R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
wincentyKa 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 8
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-15, 02:47   

Wywołany do tablicy przez szanownego RGM, który zaskarbia coraz większą sympatię u mnie i coraz poważniej zastanawiam się nad oddaniem mojego cennego głosu na jedyny słuszny KWW Nasza Gmina z najodpowiedniejszym kandydatem na Wójta p. Kubowicz i najlepszym kandydatem na radnego w osobie szanownego RGM na czele. Ba zacząłem już namawiać moją rodzinę i bliskich, a jest to dość liczna grupa, więc możecie na nas liczyć. 

Koniec z pozdrowieniami, wracamy do sedna. W odpowiedzi na mój poprzedni post, napisałeś, że mam zajrzeć do raportu RIO. No to zajrzałem. Pojawiła się "kwota 60.000,00 zł, którą zwrócono
w dniu 2 lipca 2013 roku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zgodnie z wezwaniem z dnia 19 czerwca 2013 roku, z powodu niedotrzymania warunków umowy nr 81/OZ/P/2009 z dnia 28 października 2009 roku" Z jakiego powodu ją zwrócono, jakich warunków umowy nie dotrzymano? Po co Ci się dowiadywać. Jest fajnie napisane, że czegoś nie dotrzymano, kasa oddana - Wójt wykazał się swoją miernotą i cza było oddać kasiorę. Ha, argument na haka idealny. Widzę RGM, że masz dużo czasu, poświęć chwilę, zadzwoń jak nie do tego miernego Urzędu Gminy w Mokrsku to do Funduszu i zapytaj, ok? Zrób to dla wyborców.

Kanalizacja. Masz rację, w nosie mamy jako mieszkańcy z jakiego funduszu, programu czy innego czegoś będzie kasa na kanalizację. Ale manipulujesz świadomie, że to przez ostatnie decyzje o zmniejszeniu tej całej aglomeracji nie będzie kanalizacji. A kanalizacja będzie a jakże. Ale tego nawet najstarsi Indianie nie wiedzą kiedy... Choć jak wybierze się KWW to możemy się doczekać. I dróg i kanalizacji i szkół wyremontowanych, przy spokojnym i konsekwentnym spłacaniu kredytów. No tak to wam teraz nie tylko w Erze dopasują, bo i KWW Nasza Gmina to uczyni. 

W drogach się poplątałem. No pewnie nie bardziej niż Ty mój szanowny RGM. Ja sprawdziłem co piszę, ale mam dla Ciebie lepszą radę. Sprawdź która droga, czyja jest. Kto daje na czyją drogę swoją część piniendzy. Nie będzie to trudne, wszak w swoich szeregach masz byłego ćwierćwiecznego drogowca naszej gminy. On Ci zapewne wytłumaczy łopatologicznie. A jak jednak go to przerośnie (wcale bym się nie zdziwił) to zadzwoń do Starostwa, może oni podołają. 

O Rewalu pisał RED - "Red piszesz o Rewalu, poczytałem na ten temat i tam nikt inny tylko urzędasy zawaliły temat. Zamiast wysłać listę dłużników gminy, wysłali listę zameldowanych mieszkańców" 
Czytaj ze zrozumieniem szanowny RGM.
To tyle w kwestii odpowiedzi do odpowiedzi.

Teraz o ostatnich wpisach. 
Szanowny RGM. Przeczytaj sobie co napisałeś o kwestii konfidenctwa Wójta. Sam zapewne jesteś w takim wieku, że pamiętasz te nie fajne czasy, kiedy było to złe i opłakane w skutkach zjawisko. Ja pamiętam. Ale jak już raz przeczytałeś i nie widzisz w tym nic nienormalnego, to Ci zadam pytanie: Jak miał się zachować gospodarz gminy dostając taki donos. Miał przyklasnąć i cieszyć się z zaradności swoich mieszkańców? Czy kazać temu gospodarzowi robić to po cichu i nocą? Gdyby tak postąpił, KWW Nasza Gmina podniosłaby kolejny alarm: "KĄCKI ŁAMIE PRAWO - NIEPOINFORMOWAŁ POLICJI O PRZESTĘPSTWIE". Bardzo mi pasuje twój sarkastyczny ton wypowiedzi, ale w tym wypadku jest niestety buracki, a nie sarkastyczny i zabawny. Popraw się.

Gmina Mokrsko na skraju bankructwa, RIOgate i odwołanie wszystkich świętych.

Szanowny RGM. W następnym wpisie użyję już nawet bardziej zuchwałego przymiotu. Ty i jedyny słuszny KWW Nasza Gmina jeszcze nie doczytaliście trzech tak krótkich i ciekawych dokumentów, jakimi są ustawa o samorządzie gminnym, o finansach publicznych i coś o upadłości, wyleciało mi z głowy. Ale mnie, biednemu (w sensie duchowym, nie finansowym) rolnikowi mogło. Choć i tak byłem lepszy od was, bo przeczytałem, google pomógł, i co się okazuje? Jednostka taka jak gmina ZBANKRUTOWAĆ NIE MOŻE. :schock: Jak ja teraz będę spał? Drugi hiciorek. To co piszecie, że po przekroczeniu magicznych 60% odwołają z automatu wszystkich świętych - wójta, radę, Rysia z Klanu i panią Goździkową, też nie jest prawdą. Owszem, ten (teraz ta) tam w Warszawie MOŻE wprowadzić komisarza, ale wcale nie musi. Popatrz jak to wyglądało w Pątnowie. Zdziwiony? Poczytaj, doszkol się, pogadamy później.

Szanowny kolego RGM (mówiłem, że będzie fajnie), jako, że już się trochę zakolegowaliśmy, zrób coś dla mnie. Popatrz na tą naszą Gminę na skraju, uderz się w pierś i napisz mi tu, jakie twoim zdaniem inwestycje, które zostały w ciągu ostatnich lat zrobione, są potrzebne, trafione i właściwe. Proszę.

Na koniec zdanie o ostatnim piśmie od mieszkańca i fantastycznym spocie KWW Nasza Gmina.

Odnośnie kolegi, o którym było wcześniej. Tym którego "wyrzucono z pracy" a teraz startuje z waszego komitetu na radnego. Akurat znamy się dość dobrze, jeszcze z zamierzchłych czasów i akurat pamiętam dobrze sytuacje jak to się pracowało, wykorzystywało innych i imprezowało. Więc tutaj bym w ogóle na waszym miejscu nie odświeżał kotleta.

Tak słuchając spotu wyborczego KWW Nasza Gmina Mokrsko oprócz mlaskania, które rozumiem, że jest efektem użycia mikrofonu (które jednak taki spec od montażu, jakim jest najlepszy kamerzysta i kandydat na radnego z Mokrska, powinien poprawić) uderzyła mnie niestety straszna megalomania. Kurcze to co pisałem poprzednio, o kobiecie prężnie działającej z wyobraźnią, faktycznie jest prawdą, jednak popadanie w taką skrajność normalne nie jest. Rozumiem, że obraliście jako komitet za podstawę działania zastraszenie i chęć wzbudzenia poczucia strachu wśród mieszkańców, ale wszystko ma swoje granice, ludzie ogarnijcie się troszkę.

"Wykształcenie, zdobyta wiedza finansowa, nabyte umiejętności i kompetencje przesądzają o tym, że jestem najlepszym kandydatem" Pani Paulino, jakkolwiek darzę panią sympatią, to do jasnej ciasnej odrobinę pokory i skromności. Ja wiem, że pani jest świetnie przygotowanym oratorem, nie obce są pani techniki wykorzystywane przy trenowaniu pracowników banku, ale My wyborcy, mimo że prostymi ludźmi jesteśmy, to mamy swój rozum i pewne rzeczy jesteśmy w stanie zauważyć. 

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Czemu osoba z wielkiego świata, z takim CV, jak p. Paulina, pracująca jak to podkreśla na stanowisku kierowniczym chce zostać wójtem? Na pewno pieniądze nie te, prestiż też raczej średni... Potrzeba pracy ze społeczeństwem? czy.... poczucia władzy?

Podpisano WincentyKa - jednak nie tak bliski znajomy obecnego Wójta, jakby to się mogło mojemu dobremu koledze RGM wydawać. Dla Ciebie to tylko rodzina albo podwładni Kąckiego mogą o nim dobrze pisać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-15, 07:33   

wincentyKa napisał/a:
Wywołany do tablicy ...

Podpisano WincentyKa - jednak nie tak bliski znajomy obecnego Wójta, jakby to się mogło mojemu dobremu koledze RGM wydawać. Dla Ciebie to tylko rodzina albo podwładni Kąckiego mogą o nim dobrze pisać?


1. nie wysilaj się na kopiowanie cudzego stylu - marnie ci to wychodzi choć każdy głos w wyborach ważny
2. liczy się efekt - dla tak bogatej gminy jak Mokrsko te 60 tysięcy zł to pestka
3. polecam ostatnie spotkanie w sprawie tzw. "aglomeracji" - wyraźnie powiedziano, że w najblizszym czasie Ożarów i Chotów mogą zapomnieć o kanalizacji
4. droga Mokrsko - Chotów jakoś nie ma szczęścia tyle co na Mątewki - obydwie powiatówki a jedna to wielki sukces przedwyborczy Pana Wójta - druga w odpowiedziach Pana Wójta skwitowana "to nie nasza sprawa"
5. konfident to człowiek, który kojarzy się jednoznacznie i ty tego słowa użyłeś - dwuznaczna jest postawa urzędnika państwowego a efekt tego granatu wrzuconego do szamba już widać w Chotowie, wiosce która za Pana Wójta do niedawna oddałaby życie
6. kłamiesz bowiem to o czym piszesz zostało wprowadzone w ub.roku - do tego czasu wójt i rada gminy po przekroczeniu 60 % wylatywali
7. teraz się nie imprezuje?
8. jasne - lepiej zamieść wszystko pod dywan jak raport RIO czy udział Pana Wójta w aferze szambiarskiej - jeśli to jego taki sukces powinien go wykorzystać w kampanii wyborczej
9. co do manipulacji - nikt nie dorówna w tym twojemu idolowi
10. to pytanie nie do mnie - widocznie nie nurtują cię za to powody, dla których Pan Wójt tak trzyma się stołka mając świetnie prosperującą firmę - ale o tym będzie we właściwym czasie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-15, 19:56   

Cały czas fascynuje mnie ta mityczna nadwyżka w budżecie gminy Mokrsko, która rośnie w miarę jak zbliżamy się do wyborów.
Ciekawy trop znajduje się w BIULETYNIE INFORMACYJNYM GMINY MOKRSKO NR 1/2013 z 14 listopada 2013 r.
http://www.mokrsko.pl/asp...jny_oswiata.pdf
Pod koniec zestawień o tym ile kosztuje gminę 5 działających szkół podstawowych, jedno gimnazjum i 4 przedszkola plus jeden oddział przedszkolny mamy tabelę nr 20 WIELOLETNIA PROGNOZA FINANSOWA DLA BUDŻETU GMINY MOKRSKO NA LATA 2013 - 2020 NA DZIEŃ 11 LISTOPADA 2013 R. (str.20)
Niecały rok temu przewidziany na koniec 2014 r. bilans budżetu wynosi minus 1 200 000 zł. Teraz dowiadujemy się od samego Pana Wójta, że mamy ponad 1 000 000 zł na plusie. Przez 11 miesięcy skok o dwie bańki choć słyszymy ciągle, że na wszystko brakuje? Nic tylko otwierać szampana.
Ale o wiele sensacyjnie brzmi to co czytamy pod tabelką.
"Przy obecnym poziomie wydatków i dochodów widać, że w latach 2015-2019 ilość inwestycji w Gminie będzie ograniczona limitem kwotowym i może nie pozwolić na wykorzystanie dostępnych środków zewnętrznych (w tym unijnych)"
Rzeczywiście. Kolumna 2.2 pokazuje coraz większą nędzę w kwestii tych obiecanek jakimi Pan Wójt chce oczarować wyborców. Gminę czekają chude lata a banki przez ten czas skasują 2 500 000 zł. (kolumna 2.1.3). Ominą nas szanse na pozyskanie pieniędzy z zewnętrznych źródeł.
Blokada inwestycji i żmudne spłacanie zadłużenia - takie będą konsekwencje amatorskich rządów panawójtowej Rady i jej pryncypała.

prognoza budżetu.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 180,29 KB

Ostatnio zmieniony przez RGM 2014-10-17, 23:19, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-15, 21:15   

Wiesz co, widzę, że bardzo Cię to wszystko męczy.. To chyba nie na Twoje nerwy..we wszystkim widzisz jakieś błędy, zagadki, tajemnice...ciągle coś jest nie tak jeśli chodzi o Gminę Mokrsko i Pana Wójta: a to ulotka nie taka, a to strona internetowa nie dobra, a to wywiad bez sensu...(fakt-Wy przecież macie "nieocenionego operatora kamery")
kurcze, szkoda mi Cię, bo pewnie nie możesz przez to wszystko spać :( mam dla Ciebie znakomitą radę: skoro tak Cię to wszystko trapi i boli, to może porzuć ten kontrowersyjny i jakże męczący Cię temat i zacznij od mniej uciążliwej lektury..nie wiem, może na początek "Opowiadania Bolka i Lolka" To na pewno będzie lekturka w sam raz.. :D Gorąco polecam ;)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
agatob
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-16, 14:51   

Jak zwykle nieoceniony mieszkaniec naszej gminy komentuje kuriozalną odpowiedź Przewodniczącego Rady Gminy w Mokrsku pana Grzegorza Majtyki na pytania konkurencji w wyborach.

Z kogo Pan robi idiotów Panie Majtyka?

KWW Nasza Gmina Mokrsko zadała 1 października 2014 r. pytanie Najwyższemu Przewodniczącemu Rady Gminy Mokrsko Grzegorzowi Majtyce
„Dlaczego wnioski z kontroli RIO w Łodzi nie zostały przedstawione radnym gminy Mokrsko przez przewodniczącego pana Grzegorza Majtykę mimo, że było to jego obowiązkiem?”
Pan Najwyższy Przewodniczący Rady Gminy Mokrsko Grzegorz Majtyka był łaskaw odpowiedzieć:
W odpowiedzi na pytanie "Dlaczego wnioski z kontroli RIO w Łodzi nie zostały przedstawione radnym gminy Mokrsko przez przewodniczącego pana Grzegorza Majtykę, mimo że było to jego obowiązkiem?" informuję:
Informacja nt. podpisania protokołu z kontroli przez inspektorów Regionalnej Izby Obrachunkowej była zawarta w comiesięcznym sprawozdaniu Wójta Gminy Mokrsko za okres od 15 października do 16 listopada 2013 r. Informowałem ustnie radnych o tym protokole, jednakże nie był on odczytany, z powodu braku zainteresowania. Na sesji w dniu 26 września 2014 r. radna pani Ewa Zaremba, zwróciła się z zapytaniem czy można zapoznać Radę z pismem z RIO. Poinformowałem, że jeśli ktoś by chciał, może zgłosić się do sekretariatu Rady Gminy i pismo będzie skserowane i każdy radny może otrzymać. W tym dniu jednak nikt z radnych nie zgłosił się po przedmiotowe pismo.


Ośmielimy zadać Panu Panie Majtyka Grzegorzu pytanie pomocnicze:
„Z kogo w ten sposób odpowiadając chce Pan zrobić idiotę?”
Czy ma Pan, aż tak wielkie kłopoty z czytaniem, że nie potrafi Pan się zorientować o które wnioski, z którego raportu i z którego dnia chodzi? Pytamy się Pana jak Pan zareagował na pismo RIO z Łodzi z dnia 15.01.2014 r. a Pan odpowiada , że radni informację dotyczącą kontroli RIO mieli zawartą w sprawozdaniu (za okres 15.10.2013-16.11.2013) wójta i otrzymali ją na sesję w dniu 30 grudnia 2013r.
Pytamy: kto tu jest idiotą? Panie Majtyka, nauka dat odbywa się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Już wtedy dzieci wiedzą, że październik, czy nawet grudzień 2013 był wcześniej niż styczeń 2014. A Pan tego nie wie? To że ma Pan kłopoty z wysławianiem się, pisaniem i czytaniem (zbitka trzech spółgłosek w jednym wyrazie to dla Pana, że użyjemy ulubionego Pańskiego słowa „MASAKRA”), ale żeby mieć kłopoty z datami? Co Pan sobie myślał wysyłając taką odpowiedź? Sam Pan to pisał, czy wójt kazał Panu tak odpowiedzieć? Jedno i drugie jest dla Pana kompromitujące. Tak przy okazji po raz kolejny robi Pan idiotów z radnych. Według Pańskiej odpowiedzi radni się niczym nie interesują, nie chcą słyszeć nawet o jakiś raportach czy innych pierdołach. Pan oczywiście chciał, ale radni wszystko co się dzieje w gminie lekceważą i mają wszystko głęboko w D. Radna Zaremba się zapytała, to jeśli jest taka ciekawska to niech sobie idzie, skseruje (bo na to jeszcze mamy pieniądze) i weźmie. I da mi wreszcie święty spokój. A ja tu sobie będę siedział i się uśmiechał. Wójt mi karze coś powiedzieć lub na coś zareagować to wtedy ruszę do boju. A jak nie to „maska szczęśliwego człowieka” na twarz i wynocha ode mnie.
PANIE MAJTYKA. CAŁA SWOJĄ POSTAWĄ PRZEZ CZTERY LATA PRZEWODNICZENIA RADZIE GMINY MOKRSKO KOMPROMITUJE PAN RADNYCH, A TYM SAMYM NAS, WYBORCÓW TYCH RADNYCH. A NIE POTRAFIĄC ODPOWIEDZIEĆ NA PROSTE PYTANIA PRZEDE WSZYSTKIM KOMPROMITUJE PAN SIEBIE.
A jeśli chodzi o raport i jego dalsze losy po 15.01.2014 to chyba wszystko jest jasne nawet dla Pana:
ZROBIŁ PAN Z WÓJTEM WSZYSTKO CO TYLKO MOŻNA, ŻEBY OBCIĄŻAJĄCE FAKTY (JESZCZE RAZ POWIEDZMY „F A K T Y”) NIE WYSZŁY NA WIERZCH.

Komentarz do tekstu: Moim zdaniem zawsze uśmiechnięty i zadowolony pan Grzegorz Majtyka - którego zresztą osobiście lubię i szanuję - może rzeczywiście mieć problemy z rozróżnieniem faktu podpisania protokołu kontroli od wniosków z tej kontroli. Ale wtedy wystarczyło panie Grzegorzu spytać jak zawsze w takich przypadkach Pana Wójta i byłoby po problemie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-16, 22:13   

Zafascynowana Twoimi wypowiedziami - RGM - i ciekawa kolejnych Twych postów, pozwoliłam sobie po raz kolejny wejsc na forum i... Znów mnie nie zawiodłeś ;)
i cóż my teraz mamy..? No proszę, tym razem postanowiłeś "rzucić się" na Przewodniczącego Rady Gminy. Aaa nieee, przepraszam, to przeciez nie Ty, tylko "nieoceniony mieszkaniec naszej gminy" ..jak mogłam stwierdzić inaczej..aż mi wstyd :oops:
Szanowny RGM, jeśli ktoś tu nosi maskę, to na pewno nie jest to Pan Majtyka,którego bardzo szanuję, lecz TY i komitet Pani K. W waszych wypowiedziach jest tak wiele nieścisłości, tak mnóstwo wątpliwości, więc maski to jak najbardziej Wasze gadżety (kto wie, cz nawet nie atrybuty) ;)
Jak można mówić raz tak a raz tak..Dlaczego raz mowicie, że wstrzymacie inwestycje, że coś jest nie potrzebne, że boiska beee a drugi raz opowiadacie pięknie i slodko, że zrobicie to, tamto, siamto?? Obiecujecie tak dużo... Więc chyba jednak ktoś tu inny robi z nas idiotów i na pewno nie jest tym kimś Pan Majtyka!!!
Kurde, ja się na prawdę już pogubiłam, bo w końcu juz nie wiem, czy chcecie inwestować czy może jednak nie.. zrealizowano już w gminie Mokrsko tak wiele wspaniałych inwestycji, a część jest w trakcie realizacji , ale dla Was przecież one były niepotrzebne, zbędne, przyczyniły się Waszym zdaniem do zadłużenia (w tej kwestii powinieneś się doszkolić) No więc ja się grzecznie zapytowywuję: Jaki w końcu macie zamiar? inwestować czy nie? oświeć mnie RGM, bo jestem już zdezorientowana :roll:
Zarzuciłeś Panu Majtyce, że nie potrafił odpowiedzieć na pytanie , a ja tu widzę, że to Ty Kochany masz coraz większe kłopoty z udzielaniem odpowiedzi (ukazało sie to m. in. w odpowiedziach do WincentyKa).
Ty na prawdę wymyślasz już coraz zabawniejsze historyjki..(nie wiem czy wiesz, ale jest taki program "Mam Talent"-może warto spróbować :wink: )
Swoją drogą, co Ty masz do ludzi, którzy są "uśmiechnięci i zadowoleni"?? :shock: :?: ja po prostu nie rozumiem..Nie no zapomniałam ,przepraszam Cię, taka przecież pewnie Twoja rola..Ty przecież musiałeś się czegoś uczepić, więc z braku argumentów wybrałeś uprzejmość, pogodę ducha i sympatyczny sposób bycia Pana Przewodniczącego RG. (dla mnie są to absolutne walory każdego człowieka..jednak nie wszyscy je posiadają.czyżby zazdrość?) No cóż... niektórym można tylko współczuć, że całe swe życie chodzą nadąsani, niezadowoleni i źli na cały świat..
Eh...
Na koniec już odniosę się do Twoich słów z poprzedniego postu: "Gminę czekają chude lata a banki przez ten czas skasują 2 500 000 zł.". Rozumiem przez to, że banki się wzbogacą kosztem naszej gminy, tak? Więc na zakończenie maleńkie pytanko: Czyżby to dotyczyło również Pani K.-doświadczonego (jak skromnie o sobie powiedziała) Kierownika BANKU? :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wincentyKa 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 8
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-17, 02:18   

Szanowny kolego RGM, bardzo ubolewam, że nie odniosłeś się do moich niewygodnych pytań. Ale cóż, taka już nasza ludzka przywara, że jak my zadajemy pytania, to grzmimy jak nie uzyskamy odpowiedzi. W drugą stronę już niestety nie jest tak kolorowo. Niestety, dla twojego przyszłego potencjalnego wyborcy nieumiejętność odpowiedzi na nawet niewygodne i trudne pytania, ba całkowity brak chęci odpowiedzi, całkowicie Cię dyskredytuje. Ale nie przejmuj się, nie jesteś pierwszym ani ostatnim tuzem samorządu, który przy tym poległ.
 
Ja w przeciwieństwie do Ciebie szanowny kolego odniosę się do twoich pkt.
1. Jak zdążyłeś NIE zauważyć, nie kopiuję niczyjego stylu, twój jest fajny i kwiecisty, ale mój jest lepszy, bo jest mój, a jak mi to wychodzi? Możesz oceniać, każdy głos radnego jest ważny. Nie masz szanowny RGM monopolu na sarkastyczny styl pisania na tym forum
 
2. Jeszcze raz odwołuję się do twego zdrowego rozsądku. Zadzwoń, zapytaj, dowiesz się, poszerzysz horyzonty, a i błyśniesz na spotkaniu swego komitetu. Nie omieszkaj nas wszystkich poinformować o czym się dowiedziałeś.
 
3. O ostatnim "spotkaniu" a raczej sesji rady gminy już pisałem w moim poście powitalnym. Masz słabo albo słuchających albo doinformowanych "swoich" radnych albo sołtysów. Zmiana aglomeracji, co wykazałem, nie ma większego wpływu na dzień dzisiejszy na realizację "sztandarowej inwestycji" jaką jest kanalizacja. Czy Chotów, Ożarów, Komorniki byłyby w aglomeracji czy nie, to i tak musiałyby poczekać kilka lat na swoją kolej. Pamiętaj, że została jeszcze druga strona Krzyworzeki. Dziwnym trafem to miejscowość rodzinna wójta, nie? Dawaj podnosić larum!
 
4. Droga Mokrsko Chotów nie ma tyle szczęścia co Mątewki... Faktycznie nie ma. Pomimo, że łączy dwie zacne miejscowości w naszej gminie, nie ma, (pomimo statusu drogi powiatowej) większego znaczenia w komunikacji, a na pewno tak dużego jak omawiana przez Mątewki. Znowu mnie zawiodłeś i nie zapytałeś u źródła... ech szkoda. Wtedy może byś się dowiedział, kto był pomysłodawcą przebudowy drogi powiatowej przez Mątewki i budowy drogi na granicy Słupsko - Mątewki. Dowiedziałbyś się kto ile i do czego dokłada. Wtedy nie pisałbyś bzdur o wyciąganiu ręki, a może i nawet nogi jak to któryś z politykierów kiedyś mówił. Skąd tyle wiem? Ano rozczaruję Cię. Nie od bardzo dobrze lub mniej dobrze znanego przeze mnie Wójta. Temat ten mnie najzwyczajniej w świecie bardzo dotyczy ;)
Idąc dalej za twoim rozumowaniem, to przed wyborami min. rok nic nie powinno się robić i budować, bo to kiełbasa wyborcza, tak?
 
5. Dwuznaczna jest postawa urzędnika państwowego, który dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa czy wykroczenia (nie wiem które tu było) powiadamia policję?!?!?! To chyba mamy trochę różne pojęcie dwuznaczności i wartości moralnych. Cóż taki mamy klimat.
 
6. Zachęcam do analizy przepisów. Poczytaj w ilu gminach, gdzie przekroczono 60% zadłużenia wchodził komisarz, a potem strasz ludzi. Masz trochę czasu do halloween ;)
 
7. Nie wiem jak jest teraz, ale wątpię żeby się imprezowało i spożywało % w godzinach pracy, jak kiedyś ;)
 
8. Nie wiem do czego się odnieść. Możesz sprecyzować o so hozi?
 
9.  Oj jak widać sztuka manipulacji ludzi z KWW Nasza Gmina stoi na wysokim poziomie, ciężkim do osiągnięcia nawet obecnemu wójtowi.
 
10. Owszem. Zastanawiam się nad pobudkami jednego i drugiego kandydata. Jeden i drugi ma dość stabilną sytuację na wypadek gdyby się nie udało. Więc po co przerzucać się brudami i tracić nerwy? Parafrazując tekst piosenki - bo to co nas podnieca, to się nazywa WŁADZA.
 
Szanowny kolego RGM jeszcze jedna rzecz mi wpadła w oko. Tak świetnie wypowiadasz się i jesteś obeznany w temacie finansów gminy, (podejrzewam, że wasza szefowa, która ma "zdobytą wiedzę finansową" i chce negocjować warunki udzielonych kredytów z bankami was dobrze przeszkoliła) a nie potrafisz rozróżnić dwóch zupełnie różnych a prostych rzeczy... Czym innym jest nadwyżka lub deficyt na koniec roku, a czym innym stan aktualnie posiadanych środków na koncie!!! A chyba o tym drugim Wójt ostatnio mówi, gubiąc się twoim zdaniem, rzucając kwoty 300, 500 tys, milion... Tosz to ja prosty rolnik, choć z wyższym wykształceniem takie rzecy rozróżniam. Oj takiego babola strzelić? To tak jak we wczorajszym meczu Mila, który minął pięknie dwóch Szkotów, a potem pierdyknął w trybuny...
 
Blokadę to ktoś ma, ale mózgu i logicznego myślenia. Coś tam dzwoni, ale nie wiadomo gdzie, kiedy i w sumie po co...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2014-10-17, 02:56   

:lol:
Zagadałem ostatnio znajomego w robocie jak tam nastroje przedwyborcze, bo na wieluńskim forum to teraz temat Nr1 i wiecie co mi odpowiedział.....
Idź pan w ch... :502:
Wybór pomiędzy obecnym wójtem, który już się większości zbrzydł, a tą "nawiedzoną dewotką" z Ożarowa. :059:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-17, 07:06   

wincentyKa napisał/a:
Szanowny kolego RGM, bardzo ubolewam, że nie odniosłeś się do moich niewygodnych pytań. ....
Blokadę to ktoś ma, ale mózgu i logicznego myślenia. Coś tam dzwoni, ale nie wiadomo gdzie, kiedy i w sumie po co...


Nie mam obowiązku odnoszenia się do jakichkolwiek pytań
1. kopiujesz - patrz tekst o głosowaniu na przeciwnika
2. czytaj i myśl - nie sądzę byś jednak cokolwiek zrozumiał poza tym co ci powiedzą twoi chlebodawcy do których radzisz dzwonić
3. powiedz to wkurzonym ludziom z Ożarowa i Chotowa - mi ich szkoda, że Pan Wójt obiecankami po raz kolejny zrobił ich w bambuko
4. jasne - droga Chotów - Mokrsko nie ma żadnego znaczenia - na Matewki to strategiczny kierunek
5. dla mnie jest dwuznaczna - można to było załatwić na kilka innych sposobów a tak wyszła prawdziwa natura z Pana Wójta
6. zwłaszcza w innych gminach powiatu, które oscylują w granicach 30 % a Wierzchlas poniżej 10%
7. masz widocznie lepsze i dokładniejsze informacje w tym temacie - szkoda mojego czasu
8. po co skoro i tak niewiele rozumiesz - szkoda mojego czasu
9. ping-pong albo pomidor? baw się z kimś innym - szkoda mojego czasu
10.brudy to ma na swoim koncie tylko jedna strona

Co do nadwyżki/deficytu i stanu konta - wskazuję na panawójtowe manipulacje w jego wypowiedziach. Kasy nie ma i długo nie będzie. A komu to zawdzięczamy każdy może się zorientować czytając choćby o ciągłych kombinacjach przy budżecie korygowanym praktycznie na nowo na każdej sesji Rady Gminy.
I jeszcze rada - jeśli ktokolwiek ma cię traktować poważnie datuj sobie teksty o blokadzie mózgu - świadczą tylko o tobie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-17, 07:26   

Pozazdrościłem weny mieszkańcowi gminy i skoro on zajął się odpowiedzią Pana Przewodniczącego „Masakry” ja spróbuję – przepraszam za słownictwo – ustosunkować się do pisma Pani Przewodniczącej.

Zadania Komisji, której przewodniczy to:

1.Kontrola działalności Wójta oraz gminnych jednostek organizacyjnych
2.Dostarczanie Radzie informacji niezbędnych dla oceny działalności Wójta
3.Opiniowanie wykonania budżetu i występowanie z wnioskiem o udzielenie bądź nieudzielenie absolutorium Wójtowi
4.Opiniowanie wniosku określonej ustawowo części Rady dotyczącego podjęcia uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Wójta z innej przyczyny niż nie udzielenie absolutorium
5.Wykonywanie zadań zleconych przez Radę w zakresie kontroli.
6.Współdziałanie z pozostałymi komisjami Rady

Co się stało że ta kompetentna, zawsze uprzejma i miła pani zza pocztowego okienka, wieloletni pracownik instytucji społecznego zaufania jaką jest Poczta Polska postanowiła wziąć udział w takim przekręcie jak ukrycie wniosków pokontrolnych RIO a teraz pisze, że ze wszystkim czekała do końca postępowania dyscyplinarnego? A co wtedy? Znowu wszystko pod dywan?... Czy same wnioski pokontrolne nie włączyły w Pani jakiegoś alarmu? Nie dały powodu do zastanowienia, że to może ostatni moment by odciąć się od tego co zafundował gminie Pan Wójt? Po co Pani dalej w to brnie? W imię fałszywej solidarności korporacji władzy jaka zawiązała się wokół Pana Wójta?
Jest Pani jedną z inteligentniejszych osób w tej Radzie i znając Panią można by się spodziewać innej reakcji na to co się działo i dzieje z budżetem oraz sposobem podejmowania ważnych dla gminy decyzji...
A teraz pojadę Sienkiewiczem Henrykiem
„Dlaboga, pani Grażyno! Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A ty się nie zrywasz? Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? Co się stało z tobą żołnierzu?...”

Proszę jeszcze raz przeczytać pkt 2 – zadaniem Komisji Rewizyjnej jest dostarczanie Radzie informacji niezbędnych dla oceny działalności Wójta - i spojrzeć w lustro.
Kogo Pani w nim widzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2014-10-17, 11:36   

RGM czy wy macie jakiś program poza "teraz k*$v@ my!" ?
Może lepiej niech ta gmina zbankrutuje, będzie zarząd komisaryczny a lokalny establishment zwolniony z obowiązków będzie miał czas do przemyśleń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-17, 22:31   

dislike napisał/a:
RGM czy wy macie jakiś program poza "teraz k*$v@ my!" ?

Nie wiem kogo masz na myśli pisząc "wy" - mój program jest prosty: ujawnić wszystkie przekręty naszej władzy, która beztrosko brała kredyty by zaspokoić swoje plany
dislike napisał/a:
Może lepiej niech ta gmina zbankrutuje, będzie zarząd komisaryczny a lokalny establishment zwolniony z obowiązków będzie miał czas do przemyśleń.

Na to już za późno - PSL z którym się teraz skumał Pan Wójt postanowił dać zielone światło na dalsze zadłużanie samorządów i w tym roku nie istnieje limit 60%. Banki na takich gminach jak Mokrsko, pod rządami beztroskich wójtów i rad zarobią krocie.

Nasz Pan Wójt wielce zadowolony w każdym wywiadzie radiowym czy w prasie podkreśla, że gmina Mokrsko doskonale sobie radzi i spłaca swoje zobowiązania bez zaległości. Sprawdźmy może tajemnicę tego sukcesu, który oczywiście powstał tylko na potrzeby zbliżających się wyborów.

kredyt 2 000 000 z 2010 r
w 2014 do spłaty 4 raty x 100.000 = 400.000
spłacono 0
całość przesunięta do spłaty w 2015 r
koszt przesunięcia 18 000

kredyt 4 000 000 z 2011 r
w 2014 do spłaty 12 rat x 47.619,05 = 571.428,60
spłacono 2 raty x 47.619,05 = 95.238,10
reszta czyli 10 rat przesunięta do spłaty na 2016 rok
koszt przesunięcia 52 000

kredyt 1 500 000 z 2011 r
w 2014 do spłaty 12 rat x 17.850,00 = 214.200,00
spłacono 0
całość 12 rat przesunięta do spłaty w 2016 roku
koszt przesunięcia 19 000

Prawda jak doskonale sobie radzi Pan Wójt? W takim stylu powinien rządzić gmina po wsze czasy a inni wójtowie mogą przyjeżdżać na nauki do tego Geniusza Ekonomi.
Ostatnio zmieniony przez RGM 2014-10-17, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Loca 
Słyszał o Wieluniu
Loca


Dołączyła: 11 Paź 2014
Posty: 21
Piwa: 7/4
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-17, 22:53   

RGM muszę Ci pogratulować, bo jak na razie świetnie Ci idzie,tzn. jak tak dalej pójdzie , to "przelecisz" (dla jasności -RGM- to tylko metafora :wink: ) wszystkich przedstawicieli Gminy Mokrsko...No ale co dalej? Kim później będziesz zaprzątał swoją główkę?? Robisz to w niezwykle szybkim tempie, więc na kim Ty później będziesz skupiał swą uwagę? Pewnie zaczniesz "siadać" na mieszkańcach, bo my mieszkancy pewnie też robimy cos źle i za to nam sie od Ciebie oberwie :( ojć....
Czy Ty choć raz zastanowiłeś się nad sobą?? Czy Ty RGM na prawdę jesteś tak wspaniały i idealny? Pozwolę sobie Ciebie uświadomić: NIKT NIE JEST IDEALNY! I nie rozumiem, jak WY możecie wszędzie dookoła chwalić się: jesteśmy super, jesteśmy najlepsi, zrobimy wszystko lepiej (przecież, nam zwykłym mieszkańcom, trzeba troszku powciskać kit, naopowiadać pięknych bajeczek, naskładać obietnic ...i mieć nadzieję :"a może się nabiorą i uwierzą.." obiecanki cacanki) a innych tak krytykować ..dla Was (łaknących władzy), nawet choćby wszystko było piękne, idealne, to i tak wg Was byłoby złe i niewłaściwe... Dzięki swej wyobraźni i kreatywności, tworzyłbyś tak samo wspaniałe posty jak teraz..
Kogo Ty chcesz oszukać?? :570:

[Mimo wszystko] pełna podziwu i uznania dla wyobraźni Twej - Loca ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-10-18, 01:59   

RGM, słowo Ci daję, że jeszcze raz napiszesz posta pod postem, to wypieprzę Cię stąd na zbity ryj, bo oprócz bicia piany zakrawa to na imbecylizm wtórny.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-10-18, 08:17   

Ferbik napisał/a:
RGM, słowo Ci daję, że jeszcze raz napiszesz posta pod postem, to wypieprzę Cię stąd na zbity ryj, bo oprócz bicia piany zakrawa to na imbecylizm wtórny.

Dla dobra sprawy obiecuję nie pisać "posta pod postem" a tylko edytować poprzedni. Napisałem wcześniej, że jeśli uwiera cię Ferbik "bicie piany" z 300 wejściami dziennie zbanuj mnie i będziesz miał problem z głowy. Nie pogniewam się bo ty tutaj rządzisz. Przeniosę się tam, gdzie administrator nie obraża userów tekstami o imbecyliźmie wtórnym - takie coś zresztą nie istnieje poza internetem.

Wcześniej jednak może o wspaniałych kompetencjach jakimi chwali swoich ludzi Pan Wójt.

W pełnej wersji protokołu RIO mamy zaraz na pierwszych stronach takie kwiatki:

Cytat:
Ustalono ponadto, że pismem z dnia 19 czerwca 2013 roku, WFOŚiGW w Łodzi wypowiedział umowę nr 81/OZ/P/2009 zawartą w dniu 28 października 2009 roku na dofinansowanie zadania pn. „Zamknięcie i rekultywacja składowiska odpadów w gminie Mokrsko” i zażądał zwrotu niespłaconej kwoty pożyczki w wysokości 80.000,00 zł. WFOŚiGW jako podstawę zwrotu ww. kwoty wskazał § (..w którym) zobowiązano pożyczkobiorcę do poinformowania Funduszu o uzyskaniu, po zawarciu niniejszej umowy, dofinansowania zadania lub któregokolwiek z jego elementów ze środków Unii Europejskiej bądź innych źródeł, w tym o ich wysokości oraz ustanowionych formach zabezpieczeń, w terminie 14 dni od daty otrzymania stosownej decyzji w tej sprawie. Powodem rozwiązania umowy pożyczki przez WFOŚiGW w Łodzi i wezwania do zwrotu niespłaconej kwoty była okoliczność, że Gmina nie poinformowała Funduszu o uzyskaniu dofinansowania zadania, wynikającego z umowy nr UDA(...) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 z dnia 16 marca 2011 roku o dofinansowanie projektu pn. „Zamknięcie i rekultywacja składowiska odpadów w Gminie Mokrsko” na kwotę
185.995,29 zł.
Zwrotu kwoty 80.000,00 zł dokonano w dniu 2 lipca 2013 roku (...)


Ktoś dokładnie nie czyta podpisanych umów albo naiwnie wierzy, że inni nie zauważą złamania jej warunków. W efekcie te 80 tysięcy niespodziewanie znika w 2013 z coraz bardziej dołującego budżetu gminy Mokrsko. W normalnej firmie tacy ludzie wylatują z pracy - jak to pisze administrujący tu Wzorzec Kultury - na zbity ryj. Komuś coś się w Urzędzie Gminy stało?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW