R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - co dalej?
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-31, 11:41   

kitor napisał/a:
Od jakiś 2-3 tygodni stoimy z Mrówkiem za tym: http://spottedwielun.info/. Chcieliśmy co ważniejsze newsy przyklejać, etc - ale na pytanie o linka w stopce na forum warunek postawiony przez Ferbika to logo forum u nas w widocznym miejscu, na co nie mamy zgody dwóch pozostałych osób, więc z tego przynajmniej nic nie będzie.

No właśnie. Przeszliście na spotted, bo do tej pory Mrówek wrzucał wpisy do nas na forum, a teraz mielibyśmy korzystać z usług osób obsługujących zewnętrzną stronę? Absurd.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-31, 12:50   

Ujmę to tak - spora część newsów była przeklejkami z RZW, DZŁ itd. Nie było problemu.
Cytat:
a teraz mielibyśmy korzystać z usług osób obsługujących zewnętrzną stronę?

I to się właśnie nazywa stosowaniem podwójnych standardów.

Wybacz, rozumiem ból po tym jak dwóch murzynów (zresztą działających na i dla forum z własnego świadomego wyboru) którzy odwalali znakomitą większość roboty postanowiło ogarnąć coś swojego, zamiast zasuwać na czyjąś markę. Nie przypominam sobie żadnych umów, nawet ustnych, żadnego NDA jak i lojalki - a ponad dwa lata pracowałem na rzecz forum, i wcale nie mam zamiaru teraz robić mu złej renomy - po prostu robimy coś własnego.
Naprawdę, twoja reakcja mnie nie dziwi. Ale spróbuj ocenić sytuację jako osoba stojąca z boku.

Cytat:
Przeszliście na spotted, bo do tej pory Mrówek wrzucał wpisy do nas na forum

Za Marka się tłumaczył nie będę, natomiast chcę zauważyć że wciąż chcieliśmy tu umieszczać newsy, jako przeklejki od nas (ciekawostka z GA: Na wpis o tym że Tusk przyjedzie do Wielunia, wątek na forum ma całe 157 wyświetleń [szał, u nas ponad 1500, a całe miasto ma o to przecież ból dupy] z forum było dokładnie 10 wejść). Nic nie poradzę że S:W ma 4x więcej like niż forum.
Ba, osobiście chciałem linkować do wątków na forum jeśli pokrywają się tematycznie z newsem - robimy stronę z newsami a nie forum dyskusyjne - ale tu akurat nic nie poradzę na to że dwie z czterech osób są przeciwko takiej współpracy.

Z tego co widzę, choć dużo mniej, Marek wciąż wrzuca rzeczy na FB forum.

Tyle z mojej strony w sprawie S:WI. Inna sprawa że wyżej padały propozycje współpracy z innymi mediami a odpowiedź była wyjątkowo wybiórcza ;)

PS: Nie wiem czy pamiętasz, ale jakiś rok temu była mowa o przeniesieniu forum na nowy silnik. Miałem dostać bazę, ocenić co i jak wygląda z migracją - przypominałem kilka razy; do dziś nie dostałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-31, 14:42   

Powiedzmy sobie szczerze, to co robimy na forum od samego początku było nazwijmy to "pracą społeczną", czyli robimy to bo lubimy.
Propozycji co do funkcjonowania forum było już wiele... Mam tutaj głównie na myśli zarządzanie i dzielenie się funkcjami. Kiedyś nawet wystąpiłem z wnioskiem do Ferbika, aby pieniądze z reklam na forum, były przeznaczane na np. gadżety w postaci smyczek, koszulek, kubeczków z logiem forum - pamiętasz Ferbik?
Niestety skończyło się na tym, że do dziś kasę za reklamy bierze Marcin i tyle. Nie będę tutaj wnikał w to głębiej, czy jest to uczciwe, czy nie, choć mam swoje prywatne zdanie.

Moje zdanie co do funkcjonowania forum było i jest takie, że to nie tylko dyskusje przed monitorem i szeroki wachlarz regionalnych ogłoszeń. To spotkania na żywo z marketingowym przesłaniem, to zapraszanie ciekawych osób związanych z naszym miastem etc.
Ale do tego wszystkiego trzeba kilku mądrych ludzi, aby pociągnąć ten wózek, inaczej będzie bez zmian.
Bez obrazy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-31, 21:13   

Ponieważ widzę że pewne słowo zabolało tak że zostało zinterpretowane wybiórczo.
Cytat:
(zresztą działających na i dla forum z własnego świadomego wyboru)

Widzisz, tak jak to ujął Jaro, robiłem bo to lubiłem. Ale postanowiliśmy zrobić coś swojego. Niestety, o ile na początku w moim kierunku odnosiłeś się normalnie, to w pewnym momencie zmieniłeś ton i sposób pisania, na wskazujący że coś cię boli - i wtedy poczułem się jak wspomniany murzyn.

Inna bajka, że sam lubisz niektórym dowalić dobitnie po czym dziwisz się że przez rok się do ciebie nie odzywają. Wszyscy to wiedzą i jakoś z tym żyją. Przyjmijmy że nadszedł czas aby to i ktoś inny użył tej samej metody.

Cóż, przykro mi że w ten sposób to się kończy, ale w tym momencie wnoszę o zdjęcie mi uprawnień. Na FB również. Było miło, ale atmosfera zrobiła się jaka zrobiła, wielokrotnie słyszałem od ludzi że to forum jest kółkiem wzajemnej adoracji, i starałem się je bronić, ale chyba niepotrzebnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-01, 20:06   

Jaro napisał/a:
Ale do tego wszystkiego trzeba kilku mądrych ludzi, aby pociągnąć ten wózek, inaczej będzie bez zmian.
Bez obrazy.


Myślę że na forum jest kilku mądrych ludzi. Tylko zmian trzeba chcieć. Same się nie zrobią.

Forum powinno być przede wszystkim miejscem na dyskusje przed monitorem. Ale niestety od kiedy pamiętam (a to już 8 lat) jest tak, że poglądy niezgodne "z linią partii" wcześniej czy później są rugowane. Kij się zawsze znajdzie. I tylko tacy wytrwali gracze jak Pat44 wracają po raz n-ty żeby sobie popisać. I nie ukrywajmy - również po to żeby popatrzeć na to jak się Ferbik wkurza... (sorry Marcin, ale ja tak to właśnie widzę)

Niestety takie sytuacje jak ta ostatnia powodują że większość ma o forum opinię jako o towarzystwie wzajemnej adoracji. Jesteśmy (administratorzy i moderatorzy) tylko ludźmi, ale pamiętać należy, że jeśli jedna osoba mówi Ci że jesteś pijany to możesz to zlekceważyć, jak dwie to powinieneś się nad tym zastanowić a jak trzy to najlepiej idź się połóż. A na forum bez względu na to ile osób będzie pisało że coś jest nie tak - to refleksji brak.

Forum nie jest niezbędne ani konieczne do życia. Większość ludzi sobie bez niego radzi. Najwyżej wiedza o wydarzeniach w mieście spadnie. Zresztą i tego jest mniej, a po odejściu kitora i Mrówka będzie pewne jeszcze mniej.

To chyba tyle. I aż tyle. Tak na zakończenie - ja nadal nie czuję się komfortowo w towarzystwie osoby która żałuje że nie ma na mnie haka i mój wniosek o wykreślenie z listy moderatorów jest aktualny. A jak rozumiem wczoraj słuszny poniekąd argument Archdevila został skutecznie obalony.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Archdevil
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-01, 20:41   

No i dalej (słowo wymoderowano) blada...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-01, 20:51   

Powiem tak, zrobił się kwas w temacie, gdzie główną rolę odegrał Gregg, a pozostali gracze w tym Moderatorzy Forum dołożyli swoje do pieca i stało się...
W efekcie końcowym większość z Was chce się usunąć z forum.
Pisząc większość mam tutaj na myśli - ourson-a, Gregg-a i kitora (jego już Ferbik usunął).

Z mojej oceny wygląda to co najmniej nie poważnie, jesteśmy facetami dorosłymi i wydawałoby się, że po tylu latach spędzonych razem, nic nam nie jest dziwne, nic nam nie zaszkodzi i wszystko da się załatwić merytorycznie. Jak widać życie pisze inny scenariusz, scenariusz pod tytułem "Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle".

Panowie Moderatorzy, powiem Wam na koniec tego wywodu tak, przemyślcie to sobie wszystko, zróbcie co niektórzy rachunek sumienia i obudźcie się jutro z takim nastawieniem do siebie i do forum, aby móc powiedzieć głośno, że NIC SIĘ STAŁO.
Są w życiu o wiele poważniejsze problemy niż te, o które tutaj toczymy spory, trzeba umieć przyznać się do błędów nie pałając jednocześnie do siebie wzajemną nienawiścią.
Mam nadzieję, że jednak zostaniecie z nami a niebawem spotkamy się wspólnie na piwie i porozmawiamy o dalszej współpracy.

Pozdrawiam.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-01, 21:04   

Jaro, zakładam że masz do tego wątku jeszcze dostęp. Nie mam sobie NIC do zarzucenia w kwestii tego co tam jest napisane. Ot po prostu dyskusja i próba udowodnienia adwersarzowi że jest hipokrytą. Nic ponad to. A że Gregg brnął dalej w ślepy zaułek na dodatek rzucając średnio przyjemnymi tekstami - jego problem. Ja nie rozmawiałem z Greggiem-moderatorem tylko z Greggiem-użytkownikiem.

Jeśli zamiast Gregga byłby Pat44 to jeszcze wszyscy piszący w wątku dostaliby medal Administracji

I to jest właśnie podwójny standard.

A na koniec na domiar złego Gregg usunął niewygodnego dla siebie posta.

Zgadzam się z Tobą, że są znacznie ważniejsze rzeczy w życiu. Ale to nie oznacza, że jeśli ktoś pisze że "ma haka na xxx i ten się zamknął. Na resztę niestety nie mam haków" to mam udawać że nic się nie dzieje. Owszem być może mój pierwszy post można zrozumieć jako chęć rezygnacji z forum, ale moją intencją jest po prostu zrezygnowanie z bycia moderatorem - bo najzwyczajniej w świecie nie pasuje mi sytuacja w której ktoś z 12-osobowego grona żałuje że nie ma na mnie haków bo wtedy bym się zamknął. Naprawdę Gestapo i UB to nie mój klimat.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-09-01, 22:05   

Ferbik, o co chodzi z tymi relacjami na linii Forum <- :arrow: Spotted: Wieluń? Czy mógłbyś nieco bardziej nakreślić temat?

Czytając ten cytat:
Ferbik napisał/a:
No właśnie. Przeszliście na spotted, bo do tej pory Mrówek wrzucał wpisy do nas na forum, a teraz mielibyśmy korzystać z usług osób obsługujących zewnętrzną stronę? Absurd.

czy dobrze rozumiem, że gdy nie wiadomo o co chodzi to... chodzi o pieniądze? Chłopaki zażyczyli sobie pieniążki za wklejki?
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 06:41   

Archdevil, sadzac po tym
kitor napisał/a:
Wybacz, rozumiem ból po tym jak dwóch murzynów (zresztą działających na i dla forum z własnego świadomego wyboru) którzy odwalali znakomitą większość roboty postanowiło ogarnąć coś swojego, zamiast zasuwać na czyjąś markę. Nie przypominam sobie żadnych umów, nawet ustnych, żadnego NDA jak i lojalki - a ponad dwa lata pracowałem na rzecz forum, i wcale nie mam zamiaru teraz robić mu złej renomy - po prostu robimy coś własnego.
to raczej chłopaki postanowili zrobić coś swojego. Nie zgadzam się z tym ze było murzynami odwalajacymi znakomita większość roboty, bo ani ich nikt nie namawial ani tym bardziej nie zmuszał. Wydawalo się ze robią to dla frajdy.
Ale też w sumie nie dziwię się że zdecydowali się na zmianę. I biorac pod uwagę to ze są "współwłaścicielami" spotted to może jakiś przyszłe pieniądze wchodzą w grę.

Co do współpracy to sadzac po wpisach kitora chyba po stronie spotted był większy problem niż po stronie forum.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 19:22   

Na wyraźną prośbę gregg-a dziś usunąłem jego konto z naszego forum.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-09-02, 19:40   

Cóż, miło byłoby dać przekaz o tym do ludu - skoro sam się nie pokwapił na przeprosiny.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 20:10   

Cóż... skoro wybrał dezercję...
Podobnie jak Archdevil uważam że jakieś info na ogólnym by się przydało...

W związku z powyższym mój wniosek staje się bezprzedmiotowy. Ale to nie rozwiązuje problemu forum jako takiego - pytanie w jakim kierunku ma zmierzać pozostaje nadal aktualne.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 20:17   

Dokładnie jak pisze ourson - co z tym forum?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 20:29   

Będzie żyło dalej. Draya trzeba tylko namówić na zmianę silnika w końcu i odświeżenia ogólnego.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW