R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Rozbudowa budynków parlamentu
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-08, 01:01   

Temat umarł? Argumentów zabrakło?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-07-08, 09:51   

red napisał/a:
Temat umarł? Argumentów zabrakło?


A podałeś jakieś? Ja widziałem jedynie kilka oderwanych frazesów bez pokrycia w rzeczywistości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-08, 22:42   

glupek napisał/a:
A podałeś jakieś? Ja widziałem jedynie kilka oderwanych frazesów bez pokrycia w rzeczywistości.
Frazesy? Pełno ich jest ale w Twoich wypowiedziach. Np o tym cudownym PSLu który walczy o dobro wszystkich obywateli ale jakoś mu kiepsko wychodzi bo ma tylko swoje 5 czy 7% poparcia. Mam nadzieję że niebawem będzie miał poniżej bariery 5% i wszelkiej maści karierowicze odwrócą się od niego, bo wg mnie to jedno z najgorszych ugrupowań politycznych, które dba jedynie o interesy własnych członków i ich rodzin, czego przykłady widać w mediach (np taśmy Serafina) a nawet na lokalnym podwórku.
Co do reszty to wypowiedziałem się wcześniej. Mam podać konkrety? Po co skoro i tak każdy polityk ma to gdzieś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2014-07-11, 15:59   

Dzisiaj w Sejmie PSL pokazał klasę!! Przyszedł "Pan Premier", pogroził palcem i wszyscy zagłosowali jak trzeba...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-07-14, 17:56   

Pisałeś o braku argumentów, ja odpisałem, że rzucasz frazesami:

red napisał/a:
Poniżać się za 3 średnie krajowe i cała masę dodatków jak darmowe przejazdy czy kasa na biura poselskie? Przy tym praktycznie zero odpowiedzialności. Myślę że 90% społeczeństwa chętnie by się dało "poniżyć" za taką kasę.


Już pisałem - startuj - nikt nie zabrania. Zrezygnuj z uposażenia (utrzymaj siebie, rodzinę, wydatki na przejazdy i odłóż jeszcze coś na następną kampanię) i przygotuj się na to, że i tak ktoś cię za to opluje i powie, że nieźle musisz kraść na boku, skoro stać cię na zrezygnowanie z wynagrodzenia. Taka retoryka.

red napisał/a:
glupek napisał/a:
co do standardu sejmowych knajp, to smaczniej i lepiej można zjeść w kilku restauracjach w Wieluniu i okolicach - a trzeba zaznaczyć, że sejm na nich zarabia, a nie dopłaca - to najzwyklejsza dzierżawa.
Można te knajpy zlikwidować. Wiele firm nie ma knajp i pracownicy muszą sobie jakoś radzić. A skoro ktoś to chce wynajmować pod gastronomie to widocznie mu się opłaca i może podstawowe remonty zrobić na koszt własny.


Na zasadzie psa ogrodnika? Po co, skoro knajpy przynoszą kancelarii sejmu przychód? Jedzą tam głównie goście i dziennikarze.

red napisał/a:
glupek napisał/a:
Co do wyglądu sejmu - to jest miejsce reprezentatywne i trochę siara doprowadzać do tego, żeby wyglądało jak byle jaka najtańsza i waląca się rudera. Chyba, że waszą intencją jest po prostu ośmieszanie Polski.
Nie wydaje mi się żeby było az tak źle żeby ładować miliony zł w remont i przebudowę.


Jasne, przenieśmy ich do jakieś stodoły - będziemy się chwalić super oszczędnościami, a za granicą będą na nas patrzeć jak na jeszcze większych gołodupców. Przypominasz mi tych szefów i właścicieli firm, którzy domagają się wykorzystywania brudnopisów, wprowadzają dodatkowe ewidencje, zwiększają kontrolę i angażują czas pracowników wart czasem kilka tysięcy po to, żeby w skali miesiąca zaoszczędzić 2 ryzy papieru.

red napisał/a:
glupek napisał/a:
Co do narzekań na parlamentarzystów - sami na nich głosujecie, a jeśli wam nie odpowiadają już jako kandydaci - dlaczego sami nie wystartujecie? Przecież to takie proste, że byle kretyn to potrafi.
Wcale nie jest proste - w obecnej sytuacji aby mieć realne szanse na elekcję to musisz się ugadać z osobami decyzyjnymi o listach kandydatów w największych partiach. A wiadomo że wystawia się niekoniecznie najlepszych fachowców a najbardziej wiernych i oddanych żołnierzy.
Poza tym na kampanię trzeba mieć środki. Człowiek z zewnątrz ich nie ma a partie rządzące mają kokosy z dotacji budżetowych.


Sposobów jest wiele: w najprostszym przypadku zapisz się do partii i swoją pracą pokaż, że jesteś osobą kompetentną i mającą własne poparcie społeczne - sami cię poproszą o kandydowanie. Innym sposobem jest kariera zawodowa poza polityką - jeżeli będziesz osobą znaną i pozytywnie kojarzoną w regionie, sami zaproponują ci miejsce w pierwszej 3-4 listy. Wbrew temu co piszesz prawie wszystkie partie maja króciutkie ławki kadr - stąd pewnie piszesz o tych miernych - oni są dodawani na listy na zasadzie okazania wdzięczności za tą wierność, ale rzadko ktoś naprawdę wierzy w ich sukces.
Tyle, ze żeby osiągnąć najważniejszy z tych warunków - poparcie wśród ludzi - trzeba trochę pozapierdalać i liczyć się z tym, że przez ładnych parę lat na to poczekasz, a przez cały czas będziesz musiał zrezygnować z 80% prywatnego czasu i życia rodzinnego. Ty wolałbyś zostać posłem bez żadnego własnego wysiłku i wkładu.

red napisał/a:
glupek napisał/a:
Jesteście niekonsekwentni i krótkowzroczni - jeżeli chcecie, żeby parlamentarzystów przestać wynagradzać, to musicie liczyć się z tym, że będziemy mieli to co w Rosji i na Ukrainie - do sejmu, samorządów, administracji publicznej będą szli WYŁĄCZNIE ludzie nastawieni na branie łapówek i kradzieże - bo przecież wiadomo, że z pensji nie będą mogli się utrzymać.
Wcale nie mamy gwarancji że teraz jest inaczej niż na Ukrainie. Wręcz przeciwnie - bardzo często wychodzą na jaw wszelkiej maści układy i powiązania polityków z biznesem. Więc może nie chodzi tu o wysokość zarobków tylko o brak odpowiedzialności i charakter?


Ale masz jakieś wsparcie? Patologie są zawsze i wszędzie - od tego są dziennikarze i opozycja, żeby je wyciągać na światło dziennie. Pogadaj sobie z kimś, kto bywa na dzikim wschodzie i po pierwsze widział, a po drugie coś załatwiał. Gdyby użyć twojej retoryki można by stwierdzić, że nie ma gwarancji, że nie jesteś pedofilem. Stwierdzenie równie oparte na faktach i równie (mam nadzieję) prawdziwe. Takie same wałki wychodzą w tych niby bardziej cywilizowanych krajach. Demokracja nie jest ustrojem idealnym, ale ma mechanizmy, które chronią społeczeństwo przed patologiami. Inne ustroje takich mechanizmów nie mają.
Poza tym - wybierani są ci, na których głosują ludzie.

red napisał/a:
glupek napisał/a:
A jeżeli chcecie wyłącznie mądrych i uczciwych urzędników i parlamentarzystów - musicie się liczyć z tym, że jesteśmy jak ich pracodawcy - żeby zachęcić jakiegokolwiek fachowca żeby dla nas pracował - trzeba mu dobrze zapłacić. Patrząc na wysokość wynagrodzeń kadry zarządzającej w dużych firmach - pensje dla parlamentarzystów są w porównaniu z nimi gówniane.
Jestem przekonany, że 3/4 posłów nie byłoby w stanie zarobić podobnych pieniędzy w biznesie aniżeli zarabiają w sejmie. Jedynym argumentem za ich zatrudnieniem jest to, że nawet po zakończeniu kadencji mają rozliczne kontakty i wpływy w różnych miejscach i to stanowi o ich jakiejkolwiek atrakcyjności na rynku pracy. To też tak apropos tych odniesień do Rosji i Ukrainy.
Skoro parlamentarzyści są takimi fachowcami poza parlamentem i tak dobrze zarabialiby na wolnym rynku, to dlaczego jest tak dużo posłów zawodowych?

Nie chcemy mieć gównianych posłów. Chcemy mieć lepsze prawo, proste przepisy, zmniejszoną biurokrację, konkurencyjna gospodarkę, mniejsze obciążenia fiskalne, mniejsze koszty pracy a dzięki temu w perspektywie lepsze zarobki. Tylko tyle i aż tyle. Niestety od rządzących nie otrzymujemy wędki żeby złapać rybę.


Po pierwsze - zanim 90% z nich do sejmu się dostała już co najmniej tyle zarabiali. Posłami zostają i pozostają ze względu na ambicje, oczekiwania czy złudzenia, że tam będą mogli zrobić więcej dla Polski i ludzi (później się okazuje, że Polska to również ci, których nie lubią i z ich zdaniem też muszą się liczyć i z szumnie zapowiadanych zmian wychodzi jakiś mierny szit). Prawie nikt nie idzie tam dla zarobków.

red napisał/a:
glupek napisał/a:
A wskaż jakie to problemy są i ważniejsze i na pewno nikt w parlamencie się nimi nie zajmuje? A jeżeli są to napisz też czy sam coś z tym robiłeś - choćby napisałeś do właściwego urzędu czy "swojego" posła?
Jest cała masa ważniejszych problemów którymi sejm się albo nie zajmuje, ale zajmuje się w taki sposób, że do niczego dobrego to nie prowadzi.
Mógłbym od ręki wskazać sporo spraw które wymagałyby poprawy tylko że co to zmieni?


To je wskaż, bo mnóstwo czy wszystko zbyt często jest równoznaczne z nic. Poza tym wiele spraw jest postrzeganych jednostronnie - patrzy się tylko na swoje racje i swój interes. Pytałem też, czy cokolwiek zrobiłeś w związku z takimi sprawami, ale nie raczyłeś odpowiedzieć.

Widziałem wiele twoich zastrzeżeń, ale żadnego konstruktywnego wniosku. Jeżeli chcesz tylko sobie pojojczeć i pomarudzić, to daj znać, nie będę odpowiadał.

red napisał/a:
Frazesy? Pełno ich jest ale w Twoich wypowiedziach. Np o tym cudownym PSLu który walczy o dobro wszystkich obywateli ale jakoś mu kiepsko wychodzi bo ma tylko swoje 5 czy 7% poparcia. Mam nadzieję że niebawem będzie miał poniżej bariery 5% i wszelkiej maści karierowicze odwrócą się od niego, bo wg mnie to jedno z najgorszych ugrupowań politycznych, które dba jedynie o interesy własnych członków i ich rodzin, czego przykłady widać w mediach (np taśmy Serafina) a nawet na lokalnym podwórku.
Co do reszty to wypowiedziałem się wcześniej. Mam podać konkrety? Po co skoro i tak każdy polityk ma to gdzieś.


Gdyby na zimno podejść do działań PSLu, to jest to jedyna partia, która do tej pory realizuje swoje postulaty głoszone w wyborach. Mało tego, potrafi skutecznie negocjować z większymi od siebie, żeby je osiągnąć.
Co do normalności PSLu i tego, że mają po prostu do dupy PR i marketing zerknij sobie tutaj:

http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=113151

Napiszesz o stołkach i nepotyzmie - każda partia obsadza stanowiska ludźmi, którym ufa i na których może polegać. Bezstronność i obiektywność jakichkolwiek fachowców to mit - każdy ma jakieś sympatie i poglądy polityczne i każdy jest tylko człowiekiem - popełnia błędy i ma swoje słabości. Co robisz z pracownikiem, który działa wbrew twoim poleceniom i interesowi firmy? Kim go zastąpisz?

Na PSL zagłosowało w 2011 r. ponad 1,2 mln ludzi. Uważasz, że wszyscy to złodzieje i przekręciarze? A może jesteś mądrzejszy niż oni? Każdy ma prawo do swojego zdania pod warunkiem, że jest ono zgodne z twoim? To trochę aroganckie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW