Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Forum - co dalej?
Author Message
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

Sorry ale jakie tu były wycieczki osobiste? Mam dokladnie to samo zdanie na temat Twoich wpisow nt kupowania/produkcji wedliny... na tej samej podstawie moglbys usunac jeden z moich postow w tym temacie.

[size=9][ [i]Komentarz dodany przez: [b]Archdevil[/b]: 2014-09-01, 22:20[/i] ][/size]
[color=blue]Wydzielone z usuniętych postów: http://wielun.biz/viewtopic.php?p=209216#209216[/color]
 
 
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Więc bądź tak dobry i wymoderuj się sam.
Chciałem zakończyć temat. Niepotrzebnie przyznałem się do kupowania/robienia wędliny. Mój błąd.
Chcesz dalej po mnie pojeździć proszę bardzo. Skoro sam jesteś taki czysty.
Rybakowi napisałem, że nie płaci podatków od sprzedanych przedmiotów (wiem bo sam od niego kupiłem komputer) i się zamknął. Na resztę niestety nie mam haków. Ty zamiast starać się załagodzić to podsycasz? Proszę bardzo przywróć ten post i jeszcze po mnie pojeźdź.

A i jeszcze jedno. NIE JESTEM JEDYNYM MODERATOREM NA TYM FORUM!!!
Skoro widzieliście że to zmierza w złym kierunku mogliście powstrzymać eskalację.
Natomiast z tego co widzę ( a wystarczy zobaczyć kto i kiedy oglądał rzeczony wątek) to reszta moderatorów ma głęboko w (słowo wymoderowano) to co się dzieje.
 
 
red
Moderator



Posted:     [ !!! ]

[b]Gregg Sparrow[/b], nemo iudex in causa sua.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[b]red[/b], to gdzie byli moderatorzy? Można było wątek wydzielić, bo mało miał wspólnego z kurczakiem prezesa, jak zaczęła się dyskusja o manufakturze bez podatku. Szkoda, że skopaliście Gregga, zamiast dbać o dobre imię forum. I nie mówię tutaj kto ma rację, tylko jak powinien zachować się moderator.
 
 
Archdevil
Administrator
pan piekła



Posted:     [ !!! ]

[b]Ferbik[/b], moderatorzy nie tyle "mieli w (słowo wymoderowano)" co mieli nadzieję, że jeden z nich się opamięta i sam powstrzyma rozlew krwi... Problemu by nie było, gdyby [b]Gregg[/b] nie dał się podpuścić i nie odpisywał po momencie, kiedy stwierdził EOT ze swojej strony (abstrahując już do formy dyskusji do tamtego momentu) :roll:
Wyszło jak wyszło, standardowo skończyło się na kolejnych postach w "zażaleniach" i usuniętym użytkowniku, w gruncie rzeczy mogło być gorzej.
 
 
Jaro
Administrator
wielun.biz



Posted:     [ !!! ]

Również uważam, że niepotrzebnie podżegaliście się do całej tej niepotrzebnej dyskusji...
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[b]Ferbik[/b], ale o co chodzi? Że dygresja się nieco przeciągnęła? Nie tylko w tym jednym wątku. Jakie to ma znaczenie? Że offtop? Nie przesadzajmy...

Skoro uważasz że skopaliśmy Gregga , to może przeczytaj raz jeszcze ten wątek.

Ponieważ od początku traktowałem forum jako zabawę. Pożyteczną, ale jednak zabawę to chyba nic tu dalej po mnie. Tym bardziej, że przebywanie w jednym gremium z kimś, kto żałuje że ma haka tylko na jednego użytkownika też nie jest dla mnie jakoś szczególnie przyjemne. UB i Gestapo to jednak nie mój klimat.

Dzięki wszystkim za te kilka lat wspólnego moderowania.
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

Wypieprzyłem posty nie związane z tematem. A żale ze strony użytkowników odnośnie usuwania postów, gdzie kryteria postów niskich intelektualnie określamy my, śmierdzą trolowaniem i mam w (słowo wymoderowano), jak się ktoś obrazi i potupie nóżkami, każąc usunąć swoje konto. Poryczę, potęsknię i mi przejdzie. Albo nie, w (słowo wymoderowano) to mam.
 
 
red
Moderator



Posted:     [ !!! ]

Sory za język ale parafrazujac Wajde - pisze dosadnie bo myślę dosadnie. Przede wszystkim nikt nie powinien być sędzia we własnej.sprawie i Gregg nie powinien sam majstrowac przy temacie bo bardzo źle to wygląda. Po drugie - jeśli chciał to wyciszyć to mógł to zrobić prosząc resztę moderatorów i pewnie nikt by nie odmówił. A najgorsze jest to, że czyścimy temat pod pozorem offtopow a tak naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o krycie głupoty jednego z moderatorów, który w swoim debilizmie zapedzil się tak daleko,.ze pomoc mógł tylko.twardy reset. I jeszcze pisze o hakach na innych... Żenada. Naprawdę wygląda to niepoważne i zaczyna przypominać kółko wzajemnej adoracji. Ja nie zamierzam przytakiwac idiocie tylko dlatego, że jest moderatorem.
 
 
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="red"]Przede wszystkim nikt nie powinien być sędzia we własnej.sprawie i Gregg nie powinien sam majstrowac przy temacie bo bardzo źle to wygląda. Po drugie - jeśli chciał to wyciszyć to mógł to zrobić prosząc resztę moderatorów i pewnie nikt by nie odmówił.[/quote]
To po jaki ch..j na mnie najeżdżałeś? Miałem cię prosić o łaskę i czekać aż przestaniesz? Gdzie byłeś jak mnie obrażali? Jakbyś zareagował nie musiałbym sam tego robić. Ale miałeś to w (słowo wymoderowano) dokładając jeszcze do pieca.
[quote="red"] A najgorsze jest to, że czyścimy temat pod pozorem offtopow a tak naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o krycie głupoty jednego z moderatorów, który w swoim debilizmie zapedzil się tak daleko,.ze pomoc mógł tylko.twardy reset. I jeszcze pisze o hakach na innych... Żenada. Naprawdę wygląda to niepoważne i zaczyna przypominać kółko wzajemnej adoracji. Ja nie zamierzam przytakiwac idiocie tylko dlatego, że jest moderatorem.[/quote]
Sorry za język, ale SPIER....AJ. Jeszcze mnie będziesz teraz wyzywał? Chcieliście sobie poużywać to sobie poużywaliście... za co??? Za to, że kupuję wędlinę od rzeźnika a nie w sklepie??? I to pokazuje waszą mądrość. Za to ja jestem głupi i idiota.
Jak widać prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W was niestety tylko zawiść. Teraz widzę że tylko czekaliście na moje potknięcie (szczególnie ourson). Już wcześniej zauważyłem że masz coś do mnie... ciekawi mnie tylko co. Jak masz odwagę to napisz na priva.

Ferbik a Ciebie zapraszam na pyszną kiełbaskę, najbliższa okazja za około miesiąc.
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[quote="Gregg Sparrow"] Teraz widzę że tylko czekaliście na moje potknięcie (szczególnie ourson)[/quote]

sam jesteś jasnowidzem czy masz znajomego fachowca który pomaga Ci uruchomić szklaną kulę? Mam nadzieję że ten od dawania świni w ryj jest lepszy...

Nie mam do Ciebie nic prywatnie to i na priv nie będę pisał. Całkiem otwarcie piszę publicznie - to chyba nawet bardziej odważne. I wszystko co miałem do napisania w tej kwestii już napisałem. Jeśli masz jakieś podejrzenia o drugie/piąte/setne dno to znaczy że masz jakąś manię... ale to już nie moja sprawa...

Ja sam święty nie jestem, wiele za uszami mam. Pewnie jak każdy. Ale nie zgrywam się na jedynego sprawiedliwego. Poza tym jak widzę że popełniam błąd to staram się go naprawić a nie brnąć ślepo... Osobą która najbardziej nakręcała ten temat byłeś Ty. Osobą która chyba najbardziej obrażała innych to chyba nawet też Ty byłeś.

Oprócz moderatorów jesteśmy też normalnymi użytkownikami tego forum. W mojej opinii nigdzie nie pomieszałem tych dwóch funkcji - jeśli mam jakieś uwagi do moderacji to zgłaszam je w Area, bo nie widzę powodu żeby pokazywać na zewnątrz wewnętrzne podziały w tym gronie. Ale jako użytkownik też mam prawo pisać.

Tak, błędem było nie podzielenie tego wątku. Dla mnie nie ma to po prostu większego znaczenia - ale przyjmuję rację tych którzy znają się na internecie i forach lepiej - powinno to zostać po 5-6 poście podzielone. I gdybym zostawał dłużej w składzie tego gremium to starałbym się to robić dla większej przejrzystości forum (choć uważam że w niektórych wypadkach to niepotrzebnie zaburza dyskusję w głównym lub pobocznym wątku).

Po przespaniu się z tematem ponawiam swój wniosek o usunięcie z grona moderatorów. Nie zamierzam pozostawać w tym gronie z osobą która żałuje że nie ma na mnie haków. naprawdę nie jest
 
 
Archdevil
Administrator
pan piekła



Posted:     [ !!! ]

[quote="ourson"]Po przespaniu się z tematem ponawiam swój wniosek o usunięcie z grona moderatorów.[/quote]
Zaczekałbyś z egzekucją wniosku aż trochę temat się wyciszy na otwartym forum?
 
 
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="ourson"]Nie zamierzam pozostawać w tym gronie z osobą która żałuje że nie ma na mnie haków[/quote]
No tak, bo Ty na mnie znalazłeś i byłeś z tego tytułu wieeeelce ukontentowany. To po mnie jeździliście jak po łysej kobyle. Starałem się tylko wszystko wytłumaczyć ale nie pozwoliliście mi łapiąc za słówka.
[quote="ourson"]jeśli mam jakieś uwagi do moderacji to zgłaszam je w Area[/quote]
Jak widać na powyższym przykładzie nigdzie nie zgłosiłeś uwag do mnie tylko się przyczepiłeś w tamtym wątku i sobie poużywałeś.
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[quote="Gregg Sparrow"]No tak, bo Ty na mnie znalazłeś i byłeś z tego tytułu wieeeelce ukontentowany.[/quote]

Każdy mierzy swoją miarą... dalej komentować mi się nie chce bo i tak ani ja ani nikt inny chyba nie jest w stanie Ci wytłumaczyć tego co stało się w tym wątku...

[quote="Gregg Sparrow"]ourson napisał/a:
jeśli mam jakieś uwagi do moderacji to zgłaszam je w Area

Jak widać na powyższym przykładzie nigdzie nie zgłosiłeś uwag do mnie tylko się przyczepiłeś w tamtym wątku i sobie poużywałeś.[/quote]

Moderacja to czynność. Nie miałem uwag do czynności wykonywanych przez moderatorów w tamtym wątku (do czasu nieuzasadnionego kasowania postów) więc ich nie zgłaszałem. A to że masz nick na zielono nie oznacza że nie mogę do Ciebie napisać na ogólnym forum posta tak jak bym to napisał do każdego innego użytkownika.

Nie przypominam sobie sytuacji abym publicznie skrytykował jakąkolwiek czynność (usunięcie posta, ostrzeżenie czy cokolwiek) moderatora czy Administratora. Zawsze robiłem to tutaj. Albo nie robiłem wcale.

[quote="Archdevil"]ourson napisał/a:
Po przespaniu się z tematem ponawiam swój wniosek o usunięcie z grona moderatorów.

Zaczekałbyś z egzekucją wniosku aż trochę temat się wyciszy na otwartym forum?[/quote]

[b]Archdevil[/b], gdybym chciał z tego zrobić publiczną sprawę to nie pisałbym o tym w Area. to po pierwsze. Po drugie - i tak nie ode mnie zależy termin tej czynności bo najzwyczajniej w świecie nie mam do tego uprawnień ;-). Po trzecie i chyba najistotniejsze. Tak długo jak stosowane będą podwójne standardy tak długo temat będzie wracał. Ucichnie na chwilę a potem znowu wypłynie.
 
 
red
Moderator



Posted:     [ !!! ]

[quote="Gregg Sparrow"]To po jaki ch..j na mnie najeżdżałeś? Miałem cię prosić o łaskę i czekać aż przestaniesz? Gdzie byłeś jak mnie obrażali? Jakbyś zareagował nie musiałbym sam tego robić. Ale miałeś to w (słowo wymoderowano) dokładając jeszcze do pieca. [/quote]Najeżdzałem? pisałeś głupoty to najeżdzałem. A dlaczego miałbym to pominąć milczeniem? W imię tego że jesteś moderatorem? I zastanów się kto dokładał do pieca. Opanowałeś się dopiero wtedy jak wyszła na jaw twoja dwulicowość.
[quote="Gregg Sparrow"]Jeszcze mnie będziesz teraz wyzywał? Chcieliście sobie poużywać to sobie poużywaliście... za co??? Za to, że kupuję wędlinę od rzeźnika a nie w sklepie??? I to pokazuje waszą mądrość. Za to ja jestem głupi i idiota. [/quote]Ja nie wyzywam tylko nazywam rzeczy po imieniu. Wymagasz od innych, jedziesz po nich na forum, potem się przyznajesz, że sam jesteś nie lepszy. To by jeszcze uszło, ale najgorsze jest to, że jak się zorientowałeś, że powiedziałeś za dużo, to zacząłeś kręcić, kombinować, a na końcu pousuwałeś niewygodne wpisy. Kompletna żenada.
I wcale nie chodzi o to gdzie kupujesz kiełbase czy kto i za ile kładzie ci panele, tylko o to, że wymagasz od innych przestrzegania pewnych reguł, a sam ich nie przestrzegasz. W dodatku tego nie widzisz, a w problemowej sytuacji zaczynasz mataczyć...
Dorosły facet zdawałoby się...
[quote="ourson"]Ja sam święty nie jestem, wiele za uszami mam. Pewnie jak każdy. Ale nie zgrywam się na jedynego sprawiedliwego. Poza tym jak widzę że popełniam błąd to staram się go naprawić a nie brnąć ślepo... [/quote]Dokładnie pod tym też mogę się podpisać!
 
 
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="red"]twoja dwulicowość[/quote]
Jaka dwulicowość??? To że mówię prawdę to jest dwulicowość? Może masz jakieś dowody, że kłamałem??? A może chcesz się założyć o najlepszą flaszkę jaką zdołasz kupić???
[quote="red"]pousuwałeś niewygodne wpisy.[/quote] Nie usuwałem "niewygodnych" wpisów tylko te które były obraźliwe... i usuwałem je tylko dlatego, że ty miałeś w (słowo wymoderowano) to, że ktoś mnie obraża. Teraz również ty mnie obrażasz panie święty.
 
 
Archdevil
Administrator
pan piekła



Posted:     [ !!! ]

[quote="ourson"]Archdevil, gdybym chciał z tego zrobić publiczną sprawę to nie pisałbym o tym w Area. to po pierwsze.[/quote]
Domyślam się, że masz czyste zamiary ;) Chodzi mi o to, by uniknąć kolejnej pożywki dla krucjaty przeciwko władzom Forum.

[quote="ourson"]Po trzecie i chyba najistotniejsze. Tak długo jak stosowane będą podwójne standardy tak długo temat będzie wracał. Ucichnie na chwilę a potem znowu wypłynie.[/quote]
Niestety tu jest sedno sprawy :sad:
Na dodatek wspominany przez [b]głupka[/b] "upadek forum", jakkolwiek rozumiany może stać się prędzej czy później faktem - co prawda głównie jest to efekt rozwoju społecznościówek, ale te podwójne standardy nam zdecydowanie nie pomagają w spowolnieniu tego procesu.
Wystarczy zajrzeć do statystyk: http://wielun.biz/statistics.php

Szczerze mówiąc nie chciałbym, by Forum stało się tylko tablicą ogłoszeń - a takich nowych tematów w końcu jest najwięcej. Osobiście tylko dzięki Forum wiem, co się u nas w regionie dzieje... A wbrew pozorom wiem więcej od rodziców, którzy są na miejscu :wink:
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[b]Archdevil[/b], facebook zabrał nam sporo. Widzę też po rajdach rowerowych, że ludziom coraz częściej brakuje czasu. Poza tym statystyki logowań i rejestracji mają się nijak do odwiedzin forum, które rosną wbrew wszystkiemu i już skoczyły do ponad 2000 odwiedzin unikatowych dziennie.
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[b]Ferbik[/b], a jest jakaś statystyka długości pobytu na forum anonimowych czytelników (niezarejestrowanych)? Ilości odwiedzonych wątków? czasu spędzonego na poszczególnych wątkach? Bo sądząc po ilości spambotów rejestrujących się kiedyś na forum (a chyba żeby to zrobić to muszą "odwiedzić" stronę, to jeśli nawet teraz się nie rejestrują bo napotykają przeszkodę, to statystyka odwiedzin rośnie.

[quote="Archdevil"] Chodzi mi o to, by uniknąć kolejnej pożywki dla krucjaty przeciwko władzom Forum. [/quote]

Ale "władze" Forum same tej pożywki dostarczają. Regularnie. Ja nawet nie myślę żeby moje odejście z "zielonych" jakoś szczególnie zostało dostrzeżone przez "ogół"

[quote="Archdevil"]Na dodatek wspominany przez głupka "upadek forum", jakkolwiek rozumiany może stać się prędzej czy później faktem - co prawda głównie jest to efekt rozwoju społecznościówek, ale te podwójne standardy nam zdecydowanie nie pomagają w spowolnieniu tego procesu. [/quote]

Myślę że forum nigdy do końca nie upadnie póki będzie jakaś grupa zainteresowanych żeby pisać. Po prostu może mieć mniejszy zasięg i "siłę rażenia". Ale wg mnie obrażanie się na użytkowników nie jest dobrą drogą. Jak ktoś pisze że coś mu się nie podoba to może warto się zastanowić nad tym co pisze a nie stwierdzać - jak się nie podoba to wypad. Nie zawsze to są uwagi od totalnych trolli. To jest przypadek np moona. Ale były też wcześniejsze typu Syn Mariana (nie wiem, może funkcjonuje pod innym nickiem). I pewnie wiele innych którzy np przestali pisać.
Ja wiem że to prywatne forum etc. ale taktyka "nie podoba się to spadaj" była może dobra jak nie było poważnej konkurencji - a wobec fb i jednak zaniku aktywności na forum warto byłoby jednak trochę bardziej się uelastycznić?
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

Facebook nie jest konkurencją. Jest zupełnie czymś innym, inaczej działającym. Nie mam zamiaru wysłuchiwać, jaki to jestem niedobry, bo jakaś idiotka napisała tak żenującego posta, że nawet nie potrafi przytoczyć jego treści, a ja po prostu go nie wrzuciłem tutaj z racji szybkiej reakcji, a potem wstawia się za nią wioskowy głupek, który również nie potrafi przytoczyć treści usuniętego przeze mnie posta.
Zresztą... tak ciężko przejrzeć posty Urodzinki i zobaczyć, jaki to pustostan w blond włosach?
Nie. Lepiej bić pianę i mieć pretensje, że zły admin usunął posta. Sorry, przez 10 lat nauczyłem się, żeby takie osoby ignorować i nie dopuszczać do tego, żeby się żółć wylewała, a przede wszystkim nie od osób, które bezpośrednio problemu nie znają.

I zmniejszenie się aktywności osób na forum nie jest spowodowane tylko facebookiem. Głównie spowodowane jest - tak jak pisałem - brakiem czasu. Patrzę po ludziach, którzy byli na początku z nami: Paulina, AnnBlue, Tina i wielu innych. Nie ma tych osób, nie mają czasu. Tryb życia nie pozwala na to, żeby poświęcać się forum. Widzę też po sobie: coraz rzadziej tutaj jestem, ale mimo wszystko śledzę i staram się pilnować, żeby był porządek. Niestety coraz więcej poświęcamy się pracy i pogoni za kasą, coraz mniej normalnemu spędzaniu czasu, a siedzenie przed kompem i pisanie postów jest ostatnio folklorem.

Ourson: statystyki ludzi, z konkretnych IP, wchodzących do nas bezpośrednio z przeglądarki, przeez google, facebooka itp. a nie boty.
  
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[b]Ferbik[/b], ale ja piszę o moona a nie Urodzince... chyba że to ta sama osoba.

A co z tymi statystykami odwiedzin? Wiemy coś więcej czy tylko sucha liczba odwiedzin?
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

[b]ourson[/b], Ty hipokryto :D

[quote="ourson"]Urodzinka, pisanie na tym forum naprawdę nie jest obowiązkowe. Możesz założyć sobie swoje forum, ustalić swoje zasady. Tylko z aktywnością 9 postów/rok (z czego 1/3 to zażalenia) nie powalczysz...[/quote]

Staty opisałem w poprzednim poście, którego edytowałem w momencie napisania Twojego.
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

Tak, też sobie przypomniałem tego posta :-D wydaje mi się że to jedyny przypadek użycia tego argumentu :-) Ale nie mam nic na swoją obronę :oops:
 
 
ourson
Moderator


Posted:     [ !!! ]

Ale swoją drogą - Urodzinka jest dobrym przykładem dlaczego polityka "nie podoba się to spadaj" jest błędem. Trollem wielkim nie jest. W ciągu roku napisała >100 postów. Mniej lub bardziej sensownych, ale jednak wnosi coś na forum.
 
 
red
Moderator



Posted:     [ !!! ]

[b]Gregg Sparrow[/b], dwulicowosc i kłamstwo nie musi iść w parze. Mi chodzi o to, że od jednych głośno wymagasz pewnych rzeczy a sam robisz inaczej. Ale jak widać Ty nadal tego nie rozumiesz, chociaż to w sumie prosta sprawa..
Nigdzie nie napisałem ze jestem święty bo jest dokładnie odwrotnie. Czytaj ze zrozumieniem.
Usunąłes wpisy niewygodne dla Ciebie. Ale czy obraźliwe? Ktoś napisał Ci prosto w twarz ze "mataczysz i krecisz " a Ty to usunąłes jako obraźliwe?
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group