych facetów w okularach o wzroście powyżej 170 cm, to siła nr 1 byłaby Partia Zielonych :-) Decydują głosy wszystkich a nie jakiejś małej części. Albo inaczej - decydują głosy 20-kilku procent społeczeństwa, bo reszta ma wybory w d....

Osobiście bardzo mnie cieszy wynik NP JKM - liczę na powiew świeżości w polityce. Może nie nastąpi jakiś wielki przełom, ale mam nadzieję na większą swobodę gospodarczą i niższe podatki. Pewnie nie dziś ani jutro ani nawet za rok, ale może kiedyś... Niektóre poglądy JKM są dla mnie dość kontrowersyjne, ale przynajmniej wydaje się być szczery i autentyczny w tym co robi. Zobaczymy czy wykorzysta szansę.

Pozostałe wyniki wydają się być do przewidzenia. Z jednej strony PO mimo wszystko utrzymało dość dobry wynik po 7 latach w dużej mierze niespełnionych o0bietnic. Za to z drugiej strony wybory wygrywa ugrupowanie, które dzieli społeczeństwo od 4 lat "zamachem smoleńskim", nie przedstawiając na niego kompletnie żadnych dowodów. Taka to ta nasza demokracja...

Zaskoczeniem jest dla mnie ugrupowanie Palikota poniżej progu wyborczego - jak widać opieranie kampanii na sprawach światopoglądowych nie było dobrym pomysłem. Zresztą Palikot nie wykorzystał potencjału swojego ugrupowania. A trochę szkoda, bo wydawał mi się ciekawy swego czasu.

PSL jak zwykle dotarło do swojego żelaznego elektoratu. Po cichu liczyłem, że może nie przekroczą progu, bo uważam ich za jednego z największych szkodników politycznych, którzy do perfekcji opanowali dzielenie stołkami na każdym szczeblu (czego rozliczne przykłady widzimy na naszym terenie). Niestety jak widać totalna bezpłciowość polityczna jest dla niektórych wyborców argumentem ZA.

I to tyle - czekamy na kompletne wyniki... :roll:
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
hiszpan, torrent2
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 18:08   

red napisał/a:
Zaskoczeniem jest dla mnie ugrupowanie Palikota poniżej progu wyborczego - jak widać opieranie kampanii na sprawach światopoglądowych nie było dobrym pomysłem. Zresztą Palikot nie wykorzystał potencjału swojego ugrupowania. A trochę szkoda, bo wydawał mi się ciekawy swego czasu.


Wydaje mi się że Palikot wchodząc w mariaż z Kwaśniewskim popełnił strategiczny błąd. Elektorat Ruchu Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego to wg mnie dwa zupełnie różne środowiska i to w dużej mierze wykluczające się. W efekcie część zagłosowała na SLD, część na PO, być może część na KNP (choć tutaj jestem najbardziej ostrożny)

Kampania nie miała żadnego znaczenia, w zasadzie gdyby nie Korwin-Mikke to przeszłaby bez echa ;-)

Co do dalszych losów Palikota - nie skreślałbym go. Jeśli wyciągnie lekcję z tych wyborów to w parlamentarnych przekroczy próg wyborczy. Choć takiego wyniku jak 3 lata temu raczej mu nie wróżę.

KNP - też ma ciężką pracę przed sobą. W parlamentarnych wyborach frekwencja będzie dużo wyższa. Nie będzie pewnie startował Korwin-Mikke. Ale niewątpliwie przez ten rok da się o wielu ważnych rzeczach mówić. I co najważniejsze - oprócz Korwina-Mikke muszą zacząć się pojawiać w mediach inni ludzie związani z KNP. A to powinno przynieść dobry efekt i przyciągnąć kolejnych wyborców. Pożyjemy zobaczymy :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 18:29   

red napisał/a:
ceroz napisał/a:
Gdyby o wynikach decydowały głosy osób w wieku poniżej 26 roku życia to wówczas Nowa Prawica byłaby numerem jeden w tych wyborach.
Nie chcę być złośliwy, ale równie dobrze można powiedzieć, że gdyby decydowały głosy łysych facetów w okularach o wzroście powyżej 170 cm, to siła nr 1 byłaby Partia Zielonych :-) Decydują głosy wszystkich a nie jakiejś małej części. Albo inaczej - decydują głosy 20-kilku procent społeczeństwa, bo reszta ma wybory w d....


To jest ciekawostka, analiza która daje do myślenia. Ja wyciągnąłem z niej wiele wniosków, a statystyki dotyczące wzrostu czy fryzury są w tym przypadku niemal bezwartościowe. Stawianie na równi ich pożyteczność, użyteczności ze wspomnianym wyżej zestawieniem jest co najmniej nielogiczne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-05-26, 18:32   

ourson,
Korwin-Mikke powiedział, że długo nie pobędzie w PE bo szykuje się do polskiego sejmu gdzie dzieją się o wiele ważniejsze rzeczy dla Polski :wink:

Popatrz na wyniki Konrada Berkowicza(małopolskie-świętokrzyskie) oraz adwokata Jacka Wilka(Warszawa I) którzy startowali z nr 2 na liście. Niestety jeszcze za mało jest takich kandydatów którzy prowadziliby bardzo atrakcyjną kampanię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 18:44   

Red

Sposób na zniszczenie PSL jest moim zdaniem prosty:
Likwidacja dofinansowan do OSP. OSP to tylko straż na pokaz i uroczystości i po to zeby sie spotkać przy wodce. Przydatność niewielka.

Likwidacja starostw i przeniesienie kompetencji na inne organy. Likwidacja powiatów Które właściwie sa niepotrzebne. Trzeba utrzymywać kolejnych darmozjadow polityków lokalnych a korzyści żadne.

ARIMR

Reforma KRUS bo sytuacja w której ten sam szewc czy sklepikarz placi ZUS 900zl miesiecznie a drugi KRUS 500zl na kwartał jest szkodliwa. Zrownac wysokość ZUS do poziomu KRUS.

O czymś zapomnialem?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ceroz 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 50
Piwa: 9/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 19:04   

http://wpolityce.pl/polit...dnego-kandydata

demokracja ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 20:10   

Mateusz napisał/a:
O czymś zapomnialem?

Wg mnie lepszym pomysłem byłoby zmniejszenie liczby gmin. W powiecie WN mogłoby zostać spokojnie 4+1 i to z korzyścią dla mieszkańców. Powiaty bym zatrzymał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 20:29   

mcdek napisał/a:
Wg mnie lepszym pomysłem byłoby zmniejszenie liczby gmin. W powiecie WN mogłoby zostać spokojnie 4+1 i to z korzyścią dla mieszkańców. Powiaty bym zatrzymał.


Zmniejszenie Urzędów Gmin, zmniejszenie liczebności rad gmin o 3/4. Powiaty - ok niech zostaną jako rejony tak jak było kiedyś, ale bez rad. Rady Powiatu to są instytucje bez żadnego znaczenia w zasadzie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 21:52   

Oficjalne wyniki wyborów do PE:

PO z poparciem 32,13 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęło PiS z 31,78 proc. głosów, dalej uplasowały się: SLD-UP - 9,44 proc., Nowa Prawica - 7, 15 proc. i PSL - 6,8 proc.



Czyli znowu PO górą - jednak duże miasta zmieniły sporo. Co widać też po ponownym przetasowaniu na dole - KNP znów na 4 miejscu przed PSL.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-26, 22:11   

Wynik KNP cieszy.

A dodatkowo główny kadrowy Wielunia tj Luczak sie nie dostał. :(
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-05-27, 12:15   

W Łódzkiem największe szanse na mandaty do Parlamentu Europejskiego mają Janusz Wojciechowski z PiS i Jacek Saryusz-Wolski z PO. Na euromandat nie ma co liczyć Mieczysław Łuczak. W powiecie wieluńskim zdobył najwięcej głosów z PSL-u, dokładnie 2150.
- Trudno, stało się. To jest wynik do eurowyborów, twardy elektorat PiS-u, częściowo PO poszedł do wyborów. PSL zaistnieje jak zwykle w wyborach samorządowych. Fenomen tego jest taki, że 23% społeczeństwa poszło na wybory - najdziwniejsze że rolnicy korzystają ze środków unijnych a nie idą na wybory. - komentuje Łuczak.

źródło: Radio ZW

Tak przy okazji komentarz P.Posła do wyników wyborów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-27, 12:48   

Cytat:
Fenomen tego jest taki, że 23% społeczeństwa poszło na wybory - najdziwniejsze że rolnicy korzystają ze środków unijnych a nie idą na wybory. - komentuje Łuczak.


Ale jaki to fenomen? Przecież dostawanie kasy nie jest powiązane z uczestnictwem w wyborach. Mało tego - nie ma specjalnego znaczenia na kogo się zagłosuje - wpływ polskich europarlamentarzystów na politykę rolną UE jest żaden. Więc nie ma specjalnie niczego dziwnego że do urn nie poszli. Tym bardziej że PSL to już chyba taki średnio "wiejski" jest...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-27, 13:20   

ourson napisał/a:
Ale jaki to fenomen?
Łuczak najwyraźniej myli eurosceptycyzm ze sceptycyzmem dot. polskich polityków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-05-27, 22:27   

Komentarz o Korwinie
- Uważam, że Janusz Korwin-Mikke w polityce europejskiej osiągnie tyle samo, co w ostatnim ćwierćwieczu osiągnął w polityce polskiej, czyli nic. Ale wstydu będzie co niemiara - stwierdził Sikorski.

Jestem ciekawy ile % z tego co mówił w trakcie kampanii zrealizuje. Jak dla mnie to krzykacz, który tylko gada, a nie robi.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW