R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rowerzyści a ścieżki rowerowe i inne
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-22, 22:42   

tryply, ale spokojnie na ciągu pieszym mieszczą się trzy osoby, więc nie wiem, o co te krzyki. Poza tym to nie główna aleja parkowa, tylko boczna przy żywopłocie od Piłsudskiego. Zamiast narzekać, wybierz się na spacer.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tryply 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 16
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2014-07-23, 06:19   

.... ależ dokładnie, zgadzam się, ta ścieżka przy Piłsudskiego jest ciekawa, alejka szeroka to i dało się coś zrobić (i bezpieczniej i inne takie tam), tym bardziej że robiony jest "przesmyk" do Śląskiej (choć i tu wydaje się że rowery jeździć będą inną aleją parkową niż zakłada projektant).
Polecam pozostałe, np. równolegle do ul. Krakowskie Przedmieście. Jeżeli zamknąć tę alejkę dla ruchu pieszego to spoko, ale tak jak jest teraz??
Można też umieścić znak ograniczający prędkość.....
Nie o narzekanie tu chodzi, a o wspólne korzystanie z parku.
Wydaje mi się iż sztuczne (na siłę) tworzenie dróg rowerowych w parku mija się z celem, wprowadza zamęt (przejedź się alejką wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-23, 06:23   

Docelowo łączenie Śląskiej z Sienkiewicza będzie przebiegać z tyłu stacji uzdatniania wody, przy murze. Od strony Krakowskiego jeszcze nie jechałem, więc muszę zobaczyć.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tryply 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 16
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2014-07-23, 06:29   

Polecam jazdę tą częścią parku i czekam na wrażenia :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-23, 07:16   

Osobiście uważam że najlepszym rozwiązaniem byłoby ustanowienie całego parku jednym wielkim ciągiem pieszo-rowerowym (czyli bez wydzielonych pasów, pieszy ma pierwszeństwo), ale:
- ścieżka wymusza jazdę po niej a nie po asfalcie, ciąg pieszo-rowerowy niekoniecznie (sytuacja w przepisach niejasna)
- już widzę jaki wtedy byłby ból dupy o rowerzystów między ludźmi
- część osób (w tym ja) używa roweru jako środek transportu a niekoniecznie rekreacji, a szybkie przemieszczanie się w takich warunkach to gwarancja wypadku

Tak więc IMO najlepsze było by poszerzenie chodników dookoła (wzdłuż ulic, nie przez środek parku!) i wtedy wydzielenie 1/3, może 2/5 szerokości dla rowerzystów. No ale i tak już po ptokach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-07-23, 10:09   

A ta ścieżka rowerowa nie jest przypadkiem jednokierunkowa?

Bo jeżeli tak, to ciekawe jak z ruchem rowerowym w przeciwnym kierunku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-23, 10:13   

A żeście się czepili. Jakbyście nie wiedzieli że nie o żadną ścieżkę rowerową chodzi tylko o wpis w folderze wyborczym... tfu informatorze gminnym jak to miasto wytyczyło xxx km ścieżek rowerowych. Ładne zdjęcie się do tego doda i będzie git.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-23, 10:23   

Kilka uwag:
- ścieżki dla mnie to ciągi rowerowe mające mi umożliwić szybkie przemieszczanie się po mieście, te nasze wytyczono raczej pod turystykę rowerową, ale może się mylę poczekajmy na całość.
- przejazdy obok pasów nie znajdują sie w ciągu ścieżki i zmuszają rowermanów do przejazdu między pieszymi, mam nadzieję, że ktoś sie zorientuje i przeniesie ścieżkę przy pasach ma stronę od skrzyżowania, unikniemy w ten sposób kolizji z pieszymi (tak przynajmniej zauważyłem na ulicy Sienkiewicza i Śląskiej)
- obok WDK w ciągu ścieżki znajduje się bardzo nisko kikut konara, byłem świadkiem jak rowerzysta się na niego nadział u uszkodził sobie czólko.
- a teraz pozytyw - na ulicy Śląskiej drogowcy na pasie rowerowym obniżali krawężnik do poziomu jezdni.

A teraz o ścieżce do Rudy - przy 20km/h (na zjazdach tyle jedzie każdy) zaczynają się skoki rowerowe - totalna porażka projektowa - przajazd obok kościoła w Rudzie totalna porażka, zmusza rowerzystów do ekwilibrystycznych zalrętów przy małych prędkościach i w dodatku na podjeździe o dużym nachyleniu, większość rowerzystów olewa ten fragment i jedzie po asfalcie (w stronę kościoła pod prąd), poprawienie tego fragmentu jest konieczne natychmiast!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
obowiązkowy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 83
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-23, 11:20   

dla mnie wytyczenie ścieżki rowerowej w parku w ten sposób, to kolejny przykład jak można zrobić coś "po wieluńsku", czyli na odpie*** i wmawiać ciemnym ludziom, że tak jest w innych miastach i się sprawdza. U nas w mieście jest wiele rzeczy, które robi się pod publikę, aby zamknąć ludziom paszcze, żeby nie gadali. Chcieliście ścieżki rowerowe, to macie! No przecież budujemy ścieżki! Wieluń miastem rowerów huraaa!! hahaha A rozwiązanie w pobliżu pomnika "Pogromcom hitleryzmu" z serpentynami, które trzeba pokonać by dostać się do pl. Kazimierza nadaje się do "Teleekspresu" haha :) Brawo za pomysłowość! Ale najważniejsze, że będzie można w gminnym folderze umieścić większą długość tras rowerowych w mieście, a że ludzie i tak skrótem będą jeździli to nie ważne już...

Ale jest dobra wiadomość. W następnym roku ruszy przebudowa ul. fabrycznej w Wieluniu od ul. Warszawskiej, aż do Chrustów. Wiem, ze na docinku od Korony do Cukrowni na pewno powstanie ścieżka rowerowa. Mają zostać zasypane rowy i po stronie północnej drogi powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a po stronie południowej sam chodnik. Bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję, że wybudują tą ścieżkę z asfaltu, bez żadnych wzniesień, tak ja to w Rudzie przekombinowali. Tylko jak na razie w planach nie ma kanalizacji, podejrzewam, ze trzeba będzie później znów kopać, żeby odprowadzać nieczystości komunalne z pobliskich domów... i scieżka na tym ucierpi.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-23, 13:59   

Jeżdżę po parku zarówno rowerem jak i czterokołowym pojazdem pchanym czyli wózkiem dziecięcym. Jak do tej pory śmigałem po parku rowerem jak i wózkiem bez problemów. Teraz totalna porażka. Idąc od przejścia na krakowskim do WDKu z wózkiem moja żona nie mieści się już obok mnie. Musimy iść gęsiego. Nie wspomnę już gdy ktoś siedzi na ławce. Wtedy to slalom gigant. Podobnie gdy jedzie się rowerem. Nie sposób się wyminąć z jadącym z przeciwka. Jasne że zawsze można wyjechać na ciąg pieszy... ale np. tam gdzie siedzą menele popijający z gwinta (a jakby powiedział prof. Miodek: z gwintu) czyściochę na których Straż Miejska ma wyj...ane, nie sposób.
Tylko czekać pierwszych ofiar tego bzdurnego pomysłu. Dla mnie tak jak już wcześniej powiedziałem to idiotyzm tego roku.
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-23, 16:01   

kitor napisał/a:
- ścieżka wymusza jazdę po niej a nie po asfalcie, ciąg pieszo-rowerowy niekoniecznie (sytuacja w przepisach niejasna)

Co z tego? Ulicą Piłsudskiego i tak wolno jechać rowerem, bo na wytyczoną ścieżkę rowerową nie da się wjechać z ulicy od strony Starych Sadów (podobnie w odwrotnym kierunku - jadąc ścieżką rowerową przez park nie da się wyjechać z niej na drogę w pobliżu skrzyżowania Piłsudskiego/Krakowskie Przedmieście).
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tryply 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 16
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2014-07-25, 07:37   

Tak się zastanawiam, może ktoś się zna, i rozwiąże moje dylematy.

Jeżeli w parku utworzono ścieżki rowerowe to rozumiem iż:

- pieszy nie może wchodzić na ścieżkę rowerową
- rowerzysta nie może poruszać się poza ścieżką rowerową

Czyli nie można już przejechać przez park rowerem inną drogą niż te nowo wytyczone??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-25, 08:50   

Nooo. Dokładnie! A od sierpnia pieszy nie będzie mógł się poruszać po terenie niezabudowanym bez kamizelki... Nawet jak będziesz miał do przejścia parę metrów po poboczu. W praktyce wszystko zostanie po staremu, tylko chłopaki w radiowozach, jak się będą nudzić, albo im się nie spodoba twoja fizjonomia będą mieli podkładkę, żeby ci dopier.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tryply 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 16
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2014-08-02, 22:24   

Miałem już nic w temacie nie pisać, wystarczy zobaczyć "ścieżki" rowerowe w parku Żwirki i Wigury.
Niestety, oddano do użytku połączenie ulic Śląskiej i Sienkiewicza.
Jak dla mnie był to "hitowy" wynalazek, niestety, przejdźcie się tamtędy.

Moje wrażenia:

- droga szeroka (nie ta masakra co w parku)
- kostka "bezfazowa", czyli rowerzysta jedzie prawie "pynnie"

To były plusy, niestety są też minusy.
Okazuje się iż kostka (mimo iż nowa) jest niesamowicie nierówna,
jak mniemam jest to wynik prac przy elewacji sąsiadującego z drogą budynku.

Dlatego właśnie ten post.

Połączenie ulic naprawdę pomysłowe, wykonanie (jak ścieżek w Parku) do bani.
Podobna sytuacja z nierównościami kostki jest koło kina, naprawdę zastanawiający jest dla mnie odbiór techniczny projektów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jaroslaw13 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-05-26, 17:07   

To są plusy i zalety ścieżek rowerowych. Jak się jedzie naprawdę przeszkadzają nierówności kostki na ścieżce rowerowej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW