R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
SZKOŁA RODZENIA W WIELUNIU
Autor Wiadomość
juziarek 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: wielun
Wysłany: 2014-08-27, 19:00   SZKOŁA RODZENIA W WIELUNIU

Witajcie, od niedawna mieszkam w wieluniu i nie znam okolic ani miejsc, instytucji, więc chciałam was prosić o poradę - ponieważ jestem w ciąży o szkołe rodzenia :
- gdzie znajdują się takie szkoły ? (jeśli jest ich kilka) czy jest tylko jedna przy szpitalu?
jaką polecacie???

z góry dziękuje za odpowiedzi
_________________
juziarek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
obkowka 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 04 Gru 2014
Posty: 16
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-12-16, 14:43   

Jestem w trzecim trymestrze i zastanawiam się czy zapisac sie jeszcze do szkoły rodzenia? Tak jak w artykule http://www.osesek.pl/ciaz...zien-ciazy.html bardzo dolegają mi żylaki i skurcze nóg i nie wiem czy powinnam chodzic na takie zajecia? Co myślicie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-12-17, 16:28   

Hey, ja rodziłam w listopadzie, a do szkoły rodzenia poszłam na przełomie września i października. Położne doradzają, żeby zacząć chodzić do szkoły w 3 trymestrze, bo brzuszki są już pokaźne i przyszłe mamy mogą sobie lepiej wyobrazić pewne kwestie. Co prawda ja miałam tylko mocno opuchnięte nogi, bez jakichkolwiek żylaków. Pewnie każda szkoła prowadzona jest w inny sposób. Uczestniczyłam w co tygodniowych zajęciach, które były podzielone tematycznie. Nie było żadnych zajęć z piłkami. Prowadząca skoncentrowała się, bardziej na kwestiach "teoretycznych". Z praktycznych elementów było tylko kąpanie lalki na sucho i ubieranie jej. :-) Także pójście do szkoły to indywidualna kwestia. Ja polecam, choćby dla usystematyzowania wiedzy (która dociera do nas z różnych źródeł), no i dla próby osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Powodzenia! ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zara 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-23, 08:50   

A mi właśnie powiedziano że do szkoły rodzenia należy iść po między 30 tygodniem a 37 także spokojnie jest czas. Sama jednak nie wiem czy w ogóle się wybierać, skoro mam mieć cesarkę a mąż pewnie ze mną nie będzie chodził...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-02-02, 21:41   

szkoła rodznia to nie tylko wiedza jak urodzić, ale także jak pielęgnować maluszka i jak dojść do siebie po porodzie, bo my mamy też jesteśmy ważne, mam 3 wspaniałych dziewczyn i urodziłam je naturalnie, poszło gładko a to dzięki wiedzy ze szkoły rodzenia.
powodzenia wszystkim mamom
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majkabbb 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 11
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-13, 01:37   

Generalnie, w Wieluniu do szkoły rodzenia się chodzi po 28 tygodniu , jeśli chodzi o wiedze to zbytnio mi nie pomogły te zajęcia. Suche czytanie artykułów , i trochę gimnastyki ( dosłownie 10 min ) . Mało informacji na temat samego porodu i połogu. Ja osobiście byłam zaskoczona że mogę się tak zle czuć po cesarce . Dopiero rozmowy z położna trochę mi pomogły i ona również była zdania że młode kobiety nie sa w ogóle przygotowane do porodu mimo że chodzą praktycznie co 3 tygodnie do ginekologa. Jak ktoś ma czas ( ja miałam ) to zawsze to jakieś dodatkowe zajęcie ale raczej nie liczyłabym na zbyt wiele :) :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW